Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 2:58:22
Autor Wiadomość
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 30 stycznia 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

[UT: wydzielone z wątku o miastach.]

A ja mam inny pomysł:

Jedno z miast możemy dać lennikowi - kupujemy mu bohatera, ewentualnie dajemy jakieś artefakty i odtąd jest z nami w przymierzy. Max. dwóch lenników. Jak zdobędzie miasto/kopalnie decydujemy czy ma to należeć do niego czy do nas. Żeby nie było to zbyt monotonne będzie opcja zawsze gdy lennik zdobędzie miasto/kopalnie będzie jego/moje. Naturalnie wydajemy mu rozkazy - wspomóż mnie w walce przeciwko temu wrogowi, prześlij mi 10 kryształów itd. Jeśli my będziemy posiadali np. same dobre zamki a zwierzchnik złe to będzie starał się zbuntować - kiedy? To zależy już tylko od dopracowanego, mam nadzieję, poziomu trudnosći. Zbyt skomplikowane? - nie sądze, a znacznie urozmaici to rozgrywkę.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 30 stycznia 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

Lennicy?

Zachowam w tym przypadku stanowisko neutralne z jednym ważnym zastrzeżeniem:
Jeżeli taka opcja ma polegać na tym, ze stanowi stały element w grze to jestem przeciwny. W tym przypadku powinna istnieć opcja wyłaczająca to to... (on/off)

Uzasadnienie: Nie lubię grać w sojuszu z komputerem a to dlatego, że za bardzo wchodzi mi w drogę. Nie znoszę jak ktoś pobiera mi surowce, zamki czy generatory. Zresztą i tak zawsze dążę do tego aby wrogi plajer pokonał "upierdliwego" sojusznika olewajac go w potrzebie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 30 stycznia 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

Generalnie nie podoba mi się pomysł, nie widzę za bardzo sensu takiego rozwiązania. W "normalnym" życiu lennicy byli przede wszystkim po to, by zarządzać terenami, którymi nie miał możliwości zarządzać władca lub którymi z przyczyn politycznych powinien zarządzać lokalny książe. Jednym słowem jest to dość skomplikowane i głęboko związane z dyplomacją, która w Heores jest cząstkowa. Poza tym większość graczy nie gra z ograniczeniem czasu trwania tury, ma więc czas, by wszystkim zająć się osobiście.
___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
DruidKot



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: z odległych zakamarków geografii :P

Wysłany: 30 stycznia 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź: Nie.

Uzasadnienie: Popsułoby to klimat. Nie lubię grać z sojusznikiem.

Dziękuję za uwagę... :)

___________
Rychłoż się zejdziem znów?

o ortografii || o łańcuszkach
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 30 stycznia 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

Przypomina mi to dość wasalstwo w sposób, jaki zostało przedstawione w Europie Universalils. Tam też możemy mieć wasali (lenników) jednak sprawa finansów wygląda tak, iż odprowadza się pewien procent dochodów wasala do naszego skarbca.

Ogólnie pomysł z lennikami jest niezły.

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 31 stycznia 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

Więc na razie będe jedyny który lubi grać z sojuszkami :) Ale ten pomysł z lennikami jest za bardzo zakręcony, może jakaś uproszczona wersja. :wink: byłaby ok. Ja byłbym raczej za rozwojem dyplomacji, a lennikiem mógłby zostawać gracz/komputer który straciłyby panowanie na swoim terytorium, wtedy albo walczyby do śmierci albo zostawał lennikiem, płaciłby lenno, ale nie eksporowałby mapy(pilnowałby tylko własnego terenu i kopalń), można by też wezwać go do ataku na wroga.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 31 stycznia 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

Mówię NIE w zaprezentowanej formie.
Natomiast mówię TAk jeśli będzie to na zasadzie rozwoju dyplomacji i dotychczasowej formy sojuszu. Chodzi mi oto, że gdyby takie sojusze mogłyby być zawierane w trakcie gry, lub gdyby sojusze mogły upadać w trakcie gry itd...... W każdym bądź razie w momencie gdy jeden z sojuszników traciłby wszystkie zamki, stawał by się dopiero wtedy lennikiem, taka forma bardzo mi by się spodobała. Natomiast występowanie od samego początku stosunków wasalnych jak dla mnie jest bezsensu......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 3 lutego 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Haarald'em. ON/OFF załatwi sprawę. A pomysł sam w sobie niezły, ale wymaga dopracowania.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 7 października 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

Wg. mnie pomysł dla mojej taktyki jest bez sensu. Po prostu nie lubie grać z kompteowym sprzymierzeńcami(z graczami jeszcze ci przynajmniej mają zdrowy rozsądek:))
Chodź gdyby dało sie to wyłączyć to byłoby fajnie.
Ale może by zmienić pomysł aby gracz(komputer)po utracie zamku
oferował swoją pomocjakimuś graczowy mozna go przyjąć lub odrzucic
jeśli sie go przyjmie tobedzie patrolował nasze ziemie i (w zależności od tego ile zamków , wiosek czy kopalni mu damy) bedzie płacił pewną ilość
surowców tygodniowo

powinno być tez ograniczenie w tym.Bo przecierz Paladyn po utracie zamku nie pujdzie pomagać armi żywych trupów przecież i na odwrót.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 7 października 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

Dużo wody przepłynęło od czasu, kiedy ostatni raz coś w wyroczni napisałem. Ale czytam sobie tak od czasu do czasu te wypowiedzie Wasze i z przerażeniem patrzę jak niektórzy chcą, aby z HoMM został tylko tytuł. Całą resztę zmienić.

Powiem krótko: nie.

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 7 października 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

Nie starajmy się Cywilizować Herosów....
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ser verto



Dołączył: 31 grudnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 7 października 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś lubi lenników powinien zmienić grę i przejść do Europy Universalis - pograć na Fantazji i tworzyć ich do woli.

Herosa zostawmy takim jaki jest.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Emeszar



Dołączył: 15 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Zabrze

Wysłany: 8 października 2004     Lennicy Odpowiedz z cytatem

A może zmienić nazwę piątki na " Heroes of Might and Economy" bo chyba do tego powoli to zmierza. Nie kombinujmy zbyt wiele.
___________
Ukochani przez Bogów umierają młodo!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Danio



Dołączył: 20 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z Mrągowa

Wysłany: 17 lutego 2005     Lennicy Odpowiedz z cytatem

Pomysł może i ciekawy ale:
:arrow: Zbyt pracochłonny
:arrow: Po co komu lennik, jak możemy to wszystko zrobićsami
:arrow: To nie pasuje do Heroesów
Może i w innych tematach ględze, że innowacja musi być. Ale teraz mówie z innowacją trzeba ostrożnie.

___________
Rodzina jest jak górski krajobraz - najlepiej wygląda z daleka.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.