Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-25 22:45:30
Autor Wiadomość
Emi



Dołączył: 25 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Zgorzelec

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Zapewne kazdy wie ze nastapilo polaczenie dwoch stron JB i TS. Prosze o komentowanie. Moze cos wam sie nie podoba? Choc laczenie dopiero sie zaczyna.
___________
Jestem potworem
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Hmm, a co tu komentować! Będzie nas więcej :) (co daje większy potencjał twórczy) i będziemy jeszcze lepsi, silniejsi :)
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
McGregor



Dołączył: 22 lipca 2003
Posty: 164
Skąd: zielona górzysta wyspa na północy

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei uważam, że parę słów warto napisać.
Każde połączenie niesie ze sobą zmiany, a jak zmiany to i obawy.
Czytałem posty z TS bespośrednio przed zjednoczeniem, niektóre były dość ostre. Prawdę mówiąc mieszkańcom Twierdzy nie można się dziwić (poza skrajnymi wypowiedziami). My za wiele zmian nie zauważymy, ale dla nich różnica jest zasadnicza.
Jednakowoż większość fobii wynika po prostu z niedoinformowania, dlatego cieszy mnie, że nasi pobratymcy pojawiają się od czasu do czasu przy Ognisku. Jednocześnie żywię nadzieję, że każdy odchodzi od ognia z przekonaniem, iż Jaskiniowiec to fajny chłopak jest (i dziewczyna też :lol: )


P.S.
Ciekawym też, co skłoniło do tego zjednoczenia.

___________
Głupi nie wie że jest głupi, a mądry to wie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich tym pierwszym postem w Jaskinii. Ja właśnie przeszłem z TS i muszę przyznać, że dla mnie te zmiany są kolosalne. Waszego serwisu będę się długo uczyć :D W TS wszystko było dużo prostsze, natomiast dla kogoś nowego na tym serwisie jest mały bałagan, ale chyba to kwestia przyzwyczajenia. Szkoda mi tylko turnieju z TS, który nie wiadomo czy zostanie jakoś przeniesiony a bardzo go polubiłem. Zacząłem już czytać o waszym turnieju i zaniedługo pewnie też się włącze do gry :).

Ogólnie: dużo nam utrudniono tym połączeniem, ale możliwe, że wyjdzie to na lepsze.

Pozdro.

Kosnik King, 19 skryba Imperium Kinugów ;)

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jako Jaskiniowca, fana HoMM, czy użytkownika sieci połączenie obu stron ma niewielkie, wręcz minimalne znaczenie praktyczne. Trudno jest więc powiedzieć, co o tym myślę pod tym względem.

Rzecz dla mnie leży tu w ideologii - Jaskinia znowu się powiększa i staje się teraz zdecydowanie bezkonkurencyjna. Staje się potężnym imperium, z największym i najlepszym zbiorem informacji o HoMM.

Pytanie tylko: czy to aby na pewno dobrze?
Dla Jaskini na pewno. Ale dla HoMM? Czy nie lepiej by jednak było, gdyby o grze tej istniało więcej stron? Nie tylko jedna Jaskinia, ale więcej różnorodności?

Niektórzy powiadają (poza Jaskinią), że teraz żadna inna stronka o HoMM nie ma szans zaistnieć w konkurencji z całymi zastępami twórców Jaskini i jej ogromem. Twierdza Smoka w pewnym sensie udowodniła, że jednak może... ale co z tego, skoro Twierdza też zostanie wchłonięta jak i niegdyś chociażby HRPL.

Połączenie - dobre dla Jaskini, być może dobre dla Twierdzy (nie znam warunków porozumienia), dobre dla ich twórców. Ale czy dobre dla ogółu? Czy dobre dla ludzi spoza tych mocarstw? Czy dobre dla HoMM?

Według mnie, większa ilość stron, choć pewnie nie tak dobrych jak obecnie Jaskinia byłaby lepszą sytuacją dla rozwoju działalności fanów HoMM. A to wg mnie jest ważniejsze niż działanie Q chwale Jaskini.

Osobiście, wolałbym jednak widzieć Twierdzę jako niezależną stronę, jako nieco inne, alternatywne dla Jaskini miejsce. Sam lubię chodzić po różnych stronach o HoMM chociażby dla ich porównania. To coś jak zwiedzanie wielu różnych miast w jednym państwie - miasta w państwie HoMM są podobne, ale nie takie same. Czy istnienie jednego, jedynego miasta (tu zwanego JB) w państwie ma sens?

