Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-24 17:53:18
Autor Wiadomość
Destero



Dołączył: 6 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Przybywamy z wielu miejsc... zdążamy do jednego...

Wysłany: 4 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy taki temat był już poruszany na łamach imperium ale zapytać nie zaszkodzi chyba.

Wiem, że na oficjalny komunikator Imperium został wybrany Jabber ale zauważyłem, że korzysta z niego raczej mało osób (no chyba że się mylę) a gg i Tlen w dalszym ciągu królują wśród obywateli Imperium a one mają raczej małą możliwość prowadzenia rozmów konferencyjnych (czyli rozmów pomiędzy kilkoma osobami na raz, dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi). Dlatego też wpadłem na pomysł (miejmy nadzieję że dobry) stworzenia kanału IRC'owego (czy jak to się nazywa) na potrzeby jaskini. Wiem, że pewnie dużo osób powie zaraz że jest przecież ognisko w Osadzie (czy też przed nią) ale nie uważacie że używanie mIRC'a byłoby wygodniejsze niż wieczne odświeżanie rozmowy przy ognisku?? Oczywiście pozostaje problem znalezienia osoby która by się tym zajęła no bo ja się szczerze mówiąc nie bardzo znam :) , a dla osób które nie wiedzą jak się mIRC'em posługiwać możnaby zamieścić na łamach imperium istrukcję. Tym to już ja mogę się zająć.

Tak więc czekam na wasze opinie na ten temat i ewentualne sugestie... no i oczywiście na zgodę Imperatora Behemota i innych przedstawicieli władzy.

Pozdrawiam

Destero

___________
Paradoxically, sins one can consider as forgiven are those he can't forgive himself... kore no nindo da
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ixcesal



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 4 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze Mirc to klient sieci IRC, a więc program do używania.

Po drugie od dawien dawna istnieje kanał #heroes i zapewniam Cię, że sporadycznie pojawia się tam ktoś z Jaskini.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Destero



Dołączył: 6 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Przybywamy z wielu miejsc... zdążamy do jednego...

Wysłany: 4 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

ixcesal (cytat):
Po pierwsze Mirc to klient sieci IRC, a więc program do używania.

Hej przecież powiedziałem że ja się nie znam :wink: .

ixcesal (cytat):
Po drugie od dawien dawna istnieje kanał #heroes i zapewniam Cię, że sporadycznie pojawia się tam ktoś z Jaskini.

Prawdę mówiąc to nigdy o żadnym nie słyszałem, ale okazuje się, że dużo obywateli jaskini chyba także nie bo spośród wszystkich osób jakich zapytałem się o to przed zamieszczeniem tego tematu żadna ani słowem nie odezwała się na temat tego kanału. Może więc żeby przyciągnąć tam więcej osób możnaby chociaż zamieścić jakąś informację na stronie głównej jaskini lub forum, chociażby i drobnym drukiem. Może wtedy pojawiłoby się tam więcej osób?

___________
Paradoxically, sins one can consider as forgiven are those he can't forgive himself... kore no nindo da
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 4 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że dużo szybciej i wygodniej będzie namówić nieużywajacych dotąd Jabbera na przejście na ten komunikator, choćby z tego względu, że wiążą się z tym rozliczne korzyści wziązane choćby z codzienną komunikacją :).
___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ixcesal



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 4 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

A ja używam 5-u komunikatorów i irca, w tym irca jako pierwszego i zawsze był dobrym medium komunikacyjnym :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 4 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że procent ludzi używających gg/Tlena w jaskini się zmieni w najbliższych dniach....
___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 5 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

Destero (cytat):
wśród obywateli Imperium

zanim kogoś wyzwiesz od "obywateli" pomyśl kfilę czy warto...

tu są poddani
jak to w Imperium...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 5 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

(mały offtop)
@ @lan, Enleth: Czemu Wy tak nie lubie GG :P. Nie sądzę, aby liczba osób używających tych komunikatorów miała się tak diametralnie zmieniać.

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 5 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
@ @lan, Enleth: Czemu Wy tak nie lubie GG :P.

