Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-24 13:09:33
Autor Wiadomość
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 27 maja 2004     Ulubione kampanie Odpowiedz z cytatem

W tym temacie prosiłbym aby każdy napisał od jednej do trzech kampani, z tym że piszemy po jednej kampani z każdego dodatku. Krótko uzasadniamy dlaczego akurat ta kampania jest naszą ulubioną. W tym temacie można także pytać jak przejść daną kampanię. Dla przykładu:

HoMM IV- Pół-martwy-Jednak kreganie żyją :D
HoMM IV + TGS-Mistrzowie magi-Dużo map, ogólnie ciekawa kampania
HoMM IV + WoW-Barbarzyńskie hordy-Dzikie zębacze 8) a po za tym podoba mi się mapa gdzie mamy pokonać wielki mur, wreszcie programiśći pokazali chociarz część możliwośći nowego Heroesa.

___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 28 maja 2004     Ulubione kampanie Odpowiedz z cytatem

Ulubione kampanie? To zależy od map. Nie patrzę na fabułę a na grywalność i wykonanie.

Najlepsze są te z "podstawówki", ewentualnie z WoW (tu niektóre), te z TGS'a są tandetne niedoróbki robione na odchrzan.

Nalepszą kampanią z podstawówki jest dla mnie ta z Emilią Nightheaven The Price of Peace za bardzo ciekawe mapy (zwłaszcza At the Crossroads i An Unusual Betrayal)

Podoba mi się również kampania z Półmartwym (Half-death), szczególnie dwie mapy druga the fiery realm, którą uważam za najbardziej grywalną ze wszystkich kampanijnych mapek HOMM-IV, a także trzecia - The point of Power, choć tej troszkę do doskonałości brakuje. Pierwsza mapka Eater of Children ma tę wadę, ze jest zbyt mała (a takich map nie lubię). Z kolei rozczarowałem się ostatnią mapą tej kampanii - The Unholy Breath (spodziewałem się duzego rozmiaru a dali znowu S-kę) :cry:

Potem, róznież z "podstawówki" ciekawa kampania to Elwin and Shaera a najciekawsze mapki to: The Lovers i Mark of tiger. Inne są dla mnie średnio grywalne choćby Reflections (z uwagi na to, że jest tylko jeden kierunek marszu). Z kolei Together - ostatnia mapa XL jest "niedorobiona" ponieważ na jej wschodnie obszary tak naprawdę świecą pustkami.
------------------------

Dodatek TGS:
Z kampanii Mistrzowie Magii:
pierwszy scenariusz - Wyspa Pyre. Ogólnie nie są one ciekawe z uwagi na to, że sporą część map pokrywa woda, która nawet nie jest wykorzystywana do celów żeglugowych. Oszczędzanie robocizny tanim kosztem ot i tyle.
Z kampanii Jeszcze jedna opowieść barda:
drugi i trzeci scenariusz szczególnie ostatni Pogórze Uludin, którego grywalność dorównuje the fiery realm z półmartwego. Niestety pierwszy scenariusz tej kampanii to dla mnie totalna porażka, sknocony na całej linii, zwłaszcza ten bonus w postaci questu za który otrzymywało się bonus w postaci podniesienia umiejętności zwiadowczych (ukrycia na poziomie arcymistrza).
Z kampanii Magnetyzm przeciwieństw nie wymienię ani anjlepszych ani najgorszych... są one poprostu nijakie.
Z kampanii Sprawa życia i śmierci trzy pierwsze scenariusze są na tyle grywalne, że chyba jest ona najlepsza ze wszystkich. Zwłaszcza scenariusz pierwszy - Pierwszy kontakt.
Z kampanii Mocniejszy Górą najlepszy jest chyba scenariusz pierwszy z uwagi na stopień trudności. Już parę osób twierdziło, ze nie byli w stanie ukończyć tej mapy na najtrudniejszym poziomie.
----------------------------------------------------
Dodatek WoW:
Co za dużo, to niezdrowo (Erutan):
Mapki ogólnie ciekawe choć niedorobione, nie mam tu swojego typy aczkolwiek skałaniałbym się ku tej pierwszej.
Barbarzyńskie hordy (Mongo):
Znowu fajna jest pierwsza mapa, ostatnia dość trudna choć wykonanie (topografia) na żenująco niskim poziomie.
Najwspanialszy z żyjących (Mysterio):
Wykonanie na bardzo wysokim poziomie, grywalność dosyć dobra. Bardzo podoba mi się pierwsza mapka z tej kampanii.
Podbić cały świat (Spazz):
Wykonanie średnie, grywalność również choć druga mapka wydaje się dosyć interesująca.
Marsz Umarłych (Tarkin):
Wykonanie dobre, grywalnosć również choć na ostatniej mapce znacząco spada.
Finalna mapa - według mnie jest nieciekawa... to co robi komputer i to z tak napakowanymi herosami jest poprostu niedorzeczne. Gdyby twórca tej mapy zadbał trochę o parę szczegółów (skryptów dla graczy komputerowych) mogłaby to być najlepsza mapa z tej kampanii.
------------------------

