Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 16:33:31
Autor Wiadomość
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 12 sierpnia 2004     Bohaterowie w HoMM-V? Odpowiedz z cytatem

Parson Junior_melo (cytat):
Może i w mitologii tak było, że meduza jest JEDNA i szalona. Natomiast w fantasy, a konkretnie w MM takich meduz są setki a nawet tysiące, które tworzą swoją społeczność, armie.

Błąd, meduzy nie tworzyły społeczeństw, armia to nie społeczeństwo(na całe szczeście)

Cytat:
Wg mnie, bohaterowie to nie muszą być członkowie ras, które utworzyły społeczność. Patrz np wampiry...

Akurat wampiry tworzą społeczeństwa :P są inteligentne i potężne - idealna rasa dominująca nadająca się na przywódców.

Cytat:
Tylko żeby nie było, że myślę aby utworzyć talię takich bohaterów. Ale np. jedna bohatet-meduza-wyjątek w lochach, to nic by się nie stało :wink:

Owszem, może by nie przeszkadzala, ale po co tworzyć precedens??? Po to by pojawiły się inne rasy jako bohaterowie?? Może cyklopy lub nagi.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 12 sierpnia 2004     Bohaterowie w HoMM-V? Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr Meduza w mitologii występuje w sztukach słownie 1. Jednak czy jest tak zimna i bezlitosna można na ten temat polemizować. Wciąż miała uczucia. Ba wielu odniesieniach literackich czy filmowych jest pokazana że ją samą boli to że nie może nawet spojrzeć na nikogo......
Jeżeli jest tak jak mówisz że w tradycji Homm i MM meduzy są tylko i wyłącznie takimi bestiami, cóż więc wypada mi się z Tobą tylko zgodzić (nie znam MM, grałem tylko w 8). Jednak zadziwia mnie jedno, wszędzie tak polujesz na wytrzebienie błędów, a tego nie zauważasz..... Wg mnie strikte w sensie mitologicznym, abstrachując od serii, meduza ma takie samo prawo dowodzenia jak minotaur i tyle.

P.S.: skończmy z tą ironią bo nas w końcu zabije :wink: [/quote]
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 12 sierpnia 2004     Bohaterowie w HoMM-V? Odpowiedz z cytatem

traumatanzer (cytat):
Haav Gyr Meduza w mitologii występuje w sztukach słownie 1. Jednak czy jest tak zimna i bezlitosna można na ten temat polemizować. Wciąż miała uczucia. Ba wielu odniesieniach literackich czy filmowych jest pokazana że ją samą boli to że nie może nawet spojrzeć na nikogo......

Dzięki za wspomnienie, że meduza była jedna :lol: bo na pewno nie wiedziałem takiej rzeczy.
Nie mówimy tutaj o micie, tylko o dzikim stworzeniu występującym w grze i to masowo :P (spojrzenie meduzy - termin użwany w wielu tekstach jako coś zimnego, okrutnego, bezdusznego, zabójczego)
Cytat:
wszędzie tak polujesz na wytrzebienie błędów, a tego nie zauważasz..... Wg mnie strikte w sensie mitologicznym, abstrachując od serii, meduza ma takie samo prawo dowodzenia jak minotaur i tyle.

Ale to nie jest błąd, to jest twój pogląd że meduza mogłaby dowodzić, ale znając fakt, że meduza jest tym czym jest nie pozwalami mi logicznie postrzegać jej jako istoty, która może dowodzić. Po prostu meduzy jak i inne rasy istot wchodzą w skład armii, zarządzanej przez rasy dominujące tworzące cywilizacje: ludzie, elfy, krasnoludy, wampiry, orki, minotaury, trolle itp....

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 12 sierpnia 2004     Bohaterowie w HoMM-V? Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr
Cytat:
Błąd, meduzy nie tworzyły społeczeństw, armia to nie społeczeństwo(na całe szczeście)


No jasne, że armia to nie społeczeństwo miałem na myśli SPOŁECZNOŚĆ I ARMIE.

Cytat:
Akurat wampiry tworzą społeczeństwa są inteligentne i potężne - idealna rasa dominująca nadająca się na przywódców.


Tu sorry, mój błąd :oops: Przypomniałem sobie o np. Shadowspire na Jadame w MM8...

Cytat:
Owszem, może by nie przeszkadzala, ale po co tworzyć precedens??? Po to by pojawiły się inne rasy jako bohaterowie?? Może cyklopy lub nagi.


Dlaczego precedens? Była sobie jakaś meduza, dość inteligentna, ambitna i charyzmatyczna, ludność ją polubiła i wystawiła na swojego dowódcę. A po drugie nagę tak samo nie wsadzisz na konia jak i meduzę :D Swoją drogą cyklop na rumaku też nie wygląda za dobrze :D Ale po prostu my się przyzwyczailiśmy do wizerunku bohatera na koniu, a wcale nie musi tak być.

traumatanzer
Cytat:
meduza ma takie samo prawo dowodzenia jak minotaur i tyle.


Właśnie. Meduza z mitologii to zdecydowanie co innego niż ta z MM. Myślisz, że istoty szalone, zwariowane zgodziłyby się do służenia w armii? Nie, a skoro tak nie jest, to równie dobrze może być też i dowódcą(albo bohaterem, któremu nie za bardzo zależy na swoich oddziałach, a to zgoła co innego!).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 12 sierpnia 2004     Bohaterowie w HoMM-V? Odpowiedz z cytatem

Parson Junior_melo (cytat):

No jasne, że armia to nie społeczeństwo miałem na myśli SPOŁECZNOŚĆ I ARMIE.

