Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-20 2:16:25
Autor Wiadomość
Aryene



Dołączył: 22 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

Wysłany: 15 marca 2005     Więc który fkońcu najlepszy? Odpowiedz z cytatem

W każdym prawie temacie jest dyskusja na temat tego, która część M&M jest najlepsza, ale chyba ankieta pokaże więcej i wprowadzi nieco porządku. Więc tu głosujcie na swoją ulubioną część. Mile widziane uzasadnienie :P
___________
Najgorzej jest poznać własne bóstwo...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 15 marca 2005     Więc który fkońcu najlepszy? Odpowiedz z cytatem

Wybór był trudny między MM3 i MM7.

Obie mają najbardziej z serii zróznicowany system klas postaci (czego brakowało mi w MM6). Obie zawierają wspaniałą fabułę leżącą centralnie we wszystkich najważniejszych wydarzeniach ze swoich sag. Obie mają dobrze wyważony poziom trudności - ani nie sztucznie zawyżony (jak w przypadku MM6 i hord potworów w wielu miejscach), ani nie przystosowany do dziecka (jak w MM8). Nie ma też żadnych dziwnych ograniczeń w zdobywaniu poziomów czy niemożności zdobycia poziomu maxymalnego (jak w MM4-5). Świat jest też bardzo rozbudowany, a do wielu lokacji docieramy dopiero po pewnym czasie. W obu nawet występują te same postacie. W obu znajduje się też rozbudowany wątek Starożytnych i ich niezwykłej technologii.

Zagłosowałem jednak na MM3 (tudzież ze względu na jawną dyskryminację pierwszych części w tej ankiecie :P - na pierwszą opcję).
Po pierwsze dlatego, że wykorzystane zostały tam pomysły zupełnie oryginalne, niewidziane nigdzie indziej (np to, że pewne zaklęcia nie były dostępne ani dla maga, ani dla kleryka, ale dla trzeciej klasy magicznej - druida, albo to, że za codzienną opłatą można było do drużyny nająć dodatowe postacie), a po drugie ze względu na sentyment i osobiste przywiązanie ;). (poza tym i tak pewnie nikt inny na nią nie zagłosuje, a zupełnie niedoceniona być nie może ;) ).

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 16 marca 2005     Więc który fkońcu najlepszy? Odpowiedz z cytatem

Ja rówineż miałem dylemat co do mojej ulubionej części. Grałem co prawda w starsze wersje, jednak nie posiadałem wtedy przydatnej zdolności jaką jest władanie językiem obcym (chodźby w stopniu minimalnym), dlatego je pomijam.
Moje rozważania przebiegały pomiędzy dwoma częściami mi najbliższymi, czyli wersją VII i VIII. Wiem, że 8 nie wprowadza niczego nowego do serii (prócz wyboru tylko jednego gracza), jednak dażę ją sentymentem, bo jest to pierwsza część ssagi w którą grałem, i ją rozumiałem !!! (mam polską wersję). Później dopiero była 7 (również po polsku) i jednak do tej odpowiedzi bym się schylał. Mój przedmówca ma racje, poziom trudności w VII jest odpowiednio wyważony, w przeciwieństwie do VIII (bardzo łatwa).
Głosuję na 7, i jest to opinia na którą wpływ nie miała ani grafika, ani muzyka tych produkcji (gdyż są porównywalne). Po prostu VII ma jednak lepszą fabułę(wg. mnie), można tworzyć całą drużynę(dla mnie ogromny plus), no i nie ma tego dziecinnego poziomu trudności...

___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 20 marca 2005     Więc który fkońcu najlepszy? Odpowiedz z cytatem

Moja odpowiedź brzmi:
-=Część 7=-
Była to pierwsza część w którą grałem. Co prawda nie grałem w 6 ani 5, 4, 3, 2 i 1.. :( ...ani w 9 (ale tu chyba nie mam czego żałować)...

___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 21 marca 2005     Więc który fkońcu najlepszy? Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie MM7, ponieważ jest świetna fabuła (np. nie podoba mi się fabuła MM8), mnogość potworów i duży świat do przemierzenia.
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Misza



Dołączył: 31 sierpnia 2000
Posty: 164
Skąd: okolice Warszawy

Wysłany: 21 marca 2005     Więc który fkońcu najlepszy? Odpowiedz z cytatem

A ja obstawiłem cz.6. Patrząc na rozmiary gry inne części się przy niej chowają.
___________
Ludzie nie potykają się o góry, lecz o kretowiska...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Severianus



Dołączył: 8 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Thrax

Wysłany: 20 kwietnia 2005     Więc który fkońcu najlepszy? Odpowiedz z cytatem

A ja wciąż nie mogę zdecydować się czy 6, czy 7.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.