Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-25 9:09:10
Autor Wiadomość
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Po rozmowach z Farmerusem. Mamy dylemat co do podziału forum. Nie obraź się Farmerus, ale może niech zadecydują forumowicze :p.

Moja propozycja:
A) Fantasy - tutaj wszystko co do dotyczy światów. Opowiadania, ale twórczość forumowiczów tylko bo na inne:
B) Sztuka - wiadomo. Książki, Muzyka, Malarstwo...
C) Stolik Wolny - reszta.
D) Archiwum - gdzie będzie się umieszczać tematy, które na przykład zostały zamknięte i przeleżały jakiś czas (dajmy na to m-c) na danym stoliku (podforum);

Propozycja Farmerus'a:
1) nasze Imperium! / (topki o Imperium, jako całości . Czyli to, co dotyczy wszystkich nas i w jakiś tam sposób związane jest z przyszłością i działalnością IJB)
- Moderatorzy Karczmy
- Uwolnijmy (Pod)Stolik od bezsensu niskich lotów
- Poszukiwani chętni!
- Kalendarz Jaskiniowy...
- Projekt X
- JAK MA WYGLĄDAĆ FORUM (ale to zniknie niebawem)
- Sukces IJB!!
- połączenie
- rok minął
- Greenhorn Zone - ortografia i inne takie
- "Stajnia Spamerów"
- Czytelnicy do czytania i głosowania
- Rok minął...
- Poszukiwani chętni!
-

2) sami o sobie - Jaskiniowcy, dla Jaskiniowców, o Jaskiniowcach / (mało tu tego wyszło, ale trudno. A niech będą tu topki typu pseudoprywatnego, prowadzone przez/ założone przez/ dotyczące konkretnego, jednego Jaskiniowca...
Ankiety o poparcie dla czyjegoś zdania, topki z wyjasnieniami (w razie problemów z Trybunałem itp), topki o kimś tam...)
- Opowieści WWalkera
- Mac Dudekus powraca!!!
- Co teraz piszecie?
- WWitamy Barda WWalkera!!!!!!!!!!!
- ...my own topic... (jeśli będzie w formie jawnej)

3) sztuka i kultura / (wiadomo)
- "Porzucone Królestwo" F.W.Kresa
- Co na cd... (można przenieść do 5tki)
- Matrix Rewolucje, czyli pieśń o stali...
- Bardowie
- "Achaja" A. Ziemiańskiego
- Kącik kinomana
- Malarstwo
- LITERATURA inna niż Fantasy
- POEZJA i wszystko co z nią związane
- Muzyka
- Władca Pierścieni: Powrót Króla, czyli miecz i łzy....
- Czego słuchacie???
- Stolik historyczny (można przenieść do 4ki, lub 5tki)
-

4) dysputy (mniej więcej) poważne / (filozofia, psychologia, rozwazania powazniejszej natury...)
- Miłość i zakochanie
- ...życie jest piękne!
- Nekromanci
- Cytaty
- Sny
- Trudne pytania...
- BOHATEROWIE LITERACCY
- Trochę o komiksach
- Garść wspomnień, historii, refleksji
-

5) łatwo, lekko i przyjemnie / (pozostałe - tak jakoś wychodzi)
- THE RPG story
- Toasty!!!
- quizy i zagadki
- Nicki
- Macki zła ]:->
- "... więc kimże fkońcu jesteś??..."
- Humor Jaskiniowy
- Ulubiony kolor?
- Malutkie zboczenia...
- Do wiadomości Jaskiniowcom: Pamiętny dzień..
- Niezupełnie normalni Osadnicy... reaktywacja
- Narodowy Test Inteligencji
-


niezrzeszone: / (chyba nie tylko ten jeden temat się nadaje do takiego wyodrębnienia)
- Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj!

A zatem głosujcie. I wypowiadajcie się.

Pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów


Pozwoliłem sobie zedytować nieco ankietę - wiem, że troszq za późno, ale może się 3cie rozwiązanie komuś przyda...
Farmerus

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Się nie obrażam :).
Jeno propozycję rzuciłem i zabijać się o nią nie będę - a decyzja i tak łodemie nie zalezy :).
Na zmiany zaś otwarty jestem - grunt by było jasno, logicznie i wygodnie dla użytkowników :).

