Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-28 15:44:57
Autor Wiadomość
Mr.Pool...



Dołączył: 24 września 2000
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 18 grudnia 2003     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że dla samotników, Single- Player jest podstawą tej gry, bez niej herosi by w ogóle nie istniały.
Multi player jest jak gdyby przedłużeniem jej żywotności, takim dodatkiem dzięki któremu jak już rozjedziemy całą kampanię i wszystkie pojedyncze scenariusze to wracamy do gry z żywym przeciwnikiem.

___________
... i tylko tyle mam do powiedzenia ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 19 grudnia 2003     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

Jam (nieco z pośpiechu) zaznaczył opcję drugą - mimo tego, że jeśli już gram, to częściej samotnie. Jednakoż gra w kilkq na jendym kompie także qpę frajdy i śmiechu (w singlu tego aqrat nie ma) mie zawsze dostarczała...
Pewnie stąd właśnie taka opcja.

AI zaś powinno być jak najlepsze, abstrachując od możliwości, lub jej braq, gry po sieci. Jeśli tryb single będzie dopracowany, to nawet najprymitywniejsza możliwość gry z żywymi przeciwnikami też klęską nie będzie i maniaków tej formy rozgrywki zadowolić powinna.

Słusznie jOjO zauważył, iż jedno drugiego nie wyklucza.
Samotnikowi nie przeszkadzała będzie możliwość siecio-gry.
Zwierzowi stadnemu nie przeszkodzi w cieszeniu się gierą dobra AI.

Chiba :D ...

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Morgraf



Dołączył: 8 czerwca 2000
Posty: 164
Skąd: Dzierżoniów

Wysłany: 19 grudnia 2003     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

Puściłem głosik na pierwszą opcję.
Przyczyną tego jest zapewne fakt, że ku graniu w kilka osób nie miełem zbyt wielu okazji (czasami hotseat i to tyle).
Ale mam wielką nadzieję, iż Ubi-Soft stanie na wysokości zadania w obu kwestiach. To znaczy: zaserwuje nam dobrą SI, wielece siekawą fabułę w kampaniach (jak dla mnie to absolutnie najważniejsze jeśli chodzi o grę dla pojedynczego gracza) i, ku uciesze fanów grania grupowego, opcję hotseat oraz wydajny system dla wszelkiego rodzaju sieci komputerowych.

___________
Jaki zły jaki pusty jest cały świat

(S. Staszewski)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 22 grudnia 2003     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

:!: ... I na tym kończymy część oficjalną :wink: :!:
___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 22 grudnia 2003     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

hmm... skoro zajem się stronką o H5, to zdałoby się wypowiedzieć.

Ja będę zawsze za u3maniem gry multi (Gorące, TCP/IP itp).

I nie chodzi mi tu tylko o to, że miło jest posiedzieć z qmplem, zapuścić muzę na Winampie i pokosić gości w H3, co b. często usqteczniam, ale także o to, że gra multi. to dodatkowe możliwości!!
Wystarczy looknąć na przykład Unreala Tournamenta i Quake 3 Arena [wiem dobrze, że to inny rodzaj gry- to tylko przykład]- UT [ ;-) ], bardzo długo było (i jest) popularne, a czemu?? Bo było prefekcyjnie zrobione!! Grafika b. dobra- niektóre "dzisiejsze" gry mają niewiele lepszą!! Wiele trybów, opcji, rozwiązań!! Do tej gry ja znam tylko 1 moda- "Tactical Ops". Powstało do niej wieeele mapek. A popatrzmy teraz na Q3A- do tej gry, to modów było klka przynajmniej, a i tek oferuje mniej rozwiązań niż UT, a jedyne co ma lepsze niż UT, to wymagania sprzętowe, które UT miał jednak wysokie, jak na czasy wydania.

Przykładem tym chciałem zobrazować, żeby dać jednak jak najwiecej opcji do H5 (oczywiście dopracowanych!!), dzięki czemu zyska wiele fanów i dłużej zagości na ich kompach (bo nie uwierzę, że w ciągu 2-3 miechów - a tyle zajmie przeciętnemu zjadaczowi chleba znudzenie się H5- wyszły nwe porywajace mapy i mody, które sqszą taką osobę do powrótu do H5!! ja np.: w H4 grałem żywcem 3 tygodnie i mi się znudziło- wróciłęm do H3 :P).

Ja więc jestem za wprowadzeniem opcji multi, gdyż to zwiększy możliwości, a co za tym idzie atrakcyjność i grywalność, gry!!

BTW: Ciekawe fto mię zrozumiał :P

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 28 sierpnia 2004     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim w sieci z innymi graczami - LAN i Internet. Na drugim miejscu HotSeat. Natomiast gra z komputerem nie jest zadnym wyzwaniem (przynajmniej w Heroes 3).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 12 września 2004     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

Ja najczęściej grałbym z komputerem, ale czasami grałbym w kilka osób na jednym kompie, a wnecie razcej wcale.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Evander



Dołączył: 11 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: "Z różnych miejsc"

Wysłany: 30 września 2004     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

najpierw single player
potem hot seat. bo to wspaniala opcja :)

a potem dopiero ewentualnie internet.

a wybralem tak dlatego, ze nie lubie sie spieszyc. a w singlu albo hocie mozna spokojnie rozwazyc sytuacje, opracowac strategie rozwoju, dogadac sie z kolega co i jak.

ps. brakuje mi emotki - reki z kciukiem skierowanym do gory :?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 16 stycznia 2005     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

Hmm niby wybrałem w ankiecie hot seat i ten tryb jest dla mnie najważniejszy....

ale... opcja gry przez mail jest równie atrakcyjna i chciałbym ją zobaczyć w h5...

