Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-26 0:24:03
Autor Wiadomość
Crazy



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nargothrond

Wysłany: 3 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Dlaczego zostałeś osadnikiem? Dla osady? Dla Heroes? Czy dla ludzi mieszkających w niej?
___________
Nie bierz życia na serio.... i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 3 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Może nie zadowoli was moja odpowiedź, ale dla żadnego z tych powodów (dlatego nie głosowałem). Zaistniałem w Osadzie, bo Avatar zachęcił mnie mówiąc, że jest miejsce w Polsce dla WoGa. Do tej pory jako Acid Dragon istniałem tylko na zagranicznym forumplanet na oficjalnym forum WoGa :), ale możnaby to na chama podsunąć pod 'dla herosów', ale początkowo nie interesowały mnie informacje, a jedynie kreowanie nowych herosów w następnym patchu WoGa.....

O kurcze...... i to mówi smok, który prowadzi stolik poświęcony wybitnie informacjom o HoMM :)))... jak to smoki zmienne są :)

tak więc ostatecznie: dla herosów i dla (lub 'przez') ludzi :)

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 3 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

... był bardzo podobny do tego Acida...

Tyle tylko, że zaprosił mnie Ururam Tururam, bym wypowiadał się przy jego stoliku o kartograstwie. Co też uczyniłem:) Potem zacząłem się rozglądać po całej Osadzie... znalazłem ciekawe osoby, ciekawe tematy...
Potem podesłałem jedno moje opowiadanie...

Potem zacząłem czytać opowieści innych...

Potem mnie wciągnęlo na amen:)

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Voldo



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: Ruda Śląska (koło Katowic)

Wysłany: 3 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Ja się przyłączyłam do osadników z powodu niepowtarzalnej i bardzo nastrojowej atmosfery jak również dla ludzi już tu mieszkających. A na stronę Osady trafiłam przypadkiem (poprzez przeglądarkę google.com).

a dzięki Osadzie poszeżyłam swe wiadomości o Hirosłach, potraktowałam ich bardziej poważnie, napisałam pierwsze w życiu opowiadanie (rozwinęłam się intelektualnie), no i dołączyłam do grona graczy RD.

Ogólnie mówiąc nadałam sens swemu życiu.

___________
"Cum tacent, clamant" - Milczenie jest wymowniejsze od słów
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ingham



Dołączył: 1 kwietnia 2001
Posty: 164
Skąd: Ciechanów

Wysłany: 3 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Hmmm.... jakoś brakuje mi tu odpowiedzi.
Ja wiem, to było tak dawno temu, że już nie pamiętam! Się ze stałego Jaskiniowca zrobił nagle Osadnik ;)
Były jakiś mapy... jakieś Forum... jakaś Tawerna... a potem siup! Osadnik ;)

___________
Tylko modlitwa może Was zbawić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ilness



Dołączył: 11 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 3 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

I mojego powodu tu nie ma. Ja natrafiłem na Osadę gdy szukałem patcha spolszczającego do HOMM4, a co znalazłem, to widać :wink: Tak się składa, że do działu Osada zajrzałem tylko dlatego, że zauważyłem coś o kontach, które można tu mieć. Gdyby nie to, nie trafiłbym tam. NA szczęście, poczytałem co jest w mojej drogiej "bramie" i złożyłem prośbę o klucz :D Ah, wciągnęło to mnie - całe dni przed kompem w Osadzie, a przez pierwszy miesiąc działałem jeszcze na łączu TPSA, więc się poświęcałem :twisted:
___________
"Samotność, to taka straszna trwoga...
Ogarnia mnie, przenika mnie.
Wiesz mamo, wyobraziłem sobie, że
nie ma boga, nie ma, nie."
Dżem "List do M."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sewrey



Dołączył: 11 lutego 2001
Posty: 164
Skąd: Lublin

Wysłany: 3 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Dla wielu osób, które z Jaskinią związane są od dawna, przeistoczenie się z Jaskiniowca w Osadnika bylo naturalnym krokiem...
Odbywało się to mniej więcej tak jak to opisał Ingham :)
mapy --> forum --> turniej --> tawerna -->osada
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
gOOmiAcK



