Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-25 15:27:43
Autor Wiadomość
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 24 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Co to jest?
Pierwsze AMATORSKIE wybory MISS AVATARÓW wg SJ-7 :).


A dokładniej?
Czas jakiś temu, grupa siedmiu mieszkańców IJB, zebrała się razem z zamiarem przeprowadzenia wyborów na NAJŁADNIEJSZY (żeński jak na razie) AVATAR spośród tych, jakie oni we własnym gronie za ładne uznają....
Dlaczego akurat tak?
Ano dlatego, żeby wyborcy mogli wybrać spośród mniejszej liczby kandydatek - czyli, aby wybór był łatwiejszy.
Niestety - wada jest jedna takiego rozwiązania.
Może się bowiem zdarzyć, że akurat Twojej (Czytelniku) faworytki, wśród wytypowanych przez Samozwańcze Jury, nie ma ... :).
Ale cóż - o składzie pierwszej 13tki zadecydowało Samozwańcze Jury i ich gusty.
Jeśli chcecie zaś, by pierwsza 13tka wyglądałą inaczej, nic nie stoi na przeszkodzie, byście zorganizowali kolejny konkurs, ze sobą w roli jurora... :D

Dla ciekawskich, podaję skład siedmioosobowego, Samozwańczego Jury (SJ-7), w kolejności alfabetycznej:
Aerilien
Darkena
Hexe
Phaere
Sulia
DruidKot
Farmerus


A są jakieś zasady?
Są... w dodatku trzy, za to ważne bardzo – mimo, iż to jeno konkurs amatorski, w którego realizację nikt z „władz” nie ingerował :).

1) Wybory Miss to po pierwsze i najważniejsze ZABAWA :!:
Dlatego uprasza się wszystkich o takie właśnie ich traktowanie – bez pretensyj, obrażania się i innych takich głupot :).
Tylko bowiem dla zabawy Samozwańcze Jury podjęło się przeprowadzenia wyborów
i tylko dla zabawy, kandydatki zdecydowaly się na udział swych avatarów w owym konkursie :).
Nie zawiedźcie ich więc, wyborcy! :P

2) Są to wybory NAJŁADNIEJSZEGO AVATARA żeńskiego
NIE głosujemy więc na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ mieszkankę Imperium...
NIE głosujemy na mieszkankę Imperium, którą najbardziej lubimy...
NIE głosujemy na mieszkankę Imperium, którą najdłużej i/lub najlepiej znamy
NIE głosujemy nawet na mieszkankę Imperium!
Głosujemy bowiem na NAJŁADNIEJSZEGO AVATARA żeńskiego.
I prosilibyśmy wszyscy (Jury i właścicielki avatarów do kokursu wytypowanych) o trzymanie się tej zasady... :).

3) Zasada czysto techniczna :).
Każdy Jaskiniowiec ma do rozdysponowania 6 pktów, pośród 3 z kandydujących avatarów :).
Od Was zależy, czy przyznacie wszystkie 6 pktów jednej kandydatce, czy podzielicie punkty pomiędzy nie...
Nie musicie też przyznawać wszystkich punktów, nie musicie również głosować wcale :).
Wybory to zabawa, nie obowiązek :).
P.S.
Oczywiście, jako, że Wybory są Amatorskie, forma głosowania będzie Kompletną Prowizorką mojego pomysłu :P.


Kiedy się zacznie?
Za jakiś tydzień, kiedy się wyborcy (czyli Ty też, Czytelniku tego posta) zaznajomią z tym postem :).
I kiedy ostatnia z kandydatek (która notabene o konkursie wie najdłużej :P) przełamie się i w końcu mi zgodę na udział przyśle :D.


Jak długo będzie trwało?
Jeszcze nie wiem :D.


Jakie są nagrody?
Czekam na propozycje :P...


Czy można zgłaszać jakieś uwagi do Pierwszych Amatorskich Wyborów Miss Avatarów wg SJ-7?
Jasne, że tak :)!
Na maila do mnie: farmerus@heroes.net.pl
Albo w tym temacie... :P


A co to za ankieta się pojawiła ostatnio?