Na razie ze znaczących wortali o HoMM w Polsce istnieją jeszcze dwa 'miasta' - heroes.wr i Karczma pod wszechwiedzącym dębem (chyba, że o czymś zapomniałem)... reszta stron to tylko małe wioski, a nie miasta. Czy należy czekać, aż te dwie strony także zostaną wchłonięte? oby nie...

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z McGregorem, że większość obaw wynika z niedoinformowania, do którego przyczyniłem się zarówno ja jak i wiele innych czynników (awaria serwera, niezbyt przyjazne "pierwsze oblicze" Jaskini).
Jest to kwestia nie tylko przyzwyczajenia, nazwy czy wyglądu strony, lecz także przyjęcia nowych osób do społeczności - liczę tu na Was, Jaskiniowcy :) .

Acid Dragon (cytat):
Niektórzy powiadają (poza Jaskinią), że teraz żadna inna stronka o HoMM nie ma szans zaistnieć w konkurencji z całymi zastępami twórców Jaskini i jej ogromem. Twierdza Smoka w pewnym sensie udowodniła, że jednak może... ale co z tego, skoro Twierdza też zostanie wchłonięta jak i niegdyś chociażby HRPL.

Każdy ma szansę zaistnieć! Wystarczy wkładać w to naprawdę dużo serca i czasu. Ale muszę się zdecydowanie sprzeciwić stwierdzeniu, że TS zostanie wchłonięta. Nie mam pojęcia, jak to było z HRPL, ale ja na zwykłe "wchłonięcie" bym nie pozwolił ;) .
Nie wiem również, czy to rzeczywiście "dobre dla ich twórców" - bądź co bądź miałem władzę bliską absolutnej ;) .
Zresztą, ja zawsze starałem się robić stronę dla fanów (i chyba mi wychodziło biorąc pod uwagę popularność Twierdzy) i nadal zamierzam tak pracować :) .

McGregor (cytat):
Ciekawym też, co skłoniło do tego zjednoczenia.

Kilka czynników: brak tego niedefiniowalnego "klimatu" w TS, coraz więcej obowiązków i roboty związanych z rozrastaniem się serwisu, brak wyzwań w najbliższym czasie, coraz więcej osób piszących bezsensowne posty na forum, tradyca (w historii TS były 2 połaczenia w sumie 4 stron).

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Emi



Dołączył: 25 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Zgorzelec

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Ja wczesniej obawialem sie wchoniecia TS przez JB i nadal mam takie obawy. Jak slysze "nasza strona bedzie powoli laczona i dostosowywana do Jb" to mnie az ciarki przechodza:/. TS swietna strona o homm a jednak polaczenie. Tak jak ktos z poprzednikow pisal ze niedlugo to bedzie tylko JB bo wszyscy beda sie z nim laczyc.
___________
Jestem potworem
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Witam,

jeśli chodzi o moje zdanie, to zgadzam się z Acidem. Konkurencja jesto powodem do rozwijania się, ulepszania... A jak "rynek" zostanie zmonopolizowany, to może dojść do (oby nie!) stagnacji i zacofania...

Jest jeszcze jedna kwestia. Nasza Jaskinia była miejscem kameralnym, zamkniętym... Nowi pojawiają się zawsze (choćby i ja, wszak dużego stażu nie mam :), ale teraz dołączy do nas spora grupa nowych osób... Fajnie jest poznawać nowych ludzi, ale trochę się obawiam tego rozrośnięcia się naszego Imperium. Wszak człek (i nieczłek również:) czuje się chyba lepiej w małym, znanym sobie miasteczku niż w wielkiej metropolii.
Mam nadzieję, że zarówno "starym", jak i "nowym" Jaskiniowcom zmiany będą się podobać. Oraż że nasza rozrośnięta społeczność szybko się scali i wszystko będzie OK.

Pozdrawiam,
Hexe

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Hexe (cytat):
Wszak człek (i nieczłek również:) czuje się chyba lepiej w małym, znanym sobie miasteczku niż w wielkiej metropolii.

Nowych kont doszło dokładnie 27. W dniu wczorajszym do Jaksini doszło 7 nowych osób. Z tego wynika, że z TS doszło tyle osób, ile by się normalnie zarejestrowało w czasie awarii serwera ;) . Poza tym myślę, że 27 kont na prawie 800 to nie jest dużo... Już nie mówiąc o tym, że to nie są tak naprawde "nowi", lecz najbardziej zasłużone osoby z TS.

Cytat:
Konkurencja jesto powodem do rozwijania się, ulepszania... A jak "rynek" zostanie zmonopolizowany, to może dojść do (oby nie!) stagnacji i zacofania...

