Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 13:09:25
Autor Wiadomość
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 12 lutego 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

Zagłosowałem na 1280x1024 bo jak słusznie zauważyła Ann każdy wybierze najlepszą rozdziałkę dla siebie. I tu nie liczy się tylko karta graficzna ale i monitor, bo co nam po rozdzielczości 1600x1200 w 60Hz - a monitory nie rozwijają się tak szybko jak karty graficzne... A co do optymalizacji to powinna być najlepiej pod wszystkie, albo chociaż pod te najważniejsze. Mogą też zrobić pod np. 1280x1024 czy inną i zastosować filtry, które poprawią negatywne efekty związane ze skalowaniem. No i wszystko zależy jeszcze od trybu graficznego - jeśli wszystko będzie 3D to pytanie traci sens w ogóle... Z resztą najlepsze, co mogli już zrobić chyba zrobili - H3 teraz w dobie ogólnej pogoni za klatkami, rozdzielczościami, super wyraźnymi teksturami itp. powstają gry, które niestety kładą główny nacisk na grafikę a nie na grywalność i klimat. Najlepszy przykład - H4 - na bazie dobrego pomyłu stworzyli grę gorszą (IMHO) od pierwowzoru :(. A co do ww pogoni za szybszym, lepszym, większym to ta ankieta tylko tego dowodzi - rozdzielczość to termin techniczny, którym zajmą się programiści a oni zapewne nie będą się oglądać na posiadaczy słabego sprzętu, no bo jak by wyglądała ich praca, gdyby stworzyli grę, która jest zoptymalizowana pod komputery sprzed 2 lat...
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 12 lutego 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

Hmmm, widzę tu niezłe pomieszanie pojęć, widocznie niesłusznie uznałem pewne rzeczy za oczywiste... Zatem wyjaśniam:

:arrow: Optymalizacja oznacza, że w danej rozdzielczości gra wygląda najlepiej. Nie - dobrze. Najlepiej. Mówienie o optymalizacji pod wszystkie rozdzielczości jest równie bezsensowne, jak żądanie, by wszyscy zarabiali powyżej średniej.

:arrow: Celem twórców gry jest jej jak najszersza sprzedarz i to nie tylko samej gry, ale i późniejszych dodatków do niej. Jeśli wiec wyśrubują za bardzo wymagania - celu nie osiągną. Podobnie jak zrobią grę która "w ogóle nie wygląda". Dlatego wbrew pozorom, ankiety takie jak te, choć nudnawe dla graczy mają dla producenta ogromne znaczenie!

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 12 lutego 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

Nie napisałem że optymalizacja musi być pod wszystkie, tylko było by najlepiej, co jest dość oczywiste i samo w sobie zawiera ironię, nie dość jednak wraźnie zarysowaną... Jasne że tego nie zrobią, ale wybór rozdziałki w chwili obecnej i to przez domniemanych przyszłych użytkowników naprawdę niewiele pokazuje, a dlaczego to juz było tutaj pisane nieraz. Więcej się nie rozpisuję bo nie widzę powodu. Równie dobrze można zrobić ankietę na jakiej karcie graficznej/monitorze/ilości pamięci gra powinna chodzić najlepiej... IMO ważniejsze jest jak ta grafika będzie wyglądać i jakie zasady będą rządziły w grze, a nie próba przewidzenia średniej konfiguracji komputerów w najbliższej przyszłości oraz zgadnięcia przyszłych reakcji użytkowników, na wybór tej konkretnej rozdzielczości nominalnej... Nie żebym krytykował pomysł ankiet w ogóle.

Dodane po poniższym poście Ururama (coby mnie nie wykasowali ;) ):
Najwyraźniej mamy zupełnie inne zdania z Ururamem - trudno koniec moich głupich wypowiedzi nie na temat. (Do Ururama: powyżej też jest trochę ironii ;) nie załamuj się :) )

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 12 lutego 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

Melkior (cytat):
Równie dobrze można zrobić ankietę na jakiej karcie graficznej/monitorze/ilości pamięci gra powinna chodzić najlepiej...


Mam nadzieję, że to też ironia, bo jeśli było to napisane serio, to naprawdę przyjdzie mi się załamać.

