Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-24 0:22:03
Autor Wiadomość
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 19 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Nami (cytat):
No bo są okropni... I nikt nie chce z nimi walczyć w przymierzu.


A z ludźmi tak i to jest plus, bo oni umieją pójść na ugodę i podpisać pakt.


Czy to topic o umarlakach czy o ludziach Drupi ;>?


Są okropni ale to dlatego że takimi ich stworzyli ludzie.

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 19 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Nie mogłem się powstrzymać, wybaczcie :oops:

jam osobiście to (cytat):
Nieumarłych w ogóle w tych rozważaniach nie ujmuję - celowo.

1. To nie RASA. W grach tak, ale ogólnie nie. To raczej choroba, plaga, zaraza. Jak wirus grypy albo wirus HIV. Z tym się nie da za bardzo walczyć. To inna kategoria zagrożeń - nie do porównywania.


Drupi (cytat):
Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto wspomnieć w tym temacie. Chodzi o to że nieumarli zawsze muszą sobie radzić sami (nikt nie chce im pomagać :().


Skoro więc nieumarłych rasą się upierasz zwać, to ja mam 2 inne "rasy" które nieumarłych biją na łeb - nieumarli nie mają z moimi faworytami szans, tak jak żywi nie mają szans z nieumarlymi.

:arrow: pierwsi pogromcy "rasy" (zauważ: cudzysłów) nieumarłych to
"rasa" ścierwojadów - takich niemyślących robaków.

Kiedy nieumarłi pochłoną już całe życie inteligentne na ziemi, nie będą mogli tworzyć nowych członków swej hordy - bo niby skąc, skoro nie ma już żywych.
Starzy zaś truposze (bezmyślnymi będąc i nie majac już nic do zabijania, pewnie staną w miejscu tam gdzie stali - bo niby co mieliby robić? Bez uczuć, bez myślenia - ot chodzące kamienie) po niedługim czasie rozkładowi ulegną i/lub zjedzeniu przez nową "rasę" panów, czyli ścierwojady. Wojna "ras" jest brutalna.

:arrow: druga "rasa" panów, pogromców, niezwyciężona przez nikogo to
"rasa" wielkich meteorów z kosmosu spadających na ziemię i niszczących ją doszczętnie

Ta "rasa" to już w ogóle wymiata - tak martwa jak nieumarli, tak głupia jak nieumarli, bardziej niepowstrzymana niz nieumarli i działająca nieskończenie szybciej i skuteczniej. Jeden reprezentant "rasy" wielkich meteorów z kosmosu spadających na ziemię i niszczących ją doszczętnie może w kilka sekund zmieść wszystkich nieumarlych.
Wojna "ras" jest brutalna, wspominalem już? :D


***

Wybaczcie ten żarcik, alem wredny jest ćwierćelf i żem się po prostu nie mógl powstrzymać.


P.S.
Niniejszym postem skończyłem swoją styczność z tym temacie - swoje powiedziałem, a w kłótniach typu: "co wygra ostateczne starcie, zarazek grypy czy utajony potwór z głebi ziemi zwany "magma" tudzież "wrząca lawa"" nie kce się mie uczestniczyć :oops:.


Pozdrawiam!

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 19 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

No jasne, pakt! Inne rasy to dość często podzielone plemiona, które biją się między sobą o tron. A jak ktoś już ma tron, to sabotaż i tak w kółko...
To tyczy się głównie zła.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 19 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Dragonis (cytat):
No jasne, pakt! Inne rasy to dość często podzielone plemiona, które biją się między sobą o tron. A jak ktoś już ma tron, to sabotaż i tak w kółko...
To tyczy się głównie zła.

A orkowie to co innego?? Oni to jeszcze bardziej.

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 19 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Mastorious (cytat):
A orkowie to co innego?? Oni to jeszcze bardziej.


Orkowie to zupełnie inna sprawa to przecież są rządne krwi (nie zawsze myślące) kreatury. Oni walczą tylko po to żeby zabić czas (i kilku kolesi, których się im sprzeciwiło :)).

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 20 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Aby być orkiem i dojść do władzy, trzeba mieć dużo osób na sumieniu (albo i nie). Jak ork dojdzie do władzy, to długo jej nie odda. Wybije wszystkie sprzeciwjające się mu plemiona (albo wszystkie, na jedno wychodzi) i nie będzie miał wojsk i jak ludzie go zaatakują, to musi sobie radzić sam.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 22 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Ech...
A co Wy takiego o Orkach wiecie??
Kilka opisów jush miałem okazję w książkach czytać, ale chyba żadna nie potwierdza Waszej. Prosiłbym cytaty ;) albo źródła :)... no chyba, że to Wasze domysły.

