Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-28 16:11:44
Autor Wiadomość
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 24 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Otóż spieszę z wyjaśnieniem. Mistrzem mogł by być każdy chęty mieszkaniec osady na tyle z nia obeznany, iż mógłby wziąć "pod opiekę" jednego z nowicjuszy. Opieka ta miała by polegać na obeznawaniu rzeczonego żółtodzioba z Osadą. Mistrz był by "osobą pierwszego" kontaktu, która tłumaczyła by swemu podopiecznemu kto jest kim w Osadzie, z kim najlepiej porozmawiać o danym zagadnieniu, czy też wreszcie (co dopiero przyszło mi do głowy :) miała by decydujący (ew. aktywnie doradzający) głos przy przyznawaniu kluczy w Osadzie. Statusowi nowicjusza podlegali by wszyscy (bądź chetni, to właśnie stanowi dla mnie problem w organizacji przyjmowania nowych dusz do osady. Podobnie zresztą jak to czy "mistrzów" byłoby wystarczajaco wielu dla wszystkich chętnych. Niestety nie wiem jaki jest stosunek aktywnych osadników przychylnych takiemu rozwiązaniu i chętnych do wzięcia kogoś pod opiekę, do liczby chetnych poważnie branych pod uwagę przy przyznawaniu "obywatelstwa") którzy otrzymali już klucze do forum Jaskini Behemota (aby żyła wiecznie!), lecz nie są jeszcze osadnikami. Opisze przykładową sytuację. Wacek, który wczoraj dostał klucze "forumowe" :) wysyła maila do osoby, która bezpośrednio zajmowała by się instytucją "Mistrza i ucznia" (choć rozważam też statut "Mistrza" jako pozycję nieoficjalną, bardziej uznaniową gdzie dwie te osoby "dobierały" by się same i ew. informowały o tym innych . Po otrzymaniu maila dany decydent przydzielił by nowicjuszowi jednego z aktualnie bezrobotnych Mistrzów do opieki na petentem. Osoba starsza stażem w osadzie wprowadzała by młodszego kolegę (koleżankę) na salony Osady, informując ją o najważniejszych zagadnieniach, miejscach do odwiedzenia, osobach do poznania, itp. Niestety, jestem dziś zbyt zmeczony by opisać to dokładniej - jestem zdolny do rozwinięcia tego pomyśłu i poszerzania go o kolejne aspekty dopiero jutro - jeśli ktoś rzecz jasna wykaże nim zainteresowanie.
___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Valturman



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Z dalekiego Cienia

Wysłany: 24 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Jestem przeciw, gdzie radość odkrywania nowych zakamarków. Lepiej się pamięta własne doświadczenia niż ktoś ci na tacy wszystko poda. Poza tym zawsze można przy ognisku zadać konkretne pytanie, a osoba która klucze do osady dostała jest już raczej dobrze obeznana z tą częścia IJB bo obecnie osadnikiem nie jest łątwo zostać.
Może jeszcze Giermek czyścil by mi pancerzyk :twisted:

___________
Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzia obrócę oko swej jaźni na jego drogę. którędy przeszedł strach nie ma nic jestem tylko JA.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Magik



Dołączył: 18 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Z Cio Cio Bongo na końcu Moża Płytkiego

Wysłany: 24 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Valturman (cytat):
Jestem przeciw, gdzie radość odkrywania nowych zakamarków. Lepie sie pamięta własne doświadczenia niż ktoś ci na tacy wszystko poda.

Jestem tego samego zdania. Po co wporwadzać takie zmiany jeśli narazie wszystkim podobają się lub jeszcze nikomu nie przeszkadzają. Po co nauczać? Czy to aż tak trudne? Jestem stanowczo na NIE.

