Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-20 6:26:14
Autor Wiadomość
Saruman



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Pewna miejscowość pod górami BIAłyMI

Wysłany: 5 grudnia 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Tak się włąśnie przysłuchuję dyskusji i chciałbym spytać czy będę uznany za spamera jeśli :

Wyślę maile do osadników nie posiadających szkiców w którym objaśnię ważność sprawy i gdzie się zgłosić po szkic owy i wszystko co na temat biosów powiedzieć można.

Cóż boję się dlatego pytam.

Pamiętam że założenie było takie by każdy mieszkaniec imperium m8iał bios chociaż krótki. Dziętki takim mailom oddzedziłbym tych co chcą szkiców od tych którzy uważają to za niepotrzebne. I w tedy mógłbym szybko zrobić swoje (szkice) W ten sposób bardzo skutecznie załatwiłoby się kwestię "zaległych" szkiców. tzn. sprzed tego zarządzenia że wszyscy nowi przyjmowani muszą kilka zdań o sobie wymyśleć.

Myślę że takie maile (wysłane tylko raz) byłyby przydatne.Oszczędziłoby to wiele zachodu mnie i Sandro.

Co do spamów mam jedno zdanie:

"Kto mieczem wojuje od miecza ginie" czyli zakaz korzystania ze stajni posłańców do odwołania (coś jak infamia ale dotycząca samej stajni)
Jeśli ktoś spamoał na stajni to niech kara będzie odwrotnoscią winy.
Bluźni na czacie? Blokada czata dla takiego gościa do odwołania.
Nabija pkt. na stoliku? Blokada Bajań i dysput.

Oczywiście dla skrajnych przypadków (wcześniej 1 i tylko jedno upomnienie)

___________
"The road goes ever on..."
"Droga biegnie ciągle wprzód..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 5 grudnia 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Sarumanie to wg mnie spamem nie będzie. Slij pytaj i pisz szkice Q Chwale Jaskini.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 5 grudnia 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Sarumanie! śmiało możesz spamować!

tfu!
słać :D

bo to na pewno spamem nie jest!
to niemal! urzedowe napomnienie...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Saruman



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Pewna miejscowość pod górami BIAłyMI

Wysłany: 6 grudnia 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

uff..
No to dobrze.... :)
Ale definicja spamu musi być by nie było zamieszania i nieznajomości prawa.

___________
"The road goes ever on..."
"Droga biegnie ciągle wprzód..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 6 grudnia 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Ja poofftopiqje:

Do kogo mogę słać szkic?? Do Sandro posłałem posłańca jesio w wakacje, a nadal nic nie mam w opisie :(. Ja rozumiem, że On jest zapracowany etc, więc zapytuję- do kogo można jesio słać szkice??

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Saruman



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Pewna miejscowość pod górami BIAłyMI

Wysłany: 7 grudnia 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

naturlich do mnie :)

tylko zależy czy do zamieszczenia gotowy (bo tym hetman się zajmuje)
czy materiały do robienia szkicu (w tym wypadku do mnie lub sandro)

___________
"The road goes ever on..."
"Droga biegnie ciągle wprzód..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 8 grudnia 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

No wiesz Sarumanie, Ja tam niby mam szkoc, ale podeślę go Tobie, cobyś go przejrzał i poprawił.
___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 19 stycznia 2004     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

No nie, tego już za wiele!! Chciałaem bronić spamerów, ale moja Cierpliwość się wyczerpała!!

INTERPOLUJĘ (:p) O ZAOSTRZANIE KARY ZA SPAM POPRZEZ Stajnię Posłanców, ALBO DO BANICJI NA MIESIĄC Z MIEJSCA, ALBO INFAMISA.

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 19 stycznia 2004     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Popieram!

Spam w stylu "poszukiwana krew Rh-, tel. xxxxx, dziecko umiera" to jeszcze można zakceptować - ktoś może nie wiedzieć że to podpucha i wysłać w dobrych intencjach.
Ale reklamowanie jakiegoś, za przeproszeniem, zasranego serwisu do "zarabiania" i to Z WŁASNYM IDENTYFIKATOREM W LINKU - czyli dla napełnienia swojego portfela kosztem innych - to już PRZESADA.