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 23 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Ja tylko wyrażam opinię. Dla ciebie to może być nawet rasa romantycznych i uczynnych stworków. Niczego tu nie zabraniamy. Ja pozostanę przy swoim!

ps. Przepraszam, że tak gwałtownie, ale to forum jest po to, aby wyrazić opinię!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 23 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że forum jest do wyrażania swoich opinii. [Nie wiem o co się tylko tak oburzasz wać Panie.] Ale też do pisania w (tym danym) temacie "Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?)" Jak macie ochotę rozprawiać o orkach to proszę bardzo, ale nie w tym temacie.
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 23 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Widocznie musisz założyć nowy temat ;).
___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 23 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Nami (cytat):
Jak macie ochotę rozprawiać o orkach to proszę bardzo, ale nie w tym temacie.

I stwórzmy dodatkowy niepotrzebny temat. 8)

Wełdug mnie orki są silne, tylko jakoś tak rzadko miały szczęście do przywódców.
Ludzie - to chyba w każdej książce lub grze posiadają mądrego króla lub jak to jest w grach posiadali do niedawna (zazwyczaj to jest Twój ojciec), a Ty musisz scalić na nowo ziemie.
Elfy - te ich panie i władcy lasów, wielcy mędrcy, bogowie. Tutaj nawet nie będę się wysilał. Elfy to chyba częściej niż ludzie mają szczęście do przywódców.
Krasnoludy - Ileż to było władców w podziemnych jaskiniach. Pięknych sal i talerzy z mithrilu.
Hobbici - hmm... Sam Gamge burmistrzem :lol:

A biedne orki?? - Niech ktos mi znajdzie (z wykluczeniem War Craft 3) potężnego orka przywódcę.

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 23 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Mastorious (cytat):
A biedne orki?? - Niech ktos mi znajdzie (z wykluczeniem War Craft 3) potężnego orka przywódcę.

Xexilex :?:

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 23 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
Xexilex


Napisz kto to był. Bo mi to imię kojarzy się z jednym - Granda :D

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 23 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Dobrze Ci się kojarzy ;).
___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 24 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

No to wracamy do TEMATU.

Orki, nie mogą być rasą zwycięską - bo jak ostatnio jeden z nich stwierdził są "niereformowalni" - nie umieją się dostosować do danej sytuacji i wynieść z niej potrzebnych nauk. Więc nie mają szans na zmianę tego co nie jest na lepsze.

Ludzie natomiast tak, umieją się przystosować. Jeżeli coś im się nie uda to trudno, ponarzekają trochę, czasami wyniosą z tego naukę i następnym razem się przygotują lepiej - tak aby wygrać.


Jeżeli mówicie coś na temat innej rasy porównujcie ją z ludźmi, bo ten topic ma być głównie o ludziach.

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 24 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Po raz kolejny polecam książkę, Warcraft - Władca Klanów. :lol:

Nami (cytat):
Orki, nie mogą być rasą zwycięską - bo jak ostatnio jeden z nich stwierdził są "niereformowalni" - nie umieją się dostosować do danej sytuacji i wynieść z niej potrzebnych nauk. Więc nie mają szans na zmianę tego co nie jest na lepsze.


Moje zdanie w tej kwestii jest prawie, że dokładnie odwrotne ;), a co do słowa "niereformowalny" to chyb a chodzi o samą naturę - tryb życia.

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 24 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
Po raz kolejny polecam książkę, Warcraft - Władca Klanów.




Znam Warcrafta bardzo dobrze, nie musisz mi dawać tego za przykład. Sama zresztą jak gram to wybieram orków.



Ja mówię, że w większości sytuacji. Napisałam gdzieś, że wszędzie tak jest? War jest chyba jedną z niewielu (jedyną?) pozycją gdzie orkowie przeważają nad ludźmi. Bo ogólnie rzecz biorąc w książkach/grac etc. rzadko kiedy to się zdarza.

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 24 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

a) Nie napisałaś w większości sytuacji, więc odniosłem to do całości, aczkowliek faktycznie może nie słusznie... choć z tego zdania to różnie można interpretować...
b) Mnie chodzi właśnie o książkę "Władca Klanów", o grę wogóle nie zachaczam ;)

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 24 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Ludzie mają jedną wielką słabość - pieniądze.

Część przedstawicieli tej rasy jest tak chciwa, że za wypchaną sakiewkę potrafią oddać swą duszę.

Najemnicy to wiadomo - będą walczyć dla tego, kto da więcej - zresztą ja też bym tak postąpiła, gdybym była najemnikiem i nie miała przed sobą ciekawej przyszłości to czemu nie.