___________
Shadow is not the only thing that spy you, I`m behind you, your dearest Boss®.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 24 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

To się najzwyczajniej w świecie nie sprawdzi, kto ma czas na zostawanie przedszkolanką ;) ? Myślę, że nie ma problemu, by zadać pytanie Osadnikowi starszemu stażem przez gg/Ognisko/Jabbera/forum/... , gdy się czegoś nie wie. Poza tym powstaje przewodnik po Imperium.
___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 24 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

wśrod wielu innych rzeczy Damiaen (cytat):
wreszcie (co dopiero przyszło mi do głowy :) miała by decydujący (ew. aktywnie doradzający) głos przy przyznawaniu kluczy w Osadzie.

ekhm...
a nie lepi NAJPIERW zapytać co o tem sądzą Bard i Grododzierżca???

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grothard



Dołączył: 16 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: z osady

Wysłany: 25 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy ten pomysl sie przyjmie i mnie to nie obchodzi :P
Ale jezeli to zacznie dzialac to moge byc Mistrzem

___________
The man with nothing to lose.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 25 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Sądze, że to jest niepotrzebne....wystarczy wejść na ognisko i takich mistrzów masz wielu....ktoś się pyta o coś, my go informujemy ( chociaż jak się pytaja jak się połączyć, żeby zagrać w heroes przez neta to mało Osadników wie :P ).

A poza tym nie można polegać jedynie na jednej osobie...a weźmy nawet tego Wacka, co go przytoczyłeś (historia oczywiście zmyślona)....powiedzmy ja jestem mistrzem Wacka i tak sobie rozmawiamy, fajnie nam się rozmawia, ja mu wszystko wyjaśniam, Wacek słucha i buszuje po Osadzie według moich wskazówek.....ale Wacek nie wie, że dzień wcześniej potwornie pokłóciłam się z Lobem na temat wyższości soku pomarańczowego nad sake i się potwornie poobrażaliśmy (ja i Lobo oczywiście ;) ).... więc żeby zyskać sobie zwolennika to ja mówię nieświadomemu Wackowi, że ten Lobo to taki, siaki, owaki i WOGle niewarto z nim gadać....a Wacuś słucha....i zaczyna wierzyć....więc, gdy Lobo pojawia się przy Ognisku Wacek atakuje go agresywnie słowami i wyzwiskami....sytuacja staje się nieprzyjemna i dla mnie, bo mam wyrzuty sumienia, i dla Loba, bo wie, że mówiłam o nim nieprawdziwe rzeczy i mu przykro, że go zwyzywano i dla Wacka....bo dostał przez łeb grabkami za głupie zachowanie ;).

Taka sytuacja może się zdarzyć, lepiej niech nowicjusz wyrobi sobie własne poglądy, samemu poznając uroki naszej piknej Jaskini i charaktery Mieszkańców.

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 25 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Siakoś nie mam takich obaw jak Ty, Darkeno.
Jak juz ktoś ma wielką i nieprzebrana ochote pojechać sobie po kimś - to i tak to zrobi - wedle poziomu głupoty - na privie (np. GG), wpisując sobie nicka ogniskowego "Ann jest gupia" (widziałam kilka podobnych "osiągnięc"), albo zupełnie otwarcie - po prostu kogoś zwymysla na ognisku.

Grunt w tym, żeby się powstrzymać i pokrzyczeć sobie na przykład na kota, a w Jaskini fermentu nie siać :)

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 25 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Jestem przeciwny takiemu pomysłowy, coć przyznaję, że jest on dość ciekawy. Ale spójżmy na to z takiej strony: w IJB funkcjonuje mnogość tytułów i wyróżnień. Niektórzy chcąc zdobyc tytuł np. Minstrel, wyśle 10 niezbyt dobrych (żeby nie powiedzieć badziwnych) opowiadań i będzie liczyło na przychylność tych, którzy to przeczytają. Może również nakłaniać swoich kumpli (którzy to, załóżmy, są zarejestrowani w Osadzie), by głosowali właśnie na niego. To już nie jest uczciwe.

Podobnie ma się sprawa z Forum. Pisząc tutaj można zarabiac punkty w Osadzie. Ktoś może zabrać się za spamowanie, by tylko jeszcze jeden pkt. wleciał mu na konto.

Gdyby doszły by jeszcze stopnie mistrza i giermka, to chyba stało by się coś strasznego. Osobiście uważam, że każdy mieszkaniec może z czegoś zasłynąć, każdy ma jakąs wartość. Niestety - jeśli ktoś zostałby giermkiem, a nie mistrzem to mogło by mu się to bardzo nie spodobać.

