Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-28 17:51:04
Autor Wiadomość
Sharra



Dołączył: 11 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z twoich najgorszych sennych koszmarów. A w dodatku nie znikam, jak się budzisz...

Wysłany: 31 grudnia 2004     Przerazy, skorpeny i wszystkie inne dziwadła/wynaturzenia Odpowiedz z cytatem

Witam was w temacie, w którym roztrząśniemy pochodzenie istot spotykanych w światach fantasy. Jako, że 99% istot w Dungeons & Dragons, seriach z określnikiem "Might & Magic" i innych tego typu grach i książkach ma nieznane z mitologii ani innych źródeł pochodzenie.

Pomińmy tutaj prozę A. Sapkowskiego, autor wyjaśnił pochodzenie swych istot w księdze pt. "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini".
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 11 stycznia 2005     Przerazy, skorpeny i wszystkie inne dziwadła/wynaturzenia Odpowiedz z cytatem

Widzę Sharwyn, że Twój temat spotkał się z niesamowitym wręcz popraciem ze strony innych mieszkańców :) No cóż, być może te ciekawe stworzenia nie są zbyt popularne. Co do mnie, to mi się podobają, aczkolwiek nie mam pojęcia, skąd się mogą wywodzić.

PS. Czy Grenadier dotarł już do tego w swoim Leksykonie? :D

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 27 stycznia 2005     Przerazy, skorpeny i wszystkie inne dziwadła/wynaturzenia Odpowiedz z cytatem

Wiele istot z grach pochodzi z mitologii greckiej, np. hydry, mantykory lub minotaury, atoli są one trochę zmienione.
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 28 stycznia 2005     Przerazy, skorpeny i wszystkie inne dziwadła/wynaturzenia Odpowiedz z cytatem

No cóż, przerazy i skorpeny nie są za bardzo popularne, tak więc jeśli znajdziesz coś w literaturze bądź internecie, zamieść to tutaj, w celu podniesienia poziomu jaskiniowej wiedzy na ten temat. Mówię do Scharwyn, lecz rówie dobrze moze to być jakakolwiek zainteresowana osoba. :) Swoją drogą trudno, żeby ktoś mógłby być bardziej tym zainteresowany od Ciebie, mam rację? ;)
___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sharra



Dołączył: 11 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z twoich najgorszych sennych koszmarów. A w dodatku nie znikam, jak się budzisz...

Wysłany: 28 stycznia 2005     Przerazy, skorpeny i wszystkie inne dziwadła/wynaturzenia Odpowiedz z cytatem

"Sharwyn" pisze się przez samo "h".

A co do przeraz/skorpen.

Na Heroes Community znalazłam wyjaśnienie. Otóż nagi są to istoty z mitologii hinduskiej (czyli z pięknego kraju o nazwie Indie). Mieszkały od wodą i zagorzale walczyli z wyznawcami boga Shivy o panowanie nad światem. Miały cztery chwytne kończyny i długi wężowy ogon.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 28 stycznia 2005     Przerazy, skorpeny i wszystkie inne dziwadła/wynaturzenia Odpowiedz z cytatem

O, no własnie! Coś mi się kojarzyło własnie z Indiami i tymi klimatami.

Sorka, Sharwyn ;) ja tak bardziej z niemieckiego piszę :)

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 6 lutego 2005     Przerazy, skorpeny i wszystkie inne dziwadła/wynaturzenia Odpowiedz z cytatem

Ekhm... Czy ja mogę o coś zapytać? Skoro pochodzenie skorpen mamy już rozstrzygnięte, a o to chodziło w tym temacie, to jakie cele on ma TERAZ? :)
___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sharra



Dołączył: 11 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z twoich najgorszych sennych koszmarów. A w dodatku nie znikam, jak się budzisz...

Wysłany: 8 lutego 2005     Przerazy, skorpeny i wszystkie inne dziwadła/wynaturzenia Odpowiedz z cytatem

"i wszystkie inne dziwadła/wynaturzenia"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.