A oto LISTA KANDYDATEK w dodatkowych MINI WYBORACH CZŁOŃKIŃ JURY SJ-7:!:

czyli

Wyborów pomniejszych, dodatkowych jako już rzekłem, przeprowadzanych specjalnie dla tych, którzy zawiedzeni są wykluczeniem w ostatniej chwili (z powodów technicznych) Jurorek spośród Kandydatek na Miss :).
Niestety inaczej się tego zrobić nie dało... :oops: :roll:
Może następnym razem...



W kolejności alfabetycznej na MISS JUROREK (i nie tylko) kandydują :):



Avatar kandydatki numer jeden – Aerilien







Avatar kandydatki numer dwa– Darkeny







Avatar kandydatki numer trzy – Hexe







Avatar kandydatki numer cztery – Phaere







Avatar kandydatki numer pięć – Sulii







Avatar kandydatki numer dziewięćdziesiąt dziewięć – zYzY (siostra hetmana - u khazadów różnice w wyglądzie między pciami są niemal niezauważalne...lecz są, toteż, jak widać, modna pani zYzY [czy może chroma?] trochę różni się od khazada naszego kofanego)


___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 24 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Farm, Ciekawe która :) Powiedz jej że naprawdę powinna się zgodzić (bo ją w pączka zamienię) :P
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 24 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Grozisz mi? Grozisz? ;]

Nie chce mi się maila wysyłać :P Farmowi dałam dwa razy zgodę przez gg, to jej nie przyjął - do niego zażalenia :P.

Cytat:
Dlatego uprasza się wszystkich o takie właśnie ich traktowanie – bez pretensyj, obrażania się i innych takich głupot .


A można szantażować? :twisted: To mi najlepiej wychodzi.

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 24 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie odnośnie Jury(nie Krakowsko-Częstowskiej bynajmniej) :wink: , co z piękniejszą częścią Jury?? przecież też mają avatary?? :D
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sulia



Dołączył: 26 października 2002
Posty: 164
Skąd: Białystok

Wysłany: 24 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Piękniejsza część jury?? Panowie dopiero za jakiś czas :P :P

Nie martw się Haav Gyr :) Panie z jury też mogą brać udział :)

___________
Zasady Zakątkowe:
1. Proszę o nieużywanie emotów
2. Przepuszczajcie tekst przez Worda:)
3. Nowi goście przynoszą drobny upominek!
4. Żadnych bójek i pijaństwa:)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 24 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Farmerus (cytat):
[...]MISS AVATARÓW Osady :). [...]
[...]NAJŁADNIEJSZY (żeński jak na razie) AVATAR Osady.
Dlaczego Osady?
Ano tylko dlatego, że Osadników mniej jest dużo niż Jaskiniowców i łatwiej było przeprowadzić wstępną selekcję kandydatek :). Tak więc, nic poza lenistwem i wygodnictwem Samozwańczego Jury o tym nie zadecydowało... :).


jako przedstawicielowi rasy będącej w mniejszości wobec rodzaju luckiego łatwiej, i niestety boleśniej, udaje mię się dostrzec przejawy dyskryminacji

nie przekonuje mię argumentacja o lenistwie
wręcz mię obraża!

skoro wybory mają być rasistowskie niech się odbywają we właściwym ghetcie!

żądam przeprosin!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 24 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

I już się zaczynają pierwsze kłopoty ;]. Wiedziałam, ze bez kłopotów sie nie obejdzie :P.

Jest miejsce wolne to cosik powiem.. A może by tak miss mokrego avatarka..? Finał na Konwencie, co Farm..? cytcyt..(mam nadzieję, żę nie jestem winien uszczerbku na wzroku..chehie..) Eon

Eon, wystarczy włączyć cytat i widać coś tu spisał takimi maciupkimi literkami ;] a tak poza tym to odrzucam twój pomysł...."dziecko w sieci" się kłania :D.

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 24 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Może by tak zabrać się za GŁOSOWANIE???

Tak więc uważam, że mamy w Osadzie same śliczne osadniczki, ale najładniejszą z nich (tzn. ma najładniejszego avatara) jest Hexe (4 pkt.), a także Darkena (2 pkt. - obedrze mnie ze skóry za taką zniewagę).