To pszczoły też tworzą pewien układ społeczny, ale nie tworzą cywilizacji i społeczeństwa.
Cytat:

Tu sorry, mój błąd :oops: Przypomniałem sobie o np. Shadowspire na Jadame w MM8...

To nie tylko to, przecież w h2 i h3 wampiry wraz z ludźmi tworzyli miasta i gildie nekromantów :wink:

Cytat:
Dlaczego precedens? Była sobie jakaś meduza, dość inteligentna, ambitna i charyzmatyczna, ludność ją polubiła i wystawiła na swojego dowódcę. A po drugie nagę tak samo nie wsadzisz na konia jak i meduzę :D Swoją drogą cyklop na rumaku też nie wygląda za dobrze :D Ale po prostu my się przyzwyczailiśmy do wizerunku bohatera na koniu, a wcale nie musi tak być.

Ale dla mnie każdy precedens w grze tworzy furtkę, do kolejnych dziwnych pomysłów. Więc skoro meduza to czemu nie Naga, która chyba bardziej jest ucywilizowana(chyba)?? Jak widzisz każdy precedes i złamanie penych reguł tworzy takie problemy.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 13 sierpnia 2004     Bohaterowie w HoMM-V? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Więc skoro meduza to czemu nie Naga, która chyba bardziej jest ucywilizowana(chyba)?? Jak widzisz każdy precedes i złamanie penych reguł tworzy takie problemy.


Oczywiście, że naga nadaje się na bohatera, jej prawy i dobry charakter nadaje się do tego. Mówiłem tylko o trudności ujeżdżenia konia przez meduzę i jeśli to miałby być powód, że nie będzie bohaterów-meduz, to nag w ter roli też nie widzę :wink:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 13 sierpnia 2004     Bohaterowie w HoMM-V? Odpowiedz z cytatem

Ja w tym wypadku wolę stereotyp bohatera, jako postać humanoidalną na koniu(lub czymś podobnym) :wink:
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 13 sierpnia 2004     Bohaterowie w HoMM-V? Odpowiedz z cytatem

Ja też tak chcę, a konkretnie to żeby większość bohaterów taka była. Ale tak jak mówiłem - jestem za wyjątkami. A takie zdarzały się, nieraz... za przykład mogę podać Mutare Drake - no wsadź sobie smoka na konia :D albo chociażby Rashkę, Ionę, Charzira czy Daremyth - to dżinnowie i ifryci... Za chiny ludowe ich na rumaka nie usadzisz :wink: A chyba lepiej wtedy stworzyć dla takiego rydwan, czy inny pojazd, albo żeby chodził pieszo, niż aby jego wizerunek to był człowiek na koniu :wink:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 13 sierpnia 2004     Bohaterowie w HoMM-V? Odpowiedz z cytatem

Parson Junior_melo (cytat):
..za przykład mogę podać Mutare Drake - no wsadź sobie smoka na konia :D albo chociażby Rashkę, Ionę, Charzira czy Daremyth - to dżinnowie i ifryci... Za chiny ludowe ich na rumaka nie usadzisz :wink: A chyba lepiej wtedy stworzyć dla takiego rydwan, czy inny pojazd, albo żeby chodził pieszo, niż aby jego wizerunek to był człowiek na koniu :wink:

Widać że o czymś zapomniałeś, Mutare zamienia się w smoka dla twórcy już nie zadbali o jej właściwy wizerunek. A dźiny i Ifryty mogą siedziać jak chcą, zapomniałeś że to przybierają one postać podobną do człowieka. Zauważ takiego Yoga, on napewno może usiąść na koniu zwasza że jest tylko półdżinem, a jak łatwo się domyślić dżiny a także ifryty mogły rozmażać się jak ludzie. Forma ducha miała jedynie ułatwić im latanie i "mieszkanie" w lampach :wink:

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 14 sierpnia 2004     Bohaterowie w HoMM-V? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mutare zamienia się w smoka dla twórcy już nie zadbali o jej właściwy wizerunek


No właśnie, to niech zadbają o właściwy wizerunek, jeżeli w H5 pojawią się inne wyjątki w stylu meduz czy nag czy smoków :wink:

Cytat:
A dźiny i Ifryty mogą siedziać jak chcą, zapomniałeś że to przybierają one postać podobną do człowieka


Oouups :oops: tu znowu sorry, przyznam się nawet, że nie zapomniałem, ja tego nie wiedziałem :oops: :wink:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 15 sierpnia 2004     Bohaterowie w HoMM-V? Odpowiedz z cytatem

Ja nieco będę offtopicował

Nadal się upieram Haav przy tym, aby stworzono podforum "mitologiczne" zwłaszcza że tematów znalazłoby się tam sporo. Nie tylko stworzenia ale także nacje, systemy magii i artefakty, systemy w grach fantasy etc.

Nadawałbyś się na Moda tego działu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 15 sierpnia 2004     Bohaterowie w HoMM-V? Odpowiedz z cytatem

Ale tutaj mitologia nie ma nic do rzeczy :wink: Po prostu kwestia gustu, stwierdziłem jedynie, że meduzy jak dla mnie nie są rasą nadającą się na bohaterów. Bo jakbym chciał być zgodny z mitologią to meduza, miałaby ciało ludzkie i skrzydła, bo tak przedstawiana jest według starożytnych artystów. :wink: . Mi tam bardziej odpowiada wersja medyzy z fantasy, czyli ta z wężowym ogonem.
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.