Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-23 16:24:28
Autor Wiadomość
ser verto



Dołączył: 31 grudnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Do Twierdzy Smoka dołączyłem w grudniu 2003r, czyli na dwa miesiące przed połaczeniem. Układ tematyczny w forum faktycznie był bardziej uporządkowany niż w Jaskini. Jeżeli jednak trochę sie rozejrzeć , to można sobie to wszystko poukładać.
W Twierdzy brałem udział w Turnieju, tutaj także w Pucharze Areny w H4.
Jak dla mnie jest spoko, choć zdziwiło mnie bardzo dlaczego dochodzi do łączenia Twierdzy i Jaskini.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ghost (cytat):
Czy ja tak powiedziałem? Mówiłem, że nie ma sensu robić podfor, na których jest 5-10 tematów - nie lepiej zlikwidować jedno, gdzie jest mało topiców i przenieść posty na inne podforum o podobnej tematyce?


Moi drodzy...
Czy naprawdę uważacie, że podniesiecie (ponoć żenująco niski) poziom wypowiedzi na Forum pisząc jedno i to samo w kilku postach z rzędu? Bo ja właśnie odnoszę wrażenie, że mamy do czynienia z takim właśnie zjawiskiem.
Ghost - powiedz, co Ci przeszkadza w tym, że są fora złożone z kilku topiców? Uwierz mi, nikt tu nic na siłę nie wpycha, jak topic umiera, jesy zamykany. Może jesteś przyzwyczajony do czego innego, ale aktualny układ na Forum odpowiada mi bardzo - jak Ty widzisz połączenie tysiąca postów w jedno Forum duże? To dopiero oczopląsu dostać możnaby było..!

Haarald (cytat):
Panowie! Stwórzcie jakiegoś tutoriala dla nowych członków społeczności.


Nie chciałabym wyjść na czepialską, ale Forum użytkują również i panie :).
A tak na poważnie - coś takiego jest w planach. Trzeba jednak nad tym posiedzieć i się dograć.

Zibiszek (cytat):
Przeglądając posty w Jaskini wielokrotnie natrafiałem zarówno na konstruktywne wypowiedzi, jak i na głupie jednozdaniowe odpowiedzi.


Czasem takie wypowiedzi są przydatne. Ale zgadzam się, mnie również denerwują podobne posty. Nobody's perfect - nadzieja w tym, że z czasem ci piszący lepiej, dadzą przykład tym, którzy tworzą takie właśnie wypowiedzi...

Pozdrawiam,
Hexe

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
McGregor



Dołączył: 22 lipca 2003
Posty: 164
Skąd: zielona górzysta wyspa na północy

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Troche sie uspokoilo odkad jOjO z Acidem nie dyskutuja :twisted:
Juz myslalem, ze smok zaraz wrzasnie "gwaltu, przed trybunal mnie ciagna"
To ja jeszcze chcialem tylko powiedziec to, na razie:

1)
POLACZENIE - o co chodzi? :shock:

Zdaje mi sie, ze kwestia polaczenia, czy jak kto woli inkorporacji wyszla od tworcow TS, a nie JB. Chyba, za sie myle i to jOjO gmyra po necie i patrzy kogo by tu zlupic, ograbic, zniszczyc. Jednak jesli sie nie myle to Acidzie zarzuty chyba powinienes skierowac do kogo innego.

2)
FORUM - chaos :)

Juz chyba ktos to powiedzial, w takim razie chcialem go tylko poprzec.
Kazde nowe miejsce, zwlaszcza jak jest duze sprawia wrazenie "chaosowosci" przynajmniej dla mnie. Zaczalem zagladac na forum JB tak we wrzesniu '03. Myslalem, ze nigdy nie dojde o co chodzi, ale po jakims czasie czlek sie rozezna i juz tak zle to nie wyglada.

3)
FORUM - kolor :cry:

A ja chce, zeby kolor byl bladosinokoperkowy. Acidzie pomoz mi, poprzyj mnie zeby taki byl kolor.
Acha... A jeszcze moi koledzy chcieliby, zeby byl rozowy, a moja babcia chce cielisty.