Brak konkurencji raczej nie grozi. Wciąż powstają nowe strony o H4 i już powoli o H5. Poza tym to nie jest "rynek", działy są tworzone głównie dla przyjemności i dla fanów, więc moim zdaniem im więcej osób, które są chętne do pracy, tym lepiej...

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Osobiście strasznie się cieszę z tego, iż przybedzie do Jaskini wiele nowych, wartościowych osób. Bo czego jak czego, ale porządnych, piszacych mądrze i na temat użytkowników nigdy za wiele.

Swoją droga ostatnio w Imperium dało sie zobaczyć spore odejście od świata Heroes, na rzecz fantasy, także w niektórych wypadkach jeszcze dalej (vide osadowa poezja). A jakoś mi się tak ubzdurało, iż TS był serwisem jednak dość mocno heroesowym. Dlatego wydaje mi się, iż przybycie tych osób sprawi, iż trochę wrócimy do korzeni.

No, a w moim wypadku, przede wszystkim cieszy to, iż będą nowe osoby do poznania, nowe poglądy do skonfrontowania i nowe tematy do dyskusji. I dlatego też strasznie się ucieszę z każdego "twierdzowicza" który złapie klimat Jaskini.

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Powiem coś z własnego doświadczenia.

Dosyć czasu spędziłem w TS i bardzo mi się tam podobało... Na prawdę jest ciężko przejść z tamtą do JB. Pomimo, że @lan przeżucił tylko 27 osób boje się, że nawet Ci wszyscy nie przejdą. No chyba, że się kontaktowano z tymi osobami. Tak jak to miało miejsce ze mną.

Poza tym tak jak zauważono, w JB jest dużo materiałów, które nie dotyczą Heroes, natomiast w TS mieliśmy na uwadze, żeby za bardzo nie odbiegać od celu w jakim powstał ten serwis.

Mam nadzieję jednak, że połączenie wyjdzie na dobre i życzę sobie aby najciekawsze osoby z TS nie mieli problemów z przejściem do JB.

A tak poza tym to orkowie muszą trochę rozruszać tą budę :D:D:D

Pozdro.
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Mr_Rabbit (cytat):

Poza tym tak jak zauważono, w JB jest dużo materiałów, które nie dotyczą Heroes, natomiast w TS mieliśmy na uwadze, żeby za bardzo nie odbiegać od celu w jakim powstał ten serwis.


Aczkolwiek są miejsca, gdzie rozmawiamy TYLKO o Heroes i wszelkie odsępstwa od tego są usuwane (vide Obsydianowa Wyrocznia). A gdzie indziej, panuje dośc spory luz. I - między innymi - za to właśnie lubię Jaskinię. Że pozwala nam poznać nie tylko opinie innych dotyczace Heroes, ale i pozwala nam poznać samych fanów tej gry.

Mr_Rabbit (cytat):

Mam nadzieję jednak, że połączenie wyjdzie na dobre i życzę sobie aby najciekawsze osoby z TS nie mieli problemów z przejściem do JB.


Ja bym tam nawet życzył, coby nie tylko te najciekawsze, ale wszystkie miały spokojne przejście i miją aklimatyzację... Aczkolwiek, jeśli można, to wydaje mi się, że kilka już ciekawych osób w IJB przeszło do nas bez problemu i ma się tu dobrze...
Ale kogo możemy się jeszcze spodziewać? Pytam Ciebie, jako użytkownika TS, który się w niej - bądź co bądź - wyznaje dość, wydaje mi się, dobrze.

Mr_Rabbit (cytat):

A tak poza tym to orkowie muszą trochę rozruszać tą budę :D:D:D


Ci orkowie to jakaś znana opowieść z TS? Coś co ją wyróżniało? Jesli tak - opowiedz! Chętnie dowiemy się jak najwięcej o Was, a w zasadzie to już nas...

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Mr_Rabbit (cytat):
No chyba, że się kontaktowano z tymi osobami. Tak jak to miało miejsce ze mną.

Ze wszystkimi 27 oraz tymi, którzy już tu mieli konto :) . A potem jeszcze musiałem tłumaczyć o co chodzi MuadDibowi ;) .

Cytat:
Poza tym tak jak zauważono, w JB jest dużo materiałów, które nie dotyczą Heroes, natomiast w TS mieliśmy na uwadze, żeby za bardzo nie odbiegać od celu w jakim powstał ten serwis.

Ja bym powiedział, że to dlatego, że już nie miał kto się zajmować innymi materiałami, ale każde tłumaczenie jest dobre ;) .

faramir (cytat):
Ci orkowie to jakaś znana opowieść z TS? Coś co ją wyróżniało? Jesli tak - opowiedz!

