Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-19 23:10:16
Autor Wiadomość
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 12 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

NO i proszę... Dwa dni mi internet nie chodził i nie mogłem po prostu tu zajrzeć, a tu takie rzeczy się dzieją :D. Kilka osób prosiło o rozpis mojego podziału, ale chyba to straciło w między czasie ważność.

Wracamy więc jednak do punktu wejściowego. To o czym mówiłem na samym początku, jak pojawił się pomysł na podfora: "Najpierw zrobić porządek na własnym śmietniku, a potem dopiero go zmieniać". I jak się okazuje do tego właśnie dochodzimy.

W Poniedziałek, wyjeżdżam na miesiąc do W-wy do pracy, w związku z tym nie będę miał dostępu za bardzo do internetu, a przynajmniej będzie on bardzo ograniczony. Jestem ciekaw jak będzie tutaj wyglądać po moim powrocie. :] Mam nadzieję, że da się wtedy jeszcze poznać to forum ;).

Pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ingham



Dołączył: 1 kwietnia 2001
Posty: 164
Skąd: Ciechanów

Wysłany: 12 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Życie ponad podziałami!

Nie dzielcie, nie róbcie już więcej podfor (potwór:P), ja już i tak spędzam kilka godzin żeby to poczytać wszytsko i się do wszytskiego dogrzebąć. Nie róbcie tego! Dla mnie!

___________
Tylko modlitwa może Was zbawić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ilness



Dołączył: 11 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 12 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Zostawcie jak jest!!! Nie chcę obrażać Rabbita, ale po prostu wydaje mi się wręcz... chamskie ( bez żadnej obrazy!!! ), jeśli zaraz po dołączeniu do Imperium zamierzasz zmieniać jego historię! Wybacz, ale brak mi słów. To tak jak budowa hipermarketów obok osiedlowych sklepików - jeśli stworzyć topic do rozmów o wszystkim, to po co byłaby Oberża? No i po co Kafeteria? "Bezsens niskich lotów" na PodStoliku? No nie... Przecież to już jedno z niewielu miejsc, gdzie można poczuć klimat. On jest od bezsensu. On jest od niskich lotów. On jest ogromnym kawałem historii! Z samym forum zostały spędzone setki chwil, których chyba nikt nie chciał by zapomnieć. No, i jeśli stworzymy takie foro, nie będą już potrzebne i Oberża ( której będę bronił jak oka w głowie, mimo zastoju etc. ), Kafeteria no i sama Karczma właściwie.

Nie chciałe nikogo obrazić, nie bierzcie tego do siebie etc. Ja tylko wyrażam swoje chwilowe emocje po przeczytaniu tego.

___________
"Samotność, to taka straszna trwoga...
Ogarnia mnie, przenika mnie.
Wiesz mamo, wyobraziłem sobie, że
nie ma boga, nie ma, nie."
Dżem "List do M."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 12 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Ilness...

Ja chyba niezupełnie rozumiem, przeciw czemu ty protestujesz...

Wszak zmiany przewidują właśnie wzmocnienie
tak Oberży
jak i Kafeterii

oraz ułatwienie poruszania sie po Karczmie (w terminie późniejszym i formie jeszcze nie znanej :) )

Tak więc, nie martw się na zapas! W Oberżę nikt ingerował nie będzie - tyś tam szefem :).



Hetman (cytat):
proszę Cię, Farmerusie, zszyqj co trza

Tak i się do roboty biorę... :)

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 13 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Osobiście przydzielam się do zdanie, coby Karczmy nie zmieniać i pozostawić ją po prostu tak, jak jest.
Od samych początków Karczma była swoistym "śmietnikiem" na wszystko. Znajdowały się tu tematy górnolotne, jak i trochę mniej. I dlatego straszliwie mi sie podobała! Potrzebowałem miejsca, w którym naraz toczyłoby się kilka ciekawych tematów i do którego byłby łatwy dostęp. I Karczma mi to dała.

