Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 14:36:29
Autor Wiadomość
Vinius



Dołączył: 12 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Miasteczko niedaleko zamku króla Maximusa...(Hunterville)

Wysłany: 26 czerwca 2005     Ulubiony bohater KB Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj ankieta: jakiego bohatera w KB najbardziej lubicie/najczęściej nim gracie? Ja osobiście najbardziej lubię Lorda Palmera - posiada początkowo 100000 złota (tyle co Tynnestra - czyli najwięcej) oraz wojsko zgodne z początkowym w zamku. No, prawie zgodne(chłopi). A Wy?
___________
Ku chwale Imperium!

O von sikus II
vel Vinius
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Louner



Dołączył: 3 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Z miejsca w którym ludzie widują smoki...

Wysłany: 26 czerwca 2005     Ulubiony bohater KB Odpowiedz z cytatem

Paladyn oczywiście! Paladyn! Siła w wierze i honorze! Zawsze paladyn :)

Za to co zwykle ;) Mieszanka wojownika i maga. Lubię takie postacie. Są bardzo wszechstronne. Poza tym - sporo pieniędzy. Tylko wojsko słabe na początku - chłopi.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vinius



Dołączył: 12 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Miasteczko niedaleko zamku króla Maximusa...(Hunterville)

Wysłany: 27 czerwca 2005     Ulubiony bohater KB Odpowiedz z cytatem

yyy...a na kogo zagłosowałeś w ankiecie :) ? bo widze tylko mój głos na paladyna :)
___________
Ku chwale Imperium!

O von sikus II
vel Vinius
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Louner



Dołączył: 3 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Z miejsca w którym ludzie widują smoki...

Wysłany: 2 lipca 2005     Ulubiony bohater KB Odpowiedz z cytatem

Na barbarzyńcę z sentymentu ;) Bo w sumie to nim po raz pierwszy przeszedłem KB. Ale to nie zaprzecza temu, co powiedziałem wcześniej :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vinius



Dołączył: 12 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Miasteczko niedaleko zamku króla Maximusa...(Hunterville)

Wysłany: 2 lipca 2005     Ulubiony bohater KB Odpowiedz z cytatem

Co do słabego wojska - chłopi nie są słabi, chyba, ze dojdzie do walki z duchami, a nie mamy Turn Undead :) Swoją drogą w dużych ilościach są nawet silni. 250 chłopów moze położyć nawet 1 knighta :)
A tak już nie w temacie - szkoda, że tak niewiele mieszkańców interesuje się starymi czasami (H1,2, KB), tylko drzwiami i oknami do Komnat Weteranów czy innych wyroczni. A naprawdę w H2 warto zagrać :) ...

___________
Ku chwale Imperium!

O von sikus II
vel Vinius
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 2 lipca 2005     Ulubiony bohater KB Odpowiedz z cytatem

Troszkę to nie na temat, ale sam zacząłeś :P (ktos najwyżej przeniesie tudzież to usunie ;).

Otóż ja, na ten przykład, zaglądam tu zawsze, gdy pojawi się nowy post, ale rzadko kiedy piszę. Dlaczegoż to? bo uważam, że tematy w stylu 'ulubiona mapa' czy 'ulubiony bohater' dyskusji tak naprawdę nie służą - przynajmniej nie teraz po latach od wydania tych gier - Prawda jest taka, że w H3 po latach gra jeszcze bardzo, bardzo wielu graczy, ale H1-2 i KB swoją aktualność już dawno straciły.

Oczywiście zgadzam się, że to nadal świetne gry i nadal warto w nie zagrać (podobnie jak MM1-5), ale teraz, po latach to już chyba jedynie z powodu jakiejś nostalgii i w celu przypomnienia sobie starych czasów, bardziej niż w celu czysto-rozrywkowym. To już nie te same gry, do których biegło się kiedyś zawsze po szkole (nie wiem, jak inni, ale tak było ze mną :P). Jeśli więc ktoś kiedyś MIAŁ ulubioną mapę czy bohatera, to raczej i tak już do nich nie wraca i nie mówi o tym.

Możnaby się jedynie skupić na tym, co jeszcze nie zostało wyczerpane i przykładem takiej rzeczy jest "legenda" Desacreted Lands lub wiecznie żywy spór 'czy Tytan jest lepszy od Czarnego Smoka?' :P, ale tak czy inaczej złoża zasobów tych gier zostały już prawie wyeksploatowane, a wydaje się, że nic nowego już nikt tu nie dołoży (inaczej niż w przypadkach H3 i WoGa czy H4 i Equilibris czy nowych map)...

....choć nigdy nic nie wiadomo do końca, prawda?

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vinius



Dołączył: 12 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Miasteczko niedaleko zamku króla Maximusa...(Hunterville)

Wysłany: 3 lipca 2005     Ulubiony bohater KB Odpowiedz z cytatem

Mylisz się, szanowny Acid Dragonie!
W na ten przykład H1 i 2 gra się w celu nie tylko rozrywkowym. Mam 2 komputery, z tego jeden stary gruchot z dyskiem 2Gb. I tam zmieści się tylko H1 lub 2. Na tym właśnie nauczyłem grać w brata w Heroesa. No i w pierwszej walce mnie pokonał (szczwana sztuka :P ). Teraz umie ładnie grać w Heroesa, a jego taktyka skłoniła mnie do napisania Poradnika dla grających w H1 zamkiem barbarzyńcy (niestety, jeszcze w bibliotece się nie znalazł). I z chęcią gramy w starsze części. A to forum jest po to, zeby je odkurzyć i uświadomić niektórym, że coś takiego wogóle istniało i da się grać!

PS. jeśli ktoś usunie, to go przeniosę z powrotem. A co!

___________
Ku chwale Imperium!

O von sikus II
vel Vinius
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 3 lipca 2005     Ulubiony bohater KB Odpowiedz z cytatem

Vinius - ja rzadko kiedy się mylę :P

Najpierw sam stwierdzasz, że (cytuję) "szkoda, że tak niewiele mieszkańców interesuje się starymi czasami (H1,2, KB)", a potem zaprzeczasz mojemu tłumaczeniu :P. Poza tym napisałem "(...) bardziej niż w celu czysto-rozrywkowym.", co oznacza, że owszem - znajdzie się jeszcze nieco graczy, którzy dalej grają w te gry dla czystej rozrywki, podobnie jak np. ja również dla czystej rozrywki zagrałem w pierwsze części MM, ale prawda jest taka, że Ty Viniusie, podobnie jak i ja jesteśmy tylko i wyłącznie wyjątkami od reguły (choć z różnych powodów zapewne). Wszystko, co napisałem zachowuje więc aktualność. Prawda jest taka, że te gry to już historia - piękna, do której "historykom" bardzo miło wracać, ale już miniona i leżąca w kręgu zainteresowań nielicznych - i nie ma w tym nic dziwnego, ani czego żałować - to po prostu naturalne.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vinius



Dołączył: 12 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Miasteczko niedaleko zamku króla Maximusa...(Hunterville)

Wysłany: 3 lipca 2005     Ulubiony bohater KB Odpowiedz z cytatem

Jak powiesz cos Acid, trudno odeprzeć argumenty :) no cóż, tym razem musze przyznać Ci rację. A co do ludzi, mało interesujących się starymi czasami - po to powstały działy H1 i 2, a w drodze jest dział o KB. Aby przybliżyć :)
___________
Ku chwale Imperium!

O von sikus II
vel Vinius
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.