Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 13:41:10
Autor Wiadomość
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 2 maja 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

Cytat:
* Czy ekran walki, sposob jej sterowania bedzie uproszczony?
- Tak, znacznie. W fazie walki bedzie sporo zmian i ulepszen (wprowadzimy wiele świetnych rozwiązan). A wogle, to ta cześć gry jest już prawie gotowa do użytku.


Mam obawy, co mają znaczyć te zmiany i ulepszenia? Wszędzie mają być tylko innowacje i zmiany. Tylko nie wiem czy trzeba poprawiać system walki z H4 ( do H3 nie mam nic ale chodzi mi głównie o rzucanie czarów przez jednostki i takie szczegóły jak nie powrucenie na miejsce harpi). Co tam trzeba zmienić?? A te świetne rozwiązanie, hmmm w H4 też miało być wiele świetnych rozwiązań ale niestety niektórym się nie spodobały.

___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enialis



Dołączył: 27 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Z miejsca, gdzie słońce nie zachodzi...

Wysłany: 2 maja 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

To niezły pomysł tylko ciekawe czy znowu wszystkiego nie popsują... :?
___________
«Where the hell is Koza?»
http://www.knightonlineworld.com/ - Dołącz!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Manticore



Dołączył: 26 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Północne Pustkowia :)

Wysłany: 2 maja 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

Tiaaa..... "wprowadzimy wiele świetnych, extra super-mega rozwiązań, ta gra to będzie rewolucja i przełom w dziejach rozrywki komputerowej"....od takich tekstów mi niedobrze, praktycznie każda gra w fazie produkcji zapowiadana jest jako przyszły mega-hit, a z reguły wychodzi mega-shit :? Wartościowe są tylko konkretne informacje, dla mnie z tego tekstu:

Cytat:
* Czy ekran walki, sposob jej sterowania bedzie uproszczony?
- Tak, znacznie. W fazie walki bedzie sporo zmian i ulepszen (wprowadzimy wiele świetnych rozwiązan). A wogle, to ta cześć gry jest już prawie gotowa do użytku.


nic nie wynika......I have a baaaaaad feeling about this


Pozdrawiam :)
Manticore

___________
Heroes of Might and Magic 4.....there is no curse in elvish, entish or the tongues of man for this treachery !!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 6 maja 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

Może trochę nie na temat ale , po obejrzeniu nowego elfickiego Zamku doznałem "szoku" .Obraza przejaskrawiony ,z odcieniami wszelkiej pomarańczy i czerwieni ...I to ma być Elficki zamek ? Zamek istot Leśnych gdzie dominuje zieleń i błekit? Toż to absurd... Jeśli nekropolis będzie w kolrze Blue and White to wysiadam z tej łodki... :( :( :(
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 6 maja 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

Ja równiez napiszę nie na temat:

Widziałem ten screen: I powiem jedno mam serdecznie dość tej zafajdanej mangi!!!! Jeżeli w takim graficznym wydaniu ma wyjsć HOMM-V to ostatecznie żegnam się z tą serią a moze nawet z wszelkimi grami komputerowymi (lub zrobie sobie długą przerewę). Mam poprostu dosyć!!!!! Obrzydzenie mnie bierze na cos takiego... grafikom brak wyobraźni. To w zasadzie niczego nie prezentuje zwykły obrazek, który każdy głupi może sobie kredkami woskowymi namalować, a gdzie tu jakakolwiek głębia? tajemniczość? klimat? co to w ogóle ma być? Zaczynam tracić cierpliwość.... innych grafików trzebaby chyba tam zatrudnić!!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 7 maja 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

W tej materi się z Toba Haaraldzie, zgadzam w 100%.Toż ci graficy biorą kupe kasy a efektem tego jest obrazek wyglądajacy jak ze Sumrfów do tego po setnej kopii...brak wyczucia i estetyki charakterystycznej dla HoMM ...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aramil Smocza Krew



Dołączył: 24 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Legnica

Wysłany: 25 lipca 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

Aż tak źle z tymi artworkami nie jest. Ciekawe jakby to wyglądało gdyby zatrudnili grafików z WotC. Napewno niezile i nikt by się nie czepiał, no może trochę o klimat. :roll:

Ale ten kto miał w ręku podręczniki do DnD 3e (najlepiej Księgę Potworów) i widział obrazki wie o co chodzi. 8)

___________
"Bądź blisko swych przyjaciół, Aramil, a wrogów miej w zasigu miecza...najlepiej umieść ich w swojej świątyni. "
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 25 lipca 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

A i owszem miałem trochę go w rękach :wink:
Plus jest taki że nie ma tam mangowatych stworów i konwencja odowiada stylistyce Herosów. :wink:
Minus jest taki, że musieliby poskromić fantazję i rysować w miarę prawidłowo niektóre jednostki, bo to co oni robią z niektórymi stworzeniami to abstrakcja :lol:

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Evander



Dołączył: 11 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: "Z różnych miejsc"

Wysłany: 2 października 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

hmm

ktos moze mi podac namiary na jakas oficjalna stronke z newsami o H5?
bo nie moge nic wyguglac

edycja:
albo najlepiej niech ktos poda jakies oficjalne newsy tutaj :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sir Wookash



Dołączył: 30 marca 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 3 października 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że, o ile się orientuję, żadnych oficjalnych newsów nie ma :/
___________
Peace!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 3 października 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

Blizzard, z tego co wiem, jest podzielony. Oddział Billa Ropera założył nową firmę i prawdopodobnie tworzy grę na podstawie Warcraftów. Więc jest pochyło, a o nowych projektach Blizza nic nie słychać.