Jeśli ktoś już przytoczył takie argumenty, to sorki, ale kończy mi się "wolny czas" i nie mogłem dokładnie przeczytac całego forum.

Pozdrawiam

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 25 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Witam,

ja jestem zdecydowanie przeciw temu pomysłowi. Już wielu powiedziało przede mną mądre rzeczy na ten temat i ja się pod tym podpisuję. Na pewno byłby z tym wielki bałagan. No i wątpię, żeby tylu Mistrzów chętnych się znalazło.
Nie wydaje mi się jednak, by tutaj znaczenie w ogóle miałyby osobiste opinie nt. mieszkańców... To już raczej każdy musi sobie wyrobić we własnym zakresie.

Konqe, a tego, co Ty piszesz, nie rozumiem w ogóle. Opowiadania są wstępnie weryfikowane przed publikacją... Ale już nie o tym mówiąc - jaki sens miałoby takie postępowanie? To już nie chodzi o ocenę, 10 kumpli to nie cała Osada!

Jestem ciekawa, gdzie zarabiasz punkty jakoweś. Co najwyżej Ci się cyferka zwiększa, ale to i tak nie działa na dłuższą metę, bo moderatorzy są i za ich sprawą ta cyferka maleć może zacząć, jeśli "spamować" zaczniesz. Zero korzyści. A do Osady nijak to się ma przecież, tam forumowe posty nie mają nic do rzeczy!

Pozdrawiam, Hexe

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 26 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Może i moj pomysł ma pewne mankamenty, ale nie dziwota, jest przecież dopiero w fazie projektowania. Ale nie możecie zapomnieć, iż to co się ciagle nie ulepsza, tak naprawdę cofa się w rozwoju... To co dziś wydaję się wam czymś idealnym, doskonałym jutro może być przyczyną bolaczek Imperium (oby żyło wiecznie!). Może więc warto już dziś rozejrzeć się za czymś innym. Mówicie, iż samemu można wszystko w imperium (oby żyło wiecznie!) zwiedzić. I słusznie prawicie. Ale to zajmuje mnóstwo czasu, czasu, na który ja - osoba z modemowym dostępem do internetu nie mogę sobie pozwolić. Może i wam łatwo było odkryć arkana działania Imperium (oby żył wiecznie!), wszak mieliście na to dużo czau... ja zaś średnio spędzam to godzinę dziennie i czujaś pomoc by mi się przydała by to wszystko ogarnąć...
___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 26 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Witam,

Damiaen (cytat):
ja zaś średnio spędzam to godzinę dziennie i czujaś pomoc by mi się przydała by to wszystko ogarnąć...


A któż broni Ci pytać? Na pewno znajdzie się wielu, którzy z chęcią Ci odpowiedzą. Ale naprawdę nie widzę sensu w tym, żeby tworzyć jakieś tytuły i funkcje...

Pozdrawiam,
Hexe

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 27 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Hexe (cytat):
Jestem ciekawa, gdzie zarabiasz punkty jakoweś.


Ja? Nigdzie. Jestem na razie tylko forumowiczem (że się tak wyrażę). Za punkty w Osadzie zabiorę się kiedy Indziej. Może będę oceniał poematy? A może będę je pisał? A może będę wypowiadał się w "Gorących dysputach". A może kilka naraz? Możliwości jest wiele.

Hexe (cytat):
Opowiadania są wstępnie weryfikowane przed publikacją...


No tak, tylko żeby zdobyć tytuł "Gawędziarz" wystarczy jedno opowiadanie z "minimum poprawności stylistycznej".

Hexe (cytat):
A do Osady nijak to się ma przecież, tam forumowe posty nie mają nic do rzeczy!


Jak to nie? Wydawało mi się, że w "Rankingu mówców" zdobywa się punkty także za wypowiadanie się na Forum. Przynajmniej tak pisało. Nie wiem jak jest w rzeczywistości.