___________
Głupi nie wie że jest głupi, a mądry to wie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 8 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

No proszę, jak ładnie się temat rozwinął :) . Mam nadzieję, że odpowiadając nie pominę żadnej ważnej wypowiedzi...

jOjO (cytat):
@lan (cytat):
nie możliwe jest, by w Jaskini były np. dwa działy H5 pokazujące grę z różnych perspektyw


a to czemu?
probowal ftos?

Bo moim zdaniem sprowadziłoby to Jaskinię do roli hosta serwisów HoMM, a ich większe powiązanie niż na np. Republice zwiększałoby tylko rywalizację. Poza tym szukający tu informacji chce znaleźć jeden a porządny dział, a nie przedzierać się przez 10 takowych. Rózne spojrzenia - tak! - ale w jednym dziale.

Acid Dragon (cytat):
Jeżeli strona miałaby upaść - owszem, masz rację.

Nie powiem, że by upadła, ale byłyby spore szanse. A ja nie lubię powtarzać "A nie mówiłem" ;) .

Ann (cytat):
O połączeniu miałam pisać - heh - ja się ciesze - w Jaskini jest tyle do roboty, że się nowi ludzie i nowe spojrzenie przyda - jakoś chyba nie narzekasz @lanie na brak porozumienia i rozdźwięki przy omawianiu wszelkich spraw?

Absolutnie :) . Muszę powiedzieć, że jak na razie udaje nam się dojść do konsensusu naddzwyczaj łatwo - i oby tak zostało :) !

Mr_Rabbit (cytat):
"Czas na zmiany w JB. Co Ty byś zmienił??"

Mantricore (cytat):
@lan wdra?a? j? w ?ycie, powtarzaj?c przy tym, ?e forum jest dla nas :)

Nadal tak uważam. Ale przede wszystkim jest tu znacznie więcej aktywnych użytkowników, którzy (jak widać) nie muszą być zgodni. Dodając do tego jaskiniową tradycję - zmian nie da się wprowadzić "hop siup i już". Ale! - wśród tak wielu istniejących tu for (co część z Was denerwuje) są również miejsca, gdzie można zgłaszać opinie, sugestie. Zapraszam! Z chęcią przeczytam i się wypowiem, jednak by (jak to napisał Acid Dragon) krytyka była konstruktywna, czyli podajcie, czy zamiast brązu wolicie różowy ( :P ), które fora niepotrzebne, które połączyć. Chętni do porządków niech zgłaszają sie na moderatorów. Ale oddzielmy to od połączenia ;) .

MiB (cytat):
Ponadto nowi userzy szybko mogą wyczaić co gdzie jest, z czym gdzie się zgłaszać- Ja uważam to za plus.

Tu bym strasznie polemizował :P .

Mr_Rabbit (cytat):
Reszta też przechodzi do JB... czy może jednak coś zostanie z TS?? Jak dokładnie wygląda to połączenie. I najważniejsze czy dałoby się przenieść niektóe tematy z TS????

Jak na razie jest dział H4 który coś Wam powinien przypominać ;) . Na koniec powinien pozostać również "muzelny" wygląd TS. Cała reszta - albo już połączona, albo blisko jej do tego. Tematy - kilka jest wyselekcjonowanych, ponieważ piszecie, że stanowczo za mało, porozmawiam z Ixcesalem, czy nie dałoby się przenieść nieco więcej ;) .

Hexe (cytat):
Haarald (cytat):
Panowie! Stwórzcie jakiegoś tutoriala dla nowych członków społeczności.


Nie chciałabym wyjść na czepialską, ale Forum użytkują również i panie :).
A tak na poważnie - coś takiego jest w planach. Trzeba jednak nad tym posiedzieć i się dograć.

Właśnie, by potem nie wyszło, że to pomysł Haaralda :mrgreen: .