Ja też chętnie posłucham, bo nic nie wiem na ten temat :mrgreen: .

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

@lan (cytat):
faramir (cytat):
Ci orkowie to jakaś znana opowieść z TS? Coś co ją wyróżniało? Jesli tak - opowiedz!

Ja też chętnie posłucham, bo nic nie wiem na ten temat :mrgreen: .


Oops, chyba gafę palnąłem...;) No cóż, strzelałem, a że akurat pudło było... ;)))

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Faramir (cytat):

Aczkolwiek są miejsca, gdzie rozmawiamy TYLKO o Heroes i wszelkie odsępstwa od tego są usuwane (vide Obsydianowa Wyrocznia). A gdzie indziej, panuje dośc spory luz.


Tak jeszcze dużo do zwiedzenia. Każdy temat muszę czytać od początku do końca żeby się wypowiedzieć. Taki już jestem, a tu przeczytałem dopiero 3 tematy i już muszę odpowiadać. Ale powiem tak. Jestem aktywnym uczestnikiem na kilku forum. Nie podobało by mi się jakby się wszystkie połączyły. (Między innymi o piłce nożnej, o hokeju) Jakby to wyglądało jakbym wchodził na forum o hokeju i rozmawiał o Heroes albo tutaj o piłce. TOTALNY bezsens. Dlatego jak Forum jest o Heroes to wolałbym żeby się 3mano tego. A jak chcesz pogadać o czymś innym to jest mnóstwo miejsc do wymiany info :D.

Faramir (cytat):

Ale kogo możemy się jeszcze spodziewać? Pytam Ciebie, jako użytkownika TS, który się w niej - bądź co bądź - wyznaje dość, wydaje mi się, dobrze.


Nie wiem dokładnie kogo się tutaj można jeszcze spodziewać. Najważniejsze, że jest @lan i Haarald. Zresztą sami powinniście już wiedzieć kim oni są :D. Jest wiele osób bardzo wartościowych i pomysłowych z TS. Mieliśmy tematy do propozycji na przykłąd w H5 co mogłoby być. Byłem nie raz pod wrażeniem tych opisów. Kto chce niech zerknie. Łatwo trafić :D jak już wejdziesz na forum z TS.

Faramir (cytat):

Ci orkowie to jakaś znana opowieść z TS? Coś co ją wyróżniało? Jesli tak - opowiedz! Chętnie dowiemy się jak najwięcej o Was, a w zasadzie to już nas...


To jest tylko takie powiedzenie. Gdzie się pojawiam jako nowy to sobie tak żartuje. To jak z wejściem do karczmy. Trzeba zrobić dobre pierwszew wrażenie bo inaczej byle szumowina zacznie się do Ciebie zaczepiać. Jeśli grałeś w systemy, np. Warhammer czy Dzikie Pola to powinieneś o tym wiedzieć. No.... Jeszcze zależy od Mistrza Gry.

Pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Mr_Rabbit (cytat):

Tak jeszcze dużo do zwiedzenia. Każdy temat muszę czytać od początku do końca żeby się wypowiedzieć.


Bardzo dobrze !! Chwali się, chwali!

Mr_Rabbit (cytat):
Jestem aktywnym uczestnikiem na kilku forum.


No patrz, ja też ;]. Jaskinia, ZONA Andrzeja Sapkowskiego i Forum Myslovitz.

Mr_Rabbit (cytat):
Nie podobało by mi się jakby się wszystkie połączyły. (Między innymi o piłce nożnej, o hokeju) Jakby to wyglądało jakbym wchodził na forum o hokeju i rozmawiał o Heroes albo tutaj o piłce. TOTALNY bezsens. Dlatego jak Forum jest o Heroes to wolałbym żeby się 3mano tego. A jak chcesz pogadać o czymś innym to jest mnóstwo miejsc do wymiany info :D.


Eeee... jesli jest coś innego, to jest ku temu nie tylko oddzielny topic, ale i oddzielne podforum. Jesli Cię to nie interesuje - nie wchodzisz tam. Choć raczej aż takich dziwacznych topiców u nas nie ma. Widzisz, w Jaskini staramy się pewnych granic nie przekraczać. Wszystko ma w sumie jakieś powiązanie z Heroes i fantasy. No i ostatnio z ogólno pojętą literaturą...

Mr_Rabbit (cytat):

Mieliśmy tematy do propozycji na przykłąd w H5 co mogłoby być. Byłem nie raz pod wrażeniem tych opisów. Kto chce niech zerknie.


