Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-28 10:36:37
Autor Wiadomość
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 28 lutego 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Czesto tkwi problem w zrozumieniu postów u niektórych autorach. Zawsze się zdarzy przypadek mylnego odbioru zrozumienia i często mylimy fakty.
No i pytanie, czemu tak się dzieje? Napewno przy czytaniu postów przeszkadza nam ortografia lub brak polskich znaków. Post byle napisany jak, zaczynamy odbierać jako zaklęte wiersze. Drugim problemem jest własne nie sprawdzenie, co się napisało. Warto czasami sprawdzić, czy właściwa forma pisania postów jest nie tylko dla nas, ale i dla ludzi czytających to, jest odpowiednia.
W moim przypadku jest tak, że jak mam problem z jakimś wyrazem i z jego poprawnością pisaniu, to zajrze w słownik, ale zdarza się to bardzo rzadko, z czego jestem zadowolony :). Często po przeczytaniu swojego posta, jeśli jest coś źle, zmieniam sens odbioru. Staram się zawsze dbać o to, by ludzie mnie dobrze odbierali, żeby nie było niejasności :).
Jak jest u Was?

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 28 lutego 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Ja może nie zawsze, ale często staram się przeczytać co napisałem (często muszę coś poprawić, jakąś literkę co pąknąłem, czy coś takiego ;)). Rzadziej, ale również... korzystam z funkcji podgląd. Sądzę, iż właśnie tego jest zbyt mało.

Uważam, że powinno być wymuszenie podglądu przed dodaniem posta. Wiem, sam mam czasem mało czasu, żeby czytać co napisałem, ale jeżeli napiszę coś potem wskoczy podgląd i dopiero wtedy będę mógł zaakceptować swojego posta, to na pewno też częściej będę czytał co piszę ;).

A tym czasem, jest jak jest...

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 28 lutego 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Oj fakt... podglądzik by się przydał. Sam jak piszę posty, to później gapię się w nie tak parę minutek coby tu ewentualnie poprawić, by oddać jak najtrafniej to o co mnie chodziło, tudzież czy błędów ni ma.

Posty z reguły piszę dość uważnie, ale długo i często poprawiam po kilka razy to co napisałem. (czasem mam pod spodem takie wredne "zmieniany x razy..." bo w międzyczasie mojego chuchania na pościk, ktoś coś dopisze na dole... ale co mi tam :D.)

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nabu



Dołączył: 3 listopada 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 28 lutego 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Ja również staram się czytać to, co napisałem i używać podglądu. I na ogół znajduję jakąś literówkę.

Ze słownika ortograficznego raczej nie korzystam, choć od czasu, gdy uzyskałem dostęp do internetu, zdarza mi się zastanawiać, jak napisać jakiś wyraz. Przedtem nie miałem z tym większego problemu - gdy nie byłem do końca pewien, to po prostu pisałem wyraz na kartce i jeśli " dziwnie " wyglądał, to wiedziałem, że coś jest nie tak. Teraz już niestety nie zawsze ten sposób działa.

Bardzo często używam natomiast słownika wyrazów bliskoznacznych, aby nie dublować tych samych wyrazów w jednym zdaniu lub w zdaniach sąsiednich.

Ogólnie staram się pisać tak, aby inne osoby nie miały problemu ze zrozumieniem treści moich wypocin. :) Gdybym nauczył się jeszcze poprawnie stawiać przecinki i popracował nad kulawym stylem, to moje posty byłyby o wiele bardziej zrozumiałe. Niestety z tym mam problem i czasami, aby uniknąć postawienia przecinka w złym miejscu, staram się zmienić treść, żebym tego feralnego przecinka jednak stawiać nie musiał. A kończy się to tak, że zanim coś napiszę, pojawiają się już odpowiedzi innych użytkowników, które nierzadko całkowicie zmieniają sytuację i trzeba wtedy większą część zmodyfikować lub nawet usunąć. :D Tak mi się zdarzyło już kilka razy w " Leniwych pogawędkach " i nie miałem wtedy zbyt zadowolonej miny. :lol:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 28 lutego 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Wiecie czasami mój mało inteligentny umysł też nie potrafi ogarnąć tego wszystkiego. I to nie z powodu znaków czy jakichś tam innych ortograficzno-gramatycznych błędów. Chodzi o KONTEKST, którego nie potrafię załapć. Myślę że ten temat wartoby wykorzystać w celu: "Co autor miał na myśli".
___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aryene



Dołączył: 22 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

Wysłany: 28 lutego 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Może to i dziwne, ale ja ZAWSZE oglądam podgląd przed wysłaniem posta (zwłaszcza ze względu na poprawne wpisanie emotek), a potem czytam go jeszcze po wysłaniu, i niemal za każdym razem znajdzie się jakaś literufka (błąd umyślny :)). Cóż, każdemu zdarzy się napisać coś niezrozumiałego, dlatego czasem piszę coś dwa lub nawet więcej razy, dopóki efekt nie będzie mnie zadowalał :) Słowników nie używam, bo mi się nigdy nie chce, ale chyba nie jest to konieczne (na szczęście)
___________
Najgorzej jest poznać własne bóstwo...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Alamar



Dołączył: 12 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z Czarnej Wieży w której płynie magia czysta (a tak naprawdę z Gorzowa Wlkp.)