Dołączył: 5 lutego 2001
Posty: 164
Skąd: Piła

Wysłany: 3 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Osadnikiem... kiedy ja nim w ogole zostalem? Moja odpowiedz jest podobna do Inghama... najpierw Turniej... potem Forum... Tawerna... a potem Osada. I okazalo sie ze ja tez jestem Osadnikiem! I tak juz zostalem az do dzisiaj i mam nadzieje ze bede jeszcze dluuuugo:).
___________
and may the Force be with you!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Moandor



Dołączył: 24 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Łapy woj. podlaskie

Wysłany: 4 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o mnie to na pytanie w ankiecie zaznaczyłbym odpowiedź 'dla osadników'. Również jak niektórzy z was trafiłem na strnę Jaskinii Behemota przypadkowo. Pewnego jesiennego wieczora, a do tego padał deszcz, z nudów siedziałem sobie przy komputerze przeglądając strony internetowe. I stało się, znalazłem stronę Jaskinii. A że w Heroesów gram już sporo czasu i jest to jedna z moich ulubionych gier, tematyka strony, a także profesjonalne wykonanie od razu zwróciły moją uwagę. Tamtego wieczora dosyć długo przeglądałem każdy zakątek Jaskinii, szczególnie zaś Osady, która spodobała mi się najbardziej. Miło jest spotkać tak wielu ludzi mających podobne zainteresowania w jednym miejscu. Lokacją w Osadzie szczególnie dlz mnie interesującą są Gorące Dysputy. Miałem możliwość wypowiadana się przy stolikach (szczególnie Fantasy S-F i filmowym) i jeśli moje wypowiedzi były komuś pomocne, naprowadziły go na jakąś polecaną przeze mnie pozycję, to cieszy mnie to niezmiernie.
Potem dopiero zacząłem rozgrywać mapy turniejowe na Arenie, niestety z powodu braku czasu musiałem chwilowo tego zaniechać.

To tyle.

___________
Póki Bóg nie odsłoni przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie sie mieścić w tych paru słowach:
Czekać i nie tracić nadziei!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
AtakeeR



Dołączył: 7 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Mahakam

Wysłany: 4 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Ja zostałem osadnikiem w identyczny sposób jak Acid Dragon i Faramir - Też czytałem Forum WoG i kiedyś prosiłem kogoś o przysłanie mi nieoficjalnych skryptów :). Wtedy dostałem dwa maile - w różnych odstępach czasu - pierwszy od Avatara a drugi jakiś tydzieńpózniej od Acida. Pózniej Acid mi powiedział że istnieje taka Osada więc tu wylądowałem :)). To jest też wytłumaczenie dlaczego wstąpiłem do Osady dwa dni po Acid Dragonie :))).
___________
Jam jest AtakeeR z Mahakamu
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eldacar



Dołączył: 17 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 5 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Jak zostałem Osadnikiem, przypadkiem najzwyklejszym przypadkiem. I jestem z tego bardzo zadowolony. Szukałem jakiś taktyk na przejście kampanii w H4, bo sam miałem z nią problemy i zaintrigował mnie link Osada... Wszedłem, trafiłem na bramę, poczytałem, poczytałem i wysłałem zgłoszenie, a jako nick wrzuciłem Qbooś ... przyszła odpowiedź, dostałem hasło, ale jakoś ociągałem się zalogowaniem... w końcu wszedłem do Logowania, wpisałem nicka, hasło, klikam OK a tam komunikat że nick lub hasło nie prawidłowe - pomyślałem spox, dostałem odpowiedź z wadliwym hasłem. Jak się później okazało moje konto zostało usunięte podczas Wielkiej Zamieci... normalnie byłbym z leksza podirytowany, lecz natychmaistowa odpowiedź zawierajca pełne wytłumaczenie i przeprosiny za zaistnaiły fakt od WWalkera spowodowały, że poczułem respekt do Osady... Czym prędzej nowego nicka wyszykowałem, i ponownie wysłalem zgłoszenie o konto... później tylko mój kochany avatar wybrałem i oto jestem...
___________
"I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones." A. Einstein
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 5 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

