Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-28 13:53:44
Autor Wiadomość
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 23 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Każdy wie, że po o3maniu konta w IJB, ma możliwość wysyłania masowo poczty ze Stajni Posłańców. Usługa ta jest dostępna OFICJALNIE, więc dziwi mię fakt, że kilka osób ftóre skorzystało z przysługującego im prawa stanęło przed Trybunałem oskarżone o SPAM!!
Czy to nie (ekhm. przepraszamza wyrażenie) DEBILNE?? Korzystam z czegoś, do czego dali mi prawo, a potem mi mówią, że to złe.
Inna sprawa, że każdy może sobie spisać mejle Jaskiniowców z Forum lub Osadniqw z Listy Mieszkańców Osady, napisać mejla, a jako adresatów powpisywać all zebrane mejle z przecinkami i wyjdzie na to samo, tylko nie pisze że to ze Stajni.
Jeśli wysyłanie mejli ze Stajni to SPAM, to lepiej wyłączcie Stajnie i nie pokazujcie mejli w Profilu, to może ustrzeżecie sie SPAMu, ale wpierw proszę Was (Trybunał i "górę") o przemyślenie tego, co tu napiszecie, jush kilka osób za SPAM pożegnało się z kontami, a od Waszych wypowiedzi zależy to, czy wyroki były uzasadnione.

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 23 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Stajnia ułatwia komunikację z wieloma Osadnikami naraz. Na swoim przykłdzie wiem że może być wielce pomocna. Ostatnie spotkanie warszawskie posłałem 20 maili do Osadników z Wawki. W sumie łatwiej wysłać było ze stajni ale nie zrobiłem tego. Powód Wszyscy dostali Zaproszenia Imienne wymagało to większego nakładu sił ale satysfakcja była wprost proporcjonalna. Stajnia nie służy do prywatnej korespondencji nie związanej z Heroes ili Fantasy. Imperium ma być wolne od wszelkiego rodzaju spamu. Za spam uważamy maile nie pożadane przez nas. Mnie np. dziwi fakt że ktoś mi wysyła maila ze stajni w którym reklamuje cokolwiek.
Dlatego spamowaniu mówie nie. Niech Imperium będzie tą bezpieczną przystania od wszelkiego zła netowego do którego spam się zalicza.

Nie może być również tak że za spam kogoś wyrzucamy. Ostrzec, upomnieć, a jeśli sytuacja sie powtarza to każdy wie co za to grozi.

Ps. Stajnia potrzebna - bo jeśli ktoś w profilu nie podał maila to się nie skontaktujemy z nim. A własnie pominąłem osoby z wawki którzy nie podali maila w profilu a mogłem przez stajnie im posłać. Oj mea kulpa.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 23 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

ekhm...
nie sądziłem, że Tobie też trzeba to tłumaczyć...

ale niech tam
Oto prosty tekst po polsq

a już dla całkiem niechętnych do pojęcia różnicy
nikt się nie denerwował, jak słane były maile o awariach, o usunięciu awarii, o nowych możliwościach
o czymś ważnym!

ale wqrza (i to nie tylko mię!) słanie lekramówek, siakichś łańcuszqw, hoaxów

zresztą, co ja się będę produkował
nieco więcej o spamie

weź i mię przekonaj, że maile Nami, Drako, Edric NIE spamowali!!!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 23 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

1. Ja wiem co to spam, nie lubię i nie toleruję takowego.
2. Skoro daliście możliwośc wysyłania hurtowo mejli,to chyba normalne, że ludzie (i nieludzie) będą z tego korzystali.
3. Tylko czemu każdy fto pośle cuś ze Stajni wylatuje z IJB??