Pozdrawiam Cię Hexe.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
DruidKot



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: z odległych zakamarków geografii :P

Wysłany: 27 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

W rzeczywistości Rankingi Mędrców i Mówców są zamrożone - nie ma ich ;]
___________
Rychłoż się zejdziem znów?

o ortografii || o łańcuszkach
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 27 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

DruidKot (cytat):
W rzeczywistości Rankingi Mędrców i Mówców są zamrożone - nie ma ich ;]


A dlaczego??? Były z nimi jakieś problemy? Czyli istnieje teraz tylko ranking Minstreli?

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sulia



Dołączył: 26 października 2002
Posty: 164
Skąd: Białystok

Wysłany: 27 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Rankingi w tej formie , w której istniały w Osadzie nie sprawdziły się. Za dużo osób myślało tylko o nabijaniu punktów. Oceny były wystawiane a opowiadania nieczytane. Ranking Minstreli istnieje jako jedyny.
___________
Zasady Zakątkowe:
1. Proszę o nieużywanie emotów
2. Przepuszczajcie tekst przez Worda:)
3. Nowi goście przynoszą drobny upominek!
4. Żadnych bójek i pijaństwa:)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 27 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Sulia (cytat):
Za dużo osób myślało tylko o nabijaniu punktów


Czy aby na pewno było ich ZBYT dużo? Dlaczego nie pomyślano o konieczności rzetelnego uzasadnienia dlaczego dano taką ocenę, a nie inną. I to uzasadnienie też podlegało by ocenie ze strony jakiejś "szychy" :D . Jesli argument byby niezadowalający - wywalić bez straty punktów. Jeśli byłoby pisane byle co, tylko dla nabicia licznika - wywalić i odebrać nadawcy trochę punktów. Jeśli nie było by żadnego uzasadnienia - wywalić i odebrac więcej punktów.

W ten sposób wielu by popracowało nad prawdziwymi ocenami. Może jest to zbyt brutalne ( :) ), ale trzymanie się sztywno zasad dość często przynosi zamierzone efekty. Przynajmniej w takim medium jak internet. Na przykład w naszej szkolnej gazetce przyjmujemy pozdrowienia (coś jak tutejsze toasty). W nrze. walentynkowym dostaliśmy (po ostrej selekcji) 129 pozdrowień (Acid poświadczy). Zajęło to 6 stron w pisemku, które mogliśmy wykożystć w znacznie lepszy sposób. Ale zarządziłem, że od najbliższego numeru pozdrowienia będą płatne (10 miedziaków). Poza tym każdy a jeden post musi być na osobnej karteczce. Liczba pozdrowień drastycznie spadła, a ja mogłem wstukać coś znacznie bardziej ambitnego.

W pudełku z pozdrowieniami znalazłem megapozdrowienie (30 postów na podwójnej kartce) które natychmiast wylądowało w koszu. Bez mrugnięcia okiem wywalam pozdrowienia podwójne (tzn. dwa o takiej samej lub bardzo podobne treści pisane takim samym charakterem pisma). Z ankiety jaką przeprowadziłem wśród uczniów wynikło, że oni nadal chcą pozdrowień. Mówię wprost: jedno pozdrowienie, bez wulgaryzmów i wyzwisk, na jednej kartce. I 10 gr do puszki. Jeden warunek zawalony - kosz. Pozdrowień jest mniej, ale za to nie ma pozdrowień w stylu: "Pozdrowienia dla super - extra - power <ocenzurowano :P > Marusia od kochającej Tereski" (nie cenzurować - cytat z postu z gazetki).

Gdyby przeprowadzić system oceniania w podobny sposób, to Ranking Mędrców miałby szansę przetrwania. I nie było by zdobywania punktów za wypowiedź: "Podobał mi się poemat, bo porusza duszę i ciało. Ocena: 3/10"

Pozdrawiam Sulię.