Mam zewnętrzne IP i przez to nie moge pograć przez TCP/ip mimo że bym kciał :cry: mail mógłby rozwiązać podobne problemy :wink: jestem jak najbardziej zaaa :)

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bosar



Dołączył: 23 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Bydzia

Wysłany: 18 stycznia 2005     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

Ja mam nadzieję, że zrobią coś na wzór Multi z Warcrafta 3 gdyż mam firewalla i nie moge se pograć :(. Hot Seat jest według mnie najodpowiedniejszą formą gry ( ach te wieczory z kumplami przy H3 i H4).
Fajnie byłoby gdyby Blizzard wykupił Ubisoft i to Blizzard robił Herosa 5,
przynajmniej nie zchrzaniłby a po Ubisoft to nie wiem czego się spodziewać.

___________
Waiting, Waiting, Waiting.... i hate it! Waiting for:- Heroes 5
- Warcraft 4
- Iron Maiden in Poland
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 21 stycznia 2005     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

Bosar (cytat):

Fajnie byłoby gdyby Blizzard wykupił Ubisoft i to Blizzard robił Herosa 5,
przynajmniej nie zchrzaniłby a po Ubisoft to nie wiem czego się spodziewać.


hmm myśle że blizzard miałby większe szanse zepsuć homm 5... Blizzard z herosów pewnie zrobiłby rts :( albo przynajmniej walki w rts :( ... Pozatym nie jestem fanem Warcrafta 3 (grałem i mi nie przypadł do gustu). I ogólnie mało lubie jakiekolwiek rtsy...
O wiele lepszym rtsem od Warcrafta i jakże klimatycznym jest Age of empires... ehh gdyby jeszcze było w świecie fantasy :)

Acha... Ubisoft ma chociażby praktyke przy turówkach (seria Warlords)... blizzard jakoś nie kojarze ? ale może ktoś mnie poprawi ?

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Heimdall Ragnarok



Dołączył: 25 lipca 2003
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 21 stycznia 2005     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

Gloryfikacja Blizza jest nie na miejscu: jeżeli grafika ma być porównywalna do W3 to podziękuję. Grafika moim skromnym zdaniem osiągnęła optimum w H3 i zaprę się wszystkimi kończynami za tym. Poza tym, gry Blizza mają tyle bugów, a ściąganie kilku(nastu) patchy mi się nie podoba.
Ubisoft co może schrzanić? To co zrobił w ostatnich Warlordsach...Te "pojedynki"...I żeby grafa nie była anime (bo manga to czarno-białe, nie?), ponieważ w TAKIEGO Heroesa to nie będę grać...

Co do tematu, bowiem źle jest tylko się udzielać na zaistniałym OT: ja tam wolę grać w "płonące pośladki" z 1-2 kumplem/kumplami lub przez zwykły multiplayer i mam nadzieję, że servki będą szybkie :wink:

___________
Kiedy muzyka milknie, reszta jest milczeniem
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fuuzy



Dołączył: 19 października 2002
Posty: 164
Skąd: Wasilków na Podlasiu (to nieprawda że ludzie porozumiewają się tu językiem gestów i chrząkni

Wysłany: 21 stycznia 2005     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie.. ja tylko na chwilę... coś mnie ściska w dołku ;)

Heimdall Ragnarok (cytat):
Poza tym, gry Blizza mają tyle bugów, a ściąganie kilku(nastu) patchy mi się nie podoba.


Co jak co, ale Blizzardowi nie można nic zarzucić pod względem ilości bugów... ich tam po prostu nie ma... a jeśli już są to bardziej z winy ludzi, którzy tworzyli lokalizację gry, niż z winy twórców...
Natomiast co do patchy... wszystkie wydawane patche zawierały jedynie poprawki balansujące grę - wporowadzające zmiany, których chciała społeczność graczy online... a ta juz ma swoje zachcianki ;)... to by było na tyle... nie ma ten tekst zbyt wiele wspólnego z tematem, ale co tam ;)

___________
Mamo! Spójrz! Jestem w Internecie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maal Verne



Dołączył: 17 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: zzz Bagna

Wysłany: 23 stycznia 2005     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

Ja Blizzard kojarzę przede wszystkim z Diablo :? które z resztą bardzo mi przypadło do gustu. Ale to jest zupełnie co innego- świat Diablo jest b. krwawy i mroczny co jest wielkim kontrastem do basniowej sagi Herosów(które właśnie za to uwielbiam).
W Warcrafa też grałam i się do tej pory zastanawiam co w niej ludzie widzą :?: Ale cóż gustą są różne, ja nie przepadam za grami typu Heroes w czasie rzeczywistym"(chyba bym nerwicy dostała :? ) i w ogóle był tam mały wybór bohaterów (chyba 3 na rasę)...

___________
Immanuel Kant - "Niebo gwieździste nademną, prawo moralne we mnie"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Heimdall Ragnarok



Dołączył: 25 lipca 2003
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 23 stycznia 2005     Heroes V - dla samotników, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz z cytatem

Diablo: siec, siec, siec, siec...EXP! Save...Siec, siec, siec, death, load...siec, siec... Nuda.
Diablo to gniot, a świat HoMM nie jest taki baśniowy patrząc na M&M lub H3, co mi się bardzo podobało.
Dobra, EoOT (End of Offtopic :wink:)

___________
Kiedy muzyka milknie, reszta jest milczeniem
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.