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 23 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
3. Tylko czemu każdy fto pośle cuś ze Stajni wylatuje z IJB??


to siakaś bzdura!

w jednym tylko katalogu z pocztą otrzymaną (tym ogólnym) mam ponad 200! (za jeden rok wstecz!) maili wysyłanych poprzez Stajnię Posłańców Osady Pazur Behemota
a siakoś jestem spokojny, że inni Jaskiniowcy miewają też nieco więcej niż 5 sztuk takich maili

a o SPAM oskarżonych jest mniej niż 5 osób

weź się sqp i pisz do rzeczy
bo może być, że na coś ważnego kcesz zwrócić uwagę
ale ni hoho nie qmam na co :(

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 24 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

heh.. tak to jest, jak piszę posty na szybko :P .
Ogólnie chodzi mi o to, że skoro sami udostępniliście Jaskiniowcom STAJNIĘ w takiej formie, to nie powinniście im odbierać kont za skorzystanie z niej (Edric wyleciał, Draco- tu jest jeszcze sprawa tej obrazy, ale obrady trwają, jednak chybawiadomo co go spotka, Nami- chyba podzieli los kolegów- a szkoda :( ).
Ja rozumie- naganę, odebraniepraw Jaskiniowych (dostęp do Forum) na jakiś czas (tak samo z kluczami do Osady), zakaz korzystania ze Stajni, ale nie, żeby ich od razu wyrzucać.

A tak BTW, to zdałoby się napisać oficjalnie (news??) co będzie traktowane jako spam, bo jak widać, do niektórych to nie dociera. Wy wyrzucicie 10, 20, 30 osób za SPAM, a i tak znajdą się ich następcy, bo nie wyciągają wniosqw (albo nie zaglądają na Forum :P).

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aiwelosse



Dołączył: 17 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: okolice Piły

Wysłany: 24 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że sprawa jest tak banalna, że aż wstyd o niej rozmawiać... No ale cóż...

Generalnie wszyscy zgadzamy się, że spam jest zły. Czemu? Bo sotajemy go na pocztę, bo czytamy go z drżeniem serca i doznajemy zawodiu. A my się nie lubimy zawodzić. Zawód jest zły. :)

I to jest sprawa prosta. Ale jest inna rzecz, którą trzeba sobie ustalić, wcale nie tak oczywista, jak to Hetman próbuje porzedstawiać. Mianowice...

Czym jest Osadowy spam?

Czy jest spamem informacja o zjeździe wielkopolskim Osadników? Czy jest nim wiadomość o nowym Osadowym bractwie? Czy jest nim zachęta do przeczytania Osadowego poematu? Czy spam to jest news o Święcie Flagi i o Wyborach Osadowego Ławnika?

W moim odczuciu: nie-e!

Dlatego, moim zdaniem potrzebna nam jest Osadowa definicja spamu. I taką definicję przygotowałem:

Spam, w ujęciu prawa Imperium Jaskini Behemota, to wysłana ze Stajni Posłańców wiadomość, która nie jest w żaden sposób związana z działalnością IJB i jego obywateli, wysłana obiektywnie dużej* liczbie Osadników.
* - warto jeszcze uściślić ;)


W tym miejscu zwracam się z oficjalną prośbą do Hetmana jOjO o zapisanie tej definicji w Prawie Osadowym (jeśli takowe, rzecz jasna, istnieje ;)

___________
S. Grochowiak: "Mikroliryka" (fragment)

Gdy o księżycu - to mówić łyżką od soli,
Gdy o słowikach - to znać kaniony ich gardeł,
Gdy o miłości - to kłaść w milczeniu na stolik
Włosy twoje osobne
I twarde
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 24 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

co do Wielkopolskiego Zjazdu (i wogle wątpliwości Tarbanda) to byłem zdziwiony, że taki list może być uznany za spam...

sprawę zapisu przez Ciebie proponowanego przekażę do rozważenia Trybunałowi

zapewne - dla spokojności serca - zapis taki będzie zaakcetowany

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Guinea



Dołączył: 20 maja 2000
Posty: 164
Skąd: że znowu!

