Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 8:45:11
Autor Wiadomość
Dru



Dołączył: 11 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Ravenshore

Wysłany: 23 października 2004     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Jak sam tytuł wskazuje będziemy w tym o to topiku rozmawiać o Klimacie poszczególnych części Heroesa. W górnej ( części, wiem powtarzam się :wink: ) znajduje się ankieta przy pomocy której możecie oddać głos na swojego faworyta ale również mile widziałbym komentarze swojego wyboru w formie posta.

W skład klimatu wchodzi:

Grafika- Nie chodzi mi tu o takie rzeczy jak interfejs czy mapa przygody ale raczej o wygląd poszczególnych stworów, zamków, portrety bohaterów czy drzew jeśli jakieś w danej części Herosów szczególnie się spodobały.

Muzyka- W zamkach, Na mapie przygody, W menu itp.

Fabuła- Czyli historia która jest opowiadana przez danych bohaterów. Czy jest ciekawa, wciągająca, wielowątkowa itp.

Chciałbym jeszcze dodać ze będzie to rozmowa tocząca się na temat Klimatu gry a nie o jej mechanice.

PS: dodałem tez do ankiety H 5 jeśli już komuś spodobały się wstępne szkice... :)

___________
Koniec jest zarazem poczatkiem...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 23 października 2004     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Zaczne od tego iż oddałem głos na Heroes of Might and Magic II. Oddałem na tę część, ponieważ była to pierwsza gra z nadzwyczajnym klimatem w jaką grałem. Jak na tamte czasy, w których Heroes II był przebojem swego czasu. Grafika wg mnie nadal jest bardzo fajna i w klimacie. Najbardziej mi się podobały krasnale oraz teleporty, które miały bardzo ładną animację oraz fajny dźwięk jaki sie pojawiał gdy byliśmy obok teleportu. Sama teleportacja wyglądała bardzo ładnie --> obraz zamazywał się, po|czym pokazywał się obraz miejsca w które teleportowaliśmy się. Ciekawy dźwięk był również gdy byliśmy blisko wody (do dziś pamiętam ten szum morza...). Bardzo podobały mi się również odgłosy walki (np. gdy tytan szedł lub gdy rzucaliśmy czar paraliż). Ładnie również wyglądało morale na polu bitwy. Gdy było ujemne jednostka wyraźnie zasłaniała się, tak jakby czuła strach. Szczęście też było ładnie przedstawione --> taka ładna kolorowa tęcza nad jednostką. Ciekawie wyglądała walka w piramidzie. Na koniec dodam, iż podobały mi się różnice cen tzn. zamek mógł maksymalnie wyprodukować 1250 złota dziennie (Warlocka 1750). Przy porównaniu z ceną tytana (5000 złota) czy też smoka czarnego (4000 złota) zarobki w zamkach były niczym... . Ogólnie dźwięki jednostek w Heroes II podobają mnie się bardziej niż w Heroes III. Na uwagę zasługują również czary. Nie było czegoś takiego jak zmniejszanie kosztów czarów. Czar błyskawica (w Heroes II) wyglądał lepiej niż w piorun (w Heroes III). Inne czary takie jak np. rezurekcja miały ładną animację. Umięjętności jakie mógł się nauczyć nasz bohater dawały więcej możliwości niż w następnej części (jeśli powiem źle niech mnie ktoś poprawi --> W Heroes III logistyka na experta daje 30% więcej ruchu, a w Heroes II dawała bodajże 50%; tak samo zmiejszanie kary ruchu po trudnym terenie.

To tyle ile chciałbym napisać o tej wspaniałej części --> Heroes II. Mam nadzieję, że w sposób zrozumiały i przejrzysty opisałem to jak wspominam Heroes II i klimat jaki panował w tej grze.

Pozdrawiam

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maffej



Dołączył: 21 października 2004
Posty: 164
Skąd: Mo Gil No

Wysłany: 23 października 2004     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Właściwie to nie mogę się zdecydować gdyż każda z części ma swój nie powtarzalny klimat, tzn. jedynka jest mocno bajkowa, trójka baśniowa a dwójka plasuje się gdzieś pomiędzy :D .

