Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-19 7:27:03
Autor Wiadomość
Magik



Dołączył: 18 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Z Cio Cio Bongo na końcu Moża Płytkiego

Wysłany: 24 marca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jest to lekka przesada, jak dziecko ma troche w głowie to będzie wiedzieć że kopnąć pana pracownika, a nie pana w masce. A jak nic nie ma to i tak znajdzie inny podobny sposób: pójdzie do kafejki (jak nie zabronią), albo inne podobne metody.
No ale moje zdanie się nie będzie liczyć, więc mówię zgadzam się z tym wszystkim ale nie dawajcie tu żadnego banneru, bo heroes land zamieni się w dom opieki lub poprawczak. Dziękuje...

___________
Shadow is not the only thing that spy you, I`m behind you, your dearest Boss®.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 24 marca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Khy khy khy....

No nie popadajmy w skrajności, przez jeden baner Jaskinia miałaby stać się poprawczakiem lub domem opieki? Zastanów się nad tym co mówisz, Ingham nie proponuje przecież banera jakiegoś więzienia o zaostrzonym rygorze tylko akcji pomocy dzieciom. A poza tym dzieci mają to do siebie, że często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw surfowania po sieci, więc teraz zmieniam zdanie i przychylam się do propozycji umieszczenia banerka.

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Magik



Dołączył: 18 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Z Cio Cio Bongo na końcu Moża Płytkiego

Wysłany: 24 marca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Spokoi rozumię Cię, ale wyobrażasz to sobie:
Szara tapeta, dwie flagi, na środku logo Behemota, a pod nim kolorowy, jaskrawy ,,Podaruj dzieciom słońce,,.
Nie chce nikogo obrażać, ani nie ciągnie mnie do żadnej kłótni ale tematyki tych dwóch rzeczy są bardzo podobne, nieprawdaż? Wybaczcie ale jestem przeciwny i nie zmienię zdania.

___________
Shadow is not the only thing that spy you, I`m behind you, your dearest Boss®.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grothard



Dołączył: 16 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: z osady

Wysłany: 25 marca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Ale pomyslcie,
czy osada jest na pewno dla malych dzieci??
Walki przy ognisku, "picie" :D , filozofia, opowiadania np. Galadora

Takie dziecko bedzie zamiast herbatki/mleczka chcialo pic jOjOwe mocne :D :!:

___________
The man with nothing to lose.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 25 marca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Grothard (cytat):
czy osada jest na pewno dla malych dzieci?

ani Osada, ani Jaskinia pewnie dla małych dzieci nie są
ale
małe dzieci są ciekawe...

a troski rodzica o dziecko, nie zrozumie NIKT, kto własnych dzieci nie ma...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 25 marca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale pomyslcie,
czy osada jest na pewno dla malych dzieci??


Hmmmmm.....zależy, jaki wiek dla ciebie powinno mieć małe dziecko...

2? 3 lata? Takie nawet nie jest wpuszczane na komputer, a już napewno nie do internetu, bo nie umie przecież pisać. A jak nawet umie to i tak bardzo dużo rzeczy nie rozumie, choćby tego, po co chłopu baba :P.

4? 5 lat? One też nie za bardzo rozumieją i bardziej pociągają ich gry, niż internet.

6? 7 lat? Tu już istniałoby zagrożenie... ponieważ bardzo lubię przesiadywać po lekcjach w szkolnej stołówce i portretować obiadujące tam dzieci to nieraz dowiaduję się ciekawych rzeczy. Ot raz siedziałam przy takich dziewczynkach (nie zwracały na mnie uwagi, one były zajęte pogaduszkami, ja zaciekle próbowałam sportretować panią kucharkę, więc te rozmawiały swobodnie ) z pierwszej podstawówki, które to śmiały się ze swojego kolegi, który nie wiedział, co oznacza słowo "chat" ( na dodatek niektóre mówiły to tak, jak się pisze ;) ). Mówiły ile to dziennie czasu przeznaczają na rozmowy z dorosłymi chłopakami, ich "partnerami internetowymi". Mówiły, jak to tacy dorośli proponują im piwko czy randke i one wtedy też uważają się za dorosłe, to już jest trochę chore....Ale jednak te dzieci też są nierozumne, poza spaczonym rozumem chyba nic im się nie stanie, no chyba, ze są z dużego miasta.

8? 9 lat? Tu już istnieje olbrzymie niebezpieczeństwo, wtedy małe dziewczynki podbierają mamie kosmetyki, mali chłopcy majsterkują, a we wszystkim próbują naśladować dorosłych. Dobrze, jeżeli to jest mama czy tata, ale wtedy dziecko łatwo może sobie znaleźć inny, nieodpowiedni przykład, biorąc nastolatka za dorosłego. W internecie jeszcze większy problem, bo dzieci będą starać się pokazać z jak najbaredziej "dorosłej" strony.

Pomijam zakres wiekowy 10 - 12 lat, bo takie osoby mamy w Jaskini.

