Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 14:02:06
Autor Wiadomość
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 10 kwietnia 2004     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Trochę czasu w siecii już spędziłem. Ostatnio zacząłem przeszukiwanie siecii w celu znalezienia jakiś materiałów dotyczących strojów fantasy. Myślałem, że nie będzie z tym problemu i coś się znajdzie. Niestety okazuje się, że jeżeli ktoś chce mieć swój strój to musi nie dość, że uszyć sobie sam (choć ja nie widzę innej możliwości) to jeszcze liczyć na własną wyobraźnie i wiedze. Chciałem się dowiedzieć jak się do tego zabrać... jaki materiał mi jest potrzebny, jakie przyżądy i znaleźć jakiś wzór albo cokolwiek.... niestety, w siecii nic nie znalazłem :(.

Dlatego postanowiłem stworzyć ten temat, gdzie ktoś kto cokolwiek wie oszyciu, albo znalazł coś na ten temat, a może nawet już robił taki strój. Żeby podzielił się swoją wiedzą. Czekam na Wasze informacje.

Pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 10 kwietnia 2004     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Coś kiedyś gzieś słyszałem, że Giater i Rajst uszyli sobie płaszcze w klimacie fantasy.
Nie jestem pewien, czym słyszał dobrze, ale zapytać ich zawsze możesz... :oops: :D

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 10 kwietnia 2004     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

zamiast ich irytować ;)
lepi zajrzyj tutaj!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mecku



Dołączył: 8 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Przemyśl

Wysłany: 10 kwietnia 2004     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbicie, też szukałem czegoś takiego i w końcu znalazłem na świetnej stronie fantasy www.gildia.com To będzie gdzieś na Gildia Rycerska czy jakoś tak :P . Pochwalę się że zrobiłem sobie już kolczugę :) .
___________
Wolę żałować niepomyślnych wyników niż wstydzić się odniesionego zwycięstwa

/Aleksander Wielki/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 10 kwietnia 2004     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Dopiszę parę rzeczy: Kolczuga łańcuchowa(dla tych dbających o bezpieczeństwo), płaszcz z kapturem to peleryna częściej, choć płaszcze też :wink: , bluza to zbyt współczesne obreślenie, raczej koszula, tunika, kaftan... Buty raczej do kolan(na długość), oraz wszelkiego rodzaju togi. Ubrania raczej z takich materiałów jak płótno, szkóry zwierzęce, być może bawełena, wełna, len, czy dla bogatszych jedwab.(na pewno bez takich materiałów jak dżins czy nylon :wink: )
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Voldo



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: Ruda Śląska (koło Katowic)

Wysłany: 15 maja 2004     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Polecam zajrzeć na ALLEGRO, gdyż znajduję się tam sporo przedmiotów związanych z rycerstwem. Nawet jeśli nie chcecie nic kupić zamieszczone zdjęcia pomogą w samodzielnym wykonaniu rzeczy. Sama kupiłam kiedyś sakiewkę i treningowy miecz.

:arrow: http://www.allegro.pl/showcat.php?id=3722&order=t&view=gtext
Na wypadek gdyby linki nie działały podaję kategorię: Allegro > Antyki i Kolekcje > Militaria > Paramilitarne > Rycerstwo

:arrow: http://www.allegro.pl/showcat.php?id=3690&order=t&view=gtext
Allegro > Antyki i Kolekcje > Militaria > Broń

___________
"Cum tacent, clamant" - Milczenie jest wymowniejsze od słów
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 15 maja 2004     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

ja dodam od siebie, że są osoby - m.in. Giater - ftóre mogłyby dość łatwo nawiązać kontakt z rzemieśnikami zajmującymi się wytwarzaniem tego typu akcesoriów
ale to wymaga konkretów! ze strony zainteresowanych...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 16 maja 2004     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu co kilka dni wchodzę na allegro i rozważam kupno katany, która dla wizerunku skrytobójcy będzie się najlepiej prezentować... problem jako tako niestety jest z funduszami :(... i najprawdopodobniej zakupu dokonam dopiero w Lipcu :(..., ale na pewno będę miał... :D Większy problem jak na razie stanowią sztylety :( i odpowiedni płaszcz..., ale jeśli jeszcze nie w tym to w przyszłym roku planuje mieć cały strój skrytobójcy od butów po kaptur łącznie z uzbrojeniem :D:D:D.... szkoda, że nie wyrobię się na konwent :(, ale co będę miał z pewnością zabiorę albo ubiorę ;).

Pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

aukcja na allegro:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24968243

Czyż ta katana nie jest piękna ;)

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 maja 2004     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Konwent.

Z rozmów przeprowadzonych na którymś spotkaniu warszawskim wynika że przyjazd na Konwent z uzbrojeniem raczej jest bezcelowy. Więcej informacji może udzielić Waylander.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 7 stycznia 2005     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Tarband...
przypomina mi się Twój strój z konwnetu :). Czy mógłbyś Ty, a najlepiej Arvilla napisać z jakiego materiału płaszcz został zrobiony i mniej więcej w jaki sposób :)? Muszę zacząć się brać na full za strój skoro na Konwent ma być gotowy :P. Obiecałem, że w tym roku będzie i chciałbym słowa dotrzymać.

Przede wszystkim chodzi mi o materiał. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do materiału to prosiłbym bardzo, bo ja się kompletnie nie znam. Jakie materiały nie przemakają? To ma byćp ożądny płaszcz skrytobójcy z kapturem.

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 7 stycznia 2005     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Fakt, zaczać by warto już się szykować :)
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 5 lutego 2005     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Dobra ta pelerynka... Dzięki mości JOJO:):):)
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 5 lutego 2005     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Ceadmill

Coż mój płaszcz ze skóry antylopy podobno był zrobiony. Mnie się podobał bo nieprzemakalny a na Linkowni wody mnóstwo.

A najlepszy z wełny jako Giater pisze w Bibliotece akademickiej tam można więcej poczytać.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 5 lutego 2005     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

A ja w końcu trafiłem na allegro na dział o rycerstwie... Mam zamiar spróbować skontaktować się z kilkoma miłośnikami tego hobby i może udzielą jakiś wskazówek, informacji... a może w ostateczności jak zwykły "poszukiwacz przygód" po prostu coś kupie :P.

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 14 marca 2005     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Patrząć po allegro, stwierdziłem, że mając z 3000 - 4000 zł to można kupić sobie dobrą zbroję (prawie pełną), płaszcz i do tego miecz (nawet z tarczą). Po prostu genialnie. Tylko że kasy ni ma:()
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 14 marca 2005     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Tak. też czasem obserwuje takie aukcje... tylko nie kupujcie rzeczy tanich bo to lewizna ;). Jak kupić to pożądne, a nie chce żebyście się rozczarowali jak otrzymacie przesyłkę z "czymś" w środku co wygląda tylko jak miecz na przykład.

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 18 marca 2005     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Chociaż w pewnym sensie w Malborku (to blisko ode mnie bo mieszkam w Elblągu) można kupic sobie ładny miecz wcale nie drożej niż na Allegro. (chyba jak ostatnio byłem, miecz dwu-ręczny był po 300 zl).
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lory



Dołączył: 26 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 18 marca 2005     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

:) a jak ktoś mieszka lub bywa czasem w Krakowie niech zaglądnie pod halę targową w weekend tam czasem można spotkać ludzi sprzedających miecze czy też inne części oręża 'nowe' lub też do odnowienia
___________
"Krew, krew, krew
Wrogów wsiąka w ziemię.. "
'Siewca wiatru'
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lucas



Dołączył: 25 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Erathia

Wysłany: 20 marca 2005     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

www.goods.pl - sklep internetowy, zbroje, ubiory, topory, miecze (np. fantasy)
___________
"Carpe Diem"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lory



Dołączył: 26 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 27 marca 2005     Buty, spodnie, bluza, płaszcz z kapturem... Odpowiedz z cytatem

Oto kilka linków gdzie można zakupić odzienie i inne dodatki :
http://www.matuls.pl/ - stroje średniowieczne
http://www.bagrit.ires.pl/kramy/kramy.php strona pewnego bractwa rycerskiego na której znajduje się wiele ciekawych linków do kramów z butami, zbroją i nie tylko :)
http://www.personal.utulsa.edu/~marc-carlson/cloth/bockhome.html od butów po tuniki itp można na ich podstawie spróbować samemu coś uszyć :)

___________
"Krew, krew, krew
Wrogów wsiąka w ziemię.. "
'Siewca wiatru'
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.