To ja też Cię zaproszę. Tu masz taki mały tip ;)) http://imperium.heroes.net.pl/viewforum.php?f=12

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 5 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Faramir (cytat):

To ja też Cię zaproszę. Tu masz taki mały tip ;)) http://imperium.heroes.net.pl/viewforum.php?f=12


Dzięki, ale wole lecieć po kolei bo się pogubie ;)

Pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 6 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

na wstepie witam i dziekuje Emiemu za poruszenie tematu

:!: McGregor pisal o rozwiewaniu obaw wyrazanych w komentarzach TS
coz, za kazdym razem gdy cos sie zmienia - a specyjalnie gdy bez wiekszego wplywu z naszej strony (a tak bylo z TS - decyzje podejal @lan) - to zachodzi powazna obawa o przyszlosc
dla mie wazne jest to, ze to byla obustronna umowa (bez naciskow, przemocy i innych takich) z inicjatywa ze strony @lana
drugie wazne to zdolnosc Jaskini do asymilacji nowych osob - nie raz sie to udalo - uda sie i tym razem...
po prostu dajmy sobie szanse

:!: Mr_Rabbit pisal o:
* turnieju - bedzie w AW!
* bałaganie - to kwestia przyzwyczajenia ;), ale porzadki tez beda!!!
* i prosilbym o wyjasnienie: "dużo nam utrudniono tym połączeniem" - bo nie wiem czy dobrze rozumiem

:!: Acid Dragon wyrazal obawy o monopolizacje sceny HoMM
well, dzies jest przepis (zalatwiony za 17 M$ ;) ) ze Jaskinia ma byc jedyna w PLnecie o HoMM?
bez przesady!
monopol jest tylko wtedy, gdy prawnie chroniony!
nikt nam - Jaskini - nie dal w prezencie obecnej pozycji
ani nikt nie zmuszal TS - @lana - do podjecia krokow q inkorporacji
(a od razu zapewniam, ze o ile sie uda to bedzie wiecej tego typu dzialan!)
zauwaz jesio jaka jest aktywnosc innych stron - niestety niemal zadna!
azaliz ma to wygladac tak: zrobilem stronke o HoMM, a teraz wszyscy mi dziekujcie, bo ona jest...
ilez osob poswieca swoj czas i umiejetnosci Q Chwale Jaskini!
zaprawde sadzisz, ze to dlatego, ze ja im kazuje? ze sa tak interesowne, ze dla Jaskini to zrobia, a dla innego sajtu o HoMM "sie nie oplaca"?
cos ta Twoja argumentacja chybiona mie sie zdawa...

:!: @lan czesc obaw rozwial w sposob, jaki i ja bym to napisal - fex za faze!

:!: Hexe obawia sie o utrate klimatu
* nowych z TS jest naprawde nie tak wielu
* czyzbys kciala zabronic innym tego co dla Ciebie tak mile? - ejze! chyba tego nie zabraknie...
a powazniej
to oczywiste, ze Jaskinia zbliza sie do punktu krytycznego, gdy nie bedzie fizycznie (bo praktycznie, to juz teraz tak jest) mozliwe nawiazanie kontaktu ze wszystkimi
i wtedy osad, miast, wiosek bedzie wiecej
polaczonych jedna idea - Imperium Jaskini Behemota - ale ze swoja wlasna specyfika!

:!: Faramir i Mr_Rabbit pisali o watkach nonHeroes w Jaskini
coz, heroes dominuje (chyba nadal jesio ;) )
ale juz dawno z naszych kontaktow (czesto osobistych i bezposrednich!) wyniklo, ze interesuje nas wiele innych spraw
kilka tematow zostalo oblozonych klatwa TABU, aby nie zadrazniac
kilka tematow zostalo dyskretnie wyciszonych - jako zbyt odlegle
ale ogolnie, trzymamy sie owego klimatu! o ktorym tu nieraz juz bylo pisane

===

reasumujac
ogromnie mie cieszy aktywnosc nowoprzybylych mieszkancow Imperium
zwlaszcza dlatego, ze majac swieze spojrzenie sa w stanie podpowiedziec co tu warto zmienic, a dla nas jest juz elementem stalym, niezauwazalnym