Coś takiego powinno być UKARANE Z CAŁĄ SUROWOŚCIĄ PRAWA

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Colon



Dołączył: 15 marca 2001
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 19 stycznia 2004     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

I bedzie.


Co ciekawe, ja spamu na konto nie dostalem - pewnie nie mialem sie zorientowac...

___________
Colon

Viajero y descubridor
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 13 kwietnia 2004     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Pozwólcie że wygłoszę własne zdanie.

Jestem zły, jestem spamerem, jestem zdregenerowanym do granic mozliwości zaplutym zwyrodniałym wytworem otchłani spamu bo:

Wysłałem do Acid Dragona gratulacje wspaniałej strony (to było dawno temu) dzięki którym zaczęła sie nasza znajomość. Tak więc jestem spamerem bo wykorzystałem Stajnie do prywatnych celów.. Z tego co tutaj czytam, to nawet wysłanie maili do 3 osób o treści

"Cześc jestem Akonaqineysouldering. Właśnie dostałem klucze do Imperium. Czy ktoś z was lubi samochody Shelbi?"

Wykożystanie Stajni do własnych celów, nie związanych z Jaskinią to SPAM :?: Więc powiedzcie co by się stało gdybym:

:arrow: Stworzył właśnie własną strone internetową i chciał zaprosić na nią jakieś osoby z Osady. Załóżmy że 100 osób otrzymało reklamę mojej strony. I co?

:arrow: Wysłałbym życzenia świąteczne do wszystkich mieszkańców. Np. z okazji Bożego Narodzenia. I co?

:arrow: Chciałbym poprosić o pomoc w uzyskaniu pozwolenia od rodziców na wyjazd na konwent. W tym celu wysłałbym do 100 osób prośbę o krótką prośbę i zapewnienie o maxymalnym bezpieczeństwie podczas zjazdu. I co?

:arrow: Szukałbym ludzi pomocnych do tworzenia stronki cvałkowicie nie związanej z fantasty. I co?

I jeszcze parę przykładów by sie znalazło. Jeśli wolno, to uważam, że prawo jaskiniowe jest zbyt surowe, skoro za spam wyrzucono kogoś. Fakt - nie za somo spamowanie, ale to na pewno był główny powód. Jak było pisane przez (chyba) jOjA: "Spam to ta sama wiadomość napisana wiele, wiele razy".

Przecież jeśli wyślę do każdego mieszkańca Osady za pomocą Jaskini, emaila o sprawie XXXXXX to każdy ostrzyma 1 wiadomość więc napisałem po 1 wiadomości, więc nie spamowałem.

Jak to jest? Ja nadal nic nie rozumiem. Ale jedno jest pewne: wyrzucenie kogoś za spam (który był głównym przewinieniem) to bzdura.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 13 kwietnia 2004     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Konqe (cytat):

Wysłałem do Acid Dragona gratulacje wspaniałej strony (to było dawno temu) dzięki którym zaczęła sie nasza znajomość. Tak więc jestem spamerem bo wykorzystałem Stajnie do prywatnych celów..

Spam to masowa, niechciana korespondencja. To nie było masowe i nie było niechciane.

Konqe (cytat):

Z tego co tutaj czytam, to nawet wysłanie maili do 3 osób o treści

"Cześc jestem Akonaqineysouldering. Właśnie dostałem klucze do Imperium. Czy ktoś z was lubi samochody Shelbi?"

Taki list o przede wszystki idiotyzm - bo kogo to obchodzi? Może się ktoś taki zapytać na forum. Chociaż z takim pytaniem to raczej nie tu.

Konqe (cytat):

Wykożystanie Stajni do własnych celów, nie związanych z Jaskinią to SPAM :?: Więc powiedzcie co by się stało gdybym:

:arrow: Stworzył właśnie własną strone internetową i chciał zaprosić na nią jakieś osoby z Osady. Załóżmy że 100 osób otrzymało reklamę mojej strony. I co?