W związku z tym, proszę Cię o to, byś przyporządkował topki do proponowanych przez siebie podfor.
Coby było widać, jak to to będzie wyglądało :).

Pozdrawiam

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Farmerus (cytat):
a decyzja i tak łodemie nie zalezy :).


co racja, to racja

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

No i ten...

ZACHĘCAM DO KRYTYKI OBU POMYSŁÓW!!!

Konstruktywna krytyka może nam tylko pomóc.

Jeśli głosujecie na propozycję A, napiszcie, co w B się Wam nie podoba, albo co w A jeszcze byście ulepszyli!

Pamiętajcie, że jak to zrobimy, tak to będzie później funkcjonowało, a w nas wszystkich interesie jest, by to działało dobrze!

Dlatego:
pomysłami rzucajcie, poprawiajcie, zmieniajcie nazwy, krytykujcie, łaczcie, dzielcie i w ogóle.


Propozycje te, wszak ostatecznymi nie są :).


Pozdrawiam!

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Hyh... a gdzie 3 opcja??

3. ZOSTAWCIE FORUM TAKIM JAKIM JEST

I takie jest moje zdanie- Ja się przyzwyczaiłem do tego co jest i niech tak zostanie.

A co do koństrunktywnej krytyki:

:arrow: pomysł zarówno Kjujika jak i Farmera :) :

Taki podział nie przejdzie, bo w fantasy/sztuce/archiwum będziesz miał po kilka, kilkanaście topiqw, a w Stolik Wolny będziesz miał ich setki i ciężko będzie cuś znaleźć.
Pozatym gdzie kcesz dać np.: topiki Koali Marzeń, stoliki Tfórcoof Wortali, Stoliki Akademii, Obysdianową, etc??
Chyba, że chcesz prócz w/w topiqw dodać te 4, ale to mija się z Twoimi wcześniejszymi wypowiedziami, o tym, że zbyt duży podział tu mamy i fora są pute ;)


BTW: W/w (średnio) koństruktywna krytyka tyczy się obu pomysłów ;)

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
DruidKot



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: z odległych zakamarków geografii :P

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

MiB, albo źle Cię zrozumiałem, albo Ty źle zrozumiałeś modów... Tu chodzi tylko o Karczmę, jeśli się nie mylę :)

A ja bym dołożył tylko archiwum, do tego co jest... [tematy zamknięte i przestarzałe, jesli jedno z drugim się nie wiąże...]

___________
Rychłoż się zejdziem znów?

o ortografii || o łańcuszkach
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
Pozatym gdzie kcesz dać np.: topiki Koali Marzeń, stoliki Tfórcoof Wortali, Stoliki Akademii, Obysdianową, etc??


Chodzi jeno o podział wew. KARCZMY BEHEMOTA!
Pozostała część forum pozostaje bez zmian!!!


Tytuł ankiety zaraz zedytuję...

A jednak nie zedytuję, bo nie umim :(.


DriudKocie:
Nie ma sensu tworzenia Archiwum. Archiwalne, zamknięte topki będą po prostu na samym dole poszczególnych stolików :).
I to będzie nasze archiwum...

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Farmerus (cytat):
Chodzi jeno o podział wew. KARCZMY BEHEMOTA!

trzeba było tak od razu :P

Ale pozostaję przy moim sądzie- nie tykać, nie zmieniać, nie ruszać, bo poćwiartuję :P

Dobra, może to rozwinę- jeśli nazwa Karczma 'Pazur Behemota' pozostanie, to ok, można dzielić. Możnaby podzielić Karczmę tak jak choćby Cechy- Karczma 'Pazur Behemota' to byłby nagłówek działu, a w tym dziale topiki (żeby nie robić z tego Stoliqw Tforcoof wortali).


Farmerus (cytat):

Tytuł ankiety zaraz zedytuję...

A jednak nie zedytuję, bo nie umim :(.