Konque, nie myśl, że się na Ciebie uwziąłem, ale cytat nie jest usprawiedliwieniem łamania reguł.
Pozdrawiam, @lan

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sulia



Dołączył: 26 października 2002
Posty: 164
Skąd: Białystok

Wysłany: 27 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Konqe :)

Nie każdą ocenę potrafisz skomentować w sposób taki, aby jakaś specjalna osoba wyznaczona do sprawdzania Twego komentarza, uznała go za piękny i prawidłowy. Ja na przykład często wystawiam ocenę bez komentarza i gdybym musiała za każdym razem tłumaczyć dlaczego jest taka a nie inna...nie wystawiałabym jej w ogóle. A zdania typu: "Nie muszę nic dodawać. Wspaniałe! 6" zdarzają mi się dość często :)

To tyle o komentowaniu, a o słuszności/niesłuszności rankingów się nie wypowiem. Temat - rzeka. O rankingach dyskusje toczyły się, toczą i nadal toczone będą :wink:

P.S. Ale offtopicowanie :P Pozdrawiam również.

___________
Zasady Zakątkowe:
1. Proszę o nieużywanie emotów
2. Przepuszczajcie tekst przez Worda:)
3. Nowi goście przynoszą drobny upominek!
4. Żadnych bójek i pijaństwa:)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kriso



Dołączył: 8 lutego 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 27 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

:roll: Moim skromnym zdaniem pomysł jest dobry, choć widzę raczej głosy przeciwne. Pamiętam jak sam miałem problemy z odnalezieniem się w Osadzie jako nowicjusz. Przecież takowemu nie trzeba podawać wszystkiego pod nos i niańczyć. Wystarczą światłe, podstawowe wskazówki które zaprowadzą go na dobrą drogę.
________________________
PRO AETERNA REI MEMORIA[/url]

___________
PRO AETERNA REI MEMORIA - QU WIECZNEJ RZECZY PAMIĘCI
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 27 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Witam,

Kriso (cytat):
Wystarczą światłe, podstawowe wskazówki które zaprowadzą go na dobrą drogę.


Coś takiego jest już tworzone (Przewodnik). Jest też GG i Ognisko... Dlatego proponowałabym zaprzestać wałkowania tego samego tematu, jako że to juz sensu nie ma i topic po prostu zamknąć...

Pozdrawiam,
Hexe

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 27 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Sulia (cytat):
Nie każdą ocenę potrafisz skomentować w sposób taki, aby jakaś specjalna osoba wyznaczona do sprawdzania Twego komentarza, uznała go za piękny i prawidłowy


Myślę, że lekka perswazja w ocenianiu załatwiła by sprawę. Ostatecznie trzeba uzasadniać swoją chęć wstąpienia do Imperium albo do Osady. Z tego co widzę, to trzeba napisać coś naprawdę beznadziejnego (choć mogę się mylić) żeby cię nie przyjęli. Nie proponowałem takiego rygoru, jaki panuje przy moim selekcjonowaniu pozdrowień do gazetki, choć przyznam, że można było to tak odebrać :D . Proponuję po prostu uzasadnianie dlaczego akurat wystawiłeś taką ocenę, a nie inną. Nie musi być bardzo długa - najwyżej 2 - 3 zdania, które mają udowodnić, że oceniasz a nie nabijasz licznik.

Pomijając wszystko, to klikanie po kolei na wszystkie dzieła i wystawianie im losowych ocen bez czytania, mogło się odbywać szybko i sprawnie. Jesli doszła by koniecznośc komentowania, to przynajmniej przejechanie po wszystkich textach zajęło by dużo więcej czasu :lol: .

Sulia (cytat):
O rankingach dyskusje toczyły się, toczą i nadal toczone będą


Ale mam nadzieję, że istnieje szansa "odmrożenia" rankingów mówców i mędrców. Jeśli by nie istniała, to te obiekty powinny zniknąć z Osady. Mam nadzieję, że ty Sulio jesteś za przywróceniem zamrożonych rankingów?

Kriso (cytat):
Przecież takowemu nie trzeba podawać wszystkiego pod nos i niańczyć. Wystarczą światłe, podstawowe wskazówki które zaprowadzą go na dobrą drogę


Zgadzam się w całej rozciągłości.

