Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-20 12:25:36
Autor Wiadomość
Codhringher



Dołączył: 1 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 17 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Dragonthan (cytat):

Cytat:
O Mahadevo.
Spalać tłuszcz bez straty energii? [...] wykorzystując do tego celu mniej energii.

Wiem że źle to powiedziałm, ale nie to miałem na myśli. Oni reklamują to, że zamiast iść na siłownię i potem zdychać ze zmęczenia, proponują takie oto urządzenie. I tak: Bierzemy dwóch ludzi pod uwage. Pierwszy gość idzie na siłownie, drugi zakłada to niby cudowne urządzenie. Obydwaj ćwiczą przez godzine. Pierwszy gość z siłowni jest spocony i na pewno nie mógł by biegać dość szybko. Drugi nawet kropelki potu nie ma na sobie i spokojnie mógły sobie biegać, bo miał by na to siły.



Niekoniecznie. Uściślijmy - jeden biegał, a drugi miał podpięte to magiczne urządzenie do mięśni nóg. Jeśli obaj spalili (zamienili na ciepło i ruch) w tym samym czasie taką samą ilość energii, to obaj będą jednakowo niechętni do dalszego biegania. Jeśli zaś delikwent korzystający z magicznego urządzonka będzie mógł biegać dalej, to znaczy że jego mięśnie wykonały mniejszą pracę, czyli spalił mniej kalorii, czyli efekt odchudzający takiego urządzonka to jedna wielka ściema :)

___________
The truth is out there
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 17 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

dość offtopa, bo się nam dysputa psowa!

Dragonthan obiecał sie podszkolić, a w razie W założym osobny topic ;)

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 17 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Chyba ciut źle sprecyzowane słowo "energia" a raczej dokładny jej typ ;). Zapytam więc tak. Jesteś pojedzony, wykąpany, masz wszystko co potrzebujesz, żeby odpowiednio Twój organizm funkcjonował (witaminy, tłuszcze i inne), ale ... chce Ci się spać. Jest energia, która nie ma swojego rzeczywistego odzwierciedlenia. Umysł człowieka, też potrzebuje odpoczynku ;).

Ujmijmy to tak.
Dajmy na to, że jest jeden centralny umysł. Człowiek "obudzony" jest odłączony od tego umysłu. Kiedy śpi łączy się z tym umysłem oraz ze wszystkimi aktualnie podłączonymi umysłami i regeneruje właśnie "tą" energię o której cały czas mówię.

Właśnie ta energia ("moc") jest wykorzystywana do rzucania czarów.

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
DevilOkO



Dołączył: 22 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Tarnów

Wysłany: 17 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Temat bardzo ciekawy i parę moich słów może coś tu da. Jeśli jakieś fakty wcześniejszyh wypowiedzi pomyle, to odrazu się przyznaje do błędu.

Zacznę od tej energii życiowej. Dokładną definicję i nazwę trudno jest podać. Tą nazwę można zastąpić siłami witalnymi ( fizyczne i psychiczne), samopoczucie, każdy może podać wlasną nazwę jak on to odbiera. Jak to nazwiemy to jest tylko kwestia założenia. Ważniejsze jest czym to jest i jakie ma składniki. Napewno kondycja fizyczna, psychiczna, nastrój, pogoda, zmęczenie, dobre/złe słowo..... i tak dalej ma na to wpływ. Ale dla każdego proporcje tych "składników" są różne. Dla mnie wedrówka po górach, potrafi mi dać i zregenerować duża moc/energię/itd, pomimo fizycznego zmęczenia. Ktoś inny po przespaniu 20 godzin będzie w takim samym stanie jak ja po powrocie z gór. To jest tylko indywidualna kwestia każdego z osobna.
Istnieją osoby zwane wampirami energetycznymi, które "wysysają" energię od innych. Ta ofiara czuje się osłabiona a wampir dużo mocniejszy. Do tego jeszcze wrócę później.