Te mapy, możnaby "poprawić" wystarczyłby tylko jakiś dobry spec od skryptów i możnaby zagrać na całkiem innym o wiele lepszym poziomie.[/b]
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Roodeck



Dołączył: 19 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Starachowice

Wysłany: 29 maja 2004     Ulubione kampanie Odpowiedz z cytatem

Najbardziej podobała mi się kampania ładu w podstawce:
a)świetna fabuła,
b)ład to najlepszy zamek.

___________
Visca el Barça!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aerdil



Dołączył: 3 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Sosnowiec

Wysłany: 3 czerwca 2004     Ulubione kampanie Odpowiedz z cytatem

Zgodze się z przedmówcą. Ta nekromacją bez sensu była, chaosem też. Nature nawet fajna, life średnia, barabain nawet fajna, ale nie lubie tego zamku.
___________
nie inaczej
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kolos



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 13 lipca 2004     Ulubione kampanie Odpowiedz z cytatem

Najlepszom kampaniom w WoW jest pierwsza kampania a na reszte kampani nie moge sie wypowiedziec bo w większość nie grałem :(
___________
memento mori
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
tse tse



Dołączył: 12 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Białobrzegi n. Pilicą

Wysłany: 14 lipca 2004     Ulubione kampanie Odpowiedz z cytatem

Kolos (cytat):
Najlepszom kampaniom w WoW jest pierwsza kampania a na reszte kampani nie moge sie wypowiedziec bo w większość nie grałem :(

:lol: W inne nie grałem, ale najlepsza jest pierwsza z WoW darujmy sobie takich komentarzy bo to jest bez sensu to tak jakby napisać Rambo III jest najlepszy a Rambo I i Rambo II są do kitu chociaż ich nie widziałem.
Nie wiem gdzie tu sens wypowiedzi poprzednika, ale do rzeczy.

Kampanie w H4 to jakieś takie niedorobione :D są, ale jakbym miał wybierać to chyba kampania z martwiakami (chociaż tam też sporo jest niedoróbek tak jak pisał już Haarald mapki są za małe a ja w kampanie lubię dłużej pograć, ale z wielga :wink: złego wybieram truposzy.