Co prawda internet jest niebezpieczny dla dzieci, ale na sto beczek soku pomarańczowego: czy ty chcesz robić w Jaskini ograniczenia wiekowe? Każdy tu może wejść, a o czym rozmowy będą się toczyły to już rozmówców sprawa....ja np. gadki o piwie nieraz staram się zastąpić tymi o soczku pomarańczowym ;).

Nie można robić ograniczeń, trzeba poprostu uważać na słowa.

Cytat:
Takie dziecko bedzie zamiast herbatki/mleczka chcialo pic jOjOwe mocne


Sądzę, że dzieci przedkładają słodycze, nad gorzkie świństwo, które nieprzyjemnie pachnie.

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grothard



Dołączył: 16 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: z osady

Wysłany: 25 marca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

wienc w takim razie osada jest chyba od ok. 10 lat??
tak chyba powinno byc

___________
The man with nothing to lose.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 25 marca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Nie mówię, że powinna być od 10 lat, ale w Jaskini są takie osoby, młodszych nie doświadczyłam :).

A poza tym....wszelkim ograniczeniom wiekowym jestem przeciwna (zawsze mnie denerwował ten czerwony znaczek na dole ekranu telewizora ;) zawsze mi mama kazała wyłączać telewizor, jak tylko to zobaczyła :P ).

Chciałbyś widzieć na głównej napis: tylko od lat 10? To głupota...ten portal jest dla wszystkich.

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 26 marca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Rozmowa zrobiła się nieco offtopicowa... Co to ma wspólnego? Temat był o banerku a nie o Jaskini... Nikt tu przecież nie neguje niebezpieczeństw wytępujących w sieci. Tylko chodzi o to, czy na głównej stronie dać banerka, czy nie. I raczej nie ma po co, bo: jeśli rodzice mają w domu internet i pozwalają dzieciom z niego korzystać, to z pewnością wiedzą o wszytkich możliwych zagrożeniach, a jeśli ich dzieci mają większy poziom wiedzy a rodzice o komputerach maja pojęcie blade, to nigdy żadnego banerka i tak nie zobaczą. Tak czy inaczej umieszczanie go ma znaczenie niewielkie bądź żadne a klimat zdecydowanie psuje. Jaskinia nie należy do żadnego stowarzyszenia (czy też jego przyjaciół) zajmującego się bezpieczeństwem dziecka w sieci, jest to dobre i niech tak pozostanie.
A dowodem na podobne myślenie mogą być głosy niezadowolonych mieszkańców, jakie dało się słyszeć, gdy ktoś ze stajni rozsyłał mejle nawołujące do pomocy komuśtam, co nie spodobało się wielu właśnie ze względu na klimat.
A co do ograniczeń wiekowych... No cóż niestety jeśli chcieli byśmy być aż tak porządni (a chcemy?), to faktycznie ograniczenia wiekowe być powinny. To by wiele spraw ułatwiło (jak np konwent: gdyby był tylko dla pełnoletnich to jego organizacja była by o wiele prostsza, szybsza a może nawet i tańsza (co nie znaczy że jestem za takim rozwiązaniem), jakby nie patrzeć to właśnie problem nieletnich był jednym z minusów organizacji konwentu w Czersku(ruiny zamku k. wawy - jakby kto nie wiedział) (o innych przyczynach nic nie wiem :p ) ).
Dobrze jest jak jest i niech tak pozostanie.

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ingham



Dołączył: 1 kwietnia 2001
Posty: 164
Skąd: Ciechanów

Wysłany: 26 marca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Melkior (cytat):
Rozmowa zrobiła się nieco offtopicowa... Co to ma wspólnego? Temat był o banerku a nie o Jaskini... Nikt tu przecież nie neguje niebezpieczeństw wytępujących w sieci. Tylko chodzi o to, czy na głównej stronie dać banerka, czy nie.

A jaki jest topic? Ogólny. Dobrze Waylander zauważył, że dyskusja schodzi wreszcie na właściwe tory - czyli ogólne dywagacje na temat bezpieczeństwa w sieci.

a potem Melkior (cytat):
Jaskinia nie należy do żadnego stowarzyszenia (czy też jego przyjaciół) zajmującego się bezpieczeństwem dziecka w sieci, jest to dobre i niech tak pozostanie.

A ja mam nadzieję, że to się się zmieni i trzeba by taką rzecz przemyśleć w tej sprawie, co to jest ona tajna. I to uważam, że naprawdę trzeba się nad tym zastanowić!

a na koniec Melkior (cytat):
A dowodem na podobne myślenie mogą być głosy niezadowolonych mieszkańców, jakie dało się słyszeć, gdy ktoś ze stajni rozsyłał mejle nawołujące do pomocy komuśtam, co nie spodobało się wielu właśnie ze względu na klimat.

Ech... czy dla Was nie ma naprawdę żadnej różnicy?! Wszytsko co jakaś akcja to złe?! "Dziecko w sieci", żywię taką głęboka nadzieję, stanie się ogólnopolską akcją zmieniającą mentalność ludzi i ich podejście do sieci!! To nie jest to samo, co "oodaj krew dla czlowieka o komórce jakiejśtam"!!