Zedytuj 1 post w tym topiq :P

--------------------------------------
THX Farmerus :)

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
Dobra, może to rozwinę- jeśli nazwa Karczma 'Pazur Behemota' pozostanie, to ok, można dzielić. Możnaby podzielić Karczmę tak jak choćby Cechy- Karczma 'Pazur Behemota' to byłby nagłówek działu, a w tym dziale topiki (żeby nie robić z tego Stoliqw Tforcoof wortali).

Ma zostać, a wewnątrz mają powstać - jak zaproponował jOjO - izby. Czyli Karczma powoli ze skromnego przybytku przekształca się w restaurację na miarę Stolicy ;) .

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, ze rozmawiamy o Podforum "Karczma 'Pazur Behemota'"?

Podzielam zdanie, ze nalezy zrobić tu odpowiedni porządek i podzielić podforum na mniejsze tematyczne grupy. Problem tkwi takze w umiejscowieniu dokonanego podziału:
Wariant 1. - Osobne podfora na stronie głównej forum
Wariant 2 - Osobne podfora w Karczmie

Skłaniałbym się ku wariantowi nr 2 jako, ze jest już wystarczająco duzo różnego typu podforum na stronie głównej. Dorabianie nowych spowoduje, ze bedzie to wyglądac niczym litania. Nic tylko przyklęknąć ni się modlić. Dlatego należy się w niedalekiej przyszłości zastanowić nad pewnym upakowaniem tematów w grupy zważywszy na fakt iz Jaskinia cały czas się rozrasta.

1. Nasze Imperium (Farmerus) vel. Stolik Wolny (Mr_Rabbit)
Jak najbardziej potrzebny dział ponieważ na dzień dzisiejszy tematów z tej grupy jest bodaj najwięcej.
Skłaniałbym się do nazwy Nasze Imperium.

2. Stolik o Jaskiniowcach pod jakąś inną lepiej brzmiącą nazwą, np. Poddani Imperium.
Tutaj, to co wymienił Farmerus. Nic nie szkodzi, ze mało z tego wyszło byc moze wydzielenie osobnego podforum zwiększy aktywność w tych sprawach.

3. Sztuka i Kultura (+ rozrywka)
Tutaj nalezy sprecyzować bo tak własciwie nie wszystko jest sztuką czy kulturą jeśli spojrzy się chocby na muzykę. Jest Sztuka i sztuka tak więc nalezy się zastanowic czy wszystko pakowac do jednego worka czy moze oddzielić od siebie? [tak poza tematem: aby coś stało się Sztuką musi niekiedy do tego dojrzeć]

4-5. Fantasy (Mr_Rabbit) vs. dysputy (mniej więcej) poważne (Farmerus)

Jestem zdecydownie za oddzielnym podforum Fantasy. Zakładając topic "Nekromanci" chciałem rozpocząć serię tematów o wszelkich nacjach, rasach, stworzeniach aby wzbogcić wiedzę poprzez wymianę doświadczeń. Temu własnie powinien m.in. służyc FANTASY. To tu powinniśmy wzbogacać swą wiedzę, poszerzać wyobraźnię. To moznaby prowadzić długie dysputy, spierać się, przedstawiać swoje poglądy, zadawać pytania. Co do twórczości forumowiczów to zdaje się, ze jest na to zupełnie inne miejsce w Jaskini.
Przydałaby się odpowiednia nazwa dla tego działu. Musi być wyraźnie zaznaczone czego on dotyczy. Mam także nadzieję, ze takie podforum mogłoby być pomocnym źródłem w opracowywaniu encyklopedii.

Jednoczesnie popieram Ideę dysputy (mniej więcej) poważne jednak juz bez wątków związanych z Fantasy. Warto też zastanowic się nad odpowiednią nazwą. Ważne jest tutaj zachowanie pewnego poziomu ponieważ nie wyobrazam sobie aby dyskutować "o żółtym kolorze skarpetek Wille'go Kindergluta".

6. Łatwo, lekko i przyjemnie czyli to o czym wspomniał Farmerus
7. Podobnie jak 6.