McGregor (cytat):
Zdaje mi sie, ze kwestia polaczenia, czy jak kto woli inkorporacji wyszla od tworcow TS, a nie JB. Chyba, za sie myle i to jOjO gmyra po necie i patrzy kogo by tu zlupic, ograbic, zniszczyc. Jednak jesli sie nie myle to Acidzie zarzuty chyba powinienes skierowac do kogo innego.

Ekhem, dzięki za nasłanie na mnie Smoka :P .

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 8 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Manticore (cytat):
Twierdz? ceni?em mi?dzy innymi za podfora dotycz?ce inych gier ( takie jak Baldur's Gate, Diablo etc. ) - na JB równie? istnieje co? takiego, ale w znacznie mniejszym zakresie i na ZNACZNIE nizszym poziomie.

cóż, może pora wesprzeć obecnych moderatorów?
skierować nieHirołsowe q niebiańskim wyżynom?
zachęcam... - nie trza nawet być moderatorem, żeby dać impuls swoimi postami

Manticore (cytat):
Przede wszystkim brakowa? b?dzie mi swoistej demokracji jak? si? odczuwa?o na TS...je?li wi?kszo?? u?ytkowników chcia?a wprowadzi? jak?? zmian? - @lan wdra?a? j? w ?ycie, powtarzaj?c przy tym, ?e forum jest dla nas :). Natomiast pami?tam dobrze jak powiedzia?e? jOjO, ?e na JB panuje Imperator i póki jeste? hetmanem demokracji nie b?dzie ( by? mo?e uj??e? to w innych s?owach, ale znaczenie takie samo ).

nie wiem jak było na TS (@lan wspominał, że był tam władca absolutnym... ;) )
na pewno nie godze sie na d*kracje rozumianą jako czego kce wiekszosc, to ma sie stac
wielokroc wole pojedynczy, uargumentowany glos (czasem nawet jako proba, jeslim nie przekonany!) niz te całą d*kracje

Manticore (cytat):
Równie? nie odpowiada mi layout forum ( jest ma?o czytelny i przejrzysty )....na TS by?a mo?liwo?? zmiany na inny - ka?dy wybiera? sobie taki, jaki mu odpowiada?.

póki co NIE było wogle nawet próby, czy zapotrzebowania na inny layout
teraz, nagle problem się ujawnił
pora na koństruktywne propozycje

Manticore (cytat):
Podsumowuj?c - jestem ?ywym dowodem na to, ?e Acid ma racj? :D. JB mi nie wystarcza, potrzebne s? inne strony herosowe, które prezentuj? inny styl, klimat, otoczk? i wogle :P. Po prostu w pewnych sferach JB jest niereformowalne ( chyba ?e si? myl? ) , dlatego powinny by? konkurencyjne strony ( jak TS :mrgreen: ), oferuj?ce dodatkowe "atrakcje", których JB nie ma i nigdy nie b?dzie mia?a.

nie rozumiem, na czem ta acidowa racja ma polegać, z czego wynikać...
pisałem o tem wyżej - fto kce może zrobić strone o HoMM (i nie tylko!)
ino siakoś tak wyjszło, że sie mało komu kce...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 8 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Ghost (cytat):
Na przykład - na trzech podforach (już nie pamiętam nazw) jest po jednym temacie... Nie lepiej przenieść te tematy gdzie indziej? Bo tak może się wydawać, że admini próbują na siłę zapchać forum.


a w innym mieńscu
Ghost (cytat):
że nie ma sensu robić forum na jeden temat...


wyjaśniam zatem (chociaż inni już to robili całkiem udatnie)

* szanujemy tradycję w Jaskini
część forum jest odpowiednikiem starego ezBoardowego forum
jak widać, nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki
a pora porządków coraz bliższa, wraz z otwarciem Thomeheb

* intensywnie korzystamy z uprawnień grupowych
jedne fora są publiczne, inne dla ograniczonego kregu osob
stad roznice w intensynosci i aktywnosci

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 8 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Haarald (cytat):
podzielam w znacznym stopniu pogląd Acid'a, ze większa liczba herosowych stronek to większe urozmaicenie, inne spojrzenie na te czy inną kwestię.

taki powtórze i Tobie
nie ma zakazu! by tworzyć, rozwijać takie strony
ale i nie ma wiele ochoty! przez co padają, zamierają...