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 6 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

na heroes.wr.pl pojawiły się komentarze do (zamieszczonego na moją prośbę) niusa

Cytat:
No ladnie...
Jak tak dalej pojdzie, to w gazecie i telewizji bedzie slychac o hetmanie jOjO i Jaskini. Potem bedzie inkorporowac Polmos i inne firmy, az stanie sie monopolista w kazdej dziedzinie, nie tylko HoMM....Przeciez takie rzeczy to jest natychmiastowa SMIERC dla malych stronek. Malutkie portale, ktore dopiero zaczynaja nie beda mialy dostatecznie duzo sily, zeby sie wybic i znalezc potencjalnych odbiorcow. Wszystko zabierze im Jaskinia...a przeciez scenie HoMM potrzeba roznorodnosci, swiezosci (zreszta jak w kazdej scenie gier w Polsce i na calym swiecie). Oczami wyobrazni widze przyszlosc sceny HoMM pod bandera Behemota... kto nie bedzie chcial sie zjednoczyc z Jaskinia, tego bedzie zmuszac policja... i po co to wszystko?
Incognito

...
Mnie też się to nie za bardzo podoba. Do tej pory odbierałem Twierdzę Smoka jako godnego rywala Jaskinii, a tu taki psikus:/
Janek


o ile opinia Janka jest dość naturalna (jako osoby, która tworzenie strony o HoMM traktuje w kategoriach rywalizacji), ale mniej zrozumiała gdy się spojrzy na Jego aktywność, żeby inne sajty o HoMM rozbudować (jest moderatorem na forum heroes.wr.pl, dawniej Jego posty przepełniały to forum...)

o tyle Incognito daje przykład bardzo specyficznego podejścia do inkorporacji:
Incognito (cytat):
w gazecie i telewizji bedzie slychac o hetmanie jOjO i Jaskini

czyżby żal, że Jaskinia - ofiarną służbą dziesiątków Jaskiniowców -wyrobiła sobie pozycję (jam jeno sługą niegodnym, jutro może mie tu nie być, a Jaskinia pozostanie!)
Incognito (cytat):
Potem bedzie inkorporowac Polmos i inne firmy, az stanie sie monopolista w kazdej dziedzinie, nie tylko HoMM....

to o polmosie, to chwyt nieelegancki
a monopolistą nie jesteśmy w żadnej dziedzinie!
Incognito (cytat):
Przeciez takie rzeczy to jest natychmiastowa SMIERC dla malych stronek. Malutkie portale, ktore dopiero zaczynaja nie beda mialy dostatecznie duzo sily, zeby sie wybic i znalezc potencjalnych odbiorcow.

albo ftoś kce robić własną stronę i ciężko wspinać się ku szczytom
albo ma bolszewickie podejście do sprawy...
jeden przykład, że Jaskinia komuś utrudnia tworzenie stron o HoMM? no choć jeden!!!
Incognito (cytat):
Wszystko zabierze im Jaskinia...

jeden przykład, że Jaskinia komuś coś zabrała! proszę, choć jeden!
Incognito (cytat):
]a przeciez scenie HoMM potrzeba roznorodnosci, swiezosci (zreszta jak w kazdej scenie gier w Polsce i na calym swiecie).

a juści! też jestem za tym
ino w jaki sposób Jaskinia w tym przeszkadza?
Incognito (cytat):
]Oczami wyobrazni widze przyszlosc sceny HoMM pod bandera Behemota...

o! mamy podobne marzenia! :)
Incognito (cytat):
]kto nie bedzie chcial sie zjednoczyc z Jaskinia, tego bedzie zmuszac policja... i po co to wszystko?

bzudry to są! jak na razie to raczej ckni się niektórym, by właśnie policja zabraniała łaczenia się z Jaskinią

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 6 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):

Mr_Rabbit pisal o:
* turnieju - bedzie w AW!
* bałaganie - to kwestia przyzwyczajenia ;), ale porzadki tez beda!!!
* i prosilbym o wyjasnienie: "dużo nam utrudniono tym połączeniem" - bo nie wiem czy dobrze rozumiem


Dzięki za info...
Z tym utrudnieniem to tylko tyle, że trzeba wszystkie tematy czytac od nowa zanim się coś napisze, przeglądanie wszystkich tematów, odpowiadanie na wybrane i oczywiście rozmowy na już zaczętych tematach ... trochę tago dużo... Ale każdy nowo przybyły tak ma...

Ja powiem tak. Osobiście wolałem zawsze TS, ale skoro jej ma nie być to będę tu :P

pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 6 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Hetman (cytat):
Acid Dragon wyrazal obawy o monopolizacje sceny HoMM
well, dzies jest przepis (zalatwiony za 17 M$ ) ze Jaskinia ma byc jedyna w PLnecie o HoMM?
bez przesady!
monopol jest tylko wtedy, gdy prawnie chroniony!
nikt nam - Jaskini - nie dal w prezencie obecnej pozycji
ani nikt nie zmuszal TS - @lana - do podjecia krokow q inkorporacji
(a od razu zapewniam, ze o ile sie uda to bedzie wiecej tego typu dzialan!)
zauwaz jesio jaka jest aktywnosc innych stron - niestety niemal zadna!
azaliz ma to wygladac tak: zrobilem stronke o HoMM, a teraz wszyscy mi dziekujcie, bo ona jest...
ilez osob poswieca swoj czas i umiejetnosci Q Chwale Jaskini!
zaprawde sadzisz, ze to dlatego, ze ja im kazuje? ze sa tak interesowne, ze dla Jaskini to zrobia, a dla innego sajtu o HoMM "sie nie oplaca"?
cos ta Twoja argumentacja chybiona mie sie zdawa...