Hexe (cytat):
Dlatego proponowałabym zaprzestać wałkowania tego samego tematu, jako że to juz sensu nie ma i topic po prostu zamknąć


Chyba masz rację, bo dyskusja zeszła z mistrzów i giermków, na to, czy ranking mówców i mędrców ma zostac przywrócony do działalności. Wydaje mi się, że mistrzowie nie mają szans na zaistnienie, a więc dyskusja skończona. Zamknięcie tematu jest chyba najlepsza rzeczą jaką teraz moża zrobić z tym topicem (topiciem? topikiem?).

Pozdrawiem (jak zwykle :D )

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 27 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Konqe (cytat):
w naszej szkolnej gazetce [...] (Acid poświadczy)


ekhm...
czyżbyście się znali!?!

well, to by na pewne sprawy rzucało nowe światło... :P

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 28 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Hexe (cytat):
Dlatego proponowałabym zaprzestać wałkowania tego samego tematu, jako że to juz sensu nie ma i topic po prostu zamknąć...
Możecie zamknąć ten temat, ale ja uważam to za błąd, gdyż jeśli choć kilka osób myśli o tym pomyśle pozytywnie, zaś kilka jest niezdecydowanych (z powodów małych mankamentów łatwych do naprawy), to może warto to przedyskutować... Jeśli zaś Hexe uważasz, że nie ma o nim więcej sensu pisać, to po co wciąż dodajesz nowe posty?

_____________________________________________________________
"O, panie buroki dzisioj strosznie podrożały" :)

___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 29 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Hm, a nie przyszło wam do głowy, że ten pomysł jest może i dobry, ale bezużyteczny? Przeciez Osada to naprawdę nic wielkiego i do jej poznania wystarczy kilka minut....

Jeszcze jedno - kiedyś ugrzęźliśmy w dyskusji właśnie na tym - jak odróżnić dobry komentarz od złego? Racje ma Sulia - skoro komus cos sie podobało i nie znalazł w tym niczego złego, to po co ma wypisywac pochwalne peany dla autora dla uzasadnienia oceny? Wystarczy przecież ocena. Tymczasem takie coś można zakwalifikować do spamu przecież, co nie? Aha - w Osadzie istnieje system sprawdzający, czy ktoś wystawił ocenę bez czytania...

Rankingi umarły nie dlatego, że same w sobie były złe (moje zdanie), lecz dlatego, że były zbyt szybko przygotowane, bez głębszego zastanowienia. Skutek był taki, że mędrcem można było zostac właściwie w jeden dzień - nie tylko oceniając i komentując, ale także wypowiadając się w dysputach. Progi były tak skonstruowane, że bardzo łatwo było je pokonać i w Osadzie zaroiło się od nabijaczy.

Teraz odmrożenie ich nie ma sensu, dlatego, że połowa lokacji jest martwa, a niektóe z nich były tymczasowe, do czasu powstania ich w innych częściach Imperium. Dlatego do czasu odbudowy Osady w noweh formie przez WW - wszelkie odmrażanie nie ma sensu. Wiem, że WW ma pewne koncepcje odnośnie rankingów.

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
DruidKot



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: z odległych zakamarków geografii :P

Wysłany: 29 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Dobra, to i ja się wypowiem... :)

Cytat:
Jeśli zaś Hexe uważasz, że nie ma o nim więcej sensu pisać, to po co wciąż dodajesz nowe posty?


Bo jest moderatorem? Bo chce wybić ci to z głowy? A to, co powiedziałeś, to prowokacja dla Hexe, by odpowiedziała jeszcze raz... I się koło robi, neh?

* * *

Co do tematu - NIE

Bo:
- Po co siakieś nowe tytuły?
- To zabija przyjemność odkrywania...
- Nie ma sensu - Imperium to nie gigantyczna metropolia, milony mieszkańców, tysiące lokacji... Wystarczy kilka klików...

Stanowczo nie... bo nie ma sensu...

* * *

Co do Rankingów, chyba nie ma sensu ich odmrażać... Można by ulepszyć, popróbować, ale...

___________
Rychłoż się zejdziem znów?

o ortografii || o łańcuszkach
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.