Haarald (cytat):
Trochę szkoda mi tych fajnych tematów (nie zwiazanych bezposrednio z tematyką HOMM) w jakich mozna było zabierać głos.

selekcji dokonal @lan
nawet bez jakichkolwiek konsultacji

Haarald (cytat):
Panowie! Stwórzcie jakiegoś tutoriala dla nowych członków społeczności. :lol:

sprawa zysqje coraz wyższy priorytet
i już jest załoga do tego!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 8 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

McGregor (cytat):
Juz myslalem, ze smok zaraz wrzasnie "gwaltu, przed trybunal mnie ciagna"

well, czyżbyś sugerował, ze Trybunał dla mojej prywaty służy?
poki co, sam se radze z adwersarzami w dyskusji (jak trza to i do błędu się przyznam)
a z Acidem zawsze lubie pogadać, bo choć często ma inny pogląd, czasem nawet irytujący, to zawsze wymagający!
a to daje zadysfakcję w dyskusji!

McGregor (cytat):
Chyba, za sie myle i to jOjO gmyra po necie i patrzy kogo by tu zlupic, ograbic, zniszczyc.


znów sie wyrażasz co najmniej niejasno!
kogom złupił? kogom ograbił?? kogom zniszczył???
ani to miłe, ani prawdziwe, ani dorzeczne!

===

mam nadzieje, że to kwestia pory, żem może zamierzonej ironii nie rozpoznał, ale tez i są sprawy dzie trza być z tym ostroznym...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 8 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

@lan (cytat):
Rózne spojrzenia - tak! - ale w jednym dziale.

racja, źle się wyraziłem
hostowanie samokonqrujących stron, to bezsens
chodziło mie raczej o ujęcie w jednym dziale bardziej różnorodnego spojrzenia na dany temat

@lan (cytat):
Tematy - kilka jest wyselekcjonowanych, ponieważ piszecie, że stanowczo za mało, porozmawiam z Ixcesalem, czy nie dałoby się przenieść nieco więcej ;) .

dać by sie dało ;)
jeno dogadamy CO

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
McGregor



Dołączył: 22 lipca 2003
Posty: 164
Skąd: zielona górzysta wyspa na północy

Wysłany: 8 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
McGregor (cytat):
Juz myslalem, ze smok zaraz wrzasnie "gwaltu, przed trybunal mnie ciagna"

well, czyżbyś sugerował, ze Trybunał dla mojej prywaty służy?
poki co, sam se radze z adwersarzami w dyskusji (jak trza to i do błędu się przyznam)

Odnoszę tylko wrażenie, że Acid kłóci się dla samego larum podniesienia. Nie za bardzo mnie się to wydaje konstruktywne :( A co do formy mojej wypowiedzi to niżej.

jOjO (cytat):
mam nadzieje, że to kwestia pory, żem może zamierzonej ironii nie rozpoznał...

Dokładnie tak.

___________
Głupi nie wie że jest głupi, a mądry to wie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 8 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Póki nie odpocznę (i nie ochłonę), to się na temat nie wypowiem. jednak Mcgregor jakieś insynuacje na mój temat prowadzi, toteż wtrącić się muszę.