To jest spam. Możesz np. wrzucić informację na forum. Nikt sobie nie życzył reklam na prywatny adres, a na publiczne forum nie musi wchodzić.

Konqe (cytat):

:arrow: Wysłałbym życzenia świąteczne do wszystkich mieszkańców. Np. z okazji Bożego Narodzenia. I co?

Żeby coś takieg uznać za spam, trzeba być idiotą.
Inna (?) sprawa, że ktoś chciał Hetmana do trybunału pozwać za życzenia, bo to niby spam...
To jest poprostu wyjątek wynikający z lokalnej kultury.

Konqe (cytat):

:arrow: Chciałbym poprosić o pomoc w uzyskaniu pozwolenia od rodziców na wyjazd na konwent. W tym celu wysłałbym do 100 osób prośbę o krótką prośbę i zapewnienie o maxymalnym bezpieczeństwie podczas zjazdu. I co?

Do tego jest odpowiedni temat na forum. To by był spam, bo na te wszystkie osoby pomogłoby ci może kilka, a dla reszty czytanie i usuwanie niechcianego listu byłoby stratą czasu.

Konqe (cytat):

:arrow: Szukałbym ludzi pomocnych do tworzenia stronki cvałkowicie nie związanej z fantasty. I co?

To jest spam. Takie rzeczy na forum - bo tam nie trzeba zaglądać i jeśli ktoś nie chce (albo poprostu nie umie) pomóc, nie czyta.

Konqe (cytat):

Przecież jeśli wyślę do każdego mieszkańca Osady za pomocą Jaskini, emaila o sprawie XXXXXX to każdy ostrzyma 1 wiadomość więc napisałem po 1 wiadomości, więc nie spamowałem.

To tak jakby złodziej okradający bank się wykręcał, że co prawda zwinął pięć milionów, ale wynosił po złotówce....

Konqe (cytat):

Jak to jest? Ja nadal nic nie rozumiem. Ale jedno jest pewne: wyrzucenie kogoś za spam (który był głównym przewinieniem) to bzdura.

[/quote]
Spam to około 60% ruchu w sieci... Albo będziemy go tępić, albo internet przestanie się do czegokolwiek nadawać. Pewnie ktoś powie że bezsensownie wciskam tu skalę całego internetu... Ale weźmy milion takich malutkich incydentów, a uzbiera się ładny kawał śmiecia...

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 13 kwietnia 2004     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Zasady używania Stajni

Primo

Treść maila ma mieć związek z Jaskinią

Secundo

Do ważnych spraw ma służyć

Tertio

w ramach nie możności skontaktowania się w inny sposób z zainteresowanymi osobami.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aiwelosse



Dołączył: 17 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: okolice Piły

Wysłany: 13 kwietnia 2004     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Tarbandzie, ja także mam wątpliwość :) I proszę o jej rozwiazanie :)

Powiedzmy, że kontynuuje jakiś mój poemat. Dopisuję nową częśc, publikuję ją - i jest dalsza część opublikowana. Czy Stajni Posłańców użyć mogę, by o owym dziele osoby potencjalnie zainteresowane (te które je komentowały) poinformować? Zauważ, że w inny sposób dowiedzieć się raczej nie mogą.
Do tej pory tak robiłem, ale teraz wolę mieć pewność.

Zdrówko, Aiwe

___________
S. Grochowiak: "Mikroliryka" (fragment)

Gdy o księżycu - to mówić łyżką od soli,
Gdy o słowikach - to znać kaniony ich gardeł,
Gdy o miłości - to kłaść w milczeniu na stolik
Włosy twoje osobne
I twarde
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 14 kwietnia 2004     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Jeśli do osób które komentowały to słać bez obaw, chyba że odmówią przyjmowania takiej korespondencji.

Warunki spełnia.

Tak jest najefektywniej bo można bez programu pocztowego się obejść.

W starych dobrych czasach rolę informacyjną pełnił (pod)stolik.

Dziś inne formy są przewidziane.

CI - o poszczególnych rozdziałach nowych nie informuje. Ale o nowych dziełach owszem.

Newsy w Najświeższych Nowinach - mogły by być w ramach Ożywiania Osady.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.