Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 12:16:01
Autor Wiadomość
Erdamon



Dołączył: 22 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Wyżyna Bracada

Wysłany: 18 lipca 2004     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

Gdy włączam grę wielo-osobową i wybieram opcje serwisy internetowe gra wywala się na pulpit. Co muszę zrobić aby zagrać?
Mam Heroes Complete.

A i jeszcze jedno pytanie, jak sprawdzić jaką posiadam wersję gry?

2 orty i 6 literówek

proszę nie poprawiać moich poprawek i nie zmieniać znowu na błędy !!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 19 lipca 2004     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

wciskasz f4 w menu głównym

miałem ten sam problem puki nie zainstalowałem wersji 3.2

___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Erdamon



Dołączył: 22 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Wyżyna Bracada

Wysłany: 22 lipca 2004     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

Gdy wciskam f4 to wyskakuje mi komunikat o treści:

This game runs in 65536 color mode.You must switch the deskopt to this mode befor playing the game.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 22 lipca 2004     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

Wobec tego musisz na pulpicie kliknąć ppm i właściwości i zmienić paletę kolorów na; jeśli dobrze pamiętam 16 bitów, ale jak to nie zadziała to 8 bit.
___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kumbat



Dołączył: 11 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Knurów

Wysłany: 26 sierpnia 2004     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

Też mam pewne problemy z grą przez neta, chodzi o to że jak ja założe serwera to nikt nie moze ze mną grać(nikt nie umi się do mnie dołączyć) .
Dopiero jak ta druga osoba założy serwera to moge sie do niej dołaczyć i rozpocząć gre.

___________
Grajcie w RPG papierowe...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 26 sierpnia 2004     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

Mam firrewala i niemoge grać przez neta, jak rozwiazac ten problem??
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Werden



Dołączył: 13 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 1 stycznia 2005     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

Ja tez mam firrewala i niewime jak mam rozwiazać ten problem ktos pomorze?????? :D
___________
Werden
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 1 stycznia 2005     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

Pownieneś to napisać w pewnym, przyklejonym temacie który od tego jest....

najprostsze wyjście - wyłącz firewalla hehe

___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Xexilex



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Z GRANDY

Wysłany: 5 stycznia 2005     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

Zielevitz (cytat):
Wobec tego musisz na pulpicie kliknąć ppm i właściwości i zmienić paletę kolorów na; jeśli dobrze pamiętam 16 bitów, ale jak to nie zadziała to 8 bit.


Jak masz Complete to masz 4.0 latwo to sprawdzic szukasz folderu z heroes 3, znajdujesz heroes3.exe i dajesz properties albo wlasciwosci jak wolisz i w zakladce Version wersja masz napisane all o tym co Cie interesuje.

do Complete nie obowiazuja patche chociaz jakies chyba kiedys widzialem ale nie jestem pewien.

Pamietaj ze nie nalezy dawac wlasciwosci na skrocie! Wtedy jak tak zrobisz musisz nacisnac Znajdz element docelowy i wtedy wlasciwosci jego dajesz :)

___________
http://www.granda.prv.pl/ Bubba ?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
moonman



Dołączył: 29 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 18 stycznia 2005     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

Raczej jestem biernym użytkownikiem forum, tzn. czytam i przeglądam, a posty piszę tylko kiedy muszę (np. zglosić wynik do TOnline).

Ale tutaj nie mogłem się powstrzymać. Ktoś zapytał jak grać przez internet i jak sprawdzić wersję gry i w odpowiedzi dostał klawisz F4.

BIG ROTFL!!!!

klawisz F4 służy do przełączania się między trybem pełnoekranowym a grą w okienku. Żeby móc korzystać z tego dobrodziejstwa, trzeba pracować w trybie HighColor (16bit) i najlepiej w rozdzielczości min. 1024x768 (gra działa w 800x600 pix). Wtedy całkiem przyjemnie się gra i robi coś w tle czekając na swoją turę.

Jak sprawdzić wersję gry, napisał sensownie jedynie XEX i przyznam mu rację, Heroes Completed to ver. 4.0 i doskonale nadaje się do multiplayer bo bezproblemowo łączy się z 1.4 (RoE) oraz 3.2 (SoD).

Jak zagrać przez NET? Jeśli masz przeciwnika to Nowa Gra -> Multiplayer (gra wieloosobowa) -> TCP/IP -> Host lub Join

Jesli nie masz i szukasz to serwery, ktore obslugują HoMM3:
www.gamespyarcade.com (nalezy sciagnac i zainstalowac niewielki programik, utworzyc sobie konto i juz mozna dolaczac lub zakladac gry - nie uruchamiamy heroesow, gra sama sie uruchomi w odpowiednim momencie)
www.zone.com -> cd-rom -> homm3 (potrzebne konto w usludze .net passport, uruchamianie homm3 jak powyzej)

HoMM3 - zarowno host jak i join wymaga zewnętrznego (publicznego) adresu IP (np. modem, neostrada, SDI) lub przekierowania odpowiednich portow (w przypadku kablowki, sieci osiedlowej itd. - mozna tez w tych przypadkach wykupic zew. IP jesli admin nie chce przekierowac portow, koszt: 10-30pln/m-c dodatkowo do abonamentu)

pozdr.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Siny



Dołączył: 9 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Wawa

Wysłany: 18 stycznia 2005     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

a ja tylko dodam ze porty o korych mowa powyzej znajdziecie na www.granda.prv.pl dzial FAQ
hehhe nie moglem sie powstrzymac przed reklama, juz takie mam zawodowe zboczenie

___________
szukasz twardych wojowników? http://www.granda.prv.pl/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kuncot



Dołączył: 30 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Lublin

Wysłany: 22 stycznia 2005     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

hej czesc. Xexilex i moonman ladnie opisali jak zagrac online :).Ja dorzuce porty jakie musice zmapaowac aby moc hostowac oraz grac poprzez join :

2300 ---do--- 2400 TCP i UDP
6073 TCP i UDP
47624 TCP i UDP



Dla posiadaczy Routerow ,te porty nalezy nastepnie zmpaowac na wlasny IP wewnetrzny (w windowsie9X >dajecie "START>URUCHOM>WINIPCFG"
tu wyskoczy nam lista na niej bedziecie mieli juz IP swoje np.192.168.1.6)
Natomiast w windowsachxp dajecie "START>URUCHOM>CMD"
w wierszu polecen ktory sie ukaze wpiszcie IPCONFIG i tam spsiujecie i juz masa :))

Jak ktos byl mial problemy to przypomne ze w Routerach szukacjie opcji najczesciej pod zagadnieniem NAT , a mapowanie to inaczej MAPPING lub FORWARDING ) Milej gry :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Getyr



Dołączył: 27 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 29 stycznia 2005     Problem z grą przez internet Odpowiedz z cytatem

Ja mam problem z grą przez neta i nie wiem gdzie jest przyczyna. Mam neostradę co oznacza, że posiadam zewnetrzne ip, wersje SoD 3.2 a gdy ja próbuje hostować to nikt się nie może dołączyć, z kolei gdy chce grać z gościem i ten podaje mi swój ip (a tez ma neostradę) to nie można znależc tego ip. Od razu mówie, że raz udało mi się zagrać z pewna osobą, a więc sam już nie wiem.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.