Hetmanie - mam wrażenie, ze Ty o czymś zupełnie innym mówisz. Napisałeś, że nikt nie dał Jaskini takiej pozycji. To prawda - wszystko, co Jaskinia osiągnęła, osiągała pracą i aktywnością swych twórców. To bardzo dobrze! Niech Jaskinia się rozwija dalej i będzie najlepszą stroną. Mnie NIE O TO chodzi. Niech będzie najlepszą, ale nie JEDYNĄ.

Chodzi mi o to, aby prócz Jaskini istniały jeszcze INNE strony o HoMM - mniej ważne to, czy bardziej aktywne, czy nie. Mniej ważne przez kogo tworzone i mniej ważne że Q chwale jakiejś abstrakcyjnej "Jaskini" czy nie. WAŻNE, żeby to wzbogacało świat polskiego HoMM o kolejne miejsca, wątki, zagadnienia.

Hetman (cytat):
ilez osob poswieca swoj czas i umiejetnosci Q Chwale Jaskini!


I bardzo dobrze! Dla JASKINI. Osobiście wolałbym, aby fani HoMM w Poslce poświęcali się NIE TYLKO Jaskini, ale aby tworzyli także własne sposoby analizowania gier HoMM.

Hetman (cytat):
zauwaz jesio jaka jest aktywnosc innych stron - niestety niemal zadna!


Być może. Ale sam fakt, że inne miejsca o HoMM ISNIEJĄ jeszcze (choć, jak widać na przykładzie Twierdzy, ich liczba się zmniejsza) wzbogaca scenę HoMM w Polsce.

Hetman (cytat):
zaprawde sadzisz, ze to dlatego, ze ja im kazuje? ze sa tak interesowne, ze dla Jaskini to zrobia, a dla innego sajtu o HoMM "sie nie oplaca"?


tego zdania zupełnie nie rozumiem. Jednak wiem, że kilka osób myśli właśnie tak, że bardziej się OPŁACA tworzyć coś dla Jaskini, bo gdzie indziej fani HoMM raczej nie zaglądają. A chyba większość twórców chce, aby jego dzieła były oglądane przez dużą publikę. Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale pokrywa się to w części z tym ostatnim pytaniem Twoim. Jest pewna logiczna zależność - postaw się w miejsce początkującego fana HoMM, który chciałby coś stworzyć - gdzie byś wolał? Tam, gdzie miejsce duże, znane i często odwiedzane, czy ja jakimś 'zadupiu' sieciowym? Dopóki równocześnie istniały obok siebie różne wortale o HoMM było dobrze, bo taki fan miał wybór - i równocześnie rozwijało się kilka stron. Jednak teraz Jaskinia powięszkyła się już chyba kilkakrotnie. Oczywiście trudno tu mówić o tym, że ten rozwój to coś złego - jednak jest to rozwój po części destruktywny - gdyby jaskinia TYLKO się rozrasała, nie miałbym nic przeciwko.

Boli mnie nie ogrom Jaskini, nie jej pozycja - wręcz przeciwnie, jako Jaskiniowiec cieszę się z tego. Boli mnie to, że przestają istnieć INNE miejsca o HoMM.

Mam głęboką nadzieję, że wszelkie akcje, jakie podejmie Jaskinia w celu inkorporacji innych stron nie powiodą się, a twórcy stron zachowają niezależność. Tak będzie zdecydowanie lepiej dla różnorodności, bogactwa i jakości polskiego, fanowskiego świata HoMM.

Hetman (cytat):
Incognito napisał:
]Oczami wyobrazni widze przyszlosc sceny HoMM pod bandera Behemota...

o! mamy podobne marzenia!


Skoro tak, to zacznę myśleć, co można zrobić, aby się tylko nie spełniły...

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 6 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam głęboką nadzieję, że wszelkie akcje, jakie podejmie Jaskinia w celu inkorporacji innych stron nie powiodą się, a twórcy stron zachowają niezależność. Tak będzie zdecydowanie lepiej dla różnorodności, bogactwa i jakości polskiego, fanowskiego świata HoMM.