Po pierwsze: Forma jaskini uniemożliwia mi jakiekolwiek kłótnie (i chyba dobrze). Nie kłócę się, a prowadzę dyskusję - to chyba różnica.

po drugie: Przeczytaj mój pierwszy post, to zobaczysz, że GŁOŚNO powiedziałem, że sprawa tyczy się tu pojęcia ogólnego, ideologii. Martwi mnie to (i to bardzo), że fani, jak i zwykli gracze, de facto, stracili jeszcze jedno miejsce, gdzie mogliby spojrzeć na gry HoMM z innego, niż Jaskiniowy punkt widzenia. A że konstruktywne to nie jest - masz rację. Jeszcze mniej konstruktywne było według mnie łączenie stron na samym początku. Teraz już chyba nic się nie da zrobić, więc jakiej konstruktywnej wypowiedzi oczekiwałeś?

po trzecie: kolorystyka (sprawa błacha) - powiedziałem TYLKO, że mnie się ona nie podoba. Wyciąganie z tego jakichkolwiek sarkastycznych wniosków przez Ciebie jest tu bezcelowe. O czymś konstruktywnym dotyczącym ewentualnej zmiany można porozmawiać w innym miejscu.

po czwarte: przed Trybunałem już byłem, co może chwalebne nie jest, ale byłem tam na pewno nie dlatego, że nie zgadzałem się z (kolejną) decyzją Hetmana.

po piąte: ZARZUTÓW w sprawie połączenia TS i JB nigdy nie stawiałem, a tym bardziej nie kierowałem ich do kogokolwiek. Mówiłem jedynie o negatywnych konsekwencjach. Proszę, abyś nie "przeinaczał faktów".



Natomiast co do tego, co Hetman dwa razy powtórzył:

owszem, nie ma zakazu TWORZENIA nowych stron. Tu nie o tworzenie chodzi, a o likwidowanie. Z Haaraldem (mam nadzieję, że się nie mylę) chcemy różnych stron, różnych punktów widzenia, różnych sposobów opracowania gier, różnych sposobów prowadzenia forum a nawet (tu w domyśle zmienię formę na pojedynczą - tak na wszelki wypadek) - różnego układu graficznego stron i różnej kolorystyki.

Zgadzamy się Hetmanie co do tego, że strony o HoMM powinny powstawać i rozwijać się. Zgadzamy się nawet co do tego, że mało komu się chce to robić. Natomiast rozdźwięk następuje przy tym, że wg mnie łączenie stron, powoduje efekt odwrotny i niepożądany. Jeżeli nie możemy wpłynąć na powstawanie i rozwój stron o HoMM (a praktycznie nie możemy), to przynajmniej nie działajmy tak, aby istniejące strony, istnieć przestawały (a inkorporacja jest dla mnie formą likwidacji strony), a wraz z nimi - istnieć przestawały także różne punkty widzenia.


do @lana:
Mało ważne jest, od kogo inicjatywa wyszła. Choć przyznaję, że na Twym miejscu postąpiłbym raczej inaczej (przynajmniej przy wiedzy, jaką na ten temat posiadam). Strata jest stratą. Obojętnie jak na to patrzeć. Teoretycznie powinienem się chyba cieszyć - Z tego powdu, że Jaskinia się powiększa, że ludzi więcej, że jakaś część Twierdzy pozostanie... a jednak suma wychodzi na 'minus'. Jest to strata i cieszyć się z niej nie potrafię, nawet jeżeli Ty, Hetman i obie społeczności byłyby zadowolone.

Podobnie się sprawa ma z działem H4 - tyle, że odwrotnie tym razem - strata dotyczy Jaskiniowego działu. Były dwa różne działy z różnymi informacjami i różnym punktem widzenia. Został jeden (z małymi dodatkami). Czy jest to jakikolwiek powód do radości?

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 8 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

dziękuję za ten post
mam nadzieję, że pokazuje on dobitnie, że w IJB można się spierać - nie tracąc szacunq dla dysputanta - na każdy temat
i że daleko jest nam, Jaskiniowcom, do cenzury, tyranii i despotii

mimo, że dla niejednego możemy być modelowym przykładem "wrogow" (;) ) to niejeden "przyjaciel" mógłby się tu przyjrzeć jak mimo trudności szukać, dążyć do prawdy

ale do adremu ;)
Acid Dragon (cytat):
Zgadzamy się Hetmanie co do tego, że strony o HoMM powinny powstawać i rozwijać się. Zgadzamy się nawet co do tego, że mało komu się chce to robić. Natomiast rozdźwięk następuje przy tym, że wg mnie łączenie stron, powoduje efekt odwrotny i niepożądany. Jeżeli nie możemy wpłynąć na powstawanie i rozwój stron o HoMM (a praktycznie nie możemy), to przynajmniej nie działajmy tak, aby istniejące strony, istnieć przestawały (a inkorporacja jest dla mnie formą likwidacji strony), a wraz z nimi - istnieć przestawały także różne punkty widzenia.