Ale tak WoGóle to naj, naj, najładniejsza jest Ann. Bez dwóch zdań.............. :oops: ...............

PS. Wolno głosować kilkakrotnie (głupie pytanie...)?

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 24 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Ekhm wtrące mój głos:
Prettiest avatar possesses...Aerilen następnie wyróżniam Hexe :wink: jako wicemiss Avatarów, pierwszą wicemiss zostaje....Ann, druga wicemiss Darkena, a trzecią wicemiss Sulia :wink:
A tak na uboczu, wszyskie osadniczki mają piekne avatary :wink:

Pozdrawiam

___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 24 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

A czegoś się spodziewał? Że Osadniczki sobie wcisną aviki starych jędz? :P

3 pkt. dla Hexe i 3 pkt. dla Darkeny. Obydwie mają piękne avatary i obydwie zasługują na 3 punkty. Jestem na Tak ;)

Czy jakaś z dziewczyn ma tutaj brzydki avatar? Chyba nie ;p

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sulia



Dołączył: 26 października 2002
Posty: 164
Skąd: Białystok

Wysłany: 24 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Czekać, czekać, czekać :wink:

Farmerus (cytat):

Kiedy się zacznie?
Za jakiś tydzień, kiedy się wyborcy (czyli Ty też, Czytelniku tego posta) zaznajomią z tym postem :).
I kiedy ostatnia z kandydatek (która notabene o konkursie wie najdłużej :P) przełamie się i w końcu mi zgodę na udział przyśle :D.


Lista kandydatek zostanie dopiero ogłoszona.

___________
Zasady Zakątkowe:
1. Proszę o nieużywanie emotów
2. Przepuszczajcie tekst przez Worda:)
3. Nowi goście przynoszą drobny upominek!
4. Żadnych bójek i pijaństwa:)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 25 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Darkena (cytat):
I już się zaczynają pierwsze kłopoty ;]. Wiedziałam, ze bez kłopotów sie nie obejdzie :P.

A kto mie tak namawiał, żeby robić? :P
Że to w końcu zabawa jeno i ludziska (i nieludziska) na wysokości "zadania" staną? :)

Eon (cytat):
Jest miejsce wolne to cosik powiem.. A może by tak miss mokrego avatarka..? Finał na Konwencie, co Farm..? cytcyt..(mam nadzieję, żę nie jestem winien uszczerbku na wzroku..chehie..)

Uszczerbku winien nie jesteś :).
A o wyborach, jakie proponujesz (żartem na szczęście :D)...
Się nie wypowiem :?

jOjO (cytat):
jako przedstawicielowi rasy będącej w mniejszości wobec rodzaju luckiego łatwiej, i niestety boleśniej, udaje mię się dostrzec przejawy dyskryminacji

Echh...

jOjO (cytat):
nie przekonuje mię argumentacja o lenistwie

Wszystkie avatary Osadników są dostępne na jednej stronie. Przeglądnięcie ich, wyselekcjonowanie żeńskich i wybór spośród nich 10 najładniejszych zajmowało więc stosunkowo niewiele czasu.
Aby przejrzeć wszystkie avatary Jaskiniowców, obecnie trzeba otworzyć stronek prawie 20.
I to w niezbyt wygodnym trybie...

A na czasie, wygodzie i prostocie nam zależało - przypominam: amatorsko!, zabawowo być miało!

I tylko to zadecydowało o takiej, a nie innej grupie, spośród której kandydatki wybraliśmy.
Nie żadne względy (tfu!) polityczne, czy chęć obrażenia kogokolwiek.

Od początku miała to być zabawa jeno, a nie profesjonalne i oficjalne wybory.
Od początku chcieliśmy to zorganizować jak najprościej, coby jak najmniej zachodu to wymagało, coby wybór był w miarę prosty etc...
Od początku planowaliśmy, że na pierwszy (trochę testowy, trochę próbny) raz, wybory chcemy zrobić jak najmniejsze i najmniejskomplikowane (dlatego nie panowie, ale panie!, dlatego nie Jaskinia, ale Osada!), coby (w razie upadku "projektu") nie było nam żal zmarnowanej pracy.
Od początku miał to być jeno konkurs dla chętnych, dobrowolny i w ogóle...

jOjO (cytat):
wręcz mię obraża!
[...]
żądam przeprosin!