Wysłany: 24 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

A ja mam jeszcze lepszy pomysł ;) - w przypadku dalszego używania Stajni do celów do którym przeznaczona nie jest, zostanie ona zamknięta dla przeciętnego Osadnika i rzeczony Osadnik każdorazowo będzie musiał prosić opiekuna Stajni (kogoś się mianuje) o pozwolenie skorzystania. Co Wy na to? Nie podoba się? ;) To nie spamować!
___________
Achtung! Weasel!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Colon



Dołączył: 15 marca 2001
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Dodam tylko, ze jeszcze nie bylo osoby, ktora musialaby nas opuscic za sam tylko spam - brane byly pod uwage takze inne fakty i okolicznosci.

Cytat:
Ja rozumiem- naganę, odebranie praw Jaskiniowych (dostęp do Forum) na jakiś czas (tak samo z kluczami do Osady), zakaz korzystania ze Stajni, ale nie, żeby ich od razu wyrzucać.


Tylko infamia wyklucza mozliwosc powrotu do IJB, spamerzy zostali skazani na banicje, czyli innymi slowy odebranie kluczy.

Dla porzadku informacja o zakazie spamowania zostanie umieszczona takze w Stajni. Dla mnie wydaje sie mimo to dziwne, ze ktokolwiek korzystajacy z Internetu czy poczty elektonicznej twierdzic moze, ze nie wie co to spam.

Twierdzenia zas, ze nie wiedzialem (am), ze nie wolno spamowac nie sa dla Trybunalu argumentem. Ignorantia legis excusat neminem czyli nieznajomosc prawa nikogo nie usprawiedliwia.

___________
Colon

Viajero y descubridor
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 25 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

:arrow: 1.
Ftoś w Staji Posłańców (cytat):
Goście, którzy nie mają jeszcze swojego klucza do Osady (konta) mogą wysyłać maila tylko do jednej osoby naraz. Mieszkańcy Osady mogą wysyłać maile grupowo - do wielu odbiorców jednocześnie. Niech ta lokacja ułatwi nam wzajemny kontakt, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy o czymś poinformować większą grupę osób (np. całą Radę Starszych, wszystkich Minstreli itp.)

Jak myślisz- mejl Nami i Edrica (jeśli dobrze pamiętam, to pisali oni o tym samym systemie) to co to było??
Podpowiem, że REKLAMA, to też FORMA INFORMACJI.

--------------------------------

:arrow: 2.
Ftoś w Staji Posłańców (cytat):
Mieszkańcy Osady mogą wysyłać maile grupowo - do wielu odbiorców jednocześnie.

MOGĘ, więc KORZYSTAM.
GDZIE TU (w STAJNI) pisze, że SPAM jest karalny??

Colon (cytat):
Twierdzenia zas, ze nie wiedzialem (am), ze nie wolno spamowac nie sa dla Trybunalu argumentem. Ignorantia legis excusat neminem czyli nieznajomosc prawa nikogo nie usprawiedliwia.


Jakby tak zacząć wprowadzać wszelkie zasady z reala, to jesio wielu elementów nam braqje, a tego stwierdzenia się nie doczytałem w DEKRECIE, więc jak możesz powoływać się na takie prawo, jeśli go nie ma??

--------------------------------

:arrow: 3.
Colon (cytat):
Dodam tylko, ze jeszcze nie bylo osoby, ktora musialaby nas opuscic za sam tylko spam - brane byly pod uwage takze inne fakty i okolicznosci.


jeśli mozesz, to spróbuj wytłumaczyć mi to:

jOjO w Akcie Oskarżenia Edrica (cytat):
Oskarżam Edrica o spamowanie za pośrednictwem Stajni Posłańców.

Dowód przesyłam Trybunałowi, proszę równocześnie inne osoby dotknięte spamem (o ile istnieją) o kontakt osobisty z Trybunałem

Oskarżenie jest z urzędu wobec naruszenia norm życia Imperium.