Poza tym moznaby w przyszłosci stworzyć wyszukiwarkę tematów... no nie wiem jakby to miało wyglądać? Może w ten sposób, ze wpisujemy wyraz i wyskakują wszystkie tematy w których taki wyraz wystepuje. Inny sposób to Alfabetyczny indeks tematów podzielony na grupy, np:
A-D, E-G, H-K .... itd. Wybierając jednen z tych zakresów i klikając na niego pojawia się alfabetyczny spis tematów, w ten sposób w dość szybki sposób można wejsc do interesującego nas tematu, bądź takiego, którego poszukujemy.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Haarald (cytat):
Poza tym moznaby w przyszłosci stworzyć wyszukiwarkę tematów... no nie wiem jakby to miało wyglądać? Może w ten sposób, ze wpisujemy wyraz i wyskakują wszystkie tematy w których taki wyraz wystepuje.

Haaraldzie, zapraszam: http://imperium.heroes.net.pl/search.php ;) .

Wszyscy wspominają o tym, by wszystko dobrze opisać - to faktycznie najważniejsze, bo do istniejących tematów jakoś każdy sie dostanie, gorzej, gdy ktoś nie będzie wiedział, gdzie założyć nowy temat. Niestety, w tej chwili nie mam żadnej propozycji, ale poczekam na ostateczną decyzję co do ilości i tematyki izb i spróbuję coś wymyślić :) .

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grothard



Dołączył: 16 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: z osady

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

a cos wam w tym stanie jaki jest nie odpowiada??

ZOSTAWIC JAK JEST!!!

___________
The man with nothing to lose.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Małe spostrzeżenie do opcji imć Farmerusa : :idea:

izba sami o sobie - a czemu tu nie wrzucić takich rzeczy jak:

:arrow: Nicki
:arrow: "... więc kimże fkońcu jesteś??..."
:arrow: - Ulubiony kolor?
:arrow: - Malutkie zboczenia...

te topiki wydają sie najwiecej mówić same o nas:)

Jak na razie Farmerus bardziej sprecyzował swe przemyslenia - Mr_Rabitt tylko ogólny zarys dał. Hmm - czekamy...

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Mi odpowiada w pełni stan obecny - ze stałką ADSL i Konquerorem, w którym mogę nowe strony w zakładkach otwierać, nie mam żadnych problemów... Ale cóż, jestem w mniejszości...
___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Dobra, jeśli chcecie zmian to mam pewien pomysł;
Jeśli podzielić karczmę to "tylko" jak prawdziwy taki budynek, oraz zachować klimat fantasy. :wink:
Stajna przy gospodzie:
- tutaj wszelkie tematy dotyczące podróży wyjazdy, pożegnania, powroty itd, propozycji spotkań w rzeczywistości, tematy drogowskazy po Imperium ...
Tablica z ogłoszeniami; Co piszczy w Imperium
- wszelkie ogłoszenia, przede wszystkim administracyjne, oraz pilne osobiste forumowiczow; "Szukam..." "Kupię..." itd. Tutaj można się wstępnie przywitać.
Karczma właściwa,
- czyli wszelkie dowolne tematy Jaskiniowe(np. Nekromanci, Co na CD, Toasty, Cytaty, Kimże naprawdę jesteś...)
- ankiety itd.
Stolik bardów;
- tematy dotyczące muzyki, poezji oraz innych sztuk pięknych.(wiersze, muzyka ale bardziej szczegółowe informacje, malarze itd)
Kuchnia :wink:
- podforum głownie dla administracji, to tutaj moderatorzy mogą wymieniać informacje, przeprowadzać konsultacje itd.
Izby na piętrze;
- tutaj tematy "własne", opowiadania(bez poezji), filmy, tematy delikatne i osobiste, takie jak o snach o miłości i inne "banalne" temaciki :wink:

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

no to jest świetne!

klimat!

---

a swoją drogą, to ja bym zachęcał raz jesio do rozważenia
:arrow: jak rozkręcić Oberżę (tam przeca były zainicjowane wywiady, wynurzenia osobiste i pewne klimaty quasirpgowe!)
oraz
:arrow: czy nie dodać do Kafeterii niektórych "poważniejszych" tematów

niechby właśnie taką specyfikę te mieńsca zyskały
Karczma, dla każdego, do tematów wszelakich
Oberża, dla nieco spokojniejszych, bardziej osobistych tematow, miejsce odetchnienia
Kafeteria, dla dysput fizjoloficznych i tak wiency q gwiazdom...

co o tem sądzicie?
czy się tu wypowiedzą na ten temat Ilness, Sulia i Starless?