Ale gdy ma się dom, rodzinę, powiedzmy dobrze płatną pracę i robić wszystko dla większej fortuny? Dla mnie to drobna przesada. Może dlatego, że jestem tak wychowana - że wszystko w swoim czasie. Ale, żeby dążyć po trupach, przez jakieś konszachty z "typami z pod ciemnej gwiazdy" eee nie co to to nie. Ale część ludzi (z powieści, zresztą w realu dość często też tak jest - ślicznie pięknie, rodzinka, domek a tu bum... koleś z mafii i policja na karku...) nie widzi innych wartości poza statusem majątkowym. A jest jeszcze miłość, przyjaźń, honor, szacunek i nie tylko one...

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Moandor



Dołączył: 24 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Łapy woj. podlaskie

Wysłany: 24 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ludzie mają jedną wielką słabość - pieniądze.


Co w takim razie powiedzieć o krasnoludach? Oni to mają zamiłowanie do gromadzenia bogactw :)

Pieniądze same w sobie nie są ani czymś dobrym ani złym. Wszystko zależy od tego jakim celom służą. Pozwoliłem sobie na małą refleksję na ten temat po lekturze :Małego Lorda" Frances Hodgson Burnett. Mając środki finansowe można zrobić wiele dobrego. Niestety często jest tak, że dochodząc do majątku zapominamy o biedniejszych od nas, smutna to prawda. Pieniądze zaślepiaja.

Cytat:
A jest jeszcze miłość, przyjaźń, honor, szacunek i nie tylko one...


Tak, czasem jeszcze w niektórych powieściach można znaleźć takie wartości, ale wtedy taka pozycja jest do bani, bo podnosi sie wrzawa, że jest 'czarno-biała'...

___________
Póki Bóg nie odsłoni przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie sie mieścić w tych paru słowach:
Czekać i nie tracić nadziei!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 24 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Moandor (cytat):
Tak, czasem jeszcze w niektórych powieściach można znaleźć takie wartości, ale wtedy taka pozycja jest do bani, bo podnosi sie wrzawa, że jest 'czarno-biała'...



Heh czytałam ostatnio tą dyskusję. W części książek nie ma tak, że ludzie kierują się żądzą pieniądza, chęcią szybkiego wzbogacenia się, a co za tym idzie podniesieniem swojego statusu społecznego... Chociaż nie powiem, jest to coraz częściej ukazane. Autor nie zawsze wprost pokazuje te prawdziwe wartości, które ceni główny bohater - właśnie najczęściej człowiek.


Cytat:
Co w takim razie powiedzieć o krasnoludach? Oni to mają zamiłowanie do gromadzenia bogactw


Mają, ale nie zabijają się o nie. Siedzą sobie spokojnie w tych swoich kopalniach, grzebią się w ziemi, wykopują cuda a potem robią z nich jeszcze większe piękności niż były wcześniej ;)

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 24 lutego 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

To bardzo ciekawa dyskusja, gdyż wszyscy mają w niej rację.

O żadnej rasie poza ludźmi nie można powiedzieć niczego kategorycznie, gdyż rasy te nie istnieją, a więc wszelkie ich przymioty zależą w pełni od autorów książek/gier/filmów, w których się pojawiają.

W jednej ksiażce krasnoludy mogą być podłymi draniami bez serca, w drugiej honorowymi wojownikami. I nie ma prawdziwejgo ich oblicza, bo każdy autor ma rację - posiada wszak dowolność w kreacji świata.

Można jedynie powiedzieć "krasnoludy u Tolkiena są takie a takie, więc nie będą robić tego a tego - w tych książkach". Jednak to, że krasnoldy u Tolkiena są takie a nie inne o niczym jeszcze nie musi świadczyć - vide krasnoludy prattchetowskie (ciekawe są też u niego elfy).

Nie można zaś mówić, że krasnoludy w ogólności są takie a takie. Podobnie z orkami, elfami, goblinami czy liszami. Owszem - istnieje pewien stereotyp krasnoluda, ukształtowany przez Tolkiena właśnie, ale co w takim razie z krasnoludkami u Konopnickiej? I czy ktoś zabroni mi napisać o orkach jako o istotach wrażliwych na piękno i cierpienia innych istot? Jakim prawem?

___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 6 marca 2005     Ludzie - rasa słaba, lecz zwycięska (?) Odpowiedz z cytatem

Dlatego trzymajmy się stereotypów. A propos stereotypu - inne rasy np. Orki to mają dopiero wypaczone stereotypy - dla nich Elfy zawsze były, są i będą obleśne obojętnie czego by nie zrobiły i vice versa.
___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.