Chyba Dragonthan napisał, żę jeśli jakiś sztuczny mózg wykona jakieś dzialanie matematyczne dużo szybciej od człowieka, to będzie się obawiał Matrixa. Równania różniczkowe drugiego rzędu są już trudne do rozwiązania ręcznie a o wyższych rzędach nie wspominając. Komputer to potrafi wykonać w miarę szybko. Ja strachu z tego powodu nie odczuwam.

Magia w fantasy i technologia w s-f zazwyczaj występują w celach militarnych. I do tych rzeczy nie ma dostępu ogół, tylko nieliczni. Pewnie teraz odezwie się krytyka, że głównie w s-f zwykli osobnicy mają dostęp do technologii. Jednak jest to norma dla tego świata ale i tak jest o kilka/kilkanaście poziomów niższa od techniki militarnej.

Ktoś powiedział, że magii we wspólczesnym świecie nie ma. To jak wytłumaczy tych nielicznych ale prawdziwych bioenergoterapeutów, uzdrowicieli, hipnotyzerów, wampiry energetyczne.... Nie można zapomnieć o wywoływaniu duchów, telepatii, rytuale voo-doo. Z technicznego punktu widzenia to jest niemożliwe aby to wszytko wytłumaczyć. A czym wymienione osoby różnią się od magów z świata fantasy. Moim zdaniem niczym.

___________
Nic nie jest ważne.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 17 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chyba Dragonthan napisał, żę jeśli jakiś sztuczny mózg wykona jakieś dzialanie matematyczne dużo szybciej od człowieka, to będzie się obawiał Matrixa.

Problem powstanie dopiero wtedy, gdy taki sztuczny mózg uzyska swoją własną świadomość... i będzie tak jak my - ludzie dążył do dominacji... Pytanie pozostaje jedno: czy pozwolimy, aby te maszyny nasz prześcignęły... Oj żeby nie było gorzej niż w matrixie... (a tak propo, proponuję sobie oglądnąć kilka odcinków z serii "Animatrix", gdzie to jest pokazane jak roboty dochodzą do władzy..., fajny motyw, tyle powiem...)
Cytat:
telepatii

Hmmm, podobno nasz mózg jest wykorzystywany przez nas samych tylko w 4%... i śmiem twierdzić, że ci co mają zdolności takie "paranormlane" to są właśnie ci, co potrafią wykorzystywać większą część mózgu... Może na drodze ewolucji, każdy człowiek będzie miał w przyszłości takie zdolności???

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 17 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Dragonthan (cytat):
Hmmm, podobno nasz mózg jest wykorzystywany przez nas samych tylko w 4%...

4% w danej chwili.

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 19 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

co tak zacichli, a?

ponieważ dysputa poszła nieco w dygresje (oraz pojawia się ryzyko zboczenia w kierunku archiwum X) proponuję - dla ustalenia uwagi - omówić te książki fantasy, dzie magia przedstawiona jes w sposób spójny
dzie autorowi KCIAŁO się obmyślić jej reguły i związki z kreowanym światem

i zacznę:
F.W.Kres - cykl Szererski
zna ftoś?

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 19 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

"Kamienie Zapomnianego Boga" - Mirek Saski.

Akcja dzieje się na planecie zwanej Ziemią :D . 4000 lat po nuklearnej katastrofie rasa ludzka się odradza. Występują tam osiągnięcia technologiczne (zachowane z przeszłości jak np. samoloty) jak i magia.
Jedna z moich ulubionych książek (3 dni temu zamówiłem 2 część).

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 19 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Występują tam osiągnięcia technologiczne (zachowane z przeszłości jak np. samoloty) jak i magia.

Przykłady konkretne, a nie po jednym i kilka opisów...