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 10 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Świetny pomysł z tym nazewnictwem Izb! Koniecznie trza to wykorzystać!!!

Jednak, wg mnie, funkcje izb trza doprecyzować i pozmieniać nieco. Np: stajnia dubluje Okno na świat, Kuchnia jest modom niepotrzebna itp...

Zaraz spróbuję zmajstrować hybrydę pomysłu Haav Gyr'a i swojego...
zobaczymy co z tego wyjdzie :P.

kolejność podforów można oczywiście zmieniać dowolnie :)


1) KUCHNIA, czyli ogłoszenia i plotek siedlisko
- tematy lekkie, głownie o Jaskiniowcach, o naszych upodobaniach, o naszym "życiu", ogłoszenia etc...
odpowiednik mojego "o nas samych" z uwzględnieniem sugestii Ann :)


2) IZBA GŁÓWNA (KARCZMY), czyli rozmowy na tematy wszelakie
- fantasy (Mr. Rabbita, oraz wszystko, co nie nadaje się do innych podforów.
Nowe topki można w razie wątpliwości zakładać tutaj - jakby co (gdyby pasowała gdzie indziej), modzi przeniosą gdzie indziej. Odpowiednik "łatwo, lekko i przyjemnie"


3) W ZACISZU IZB NA PIĘTRZE, czyli dysputy z tych bardziej poważnych
- powazne dysputy, które do Kafeterii nie przjdą...
odpowiednik "dysput (mniej więcej) poważnych"


4) WSZECHWIEDZĄCY BARMAN / PRZY SZYNKU, czyli wszystko co Imperium dotyczy
- wszystko co dotyczny Imperium jako całości
odpowiednik "naszego Imperium!"


5) SCENA BARDÓW, czyli dla lubujących się w sztuce
- o sztuce: komiksy, muzyka, ksiązki, film etc...


ewentualnie, za Haav Gyr'em
6) STAJNIA, czyli dla podróżnych wszystko
- przeniesione "Okno Na Świat"
Hetmanie:
Ile temaatów do Kafeterii porwać chcesz?


no i, pod wpływem chwili:
7) KĄCIK DLA ROZRABIAKÓW, czyli miejsce zabaw i gier różnych
- forum o fRPG, forum o niehirołsowych grach...?


I jakby tak...
tak mi się widzi coś, że powoli z Oberżą dublować się zaczynamy...



Hetman (cytat):
niechby właśnie taką specyfikę te mieńsca zyskały
Karczma, dla każdego, do tematów wszelakich
Oberża, dla nieco spokojniejszych, bardziej osobistych tematow, miejsce odetchnienia
Kafeteria, dla dysput fizjoloficznych i tak wiency q gwiazdom...

Znaczy się, to co poważne z Karczmy do Kafeterii...
To co o Jaskiniowcach do Oberży z kolei...

A w Karczmie niepodzielna (bo i trudno o podział :) ) reszta? :)
Znaczy się, słowem jednym - bur... eee... przybytek niekoniecznie uporządkowany?


Mimo wszystko jednak, pomysł wart rozważenia... :D

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 11 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Farmerus (cytat):

Np: stajnia dubluje Okno na świat, Kuchnia jest modom niepotrzebna itp...
.