Przykro mi, żeś się poczuł obrażony Hetmanie.
Nikogo z nas celem to nie było, nie jest i nie będzie.
Cała winę biorę oczywiści na siebie, jako pomysłodwaca i inicjator całej akcji.
I niniejszym szczerze przepraszam za to, żeś się poczuł, jak ofiara rasistowskich uprzedzeń...

jOjO (cytat):
skoro wybory mają być rasistowskie niech się odbywają we właściwym ghetcie!

W Karczmie tośmy umieścić postanowili, bo tu najłatwiej.
Nie angazując "sił wyższych" można tu bowiem założyć zwykła ankietę, w której można głosować.
Wszak Karczma dla nas, Jaskiniowców jest...
O odpowiednim "gettcie" mowy nie ma.
Nie, jeśli chodzi o Pierwszy Amatorski (i Nieprofesjonalny) Konkurs, zorganizowany przez grupkę zapaleńców, bez żadnych zobowiązań, bez żadnej formy narzuconej odgórnie itp...
Może, jakby się za konkurs wziąl kto inny (ważniejszy :) ), to kiedyś taki (profesjonalny) w miejscu odpowiednim powstanie...
Ale amatorski nie...

I dlatego...
słowo jedno (Twoje Hetmanie, lub kogokolwiek innego, kogo ta zabawa obraża) wystarczy, a "projekt" zostanie zamknięty.

Dlatego też (między innymi) topka ta pojawiła się wcześniej, nim Konkurs odbyć by się miał.
Coby poznać reakcje, zdanie wszystkich...

I skrupułów nie miejcie :) - wy, coście przeciwni :).

Liczyliśmy się (my - Jury) z takim obrotem spraw.
Obawy, że się niektórzy urażeni poczują, towarzyszyły nam cały czas - i próbowaliśmy przeciwdziałać, przewidywać.
I wydało mi się, żem dostatecznie nas zabezpieczył, żem wystarczająco wyraźnie zaakcentował i zaapelował do wszystkich, zeby całość z przymrużeniem oka traktowali...


Ale...
z rasizmem nie ma żartów.


Pozdrawiam! :roll:

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 25 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Konqe (cytat):
Może by tak zabrać się za GŁOSOWANIE???


Sulia (cytat):
Czekać, czekać, czekać :wink:

Farmerus (cytat):

Kiedy się zacznie?
Za jakiś tydzień, kiedy się wyborcy (czyli Ty też, Czytelniku tego posta) zaznajomią z tym postem :).
I kiedy ostatnia z kandydatek (która notabene o konkursie wie najdłużej :P) przełamie się i w końcu mi zgodę na udział przyśle :D.


Lista kandydatek zostanie dopiero ogłoszona.


No więc, proszę niniejszym, aby:

NIE GŁOSOWAĆ :) !

1) możliwe, że wyborów jednak nie bedzie :P

2) przewidziałem innym tryb głosowania - ciut tajniejszy :)

3) cierpliwości :D...


Pozdrawiam :D

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 25 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Farmerus (cytat):
Wszystkie avatary Osadników są dostępne na jednej stronie. Przeglądnięcie ich, wyselekcjonowanie żeńskich i wybór spośród nich 10 najładniejszych zajmowało więc stosunkowo niewiele czasu.
Aby przejrzeć wszystkie avatary Jaskiniowców, obecnie trzeba otworzyć stronek prawie 20.
I to w niezbyt wygodnym trybie...

przykro mi, ale to NIE jest żaden argument
problem siakiś? żeby dać info, że jest TAKI pomysł, ale warto technicznie nieco go ułatwić???

Farmerus (cytat):
A na czasie, wygodzie i prostocie nam zależało - przypominam: amatorsko!, zabawowo być miało!

przykro mi, ale to NIE jest żaden argument
co to za zabawa, która się zaczyna - na publicznym Jaskiniowym! forum - od stwierdzenia:
Wy się z nami NIE bawicie, bo nam się z Wami nie chce...
jeśli nie czujesz, jak urażasz w ten sposób, to uwierz.