No to ladnie....

brakuje odpowiedzi, która byłaby dla mnie odpowiednią, czyli:

dla literatury, czytania opowieści, rozrywki, przyjemnego i ciekawego sposobu spędzania czasu...

to główne powody jak dla mnie

a dowiedziałem się o Osadzie od mego wiernego drucha z RD, któym to jest powszechnie lubiany, szanowany i nieznany (bo nieśmiały) Blazifigus :)

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 5 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

i Osadniczek, drogi panie, Osadniczek :)
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 5 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Fakt...:-)

P.S.
Ładna facjata Gren.
Ciemna Strona Mocy? :-):):):)

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 5 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Ja pewnego popołudnia wróciłem ze szkoły.Nudziłem się więc postanowiłem wybadać siakieś info i mapy do hersów.Wklepałem w google heroes i wyskoczyła mi osada.Pospacerowałem sobie po lokacjach spodobały mi sie zwłaszcza dysputy i stolik o fantasy.Zacząłem odwiedzać tę stronę regularnie.Pisać opowieści nie próbowałem choć bardzo bym chciał ale nie mam talentu :( .
Tak zostałem nałogowym osadnikiem i to tu dowiedziałem się co to jest RD:) gra przy której spędzam regularnie wiele czasu.

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
skryty



Dołączył: 25 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Słupsk

Wysłany: 5 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

No cóż. Ja zostałem z jeszcze innego powodu. W końcu przestało mnie cieszyć tylko granie i zapragnąłem stworzyć cos własnego. Podczas przymiarek do map okazało się, że skrypty w HoMMIV są naprawdę dużym wyzwaniem. Podjąłem je i po pewnym czasie byłem w stanie jako tako sobie radzić. To jednak mnie nie satysfakcjonowało. Wyruszyłem więc w poszukiwania po sieci, żeby znaleźć jakies rady itp. W ten sposób w mojej przeglądarce wylądował szlak do Osady. Pierwsze trzy dni tylko czytałem, czytałem i czytałem. W końcu sam zapragnąłem mieć w tym swój udział i wysłałem prosbe o klucze. Reakcja nastąpiła zadziwiająco szybko, a do tego w moim szkicu postaci znalazło się te kilka słów jakie skrobnąłem przy zgłaszaniu się. Teraz czuję się tutaj jak w domu i mam nadzieję zabawić sporo dłużej...
___________
Only God can judge me...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
tse tse



Dołączył: 12 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Białobrzegi n. Pilicą

Wysłany: 6 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Ze mną było tak.

Pewnego pięknego popołudnia szukając wiadomości o ukochanych hirołsikach trafiłem na stronę Jaskinii.
Przez kilka dni czytałem posty przy różnych stolikach zaglądałem też na ognisko jako gość.
Spodobał mi się klimat osady wysłałem zgłoszenie i jeszcze tego samego dnia dostałem m@ilika, że mogę się już zalogować jako mieszkaniec co też szybko uczyniłem.
Od tamtej pory przynajmniej raz dziennie powtarzam tą czynność (no może niedokładnie, bo stronkę mam ustawioną jako startową i logować się nie muszę, bo się nie wylogowuję) :lol:

P.S. Którą mam odpowiedź zaznaczyć ???

___________
Hattrick VII.42 - moja liga
Pilica piłkarska stolica :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Gizmo



Dołączył: 15 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 6 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc to jakoś specjalnie do Osady mnie nigdy specjalnie nie ciągnęło. Znałem ją, ale nie potrzebne mi było konto. Dopiero kiedy powstało Bractwo Kartografów i wraz z Inghamem i Ururamem dyskutowaliśmy na temat jego fuzji z WK, dołączyłem do Osady...
___________
"(..) Jeden, by wszystkimi rządzić,
Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać,
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fuuzy



Dołączył: 19 października 2002
Posty: 164
Skąd: Wasilków na Podlasiu (to nieprawda że ludzie porozumiewają się tu językiem gestów i chrząkni