___________
Tylko modlitwa może Was zbawić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 29 marca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

To jakieśtam nie miało być lekceważące, ale mejla zgubiłem, a jakoś musiałem napisać o co biega ;). I nigdzie nie napisałem że są to akcje złe, a chodzi mi jedynie o to, że w chwili obecnej nijak nie pasuje to do klimatu Jaskini.
Ja osobiście do tej pory wacham się co myśleć odnośnie tamtej wiadomości. Ale to jest portal o Heoroes a nie o wychowywaniu dzieci/młodzieży.
BTW: Niech mi jeszcze ktoś powie czemu "sprawa" jest tajna (wtajemniczony już jestem)?

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Waylander



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 31 marca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Wbrew pozorom sprawa nie jest oftopicowa.
Wiele wskazuje, że może wśród nas pojawić się osoba niepożądana, stąd moja supozycja by kontynuować temat niniejszy, nie w formie ostrzeżeń a swobodnej wymiany poglądów.

___________
HAURIT AQUAM CREBRO,
QUI DISCERE VULT SINE LIBRO.

Sitem czerpie wodę,
kto chce uczyć się bez książki.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ingham



Dołączył: 1 kwietnia 2001
Posty: 164
Skąd: Ciechanów

Wysłany: 12 kwietnia 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

http://kiosk.onet.pl/charaktery/1155977,1255,artykul.html z głównej strony Onetu.
___________
Tylko modlitwa może Was zbawić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Wiktor



Dołączył: 3 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Trójmiasto

Wysłany: 20 kwietnia 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

"Nie słowa a czyny"
"Ingham nie proponuje przecież banera jakiegoś więzienia o zaostrzonym rygorze"
Świetny pomysł ! Nie banner a pręgierz pedofili !
Utworzyć miejsce gdzie pedofile byli by eksponowani i publicznie pokazywani i mieli okazję się pokajać przed zdrową częścią Jaskini.
Fajna nazwa mogła by być dla takiego pręgierza :P

Nie traktujcie tego poważnie ! :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 20 kwietnia 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

TAAAK! Popieram i dodatkowo na avatara się im ponakłada specjalny znaczek w rogu (a'la te znaczki co są w telewizrorni), żeby od razu było wiadomo z kim ma się doczynienia :PPP.
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 21 kwietnia 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Odnoszę wrażenie, że o czymś nie wiem....

Są tutaj takie osoby????

Zaczynam się martwić :(.

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 21 kwietnia 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Jeśli są, albo będą, to tu jest dobre miejsce miejsce, aby się ujawnić ;PPPP.
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 21 kwietnia 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To by wiele spraw ułatwiło (jak np konwent: gdyby był tylko dla pełnoletnich to jego organizacja była by o wiele prostsza, szybsza a może nawet i tańsza


Aha...świetnie... więc ty sobie skończyłeś już te twoje osiemnaście latek i jesteś zadowolony i konwent miałby się odbyć bez dzieci tylko dlatego, że byłby tańszy o 5 zł. Zresztą po co szybciej? Po co taniej? Tu chodzi o zabawę, przecież bez niepełnoletnich to ten portal nie miałby prawa istnieć. Częściej niepełnoletni sięgają po gry. Poza tym to nie jest portal TYLKO o heroes. Mu tu tworzymy swego rodzaju społeczność, przecież jest tu tyle osób, które nie lubią grać w heroes, za to lubią fantasy i znajdują tu kogoś, z kim mogą pogadać o swoich zainteresowaniach w sposób kulturalny i (jak narazie) bezpieczny. Przecież to nie chodzi o to, że wyjdzie drożej, lub, że będzie przyjemnoej w starszym towarzystwie. My ty się znamy i lubimy, świadczą o tym zloty, różne spotkania i rozmowy. Ale gdyby do naszej społeczności dostał się ktoś zboczony to co wtedy? Nawet, gdyby na konwent zabroniono przyjechać niepełnoletnim to przecież i tak zagrożeni byliby dorośli. Ja mam tylko taką cichą nadzieję, że wam nie odbije i nie będziecie wprowadzać ograniczeń wiekowych. Trzeba coprawda więcej ochrony na konwencie, ale to nie jest wina dzieci, tylko zboków.

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grothard



Dołączył: 16 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: z osady

Wysłany: 23 kwietnia 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Dark!

DZIECI RULEZZ!!! :D

DZIECI DO ZOO!!! :D

___________
The man with nothing to lose.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 18 czerwca 2004     Akcja "Dziecko w sieci" Odpowiedz z cytatem

taaa...

śmichy chichy, a tu juz o nasz piszo...
no może nie o wszystkich...

Groźna zabawka w Polsce: Uwaga na jojo
albo
Groźna zabawka w Polsce: Uwaga na jojo

strach sie bać...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.