Obecnie w Imperium, poza Karczmą, Obsydianową i Oknem, dość często zdarza sie, iż w jednym podforze jest tylko jeden interesujący teamt, w którym toczy się jakaś dyskusja. Takie rozdrobnienie, moim zdaniem, wpływa źle.
Rozdzielenie Karczmy na kilka mniejszych podfor (nawet wchodzacych w skład Forum Karcmzy!) sprawiłoby właśnie, moim zdaniem, zmniejszenie aktywności.
Na własnym przykładzie wiem, że wolę jak tematy aktywne są obok siebie, a nie położone w różnych podforach, przez co dostęp do nich jest mocno utrudniony.

Dlatego uważam iż podział Karczmy mija się z celem. Powinna ona być taka, jaka jest teraz, i tyle.

Co za to innego bym zrobił?

- rzeczywiście, można niektóre topici poprzenosić do Kafeterii czy Oberży (choć co do tej drugiej, nie byłbym pewien. Z całym szacunkiem dla Ilnessa i Sulii, ale ostatnimi czasy Oberża jest raczej rzadko odwiedzana a to sprawiłoby że niektóre - interesujące i wartościowe! - tematy, zginęłyby). Ale resztę pozostawić bez zmian, tutaj.

- wydzieliłbym za to za samej Karczmy zupełnie nowe Forum, dot. Literatury. Tego własnie brakuje. Można by tam jednocześnie wrzucić Haaraldowe dyskusje o nacjach jak i dyskusje o fantasy a i ogólnie o literaturze jako takiej.

- jakoś bardziej wyeksponowałbym na głównej Forum Kafeterię, do której trafić obecnie jest, po prostu, trudno. Ktoś nowy, wchodząc na główną, skąd ma wiedzieć, że pod zakładką "Czas Imperium", w jednym z podfor, znajdzie górnolotne dyskusje i przemyślenia? IMO, Kafeteria dużo lepiej by wyglądała, gdyby znajdowała się zaraz pod Karczmą. Zreszta, Oberżę też bym gdzieś tam w pobliżu upchnął...

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 13 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

po to jest Thomeheb (graficzna nakładka) żeby nowym dostęp ułatwić

a po to jest Kafeteria "ukryta" by trafiali tam ci co trza ;)

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ilness



Dołączył: 11 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 13 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Faramirze, z drugiej strony przeniesienie topiców do Oberzy mogłoby pomóc ją rozruszać. Bo teraz w Oberży działają czynnie jakieś 4 ( może 5 ) tematy.
___________
"Samotność, to taka straszna trwoga...
Ogarnia mnie, przenika mnie.
Wiesz mamo, wyobraziłem sobie, że
nie ma boga, nie ma, nie."
Dżem "List do M."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 13 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Ilness (cytat):
Nie chcę obrażać Rabbita, ale po prostu wydaje mi się wręcz... chamskie ( bez żadnej obrazy!!! ), jeśli zaraz po dołączeniu do Imperium zamierzasz zmieniać jego historię! Wybacz, ale brak mi słów.


Stary nic do Ciebie nie mam, ale nie wypowiadaj się w ten sposób jeśli tak na prawdę nic nie wiesz....

Zapraszam do zwiedzenia tematu Moderatorzy Karczmy, gdzie możesz przeczytąć między innymi o tym, że byłem początkowo przeciwko tym zmianom. Ale skoro miały wejść w życie postanowiłem rónież brać w tym udział.

Liczę zatem, że zachowasz się na tyle honorowo, że przeprosisz mnie w najbliższym czasie : P .

Bez pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

P.S. FARMERUS
I wszystko na mnie ;)... hahahaha...

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 13 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Ilness (cytat):
Faramirze, z drugiej strony przeniesienie topiców do Oberzy mogłoby pomóc ją rozruszać. Bo teraz w Oberży działają czynnie jakieś 4 ( może 5 ) tematy.


A ja się właśnie boję, czy one tam nie zginą :( Bo własnie przez to, że Oberża jest mniej popularna, mniej osob tam zajrzy i mniej sie wypowie. I takie wlasnie są moje obawy.

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.