Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-25 22:58:36
Autor Wiadomość
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 18 września 2004     Brak równości WAŻNE, PROSZĘ SZYBKO ODPOWIEDZIEĆ Odpowiedz z cytatem

Muszę stwierdzić z przykrością, że w osadzie są "równi" i "równiejsi". Mam oczywiścię na myśli grupę JASKINIOWCY - są oni określani jako "pełnoprawni mieszkańcy imperium". Wobec tego ja i Sharwyn jesteśmy gorsze, bo nie należymy do tej grupy. Najlepsze jest to, że "grupa jest zamknięta, nowi członkowie nie będą przyjmowani". Czy w osadzie jest potrzebna rewolucja, tak jak we Francji, żeby ktoś zwrócił na to uwagę?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 18 września 2004     Brak równości WAŻNE, PROSZĘ SZYBKO ODPOWIEDZIEĆ Odpowiedz z cytatem

Neela (cytat):
Muszę stwierdzić z przykrością, że w osadzie są "równi" i "równiejsi".

a to się Aiwe zdziwi!

Neela (cytat):
Mam oczywiścię na myśli grupę JASKINIOWCY - są oni określani jako "pełnoprawni mieszkańcy imperium".

a to!
cóż, gdyby się kciało czytać dekrety a szczególnie w tym przypadq adekwatny Dekret o Jaskiniowcach, to by może i problemów nie było...

Neela (cytat):
Wobec tego ja i Sharwyn jesteśmy gorsze, bo nie należymy do tej grupy.

nie da sie ukryć!

Neela (cytat):
Najlepsze jest to, że "grupa jest zamknięta, nowi członkowie nie będą przyjmowani".

coż, tu moge tylko ubolewać nad faktem, że tłumaczenie jest nietrafione
powinno brzmieć
"grupa jest zamknięta, nowi członkowie nie będą przyjmowani automatycznie, a po zatwierdzeniu przez moderatora grupy"

Neela (cytat):
Czy w osadzie jest potrzebna rewolucja, tak jak we Francji, żeby ktoś zwrócił na to uwagę?

co jes potrzebne Osadzie, to zgłoście Aiwemu i Eniowi
ale mogę Was zapewnić, że z ogromną satysfakcją podeślę im wszystko co mam by skąpać r*cje we krwi!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 20 września 2004     Brak równości WAŻNE, PROSZĘ SZYBKO ODPOWIEDZIEĆ Odpowiedz z cytatem

dopisane po ostudzeniu emocji,
za przyjacielską podpowiedzią (dziekuję!)


Brak równości jest jednym z filarów Imperium Jaskini Behemota. Nie jest ono bowiem oparte na egalitaryzmie (który łatwo wyradza się w równanie w dół i bylejakość), ale na elitaryzmie. Toteż orwellowska nowomowa o równych i równiejszych nie ma tu zastosowania; nazwijmy rzecz po imieniu: są osoby wyżej i niżej stojące w jaskiniowej hierarchii - i basta!

Imperialna elita ma jednak charakter otwarty! Każdy i każda przez własne zaangażowanie może wykazać, że godzien jest awansu w hierarchicznej drabinie - i awans ten otrzyma. Miejsce na górze łatwo też stracić. Bycie wysoko nie tylko nie chroni przed odpowiedzialnością za swoje słowa i czyny, owszem, im ktoś wyżej zasiada, tym więcej w tej materii się od niego wymaga. Były osoby znane niegdyś w naszej społeczności i szanowane, których imienia żaden szanujący sie mieszkaniec Imperium nie wymówi, by nie splamić się samym ich wspomnieniem.

Jeśli zaś chodzi o zbrodniczą rewolucje antyfrancuską i jej hasła, to w Jaskini zamiast wolności i swawoli uznajemy Boga (niekonieczie osobowego, rozumianego raczej jako niewzruszone źródło zasad moralnych); zamiast poniżającej wszystkich równości promujemy Honor, zaś nieokreślone braterstwo nie zastąpi u nas Ojczyzny, czyli poczucia przynależności do wspólnoty, jaką jest IJB.

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.