Niech sprawiedliwości stanie się zadość!


i

Misza w uzasadnieniu wyroku przeciw Edric'owi (cytat):
Trybunał Imperialny w składzie Inkwizytor Colon, Ławnik Mr.Pool... i Ławnik Misza po wyjątkowo krótkich, ale z przyczyn technicznych rozłożonych w czasie obradach, jednogłośnie ustanowił wyrok.

Edrick okazał się niegodnym miana Mieszkańca Imperium Jaskini Behemota. Możliwości jakie daje Stajnia Posłańców użył do własnych, prywatnych celów. Nie poczuwając się do winy, odmówił jakichkolwiek wyjaśnień. Tym samym przyznał się do winy.

W związku z powyższym Trybunał skazuje Edrica na banicję.


Jakie inne fakty/okoliczności tu wystąpiły??
To, że nie składał wyjaśnień, to podstawa do Banicji, czy SPAM, to tak ciężkie przestępstwo??

--------------------------------

:arrow: 4.
Colon w akcie oskarżenia Nami (cytat):
W imieniu Imperium oskarżam Nami o spam. Jako tymczasowy środek zapobiegawczy zarządzam zablokowanie jej kluczy do Imperium.



Niech sprawiedliwości stanie się zadość!


Inkwizytor Imperialny

Colon

Mam cichą nadzieję, że nie posłaliiście Jej prywatnej wiadomości (zwyczajowo priv) na Forum, bo jej nie odbierze!!

--------------------------------

:arrow: 5.
Chciałem jesio coś zaznaczyć. Ja w Mojej wypowiedzi NIKOGO KOŃKRETNEGO nie ataqję- nie mam takowego zamiaru, chcę jedynie rozwiązać pewne niejasności, ftóre mi się nasunęły.

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 25 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
REKLAMA, to też FORMA INFORMACJI.


Raczej dezinformacji.

MiB (cytat):
GDZIE TU (w STAJNI) pisze, że SPAM jest karalny?


A musi w Stajni? Spam jest naruszeniem etykiety (w szczególności netykiety). Jest też wymieniony po imieniu w dekrecie powołującym Trybunał jako czyn karalny.

MiB (cytat):
jak możesz powoływać się na takie prawo, jeśli go nie ma?


To zdanie przypomina mi wypowiedź człowieka stojącego w lesie i twierdzącego, że drzewa nie istnieją. Zasady takie jak "nieznajomość prawa nie usprawiedliwia", "nie można być sędzią własnej sprawy", "prawo nie działa wstecz" - to filary prawa, których nieznajomość... nie usprawiedliwia.

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 25 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest moim zdaniem bardzo prosta. MiB broni osób, które zostały postawione przd Trybunałem, uważając, że nie ma nigdzie napisanego tego, iż nie można rozsyłać po mieszkańcach Imperium wiadomości nie związanych z życiem IJB. I tyle. wystarczy jeno gdzieś zamieścić, najlepiej w Stajni, notke, iż takich rzeczy wysyłać nie należy i sprawa będzie rozwiązana.
___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 25 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Colon (cytat):
Ignorantia legis excusat neminem czyli nieznajomosc prawa nikogo nie usprawiedliwia.


i to jest bardzo ważny argument

:!: spam jest zły - zawsze i wszędzie! nie tylko w IJB
:!: o spamie wprost jest napisane (jako jedno z nielicznych wykroczeń) w prawie Jaskiniwym
:!: spraw o spam było kilka

nie godzę się z argumentacją, że "nie wiedziała"

bo dziś jest kwestia spamu
a jutro wyjdzie (u kogo innego) zupełnie inne wykroczenie, potępiane w naszej cywilizacji, a którego z oczywistych (o czym niżej) powodów NIE wypisano explicite w kodexie Jaskiniowym