Wysłany: 1 marca 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i myślałem, że chociaż w pierwszym nie będzię błedów ortograficznych. A co się okazało? Są i to nie tylko w pierwszym, ale i w ostatnim (może lepiej czasami ruszyć to leniwe dupsko po słownik :D ). Szczerze mówiąc to pierwszy post ogólnie był trochę źle napisany (na pewno :D był źle napisany), a składniowo także w niektórych momentach nie bardzo poprawny był :D . Nie mówię, że jestem nieomylny i zawsze czytam swoje posty, ale staram się i starać się będę. Zyczę więc wszystkim wam, żebyście robili mało literówek i innych błedów :) .

PS. Jak widać teraz przeczytałem :D .

___________
Mogą mnie zabić, ale mnie nie przestraszą.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 3 marca 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojego doświadczenia dodam tylko, że co by się nie napisało (nawet i bez wspomnianych błędów), to i tak prawie zawsze znajdzie się ktoś kto to odbierze dokładnie tak, jak byśmy nie chcieli - taki już urok "komnikacji pisanej" :D .
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 7 marca 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Zgadza się Melkior, zgadza :) Jakby nie napisać, zawsze ktoś to odbierze inaczej. Ale co na to poradzić, ile ludzi, tyle opinii i każdy interpretuje wszystko inaczej. A niektórzy to nawet nieuważnie czytają, co zmienia totalnie sens wypowiedzi. Poza tym głodnemu chleb na myśli :) i wiele razy zdarza się, że czytając zwracamy uwagę właśnie na to, czym się interesujemy i w tych kierunkach interpretujemy tekst.

Jeśli chodzi o mnie, to prawie zawsze używam podglądu i zawsze czytam swój tekst od początku do końca. I zawsze znajdę jakąś literówę. A po wysłaniu prawie zawsze jeszcze 3 razy edytuję posta :) Słowniki ortograficzne- nie pamiętam, kiedy ostatnio użyłem :) Jeśli chodzi o słowniki wyrazów bliskoznacznych- zawsze otwieram Worda, piszę wyraz i każę mu szukać synonimów :) Lenistwo bierze górę ;)

Nabu (cytat):
Ogólnie staram się pisać tak, aby inne osoby nie miały problemu ze zrozumieniem treści moich wypocin. Gdybym nauczył się jeszcze poprawnie stawiać przecinki i popracował nad kulawym stylem, to moje posty byłyby o wiele bardziej zrozumiałe.

Twój styl koślawy?? Łojejciu, to ja to chyba piszę jak 5 latek :)

Mr. Rabbit (cytat):
Uważam, że powinno być wymuszenie podglądu przed dodaniem posta.

I po co? Ci co nie chcą i tak nawet okiem nie rzucą, a ci co chcą, to sobie sami mogą włączyć :)

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 15 marca 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Gollum (cytat):
Czesto tkwi problem w zrozumieniu postów u niektórych autorach.


Tak, ciekawe dlaczego? :P

Ale do apelu się przyłączam, choć mógłby być napisany odrobinę jaśniej. WOGóle ostatnio styl wypowiedzi w Imperium stracił na znaczeniu. Zdania z małej litery, błędy składniowe, interpunkcyjne, czasami ortograficzne... Wiem, że sam nie jestem święty, bo takowych nie ma, ale postarajcie się nad tym popracować. W myśl maksymy - nie liczy się ilość, a jakość... Amen.

Tfu, dziękuję... :)

___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Guinea



Dołączył: 20 maja 2000
Posty: 164
Skąd: że znowu!

Wysłany: 15 marca 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Gollum (cytat):
Staram się zawsze dbać o to, by ludzie mnie dobrze odbierali, żeby nie było niejasności :).


Żeby nie było niejasności... conajmniej nie wyszło tym razem :P.

___________
Achtung! Weasel!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hisime



Dołączył: 7 lutego 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 17 marca 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Niestety czasami jest tak, że ktoś pisze byle co, byle tylko napisać. Czasami bez kontekstu do poprzednich postów, bo na ten przykład nie przeczytał ich, albo tylko pobieżnie. Nie będę wytykać palcami owych niektórych.
Poza tym życzę wszystkim owocnej komunikacji, wszędzie gdzie się znajdą. Zrówno tej werbalnej jak i niewerbalnej.
q chwale

___________
nosce te ipsum
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 17 marca 2005     Zrozumienie postów Odpowiedz z cytatem

Hisime (cytat):
Poza tym życzę wszystkim owocnej komunikacji, wszędzie gdzie się znajdą. Zrówno tej werbalnej jak i niewerbalnej.

Dziękujemy, przyda się bardzo :) Zwłaszcza podczas matury albo rozmowy kwalifikacyjnej :)

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.