Wysłany: 6 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Hmm... u mnie to jest trochę inaczej niż u innych.
Jaskinię odwiedzałem już wcześniej... mapy... H3... i wogle.
Kiedyś pomyślałem sobie, że jednej lokacji nie odiwedzałem... Tawerny.
Porozglądałem się wokoło... tu i tam. Po czym chciałem się zalogować na forum. Coś jednak miałem problem z zalogowaniem się i zrezygnowany odszedłem od tego. Minęło kilka dni... i nagle ujrzałem Osadę. Od razu wysłałem zgloszenie. I oto jestem. Poznałem wielu przyjaciół... i wogle moje życie ma teraz jakiś sens.

___________
Mamo! Spójrz! Jestem w Internecie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crazy



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nargothrond

Wysłany: 6 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

JA trafiłem, bo szukałem.... patcha spolszczajcego h4, tak samo ja Ilness :) Ech, spędzam to długie godziny... :)
___________
Nie bierz życia na serio.... i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
marred



Dołączył: 27 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: z pokoju ;)

Wysłany: 6 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Ja to pewnego listopadowego tygodnia bylem chory. Oczywiscie mi sie nudzilo. Postanowilem, ze zagram w H4. Jednak mapki, ktore mialem, znalem juz na pamiec, wiec postanowilem poszukac nowych. Tak trafilem na Jaskinie. Wtedy jeszcze krypty nie bylo, wiec poszedlem dalej. Nastepnego dnia znow szukalem owych mapek i wtedy zauwazylem Osade i wyslalem zgloszenie. I oto jestem Osadnikiem :)
___________
Jedz szpinak, będziesz silny!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rastlin Arch



Dołączył: 2 czerwca 2001
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 7 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Osadnik? Jaki osadnik?!
Rastlin Arch jest nadal Jaskiniowcem i nie mam zamiaru być osadnikiem nawet, jeśli jedno z drugim jest nierozłączne.
A jaki był początek tej historyjki? Turniej ST, forum, Arena... i znów forum.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 19 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

taaa, zostałem bo byłem tu zanim Osada urodziła się w głowie WW...
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Wonsky



Dołączył: 11 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 19 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Hmm... trudna sprawa. Po namysle wrzucilem odpowiedz pierwsza, jako ze juz od pierwszej czesci bardzo polubilem serie HOM&M (a bylo to juz dosc dawno temu :) ). Gralem zreszta potem przez dlugie miesiace we wszystkie kolejne jej czesci.

Z drugiej jednak strony to Qter wskazal mi Osade i zachecil rowniez do wstapienia w jej szeregi, za co zreszta jestem mu niezmiernie wdzieczny !!! Bardzo odpowiada mi zreszta sam klimat Osady, jak rowniez mozliwosc poznania wielu ciekawych ludzi o zblizonych zainteresowaniach.

Brakuje mi tu zatem mozliwosci zaznaczenia wiekszej ilosci odpowiedzi. Mysle ze dla wielu Osadnikow zapewne odpowiedz tez nie bedzie tak jednoznaczna i oczywista.

___________
Khazad ai-menu !!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Pepuś



Dołączył: 18 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Aurum

Wysłany: 24 maja 2003     Dlaczego zostałeś osadnikiem? Odpowiedz z cytatem

Najpierw szukałem informacji o H4... dostałem sie tu ze stronki cdprojektu poświęconej Heroes. Już w jaskini z działu H4 jak się dowiedziałem czego chciałem udałem się do osady. No i zobaczyłem że jest tu super klimat :) Najpierw byłem gościem przy ognisku (rzucałem cysternami i robiłem inne dziwne rzeczy). Tymczasowo nie mogłem zostać mieszkańcem (nie miałem maila). Oglądałem całą osadę, wszystkie lokacje...aż w końcu dorobiłem się maila i wstąpiłem w szeregi osadników :D Dlatego zagłosowałem, że wstąpiłem do osady dla osadników. Żeby mieć informacje o Heroes przecież wcale nie trza być osadnikiem, wystarczy wejść do działu H4.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.