prawo w naszej cywilizacji rozwija się dwoma nurtami
dla uproszczenia (bom nie prawnik!) nazwę je kontynentalnym i anglosaskim
w prawie kontynentalnym (wywodzącym się z tradycji Bizancjum, Tory itp.) to czego w prawie nie ma opisanego, stanowi źródło problemów - głównie dla zwykłego człowieka - bo władza może sobie w danej kwili zupełnie swobodnie przepis nowy stworzyć
a niestety często gęsto potem znów zmienić

w prawie anglosaskim (wywodzącym się z tradycji Imperium Romanum) prócz prawa spisanego jest jeszcze zwyczaj!
i ten zwyczaj - w sprawach nowych, wątpliwych - stanowi punkt wyjścia (precedens)
co więcej! zwyczaj jest tak poważany, że często na jego podstawie prawo lokalnie różni się!

ogólnie
prawo kontynentalne rozrasta się w ogromnym tempie, próbując ująć w ramy najogólniejsze sprawy coraz szczegółowsze (wagony!!! tomów a aktami prawnymi z Brukseli!)
a prawo anglosaskie spokojnie rozpatruje sprawy poprzez porównanie ich z precedensami (a traktaty na nim zbudowane porażają swoją zwięzłością - Konstytucja USA, Traktaty NATO, NAFTA itp)

w prawie anglosaskim nie do pomyślenia jest wydanie dwóch znacząco róznych wyroków w takich samych sprawach!
w kontynentalnym, to niemal norma :(

w Imperium, prawo budujemy raczej na tradycji cywilizacji łacińskiej, niż bizantyjskiej czy turańskiej...

stąd,
zwyczaj powszechny w sieci, że spam jest złem, uznajemy za podstawę do wyrokowania w takich sprawach.


dixi

wywód powyższy to moje osobiste zdanie, znaczy przepraszam z góry: prawników, historyków, socjologów za wszelkie uproszczenia, przeinaczenia itp. - wiele jesio muszę się nauczyć, ale jak będę widział braki, to łatwiej mi pójdzie...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
co do Wielkopolskiego Zjazdu (i wogle wątpliwości Tarbanda) to byłem zdziwiony, że taki list może być uznany za spam...


Wątpliwości były ale powiem dlaczego.

Chciałem żeby te listy były imienne ponieważ to świadczy o tym że zależało nam na spotkaniu.
Kiedys był txt że lepiej jest dostać życznia osobiste mailem wysłane przez kogoś (kto włoży "serce" w jego pisanie) niż z automatu.

Sprawa druga jOjO widział maila z zaproszeniem więc wie. Jeśłi ktoś uznał by mój list za spam niech da mi znać, do tej pory a mija tydzień nikt nie odpisał że to był spam. A umieściłem taką inforamcję bo nie każda osoba która list otrzymała aktywnie bierze udział w życiu Osady.

Spam jest zły wszyscy to wiemy. Ja jestem zdziwiony że ktoś wykorzystuje skrzynkę firmową aby prywatę czynić. Ja poszedłem nawet za daleko z tą ostrożnościa) żeby spamu nie wysłać).

Ps. A jeśli chodzi o spamerów to trzeba dać im szanse poprawy. Ostrzeżenia słowne wystarczy. A jak się powtórzy sytuacja to Infamia.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 26 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

ale z tego co czytałem, to nie z obawy przed spamem
a z szacunq dla P.T. adresatów pisałeś listy pojedynczo!

a to inna sprawa...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

W rzeczy samej Hetmanie z szacunku listy pojedynczo słałem.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Colon



Dołączył: 15 marca 2001
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Jeszcze sie jednak do dwoch punktow wypowiedzi MiBa odniose:

Cytat:
jeśli mozesz, to spróbuj wytłumaczyć mi to:
Jakie inne fakty/okoliczności tu wystąpiły??
To, że nie składał wyjaśnień, to podstawa do Banicji, czy SPAM, to tak ciężkie przestępstwo??


