Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-20 4:32:25
Autor Wiadomość
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 13 czerwca 2004     Recenzowanie map - mamy zastój tsza iśc dalej Odpowiedz z cytatem

Zwracam się do wszystkich, którym zależy na tym by nasza skarbnica z mapami nieco się ożywiła. Jak na razie wieża kartografów pozostaje w sferze planów ale nic nie stoi na przeszkodzie by już teraz zacząć recenzować mapki. W ten sposób powstający dział miałby już na starcie jakiś dorobek a i dla twórców map byłaby to pewna informacja co do efektów ich produkcji.

Według mnie wystarczy zebrać 10 osób spośród całej społeczności, którzy zadeklarowaliby się, że staną na wysokości zadania i podejmą się zrecenzowania choćby jednej mapy w miesiącu. Jedna.... to bezpieczna liczba jako że jest to dosyć czasochłonne zajęcie (jeżeli ktoś miałby ochotę na zrecenzowanie kilku map to plus dla niego)

Map bez mała kilkaset, a nowe przybywają nie trwońmy więc czasu i zróbmy dla Jaskini coś pożytecznego. Liczba recenzji na pewno będzie świadczyć o jeszcze wiekszym profesjonalizmie Jaskini.

Sprawę utrudnia trochę fakt, że są dwie różniące się części HoMM. Dlatego przy przyznawaniu map dobrze by było kierować się preferencjami recenzentów bo nie wszyscy lubią HoMM-IV.

Moim zdaniem akcja naboru miałaby polegać w ten sposób:

1. Na stronie głównej i w innych miejscach (gdzie tylko można) - ogłosi się akcję naboru recenzentów
2. Osoba deklarująca chęć zostania recenzentem składa podanie osobom odpowiedzialnym za dział kartograficzno-recenzencki (podwalinę pod przyszłą Wieżę Kartografów)
3. W podaniu podaje takie informacje jak:
- zaznacza czy woli recenzować mapy H-III, H-IV czy też obie części, a może wcześniejsze
- zaznacza rozmiary map, które chciałby recenzować
4. Następnie jego zadaniem bedzie zrecenzowanie jednej z modelowych map (tak jak to było dotychczas) - co będzie pewną próbą - wszak i o jakość recenzji dbać należy.
5. Nastepnie osoba odpowiedzialna za "rozdawanie" map do recenzji przydziela jakąś mapkę która musi zostać zrecenzowana w ciągu danego miesiąca.

Już teraz należałoby opracować jakiś system punktowania recenzentów - moim zdaniem osobny dla poszczególnych części HoMM. Punkty przedkładałyby się potem na odpowiednie tytuły.

Myślę że czas zacząć coś robić.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 13 czerwca 2004     Recenzowanie map - mamy zastój tsza iśc dalej Odpowiedz z cytatem

Z tego co widze to jedyną zainteresowaną osobą jesteś ty. Jako jedyny napisałeś recenzję do mapy, i próbujesz ruszyć z miejsca. Z chęcią pomoge, szczególnie że teraz idą wakacje to można ruszyć z recenzjami. Szczerze mówiąc to nie wiem czy znajdzie się dziesięć osób, ale ja już się zgłaszam.
___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dru



Dołączył: 11 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Ravenshore

Wysłany: 13 czerwca 2004     Recenzowanie map - mamy zastój tsza iśc dalej Odpowiedz z cytatem

Ja tez bym mógł pomóc tym bardziej ze na TS byłem szefem recenzentów przez co mam trochę doświadczenia w tym fachu :) .
___________
Koniec jest zarazem poczatkiem...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 13 czerwca 2004     Recenzowanie map - mamy zastój tsza iśc dalej Odpowiedz z cytatem

Szefem zdaje się być @lan i na jego ręce składam propozycję by już teraz opracować jakiś system przyznawania punktów dla recenzentów.

Według mnie każdy recenzent powinien zrecenzować przynajmniej jedną mapę na miesiąc... bezpieczna podstawa. Wiem z własnego doświadczenia, że na trzy nie zawsze jest czas.

Należy opracować odpowiedni system przyznawania punktów (jakiś regulamin dotyczący punktowania)
Przykałdowo:
- 10 punktów za zrecenzowanie jednej mapki
- każda następna kolejne 10
- niezrecenzowanie regulaminowej mapki w danym miesiącu (-5 punktów... kwestia dosyć kontrowersyjna)
- możliwość zamrożenia statusu recenzenckiego (nie bedzie wtedy odejmowania punktów)

Takim sposobem weszlibyśmy do Wieży z pewnym wypracowanym dorobkiem.
Teraz odpowiednia punktacja dla tłumaczy, którzy przełożą tekst na angielski.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.