Ja osobiście mogę powiedzieć, że wczoraj musiałem zainstalować gg, by odzyskać hasło. I to bolało :P. A powody? Jako że to "mały oftop" ;), nie czas na litanię, ale w ciągu kilku dni będą zaprezentowane :).
A swoją drogą, to procent (aktywnych) Jaskiniowców już używających Jabbera jest IMHO spory.

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Destero



Dołączył: 6 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Przybywamy z wielu miejsc... zdążamy do jednego...

Wysłany: 5 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

ixcesal (cytat):
A ja używam 5-u komunikatorów i irca, w tym irca jako pierwszego i zawsze był dobrym medium komunikacyjnym :)


No więc dlatego właśnie założyłem ten temat :) . Dużo osób które używają irca wie jak przydatny i wygodny jest i jestem pewien, że gdyby chociaż zamieścić tą informację o kanale heroes'a na stronie głównej i dać gdzieś na stronie instrukcję obsługi programu to na pewno pojawi się tam trochę więcej osób, a może nawet trochę więcej niż "trochę"

jOjO (cytat):
zanim kogoś wyzwiesz od "obywateli" pomyśl kfilę czy warto...

tu są poddani
jak to w Imperium...


Że tak powiem :? ... A co to ma do rzeczy :?: Jeśli mam się w tej wypowiedzi doszukiwać jakiegoś głębszego sensu nawiązującego do tematu to widzę tylko jeden:
Jestem poddanym i jako poddany mam obowiązek słuchać swojego Imperatora, władcy (czy jak to kto nazywa) i przedstawicieli władzy. Co za tym idzie nie mam prawa jawnego skrytykowania czy nawet proponowania zmian które mogłyby zajść w imperium :?, czyli co za tym idzie mam używać Jabbera i nie próbować zmienić tego co "i tak jest już dobre" :?... No cóż... myślałem że ten dział służy do wydawania swoich opini i przedstawiania swoich pomysłów... mam nadzieję że źle zrozumiałem i była to po prostu jedna z wypowiedzi typu "zupełnie nie związanych z tematem" :( .

Z góry przepraszam za wszelkie szkody moralne jakie wyrządziłem moją wypowiedzią :) .

___________
Paradoxically, sins one can consider as forgiven are those he can't forgive himself... kore no nindo da
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 5 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

hehehe... już dawno nie czytałem równie dobrego akompaniamentu ;). Ciekaw bym był odpowiedzi Hetmana w tej kwestii. Wracając jednak do setna tematu, to miałem tlena - usnąłem, miałem Jabbera - usunąłem... mIRC'a jeszcze nie próbowałem, skoro sam Ixcesal poleca, to pewnie jest cool. Oby tylko nie miał 100 000 funkcji, z których mi będą potrzebne 3 a jednej potrzebnej nie miał, jakto swego czasu było z Jabberem.

@Destero: czy pokusisz się o banalną instrukcje mIRC'a dla średnio zaawansowanego użytkownika Internetu jakim jestem? (wystarczy link na stronę z programem i krótkim opisem funkcji :P, ale może jeszcze jakiś Jaskiniowiec poza mną by na tym skorzystał.

@Jabber: Z tego co pamiętam to ów komunikator miał problemy z rozmową na raz kilku osób, albo wyświetlaniem plików graficznych, albo przesyłaniem plików do drugiego użytkownika. Nie jestem pewny czego mi w nim brakowało... a może się to zmieniło. Wiem, że jest topic i opis funkcji Jabber'a, ale najprostszy przykład złożoności:
instalacja GG vs instalacja Jabber
Bez większego zachwiania mogę powiedzieć, że GG instaluje się znacznie szybciej i łatwiej :P.

A zatem, z którego komunikatora najlepiej dzisiaj korzystać? Nie mam najmniejszego zamiaru instalować 5 komunikatorów (szkoda miejsca, czasu i pamięci :P).

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 5 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
mIRC'a jeszcze nie próbowałem, skoro sam Ixcesal poleca, to pewnie jest cool

Ja zrozumiałem, że Ixcesal korzysta z IRCa, a nie konkretnie z mIRCa ;).