A co do artworków... No commentz. Nie mam NIC przeciwko mandze, ale nie tutaj, do stu kaloryferów w sosie bananowym, nie w HoMM! Wyobraźcie sobie kukrowanego rycerzyka z mieczem na dwa kilometry, malutką, uroczą główką i wielkim pancerzem. Albo jeszcze lepiej - kapłankę w ogromnych, bladoróżowych szatach, z uroczym baniakiem, na którym jakiś niedoszły grafik narysował dwa kleksy imitujące oczy, młotem w łapie i biustem większym od głowy... Toż to się w dyni nie mieści, to jest poważna ingerencja w klimat HoMM...

Do tego dochodzi za dużo obietnic ulepszania wszystkiego co się da. Jak mówił Manticore - po takich obietnicach góry rodzą mysze, vide Unreal II, Doom III czy też Devastation, w których wszystko miało być rewolucyjne, a w pierwszym przypadku klimat był całkowicie spaprany, bo twórcy zrobili z tego eintopfa, w drugim obiecywali nam kokosy, a dostaliśmy niewiele względem klimatu, długości rozrywki i grywalności, a w trzecim - zaledwie możliwość rozwalania wszystkiego i używania przedmiotów otoczenia do walki, co było już w Red Faction i Indiana Jones and the Emperors Tomb...

Ja się boję tych wszystkich zmian graficznych w artworkach i w systemie rozgrywki... Co z tego będzie, czas pokaże.

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 4 października 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

Co wy tak z ta mangą? Przeciez screenów jeszcze nie było żadnych. Pooglądajcie sobie artworki z H3 i porównajcie z grą. Widząc je też pewnie zarzekałbym się, że nigdy nie zagram w H3!
___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 4 października 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

No ale jest pewna różnica, w H3 mieliśmy szkice(a szkice mają to do siebie że zawsze są zbyt wyraźste i przerysowane) a te z artworki z H5 to kolorowe plamy w dziwnych odcieniach oraz postacie w stylu mangi.
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 5 października 2004     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
No ale jest pewna różnica, w H3 mieliśmy szkice(a szkice mają to do siebie że zawsze są zbyt wyraźste i przerysowane) a te z artworki z H5 to kolorowe plamy w dziwnych odcieniach oraz postacie w stylu mangi.


Owszem różnica - ale artwork to też jeszcze nie screen. Chyba nie myślisz, że w grze będą akwarelowe plamy...

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Evander



Dołączył: 11 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: "Z różnych miejsc"

Wysłany: 3 stycznia 2005     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

ja mam prosbe, zeby ktos z uprawnieniami zapytal w Ambasadzie Ubisoftu kto bedzie robil muzyke do Herosow 5.

jak dla mnie to jedno z wazniejszych pytan :)

i szczesliwego nowego roku
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 9 lutego 2005     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za standardowymi ruchami.... tzn. turowo, bo jak widzę jak moi koledzy graja w Warcrafta to ja wysiadam. Eeee... Heroesy nie mogą zmienić się w głupią rypaninę po klawiszach i myszce! Noo... ale zawsze zostaje wybór tak jak w AoWSM. A jeśli chodzi o te uprgady to HII mi się nie podobała - 2 ulepszenia tu, 0 tam, tam tylko troszkę... Upgady muszą być dla wszystkich jednostek. Najlepiej kilka i do wyboru! A co? :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 31 marca 2005     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

hmmm...

tak siem zadumałem nad tymi nowymi artworkami do H5
czyżby to była taktyka przemyślana ze strony UbiSofta, by poczekać aż wyginie(?) gros maniaków H3, aż absmak po H4 ulotni się w eterze
i wydać H5
całkiem - jednak - inne niż to co do tej pory było?

mię osobiście najbardziej słabi ten passus o bardziej dorosłej grze...
tak jakby teraz to była gra dla psedskolaqw...

widzi mi się, że to będzie fajna gra
ale jakoś nie widzi mi się, by była mocno związana z ukochaną trójeczką...

obawiam się odejścia w zupełnie inne klimaty...

czy to było celowe? takie odwlekanie?

i czy aby na pewno ostatnie pogłoski o problemach Ubi jako firmy nie zagrożą premierze piątki?

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Evander



Dołączył: 11 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: "Z różnych miejsc"

Wysłany: 2 kwietnia 2005     Sztuka dyplomacji, czyli co poeta kciał przez to powiedzie Odpowiedz z cytatem

widziales moze co sie stalo z settlersami?
a przynajmiej slyszales?

nowa czesc jest mietkim rts prawie bez ekonomii - czyli wlasciwie caly urok settlersow Kreeganie wzieli.

dziwne te "kontynuacje" dzisiaj robia.


...
to co przepowiadasz, moze sie zdarzyc, ale obys byl falszywym wieszczem.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.