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 22 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

ja zachacze o lekturę, która nie jest zbyt mile widziana w Imeprium. jakiś czas temu powstała opowieść, którą pierwszy raz na ekranie TV widziałem, następnie zakupiłem komiksy a potem na ekranie komputera udało mnie się zobaczyć i zatrzymać :). Mówię o "AKIRA", dla niektórych klasyka, dla innych niestety pośmiewisko.
Historia dzieje się po wybuchach. Miasto NewTokyo. Tokyo zostało właściwie zrównane z ziemią, przez: magię?

Otóż, wspaniali chemicy przeprowadzali badania na ludziach z pewnymi pigułkami. Pigułki te miały za zadanie pobudzać mózg/umysł (sam nie jestem pewny). W efekcie ludzie (a raczej dzieci, bo dorośli umierali po zażyciu serii pigułek) zaczynali sie rozwijać. W opowieści tej jest mowa o rozwijaniu się ludzkości, tzw ewolucji. Myślę, że wszystkim ciut lepiej będzie znane (a w pewnym sensje podobne) seria X-Men.

Otóż Fantasy może czekać nas dopiero w przyszłości, a zdolność magii ludzie mogą dopiero nabyć. Czy w takim aspekcie Fantasy nie okaże się SF??

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 22 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
ja zachacze o lekturę, która nie jest zbyt mile widziana w Imeprium.

lubisz prowokować
i wychodzi Ci to

o ile ja wiem, to manga w Jaskini ma dwa obszary, na których nie jest tolerowana
a właściwie jeden
HoMM - ta gra nie miała nic z mangą wspólnego, a niektóre obrazki z zajawek H5 takie sugestie niosą
i w konsekwencji drugi
avatary mangowe nie pasują do klimatu Jaskini

jeśli dzieś jesio coś było przeciw mandze, to nie doczytałem...
proszę o źródła

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 22 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Poza tym co wymieniłeś to na temat grafik mangowych sporo się słyszy i ogólnie jest uznawane, że manga dl klimatu Jaskini nie pasuje. Ale poszukałem starego już dzisiaj zakurzonego tematu i mnie się o magii jeszcze wspomniało. Za: "która nie jest zbyt mile widziana w Imeprium" przepraszam, bo to nieprawda. Wyszukajcie sobie temat: DragonBall, tam tez troszku o magii jest ;).

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 23 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

A wracając do TEMATU, zastanowiam się, czy możnaby było umieścić w Herosach technologie NANO!

A tak nawiasem, SF. nie musi się dziać w przyszłości. To po prostu ,,Naukowa fikcja", czyli zecz niemożliwa. Herosi to w gruncie rzeczy gra Sience Fiction!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 23 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Dragonis (cytat):
To po prostu ,,Naukowa fikcja", czyli zecz niemożliwa.

jakoś tak nie do kojca się mogę zgodzić...
fikcja to raczej alternatywa wobec rzeczywistości, czasem BARDZO możliwa...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 23 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
Otóż Fantasy może czekać nas dopiero w przyszłości, a zdolność magii ludzie mogą dopiero nabyć. Czy w takim aspekcie Fantasy nie okaże się SF??

Co o tem sądzicie? czy powinno być rozbicie na S-F i Fantasy?

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 23 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

tak, by bibliotekarze mieli robote przy wypełnianiu kart... ;)

ja wole podział na dobre książki i kiepskie!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 23 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co o tem sądzicie? czy powinno być rozbicie na S-F i Fantasy?

Oczywiście... to dwa różne światy, rządzą nimi inne prawa...

Mr. Rabbit napisał, że magie mogą ludzie nabyć... może chodziło tutaj o zdolności telepatyczne?? Bo tak jak kiedyś wspomniałem, ludzki mózg wykorzystywany jest tylko w 4%... może kiedyś bedzie wykorzystywany w całości??