Miałem tu wiele napisać, ale zamilczę. Jednak wszystkich proszę od tej pory o odpowiedzi na temat a nie o dywagacje na marginesie. Od tej pory będę je kasował.

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
skryty



Dołączył: 25 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Słupsk

Wysłany: 12 lutego 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

Ja bym sobie życzył, żeby optymalną rozdzielczością było 1024x768 - jak dla mnie większa rozdzielczość to zbyt duży wysiłek dla oczu :shock: , a znów mniejsza przedstawia zbyt mały wycinek mapy...

Ale jak będzie to się pewnie zobaczy dopiero przy premierze V-ki :arrow: czego życzę nam wszystkim jak najszybciej...

___________
Only God can judge me...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 12 lutego 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

Ururam Tururam (cytat):
widocznie niesłusznie uznałem pewne rzeczy za oczywiste...


:lol:

bez obrazy, ale aqrat czytałem taki fragment:

Prawo Tępego Studenta:
Istnieje graniczna odległość dzieląca poziom wiedzy nauczanego od poziomu wiedzy uczącego, powyżej której jakość nauki zaczyna asymptotycznie spadać.
Gdy bowiem przychodzi do psyche, okazuje się, że nie wszystkie emulacje prostszych procesów myślowych przez układy bardziej skomplikowane są możliwe.

(cycat za J.Dukaj Aguerre w świcie w: Wizje alternatywne 3)

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 14 lutego 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

Oddalem glos na 1024 x 768 chociarz na mojej nowej 17 wyciagne nawet 1600 na 1200. Wiem ze teraz optymalny monitor to 14 lub 15 a na takich mozna wycziagnac nie wiecej niz 1024 x 768. A ze na premiere trzeba jeszcze poczekac to do tamtego czasu taka rozdzielczosc bedzie podstawowa.
___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 15 lutego 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

Zgodzę się z wami na taką rozdzielczość bo w takiej gram w Heroes4. 800x600 to trochę by było za nisko.
___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 17 lutego 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponował optymalizację dla 1024 lub 1280 zależnie od daty wydania H5, a to z tego prostego powodu, że o ile zauważyłem że mówicie o "bańkach" 17" i 19". To zapominacie o użytkownikach monitorów LCD a tu chyba niepodzielnie króluje 1024 i nic nie da się zmienić. Może w 2006 będzie to OLED@1280 kto wie?
Z kolei proponował bym dodanie obsługi 2-ch monitorów (mała rzecz a cieszy).
- na pierwszym mogła bybyć wyświetlana mapa/pole bitwy/zamek itd. bez menu i ramek (w trybie DDD)
- a na drugim menu, statystyki, armia, księga zaklęć, podgląd mapy itd. (w trybie DD)
W końcu nowe karty mają często po dwa wyjscia, poza tym wiele osób ma stare karty PCI, które możnaby wykożystać. A drugi monitor lub TV też się czasem znajdzie.
Co do dyskusji o wyższości Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem aka. 1024 vs. 1280, to ja preferuję 1152x864 (bańka 17"). :))

Niech żyje [usunięte by jOjO - ale nie zostanie Ci to zapomniane!] Imperator
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ixcesal



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 19 lutego 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

Wybrałem 1024.
O ile w górę jakość gry zoptymaliowanej pod 1024 nie spadnie drastycznie, o tyle może spaść w niższych.
Do czasu wydania gry, 1024 będzie raczej najczęściej używaną rozdzielczością. Myślę, że to najlepszy wybór.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hubertus



Dołączył: 21 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 21 lutego 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

Heh, ja też nie będę oryginalny, oczywiście że odmyślna rozdzielczość w H5 powinna wynosić 1024x768,bo to teraz jest standard. Ale powinny być opcje zwiększające i zmniejszające, to też chyba oczywiste.
___________
"Czy to jest wina ogrodnika, że tulipany schną w wazonie?"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
hadżdżi Dawud az Gossarah



Dołączył: 29 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Skawina

Wysłany: 25 lutego 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

1024 w zupełności wystarcza dla gry strategicznej.
___________
Nie zabijaj!
Martwy człowiek niczego od ciebie nie kupi.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 8 marca 2004     Domyślna rozdzielczość ekranu H5 Odpowiedz z cytatem

... na tym możemy zamknąć część oficjalną.
___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.