po ustaleniu punktów zbieżnych - a jest ich niemało! - dochodzimy do subtelnych rozważań o tym JAK łączyć, by nie homogenizować

bo dla mie cenniejsza niż różnorodość jest dostępność
u Ciebie akcenty są rozłożone odwrotnie

wręcz bym chciał podjąć próbę, ba! wyzwanie!
i wynegocjować włączenie do IJB pewnej groty...
tak aby nawet pewien smok mógł potem rzec, że możliwe jest...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 9 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
po ustaleniu punktów zbieżnych - a jest ich niemało! - dochodzimy do subtelnych rozważań o tym JAK łączyć, by nie homogenizować

bo dla mie cenniejsza niż różnorodość jest dostępność
u Ciebie akcenty są rozłożone odwrotnie


Przyznaję, że trafiłeś w samo sedno sprawy. Trudno też dalej polemizować na ten temat, gdyż głębiej w to wejść chyba nie można bez zabrnięcia w czystko-filozoficzną, niepraktyczną dyskujsę. Na razie jednak, to nie ode mnie zależą decyzje czy i jakie strony mogą/powinny się przyłączyć do JB. (nie oznacza to jednak, że powstrzymam się od czasem ostrej krytyki takich działań :P)

jOjO (cytat):
wręcz bym chciał podjąć próbę, ba! wyzwanie!
i wynegocjować włączenie do IJB pewnej groty...
tak aby nawet pewien smok mógł potem rzec, że możliwe jest...


A to to jest zupełnie inny punkt widzenia... i temat na zupełnie inną dyskusję...

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 9 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
Mało ważne jest, od kogo inicjatywa wyszła. Choć przyznaję, że na Twym miejscu postąpiłbym raczej inaczej (przynajmniej przy wiedzy, jaką na ten temat posiadam). Strata jest stratą. Obojętnie jak na to patrzeć. Teoretycznie powinienem się chyba cieszyć - Z tego powdu, że Jaskinia się powiększa, że ludzi więcej, że jakaś część Twierdzy pozostanie... a jednak suma wychodzi na 'minus'. Jest to strata i cieszyć się z niej nie potrafię, nawet jeżeli Ty, Hetman i obie społeczności byłyby zadowolone.

Myślę, że w tym kontekście ważne - bo patrząc z Twojego punktu widzenia jest nieszczęście - powstała Twierdza, ładnie się rozwijała, stała się duża i nagle szef tego "biznesu" postanowił się połączyć ;) . W sumie tak jest i może faktycznie pech, że akurat ja byłem owym szefem, bo właśnie Ty, jak i wiele innych osób by się nie połaczyłó. Ale chyba zaczynamy zanaddto gdybać, lepiej pomówić "co teraz" :) .

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 10 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
A to to jest zupełnie inny punkt widzenia... i temat na zupełnie inną dyskusję...


i - to dla publiczności info - na privie sie taka inna dyskusja rozwija

usunąłem dwa posty (moj i Acida) bo wyszło nieporozumienie
i tylko by zaciemniały obraz

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 23 maja 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Z radością informuję, ż epod adresem http://heroes.net.pl/dTS dostępna jest wersja archiwalna Twierdzy Smoka wraz z pełną kopią forum :) . Myślę, że byli mieszkańcy Twierdzy ale również wielu Jaskiniowców ucieszy się szczególnie z tych kilku tysięcy postów.
___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 24 maja 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Mogę tak krótko:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Można by teraz powybierać odpowiednie fragmenty o pomysłąch do HOMMV :D:D Co Ty na to Haarald??

Pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.