Materialy procesowe, w tym pelne podstawy decyzji, dostepna sa czlonkom Trybunalu. Nie zauwazylem, zebys nim w tej chwili byl. Jesli zdecydujesz sie kiedys kandydowac w wyborach Lawnika Ludowego, byc moze bedziesz mial okazje zapoznac sie z nimi.

Cytat:
Mam cichą nadzieję, że nie posłaliiście Jej prywatnej wiadomości (zwyczajowo priv) na Forum, bo jej nie odbierze!!


Sadze, ze byloby rozsadniej z Twojej strony nie sugerowac, ze czlonkowie Trybunalu to debile potykajace sie o wlasne nogi. Robiles juz to, rownie bezpodstawnie, w sprawie Zuzka. Potraktuj te slowa jako oficjalne upomnienie.

___________
Colon

Viajero y descubridor
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 26 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Colon (cytat):
Jeszcze sie jednak do dwoch punktow wypowiedzi MiBa odniose:
[...]
Materialy procesowe, w tym pelne podstawy decyzji, dostepna sa czlonkom Trybunalu. Nie zauwazylem, zebys nim w tej chwili byl. Jesli zdecydujesz sie kiedys kandydowac w wyborach Lawnika Ludowego, byc moze bedziesz mial okazje zapoznac sie z nimi.

hmmm... fakt, nie jestem w Trybunale i niech tak pozostanie, ale jesio kilka postów temu Ut powoływał się na filary prawa, a jeśli dobrze mi wiadomo, to akt oskarżenia i wyrok jest oficjalny- nie?? Jeśli się mylę, to popraw mię.

Colon (cytat):

Sadze, ze byloby rozsadniej z Twojej strony nie sugerowac, ze czlonkowie Trybunalu to debile potykajace sie o wlasne nogi. Robiles juz to, rownie bezpodstawnie, w sprawie Zuzka. Potraktuj te slowa jako oficjalne upomnienie.

Żeby było jesne- Ja tego nie powiedziałem, ale dobrze, przyjmuję do wiadomości Twoje ostrzeżenie, jednak chcę podkreślić, że nie chodziło mi o poniżanie/ubliżenie/itp. żadnego z członqw IJB.

BTW:
MiB, w poście z Wtorek, 25.11.2003, 12:57 (cytat):
:arrow: 5.
Chciałem jesio coś zaznaczyć. Ja w Mojej wypowiedzi NIKOGO KOŃKRETNEGO nie ataqję- nie mam takowego zamiaru, chcę jedynie rozwiązać pewne niejasności, ftóre mi się nasunęły.


:)

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 26 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Kródko i treściwie:
Ja widzę tylko 2 wyjścia z sytuacji:
1)Zamieścić gdzieś(najlepiej w stajni) notkę o spamowaniu i jego konsekwencjach.
2)Ograniczyć ilość wysyłanych wiadomości, naprzykład jeśli dana osoba jest w osadzie tydzień moze na raz wysłać 5 postów ale już po pół roku może posłać ich 20 a po roku brak limitu.

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 27 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Ten drugi pomysl jest nie dobry, kazdy w Imperium jest równy. I to że jesteś rok lub dwa wcale niczego nie zmienia.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Misza



Dołączył: 31 sierpnia 2000
Posty: 164
Skąd: okolice Warszawy

Wysłany: 27 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

ostaram się pomyśleć jak MiB: Dlaczeko zabraniają mi jeździć samochodem po mieście z prędkością większa od 50 km/h? Przecież mój samochód może jeździć 160? A dlaczego nie mogę tym samochodem rozjeżdżać ludzi... itd...

Kolejna sprawa. MiB zanasz to mjejsce na forum: http://heroes.net.pl/forum/viewtopic.php?t=344 ? Wątpię, więc zapraszam do lektury.

Dalej.