Oddałem głos na H3 ale wygrało ono z H2 jedynie dzięki losowaniu :D . Jedynka raczej odpada (mam jakieś uprzedzenia do grafiki), dwójka ma przyzwoitą grafikę oraz to 'coś' a trójeczka - świetną muzykę (grafikę także lecz jest ona klimatycznie inna od tej z H2). Jeśli chodzi o 'piontom' część to ma ona tak samo nikłe szanse jak H1 a to za sprawą grafiki (może i ładna ale ten cały rzut izometrzyczny oraz 'plastikowość' psują cały efekt :? ).

___________
" Maybe my mind's not at all in control
Maybe I'm not in control... "
---
A imię me brzmi MaFFej...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 16 stycznia 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

ja zagłosowałem na piątkę... no cóż podobają mi się szkice koncepcyjne...

hmmm... no tak naprawdę to wygrywa trójka bo tą grę w pełni widziałem :wink:

PS ale h5 jak narazie dobrze się zapowiada i moim skromnym zdaniem ma szanse pobić h3... więc tak nieco na kredyt h5... byle | bym tylko nie musiał się z tego wycofywać :cry:

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bosar



Dołączył: 23 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Bydzia

Wysłany: 16 stycznia 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Ja uważam,że najbardziej klimatyczna jest druga część,gdyż to od niej zacząłem swoją przygodę z komputerem i Heroesem. To była pierwsza płyta jaką kupiłem. Oczywiście gram w dwójkę do dzisiaj i będę w nią grał do końca. Uważam jednak że Trójeczka jest równie dobra co dwójka, jednak sentymenty zadecydowały i i tak tego nie zmienię. Uważam, że piąteczka będzie bardzo dobra, widząc po wstępnych szkicach.
___________
Waiting, Waiting, Waiting.... i hate it! Waiting for:- Heroes 5
- Warcraft 4
- Iron Maiden in Poland
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Alamar



Dołączył: 12 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z Czarnej Wieży w której płynie magia czysta (a tak naprawdę z Gorzowa Wlkp.)

Wysłany: 19 lutego 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Dwójka! Zdecydowanie! Może dlatego, że od niej zacząłem swoją przygodę z Heroesem, a może dzięki tej baśniowej grafica i wspaniałej muzyce. W dwójkę grałem jeszcze wtedy kiedy nie miałem komputera ( u wujka) więc o co chodzi? Dwójka rządzi!
___________
Mogą mnie zabić, ale mnie nie przestraszą.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 19 lutego 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Ja wybrałem część 3. Ze względu na przejrzystą grafikę, nic moim zdaniem nie jest "komiksowe". Wszystkie obiekty, potwory, artefakty ładnie dopracowane. Ma to swój urok. Przy grze nie trzeba żadnych walkmanów. Muzyka jest znakomicie dobrana do klimatu danego zamku. Fabuła też jest dosyć dobra. Ciekawy opis razem z rysunkiem - gfiem. Ogólnie przyciąga gra tym swoim klimatem. Ale np. w H2 tylko i jedynie przyciąga mnie ta śmieszna grafika. Podobna do komiksowej. I też ma swój taki urok.
No i oczywiście H3 jest z tego świata co M&M7, to jeszcze lepiej ;).

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nagash



Dołączył: 11 października 2004
Posty: 164
Skąd: A z kąd ja mam wiedzieć ??

Wysłany: 19 lutego 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

H3 jest najlepszą częścią !!
___________
Śmierć to dopiero początek życia...... tego drugiego .....
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 20 lutego 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Część druga... ach co to były za czasy... majstersztyk :)
___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 21 lutego 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

HoMM3 - klimat stworzyła tam mroczna grafika, cudowna muzyka i udźwiękowienie oraz bardzo rozbudowana i połączona fabuła.
H2 w klimacie przegrywa głównie właśnie pod względem fabularnym...

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 22 lutego 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

HoMM 3 ...
Grafika, Muzyka i Fabuła -> Wszystko w jednym najlepsze ...

Choć lubie tesh HoMM 4, ale tam =p ...