No właśnie niektóre z fora z głównej strony powinny zniknąć i znaleźć się właśnie w "Karczmie" jako podforum.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sulia



Dołączył: 26 października 2002
Posty: 164
Skąd: Białystok

Wysłany: 11 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Oberżę.
Jak pogodzić ją z Karczmą? Osobiście nie widzę sensu jej dalszej egzystencji jako oddzielnego podforum. Mało tam teraz kto zagląda, bo chyba Jaskiniowcom wizyta w Karczmie zabiera wszytskie siły by jeszcze i do Oberży zawitać :wink: . Więc na dzień dzisiejszy: trzeba zrobić Oberżę jedną z izb Karczmy (jeśli ten pomysł się przyjmie), odpowiednio nazwać i nadal prowadzić tam wywiady i pozwalać odetchnąć Jaskiniowcom przy pucharze miodu. I oczywiście ponaganiać tam gości :) Ale to już moje zadanie i Oberżysty. Pomyślę nad tym jeszcze i Ilnessa tu przygonię :)

___________
Zasady Zakątkowe:
1. Proszę o nieużywanie emotów
2. Przepuszczajcie tekst przez Worda:)
3. Nowi goście przynoszą drobny upominek!
4. Żadnych bójek i pijaństwa:)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 11 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
No właśnie niektóre z fora z głównej strony powinny zniknąć i znaleźć się właśnie w "Karczmie" jako podforum.


może tak a może nie

Karczma od początku miała charakter publiczny, w pełni otwartego mieńsca - moderatorzy tu potrzebni raczej dla pomocy niż cięcia po skrzydłach!

Oberża od początku była silnie moderowana - z konkretną myślą przewodnią - świetnie się to sprawdzało w początkach aktywności Oberżysty, jak i u Sulii w Jej zakątq

o ile do Karczmy chętnie wpadnę by się spodziać tam...
wszystkiego :P
łącznie z mordobiciem (w granicach rozsądq :D)

to do Oberży wpadałem jak po wytchnienie
spokojnie zjeść posiłek i sennie pogwarzyć

takoż do Zakątka by ducha pokrzepić

===

to że Oberża zamarła ostatnio
to nie tylko wina oberżystów, fakt

ale pamiętać trza, że mieszkańców przybywa
warto mieć dla nich różne miejsca

nie sądzę, by dało się wytłumaczyć komu nowemu, czemu w jednej izbie Karczmy może toasty wznosić, burdy niemal wszczynać (pozdro dla waryjotów ;) ) a w innej ma przynosić "wchodzone" pisać wiersze i zachwycać się krukiem

znajdą te miejsca - nowi
przypomną sobie - starzy ;)

i każdy będzie przesiadywał tam dzie mu pasi

a co najważniejsze
będzie wpadał w odpowiednie mieńsce z odpowiednią sprawą tudzież w odpowiednim nastroju

===

to się robi poważna dysputa
i dobrze

bo tu nie chodzi o li tylko prostackie poprzestawianie topiców
tu chodzi o pewną kreację
tego co się rozrosło i przerasta, tego co zakiełkowało i wygląda odrobiny dżdżu

niech mie zwą jak kcą ;)

ale widzę potencję w każdym z tych przybytków jadła i napitq
i w Karczmie, i w Oberży (z zakątkiem Sulii), jak i w Kafeterii

kazdy z nich może być swoisty, wyrazisty, szczegolny

a zglajszachtować zawsze zdążymy

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 11 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Kilka spraw:

Po pierwsze - istotnie - ważne jest teraz dokładne określenie celów jakie mają spełniać i juz spełniają, ale może nie każdy o tym wie, poszczególne fora.
Przyznam szczerze - faktycznie zastanawiałam się czasem dlaczego istnieja dwie karczmy? A ścislej - Karczma i Oberża. Powyzsze wyjaśnienie jOjA mnie przekonuje i jest sensowne - ale - brak tego wyjasnienia w opisie Oberży i Karczmy - w obu przypadkach możemy poczytać tylko, że wstepując tu miło spędzimy czas. A więc rzecz chyba najwazniejsza - najsampierw sprecyzować cele poszczególnych forów, sporządzić klimatyczne opisy, które jednak nie pozostawią wątpliwości, czego można się spodziewać przechodząc przez próg.

Kafeteria chyba nie budzi żadnych wątpliwości - sama nazwa kojarzy się z dysputami na artystyczno - dekadenckim poziomie, a więc o sensie, bezsensie, celach, przyczynach i ewentualnych skutkach.