MiB podaj mi chociaż jednego który wyleciał tylko za spamowanie? Podpowiem Ci: NIKT. Nikt nie wyleciał za samo spamowanie. Jeżeli oskarżony nie chce udzielać wyjaśnień, albo mówi w stylu: mam was w d..., to niby co mamy (jako Trybunał) zrobić? Hmmm...? Może to my mamy go przeprosić? Bądź poważny...

Puki co maili spamerskich było niewiele. Ale obawiam się, że gdyby spam (dla MiBa napiszę; reklama :)) był dozwolony, dziennie dostawalibyśmy po kilka jak nie kilkadziesiąt maili (reklamowych) a tego chyba nie chce nikt z nas.

___________
Ludzie nie potykają się o góry, lecz o kretowiska...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 27 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Misza (cytat):
ostaram się pomyśleć jak MiB: Dlaczeko zabraniają mi jeździć samochodem po mieście z prędkością większa od 50 km/h? Przecież mój samochód może jeździć 160? A dlaczego nie mogę tym samochodem rozjeżdżać ludzi... itd...

Tak, ale jezda powyżej 50km/h jest zabroniona, a wysyłanie mejli grupowych nie :P.

Misza (cytat):

Kolejna sprawa. MiB zanasz to mjejsce na forum: http://heroes.net.pl/forum/viewtopic.php?t=344 ? Wątpię, więc zapraszam do lektury.

Fatk, nie znałem tego, ale patrząc na ptk. 9, czytam, że za SPAM można dostać upomnienie :) .

Misza (cytat):

MiB podaj mi chociaż jednego który wyleciał tylko za spamowanie? Podpowiem Ci: NIKT. Nikt nie wyleciał za samo spamowanie. Jeżeli oskarżony nie chce udzielać wyjaśnień, albo mówi w stylu: mam was w d..., to niby co mamy (jako Trybunał) zrobić? Hmmm...? Może to my mamy go przeprosić? Bądź poważny...

Wiesz, Ja tam do Forum Trybunału dostępu nie mam i mi się nie śpieszy żeby mieć (bo to oznacza, że albo zasiadam w Trybunale, co mi się nie uśmiecha, albo zasaidam przed Trybunałem :) ), więc nie wiem co Wam piszą oskarżeni, jeśli jednak tak siezachowują, to Ja jush nie mam obiekcji co do kary.

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eldacar



Dołączył: 17 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 27 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
Misza (cytat):
ostaram się pomyśleć jak MiB: Dlaczeko zabraniają mi jeździć samochodem po mieście z prędkością większa od 50 km/h? Przecież mój samochód może jeździć 160? A dlaczego nie mogę tym samochodem rozjeżdżać ludzi... itd...

Tak, ale jezda powyżej 50km/h jest zabroniona, a wysyłanie mejli grupowych nie :P.


Jazda powyżej 50 km/h jest zabroniona ale nie jest niemożliwa i to ty sam decydujesz czy chcesz złamać prawo, a ewentualnie jeśli Ciebie złapią to zostajesz ukarany. Podobnie rzecz ma się z wysyłaniem mejli grupowych.

___________
"I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones." A. Einstein
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 28 listopada 2003     "Stajnia Spamerów" Odpowiedz z cytatem

Tak na zakończenie dysputy:

Cytat:
Dziś, tj. 28 listopada 2003 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 28
października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny
zabronione pod groźbą kary (Dz. U. z 2002 r., nr 197, poz. 1661). Jak
wiadomo, do tej pory odpowiedzialność prawnokarna dotyczyła wyłącznie
osób fizycznych. Od dziś osoby prawne, jak i jednostki organizacyjne
niemające osobowości prawnej mogą odpowiadać za niektóre przestępstwa -
w tym za przestępstwa przeciwko ochronie informacji i własności
intelektualnej. Spamującym firmom chyba jednak się upiekło...


Więcej...

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.