___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maffej



Dołączył: 21 października 2004
Posty: 164
Skąd: Mo Gil No

Wysłany: 22 lutego 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

I tu jest problem... zarówno II jak i III jest piekielnie klimatyczna tylko, że... każda z tych części na inny, swój własny sposób ;) .
___________
" Maybe my mind's not at all in control
Maybe I'm not in control... "
---
A imię me brzmi MaFFej...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 27 lutego 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najlepszą częścią cyklu jest odsłona 3 ( 5 być może będzie, czego nie wiem, gdyż nie było jeszcze beta testów).
Natomiast najbardziej klimatyczną jest część druga, poprostu, była to dla mnie częścią pierwszą tego cyklu, i dlatego jest u mnie wyznacznikiem jakości pozostałych.

___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LarvaExotech



Dołączył: 10 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 4 marca 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Pamiętam te czasy. Miałem na 40 dyskietkach Heroes II... i zgrywanie... to były czasy. Ale potem cieło się nocki z kumplami... to były czasy...

Heroes II po prostu wymiatają i są najlepszą częścią ze wszystkich.

___________
I odpuść nam nasze wina... jako i my odpuszczamy naszym winodajcom......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lucas



Dołączył: 25 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Erathia

Wysłany: 23 marca 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Heroes of Might and Magic III to według mnie najlepsza część. Ten klimat, muzyka i wspaniała zabawa z kumplami przy kompie...
___________
"Carpe Diem"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Koorak



Dołączył: 12 kwietnia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 18 kwietnia 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

HEROES of MIGHT and MAGIC I żądzi !!! Chociaż trójeczką nie pogardzę.
___________
..::> Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej<::..
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aramil



Dołączył: 1 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Naggaroth, kraj mrocznych elfów

Wysłany: 3 maja 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

KB ma najlepszy klimat taki......tajemniczy jak wszystkie gry fantasy te staaaaaaaaaare, ale i tak nie umiem w to za bardzo garć :D Wole HoMM I, II, III ale KB ma inny klimat

Wycięty pewien zwrot. Proszę nigdy więcej takiego nie używać w granicach Imperium. Crazy

___________
"We are the most civilsed race in the world. We have more exquisite ways to kill than any other."
Lord Vraneth the Cruel , master of Har Ganeth
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 5 maja 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Czy autor ankiety przemyślał dobrze sprawę umieszczenia części V w ankiecie? Jak dla mnie to zalatuje schizofrenią....
___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bartezzik



Dołączył: 4 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Smoczy Gród (Siedlce)

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie wygrywa III część sagi. Pierwsza gra, w którą NAPRAWDE grałem w moim życiu. To były czasy... po dziś dzień wspominam, jak z bratem ciągle w to grałem. Jeśli chodzi o grafike - osobiście nie biore tego pod uwagę mi wystarczą nawet kwadraty ^^. Jeśli chodzi o muzyke - łezka mi sie kręci jak ją wspominam (przede wszystkim GoodTheme). Klimat i fabuła - ŻADNA praktycznie gra nie dościgneła Herosów III. Troszke sie rozpisałem ale cóż. Jeszcze po dziś dzień daje sie namówić kolegom na III część tej wspaniałej gry.

Poza tym bardzo mi sie podobała II część, ale i tak z III nie ma szans :)

___________
"Gdy przyglądałem się Mrocznym Elfom, które odwiedziły Szarogórze... Poczułem w głebi duszy, że do nich należe... Że należe do ciemności..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vinius



Dołączył: 12 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Miasteczko niedaleko zamku króla Maximusa...(Hunterville)

Wysłany: 6 czerwca 2005     Najbardziej klimatyczna część Odpowiedz z cytatem

Wg mnie KB. boądź, co bądź, to pierwowzór. Do klimatycznych części zaliczam też Heroes od 1 do 3. To bylo (i jest) coś! Nie wraca sie do niczego tak chętnie, jak do starych Heroes'ów. A H4!? Niestety, gra nie przypadłą mi do gustu. Grafika, fabuła... Bogu (a własciwie rosjanom) dzieki, że wydano chociaż WoG :)
___________
Ku chwale Imperium!

O von sikus II
vel Vinius
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.