Kolejną sprawą są cele, i co za tym idzie, okreslenie podfor dla Karczmy - Oberża ma swoją autonomie i w swych ramach reorganizacji nie potrzebuje, więc zostawmy ja w spokoju.
I znów stworzenie klimatycznych acz dokładnie instruujących opisów co tu się dzieje. Jak beda opisy - to i porządek będzie - bo wtedy kazdy sobie bedzie mógł poczytać i znaleźć odpowiednie miejsce na założenie swojego topiku.

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sulia



Dołączył: 26 października 2002
Posty: 164
Skąd: Białystok

Wysłany: 11 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Czyli rozumiem że Oberżę najlepiej autonomiczną pozostawić? Bo jak Ann wspomniała, mnie też zawsze zastanawiał podział na Karczmę i Oberżę, ale tłumaczenie tego zjawiska przez Hetmana do gustu mi przypadło :) Co do opisów klimatycznych...bardzo dobry pomysł. Może to zachęci nowych Jaskiniowców do odwiedzin, a starym przypomni, że mają gdzie odetchnąć. Chociaż lenistwo to straszna plaga :wink: Jednym słowem pozostaje mi zająć się Oberżą od środka...
___________
Zasady Zakątkowe:
1. Proszę o nieużywanie emotów
2. Przepuszczajcie tekst przez Worda:)
3. Nowi goście przynoszą drobny upominek!
4. Żadnych bójek i pijaństwa:)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Infero



Dołączył: 5 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: bywam tu i ówdzie ale częściej ówdzie

Wysłany: 11 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Ja powiem tylko jedno : zostawcie tak jak jest!!!
Po co sobie życie utrudniać, znajdzie się w końcu temat który naprawde nigdzie nie bedzie pasował no i co, nowy dział bedziecie zakładać?!
Zresztą podzielone jabłko szybciej się psuje!

___________
"Przylądek się nagle w morzu zbudził
I spojrzało zza wzgórz słońca oko-
A stamtąd pobiegł złoty ślad tak wysoko
Jak moja droga do świata ludzi"
R. Browning
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 12 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Tak sobie patrzę na to wszystko...

i coraz mniej mi się podoba pomysł podziału Karczmy na podfora.


Za dobrze wygląda pomysł wyspecjalizowania Kafeterii w tematach podniosłych i Oberzy w tematach lekkich, stylizowanych na rozmowy karczemne lub opowiadajacych o nas, mieszkańcach.
A ponieważ wiąze się to z koniecznością przenosin wielu topek do wyżej wymienionych forów...
konieczność podziału Karczmy straci na pilności.

Zwłaszcza!, że ewentualny podział miał będzie mniejsze szanse powodzenia.
Wszak KARCZMA miałaby być miejscem rozmów o wszystkim, co do Oberzy, Kafeterii i pozostałych forów nie pasuje...
A jak podzielić wszystko?


Może, w późniejszym terminie, kiedy to co nalezne Kafeterii i Oberzy z Karczmy zniknie, podział jakowyś sam się nam nasunie...
...ale jak na razie nie ma chyba co o tym myśleć.
Zbyt wiele niewiadomych...


Tak i, dlatego, zmieniam zdanie na MiBowe, Inferowe itp...
Zostawić Karczmę bez podziału (przynajmniej na razie) na podfora!

Pozdrawiam

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 12 marca 2004     Na jakie izby podzielić KARCZMĘ 'PAZUR BEHEMOTA' ? Odpowiedz z cytatem

Farmerus (cytat):
Za dobrze wygląda pomysł wyspecjalizowania Kafeterii w tematach podniosłych i Oberzy w tematach lekkich, stylizowanych na rozmowy karczemne lub opowiadajacych o nas, mieszkańcach.
A ponieważ wiąze się to z koniecznością przenosin wielu topek do wyżej wymienionych forów...
konieczność podziału Karczmy straci na pilności.


ale nawet przy takiej opcji, jest co robić! ;)

- opisy klimatycze o ftórych pisała Ann
- lista tematów do przenosin
- specjalizacja moderatorów!

i od tego może zaczniemy...

proszę Cię, Farmerusie, zszyqj co trza
a potem będzie widać, czy wogle i jakie izby w Karczmie dobudować...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.