___________
Hattrick VII.42 - moja liga
Pilica piłkarska stolica :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kolos



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 16 lipca 2004     Ulubione kampanie Odpowiedz z cytatem

Nieprzeszłem wszystkich ale grałem we wszystkie. Rozumiesz tse tse?? :twisted:
___________
memento mori
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kolos



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 16 lipca 2004     Ulubione kampanie Odpowiedz z cytatem

I napisałem że najlepszom kampaniom w WoW jest pierwsza. Naucz sie czytać ze zrozumieniem TSE TSE :lol:
___________
memento mori
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Wulfgar



Dołączył: 16 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Erathia

Wysłany: 17 lipca 2004     Ulubione kampanie Odpowiedz z cytatem

Bezkonkurencyjnie najlepszą kampanią jest moim zdaniem Córka Pirata.
a)są tam świetne dialogi
b)ciekawa fabuła(moim zdaniem najważniejszy czynnik w kampaniach)
c)jest się po stronie Chaosu, a to najfajniejszy zamek
d)jest wyzwaniem dla doświadczonych graczy ponieważ ma niesamowicie wysoki poziom trudności
P.S. nie uważacie że kampanie w Winds of War i The Geathering Storm są niesamowicie prymitywne pod względem fabularnym?

___________
Najlepszą obroną jest atak
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 18 lipca 2004     Ulubione kampanie Odpowiedz z cytatem

Kolos (cytat):
I napisałem że [...................] w WoW jest pierwsza. Naucz sie czytać ze zrozumieniem TSE TSE :lol:

:lol:
Wiesz nie można oceniać czegoś po opakowaniu, poza tym przymiotniki i rzeczowniki w liczbie pojedyńczej mają końcówkę ą.
I ortografia to pół biedy, ale pisanie ze zrozumieniem to drugie pół biedy, czyli cała bieda :wink:

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 18 lipca 2004     Ulubione kampanie Odpowiedz z cytatem

Wulfgar (cytat):
P.S. nie uważacie że kampanie w Winds of War i The Geathering Storm są niesamowicie prymitywne pod względem fabularnym?


One są nie tylko fatalne pod kątem fabuły nijakiej typowo komercyjnej. Mapy obu dodatków są nieciekawe pod kątem wykonania... topografia zwłaszcza tych z TGS jest poprostu do kitu! A grywalność to poprostu kpina.... a wystarczyłoby tylko:
- dorzucić więcej eventów,
- więcej bram misji z brakiem dostępu dla bohaterów głównych (za bramami znajdowałyby się bonusy w postaci obiektów dajacych rózne skille dla bohaterów pobocznych
- zdarzeń "walk" zmniejszajacych liczbę neutralnych stworzeń w poblizu zamków wroga by łatwiej dawał z nimi sobie radę
- zdarzeń czasowych w postaci usuwania kolejnych obiektów które umożliwiają przejście przeciwników na coraz to nowe tereny
- zdarzeń pakujących na starcie wrogich herosów (niby idzie tylko nie za bardzo wiem jak to zakombinować?)
- wiecej zdarzeń terminowych w postaci regularnych i najlepiej zwiększajacych sie (im dłużej gramy) posiłków dla wroga*

* Tu się zatrzymam. W HoMM-IV atrakcją jest rozwijanie umiejętności bohaterów, którzy wymiatają całe armie. Tak więc walka z silnymi przeciwnikami, których bohaterowie sami mają powyżej 12-20 poziomu (a w niektórych przypadkach może i więcej.
Wówczas gra bedzie trudniejsza i być może wtedy przeciwnik zaatakuje, a nie bedzie dawał nogi za pas.

PS. Poza tym ktoś może wie jak podmienić w HoMM-IV orginalne kampanie na przerobione? Jesli tak to chciałbym aby krok po kroku mi to ktoś wypisał. Z góry dzięki. Haarald
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kumbat



Dołączył: 11 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Knurów

Wysłany: 28 grudnia 2004     Ulubione kampanie Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o kampanie to przeszłem tylko bo jak dla mnie są za bardzo czasochłonne i wielku zadaniach trzeba chodzić do kilkudziesięciu namiotów, aby przejść mape.
Tą jednyną kampanią jest Prawdziwe ostrze.
Fabuła była fajna, ale zbyt proste zadania.
Może jak znajde więcej czasu to poświęce to na przechodzeniu kampani.

___________
Grajcie w RPG papierowe...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.