Nie widzę najmniejszych przeciwskazań, by ogromna różnorodność polskiego fanowskiego świata HoMM realizowała się w ramach jednego wortalu (tak zresztą właśnie się dzieje - nie można Jaskini zarzucić, że nie jest różnorodna). To nie jest gospodarka, gdzie korzystnie jest wspierać rozwój małych przedsiębiorstw. To Internet.

Ja także przyszłość polskiej sceny HoMM widzę pod banderą Imperatora! I nie tylko HoMM!

___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 6 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

a ja takie przeciwskazania widzę.

każdy moze inaczej widzieć tematykę HoMM. Strony HoMM różnią się od siebie poczynając od podstawowych opracowań elementów gier, objętości poszczególnych działów, poprzez 'ważność' różnych elementów, a na układzie graficznym kończąc (dla mnie osobiście layout JB, a zwłaszcza kolorystyka wygląda strasznie. Nie znoszę brązowego :).

Dla coniektórych (smoków) (naj)ważniejsza jest fabuła HoMM, dla innych - turnieje HoMM, dla jeszcze innych - kody :P. Stronki oparte o inny punkt widzenia nie zawsze są dobre, ale zawsze ciekawe. Jeżeli wszyscy realizowali by się w Jaskini, to całą tą ciekawą różnorodność diabli by wzieli. Nie byłoby czego porównywać, nie byłoby różnych punktów widzenia - byłby jeden - Jaskiniowy. Oby do tego nigdy nie doszło.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 6 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon m.in. (cytat):
Mnie NIE O TO chodzi. Niech będzie najlepszą, ale nie JEDYNĄ.
[...]
WAŻNE, żeby to wzbogacało świat polskiego HoMM o kolejne miejsca, wątki, zagadnienia.
[...]
Osobiście wolałbym, aby fani HoMM w Poslce poświęcali się NIE TYLKO Jaskini, ale aby tworzyli także własne sposoby analizowania gier HoMM.
[...]
sam fakt, że inne miejsca o HoMM ISNIEJĄ jeszcze wzbogaca scenę HoMM w Polsce.

i niech wzbogacają! na zdrowie!
jeno że nie rozumiem tego trybu nakazowego w Twoich wypowiedziach
przeca nikt nikogo nie zmusi
ani do robienia strony o HoMM, ani do współpracy z Jaskinią
znów - jak kiedyś - mam wrażenie że mylisz swoje zachciewajki z rzeczywistością

Acid Dragon (cytat):
chyba większość twórców chce, aby jego dzieła były oglądane przez dużą publikę. [...]
postaw się w miejsce początkującego fana HoMM, który chciałby coś stworzyć - gdzie byś wolał? Tam, gdzie miejsce duże, znane i często odwiedzane, czy ja jakimś 'zadupiu' sieciowym?

i tak tez sobie to wyobrażam
wśród tego licznego grona drobnych stron pojawiają sie ciekawe, wartościowe opracowania
ja wole, dać im (a zwłaszcza fanom!) szanse i zaprosić do Jaskini (bo przeca ten kontakt z odbiorcą, niechby tylko bierny, jest głownym motorem dzialania!) a nie odczuwać żalu, że od kilku miesiecy widzialo to kilkadziesiat osob (bo realnie tak mozna tłumaczyć licznik wskazujący kilka tysiecy odwiedzin...)
co wazne, taka zmiana - włącznie sie do IJB - daje takiemu dopiero co rozwijajacemu sie autorowi, powazny bodziec do dalszych działan
a wegetacja na skraju ogladalnosci jeno zniecheca

Acid Dragon (cytat):
Mam głęboką nadzieję, że wszelkie akcje, jakie podejmie Jaskinia w celu inkorporacji innych stron nie powiodą się, a twórcy stron zachowają niezależność.

ech, żartowniś z Ciebie ;)
życzyć osobom, które mają coś do przekazania fanom, by ich dziela oglądało grono qmpli i maniaków grzebania po necie
zamiast zdecydowanej większości miłośników HoMM (i nie tylko)
a może nie żartowniś? możeś Ty aż tak perfidnie okrutny?

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 6 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Sandro (cytat):
Nie widzę najmniejszych przeciwskazań, by ogromna różnorodność polskiego fanowskiego świata HoMM realizowała się w ramach jednego wortalu (tak zresztą właśnie się dzieje - nie można Jaskini zarzucić, że nie jest różnorodna).


otóż to
jakoś nie widzę, by w Jaskini tłumiono różnorodność

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.