Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-20 11:54:32
Autor Wiadomość
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 1 marca 2005     Moderatorzy Karczmy! Odpowiedz z cytatem

Ech...
Temat Melodii o ORT'ach... chciałbym wiedzieć dlaczego został tam usunięty mój post.

Odbiegał od tematu?

Pewnie, że odbiegał, bo tam nie ma tematu na razie. Człowiek chcę pomóc, piszę coś, a przyjdzie pierwszy lepszy mod i to usunie niepowiadamiając Cię nawet o tem.

Może jakbym wszedł na Jaskinię i najpierw przeczytał o usunięcie w PW, to bym się tak nie ****... zdenerwował.

Najwyższy czas kontrolować nie tylko piszących, ale i moderatorów. Trochę kulturki powinni mnie się zdaje mieć. Nie jako, że również jestem to tu to tam moderatorem i również mogę popełniać błędy jestem za powszechnym ustaleniem REGULAMINU DLA MODERATORÓW.

Moderatorów coraz więcej, miejsc do moderowania coraz więcej, itd itp... Już kilka razy pisałem nie tylko na Forum, ale i na priv, co by było dobre gdyby było. Pora chyba spisać punkty, których powinien przestrzegać moderator.

- jeden moderator może moderować max 3 podfora;
- z usunięciem każdego posta, należy poinformować właściciela na PW o tym fakcie oraz z powodem usunięcia;
- pisząc adnotację w danym poscie, moderator powinien zapisać ją w 'ORT', żeby właściciel musiał to przeczytać;

Tak na początek, na szybko... ale jeszcze pewnie kilka uwag będzie. Uważam też, że mamy na tyle potężny serwis, że każde podforum powinno się dorobić tematu z krótką charakterystką na poczatku jako ogłoszenie. O czym wogóle jest Forum (to dla nowych) oraz krótkimi zasadami na tym Forum obowiązujących (jak dla przykładu, że od SS'ów w Tibii jest taki a nie inny Topic, że od poezji jest ten i ten topic w stoliku; te tematy mogą zjechać na dół i mogą nie zostać zauważone, a jak na początku będzie spis, co gdzie i jak, to będzie najs :P)...

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 1 marca 2005     Moderatorzy Karczmy! Odpowiedz z cytatem

Witam,

regulamin dotyczący pracy moderatorów, z tego, co mi wiadomo, już jest - czekają go teraz tylko małe poprawki.

Mniej więcej jednak zgadzam się z tym, co napisał Rabbit. Jeżeli komuś usuwam posta, to zazwyczaj wysyłam mu również PM z krótką informajcją, że jego wypowiedź zniknęła za moją przyczyną z takich a takich powodów. Piszę "zazwyczaj", bo czasem już cierpliwośći mi po prostu brakuje, gdy muszę skasować posta, który kompletnie odbiega od tematu i wręcz ręce opadają, gdy się go czyta. Wtedy już naprawdę nie bawię się w żadne powiadomienia - może i powinnam, ale mod też człowiek, jego czas i cierpliwość są skończone. A ja nie mam zamiaru poświęcać swojej energii, jeżeli ktoś nie jest na tyle łaskaw i nie zapozna się z podstawowymi zasadami panującymi w Imperium.

Ilość moderowanych podfor.. hm, tutaj to bardzo drażliwa sprawa. Wydaje mi się, że nie ma tylu doświadczonych osób, żeby wprowadzać takie ograniczenia. Poza tym - jeden mod ma tyle czasu, że max. 3 podfora może moderować, inny możę takich miejsc moderować i pięć bez straty "jakości" oferowanych usług ;).

Wszystko kwestia względna i do uzgodnienia z poszczególnymi moderatorami. Fakt, niektórzy już powinni iść na emeryturę, bo od dawna już nie przejmują się swoimi obowiązkami.

Pozdrawiam,
Hexe

PS. Ten post w temacie Melodii.. Sprawka Nami, jeśli już chcesz wiedzieć. Jak większość z tego, co zniknęła z tegoż tematu. Ale to już rozmowa z zainteresowanymi na priva, nie tu.

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 1 marca 2005     Moderatorzy Karczmy! Odpowiedz z cytatem

http://imperium.heroes.net.pl/viewtopic.php?p=55985#55985

To jest adres przykładu "Tematy - opisy - zasady" stworzyłem go tam, gdzie mam moderatora i na razie jest w trakcie tworzenia ;) bo czasu za wiele nie ma. Proszę o odwiedzenie i może próbę wdrożenia tego również na Waszych podForach ;).

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hisime



Dołączył: 7 lutego 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 kwietnia 2005     Moderatorzy Karczmy! Odpowiedz z cytatem

Do Szanownych Wielce Moderatorów!

Zgłaszam się z uprzejmą prośbą o usunięcie topicu OWN TOPIC, jako odbiegajacego od klimatu jak i istniejącego wbrew regulaminowi.
Zachęca to nowe osoby do podobnych działań.
Zapewne jest dla nich jawną niesprawiedliwością, iż oni nie mogą takiego topicu założyć, a takowy istnieje i straszy.

Q chwale

___________
nosce te ipsum
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 9 czerwca 2005     Moderatorzy Karczmy! Odpowiedz z cytatem

wobec faktu uregulowania zasad moderowania - Codex - uprasza się zarówno samych moderatorów, jak i mieszkańców Imperium o gruntowne przemyślenie czy aby każdy temat jaki tu już istnieje, nadal się tu nadaje...
podobnie o rozwagę apeluję przy zakładaniu nowych tematów...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.