Cytat:
@Jabber: Z tego co pamiętam to ów komunikator miał problemy z rozmową na raz kilku osób, albo wyświetlaniem plików graficznych, albo przesyłaniem plików do drugiego użytkownika.

Po krótce: rozmowa na kilka osób rozwiązana w zupełnie inny sposób niż w gg (pokoje), ogólnie działa dużo lepiej. Kwestia przyzwyczajenia :P. Przesyłanie plików czy obrazków z gg na Jabbera nie działa dlatego, że to też zupełnie inaczej (lepiej! a przynajmniej bezpieczniej) rozwiązane. Ale na linii Jabber<->Jabber nie spotkałem się z utrudnieniami.

Cytat:
Bez większego zachwiania mogę powiedzieć, że GG instaluje się znacznie szybciej i łatwiej :P.

Nieprawda, Psi nie wymaga instalacji :P. A to, czego wymaga, robi się bardzo szybko (jak ktoś ma wprawę - przy pierwszej instalacji gg też byś się zastanawiał, o co chodzi ;) ).

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 5 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz powtórzę, w szczególności Rabbitowi (odnośnie jego uwag n/t Jabbera):

Poczekać parę dni proszę.


A osobiście nie lubię gg choćy z tego powodu, że nawet gdybym chciał, nie mógłbym w żaden sposób używać oryginalnego klienta. Argument chyba dość racjonalny. Ale offtop planuję tu skończyć, jak ktoś chce konkretnie o tym podyskutować, proszę bardzo, ino prywatnie.

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Destero



Dołączył: 6 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Przybywamy z wielu miejsc... zdążamy do jednego...

Wysłany: 5 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit: Co prawda nie czytałem dokładnie tego co tu jest napisane ale po "rzuceniu okiem" zdaje mi się, że tutaj powinna być instrukcja obsługi IRC'a http://www.wieczysta.krakow.pl/irc_icq.html

Co do tego akompaniamentu... ehhh chyba znowu czeka mnie wizyta pod pręgieżem :wink: .

Jeszcze tylko jedna rzecz do dodania do dyskusji na temat gg i innych komunikatorów. Z gg niedługo zrezygnuję bo wygląda na to, że wraz z nadejściem nowego roku nie ma już możliwości wysyłania wiadomości do osób niedostępnych... czyli po prostu one nie dochodzą... a tak przynajmniej słyszałem choć nie miałem jeszcze okazji tego potwierdzić. Cóż chyba faktycznie czeka mnie przejście na Jabbera choć miałem z nim pewne nieprzyjemne przeżycia :wink: .

___________
Paradoxically, sins one can consider as forgiven are those he can't forgive himself... kore no nindo da
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 5 stycznia 2005     mIRC dla Imperium! Odpowiedz z cytatem

[offtp]
Ja swego czasu na kanale #heroes siedziałem, ale wolałem jednak ( wtedy! ) GG, bo nie IRCowało Mnie ciągłe lookanie, czy ktoś nie wpadł, napisał czegoś, etc... ;) Może ktoś Mnie posądzić o profanację, albo cuś, ale IRC dla mię to nieco bardziej wybujały czat, a ja za czatami nie przepadam.

@Mr.Rabbit -> Co do Jabbera i jego instalacji. A nie prawda, bo jush nie raz spotkałem się z tym, że po 5 minutach od ściągnięcia i zainstalowania GG user czekał kolejne 5 minut na listę kontaktów - w Jabberze lista jest ściągana aftomatem, a i najprostszą wersje zawsze i wsędzie można zainstalowac ( pokaż mi WERSJE GG [ nie mówie o Kadu! ] pod Linuxa/Maca... ).
[/offtop]

Wracając do meritum - faktycznie, informacja o kanale powina się pojawić, ale, IMO, nie na głównej, ale w.. PRZEWODNIKU - przeca jest tam sekcja Jabber i IJaBber, więc co za problem wpisać tam poprostu "konunikacja Jaskiniowa", albo jakiś inny chwytny txt i włożyć tam info o Jabberze, IJaBberze, IRCu i komu ślina co na myśl przyniesie, a w IJB się sprawdzi :)

Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.