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 23 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

- książki warte przeczytania;
- książki, które można przeczytać;
- książki, jak nie masz zupełnie nic innego do roboty;
- książki, których nie powinieneś dotykać;

;)

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 24 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Moglibyście wrócić do tematu "Nauka i technologia w świecie fantasy" a nie rozprawiać o podziałach książek jakie uznajecie? Byłoby bardzo miło.
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 24 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy chciałbym mózg mój w większej ilości wykorzystywać. Już mnie się zdaje, że czasem za dużo myślę :(. Co do magii, to faktycznie może ona być powiązana z pracą mózgu (bądź umysłu) człowieka.

Jednak wydaje mnie się, że ludzie nie dorośli do Fantasy. Prędzej w real widziałbym S-F niż Fantasy. Gdyby w real Fantasy weszło i magia to mamy koniec świata :(.

Co do wprowadzania technologii w światy Fantasy, to jest jak najbardziej 'za', takie mieszania jeżeli są przemyślane to wychodzi fajne opowiadanie. Na razie jednak z takich książek co mi przychodzi do głowy to podobała mnie się jeno "DUNE". A może znacie jakieś książki gdzie technologia wchodzi w Fantasy, bądź odwrotnie?

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 24 lutego 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):

Jednak wydaje mnie się, że ludzie nie dorośli do Fantasy.


Są ludzie, którzy dorośli. Ba! nawet bardziej odpowiada im ten świat fantasy i o wiele lepiej się w nim czują grając np. w LARP'a. Później nie chcą wracać do brzydkiej, brudnej rzeczywistości.



Cytat:
Gdyby w real Fantasy weszło i magia to mamy koniec świata :(.



No według mnie nie. Są już a może nadal? Ludzie, którzy zajmują się magią i tymi "mistycznymi" sprawami dla większości śmiertelników. Prawda nie każdemu by odpowiadał świat Fantasy i magia w nim, bo wolą swoje biuro, stres, robienie wyników zamiast "cudownego" świata.

Gdyby weszła magia to zapewne nie każdy mógłby się jej nauczyć. Przecie tak jest, że tylko wybrane osoby, ze specjalnymi zdolnościami potrafią posiąść "wiedzę tajemną". To tak jak teraz jedni są geniuszami, inni są po prostu inteligentni a o trzecich już lepiej nic nie mówić bo i tak nic nowego do świata nie wniosą.

A koniec świata i tak kiedyś będzie. Bo jak nas coś nie rozwali to sami się doprowadzimy do zagłady.

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 29 marca 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

A czy świat Harry'ego Potter'a jest doskonały, cudowny?? Czarodzieje tam mają czasami nawet więcej kłopotów niż przeciętni MUGOLE. 8)
___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 30 marca 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Nigdzie nie jest napisane, że jest doskonały. A czarodzieje często gęsto mają właśnie problemy przez mugoli, którzy dotkneli coś magicznego i się przestraszyli lub to "coś" zrobiło bum (np. łajnobomba). Nie mówią tutaj o Lordzie V. bo on się zalicza do wroga świata nie tylko narodu ;P
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 29 maja 2005     Nauka i technologie w świecie fantasy Odpowiedz z cytatem

Nami (cytat):
Nigdzie nie jest napisane, że jest doskonały. A czarodzieje często gęsto mają właśnie problemy przez mugoli, którzy dotkneli coś magicznego i się przestraszyli lub to "coś" zrobiło bum (np. łajnobomba). Nie mówią tutaj o Lordzie V. bo on się zalicza do wroga świata nie tylko narodu ;P

Czyli sugerujesz że czarodzieje mają problemy przez mugoli?? Lord Voldemort (nie pamiętam już jak się pisze) jest "wychowankiem" czarodzieji, tak samo jak wielu magicznych przstępców.
Ale mniejsza z tym...
Magia tym się różni od tachnologii, że aby coś "wyczarować" nie potrzebujemy ni krzty materii, chociaż możemy wyczarować to samo co byśmy uzyskali dzięki technologii.
Pomińmy tu jedynie że czarodziejska kula ognia potrzebuje tlenu, aby się palić :P.

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.