Farmerus (cytat):
Od początku miał to być jeno konkurs dla chętnych, dobrowolny i w ogóle...

jak dla chętnych, skoro jest bariera - musisz być z naszej bandy! - dzie tu dla chętnych???

Farmerus (cytat):
I niniejszym szczerze przepraszam za to, żeś się poczuł, jak ofiara rasistowskich uprzedzeń...

wstępnie przyjmuję, ale przeca jesio nie koniec :(

Farmerus (cytat):
W Karczmie tośmy umieścić postanowili, bo tu najłatwiej.
Nie angazując "sił wyższych" można tu bowiem założyć zwykła ankietę, w której można głosować.
Wszak Karczma dla nas, Jaskiniowców jest...

o to to!
a nie dla wybranych, nür für Osadnik!
ale wiesz to doskonale, że nie każdy Jaskiniowiec, mieszkaniec Jaskini jest godzien być Osadnikiem

Farmerus (cytat):
I dlatego...
słowo jedno

jam nie przeciw pomysłowi jako takiemu
ale przeciw wprowadzaniu podziałów tam
dzie ich nie potrza!!!

:arrow: może dziś jesio będzie dostępna lista nicków mieszkańców Jaskini z ich avatarami
:arrow: jeśli kcesz, dziś jesio zdolen jestem założyć grupę - >avatary na które można głosować w konqrsie... itp< dzie dodasz, Ty właśnie, te osoby, które udostępniły swój avatar na potrzeby końqrsu
:!: i będzie to prosta, łatwa i oczywista lista osób, na które - mieszkańców Jaskini! - można głosować

tak niewiele! czebało się zastanowić, aby pomysł, miły i sympaticzny nie wyradzał się w karykaturę i - specyficznie pojmowane - jeliciarstwo!

Farmerus (cytat):
Ale...
z rasizmem nie ma żartów.

nie ma!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 25 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Farmerus (cytat):
1) możliwe, że wyborów jednak nie bedzie :P

2) przewidziałem innym tryb głosowania - ciut tajniejszy :)

3) cierpliwości :D...


Pozdrawiam :D


i to mie nie przekonuje, co do szczerości wcześniejszych przeprosin

uśmieszki, skryte (a jednak w ghetcie!?!) umawiania się...

ech, jakżem przykro zaskoczony...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 25 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
problem siakiś? żeby dać info, że jest TAKI pomysł, ale warto technicznie nieco go ułatwić???

To zabawa miała być jeno. Bez angażowania w to zbyt wielkich sił naszych, ani "wyższych" - bo to już amatorka by nie była.
Topka miała być równie ważna, co topka o ulubionym kolorze, ulubionym rodzaju muzyki czy najfajniejszej grze.
I tyle...
Bez komplikacji.


jOjO (cytat):
przykro mi, ale to NIE jest żaden argument
co to za zabawa, która się zaczyna - na publicznym Jaskiniowym! forum - od stwierdzenia:
Wy się z nami NIE bawicie, bo nam się z Wami nie chce...

Czyli wszyscy, którzy akurat w gronie zapaleńców, chętnych do zorganizowania tej zabawy, się nie znaleźli, też mają się czuć poszkodowani?
Czyli, ja sam, jako mężczyzna (czyli z konkursu wykluczony) też protestować powinienem?
Czyli Osadniczki, które nie zakwalifikowaly się do drugiej rundy (do głosowania tutaj Jury wybrało ich bowiem tylko 12) też mają protestować?
Znaczy też, że nie można założć ankiety na ulubionego bohatera hirosków IV, bo się Ci z III obrażą?
Nie można pogdybać, który zespół rockowy jest najfajniejszy, bo dyskryminujemy zespoły hip hopowe, metallowe itp?
Nie można podysputować nad nalepszym dziełem z Misternych, by autorów (Nie)Powaznych nie urazić...

jOjO (cytat):
jeśli nie czujesz, jak urażasz w ten sposób, to uwierz.
A więc na słowo wierzę, bo rzeczywiście nie czuję zbyt wyraźnie...

jOjO (cytat):
Farmerus (cytat):
Od początku miał to być jeno konkurs dla chętnych, dobrowolny i w ogóle...

jak dla chętnych, skoro jest bariera - musisz być z naszej bandy! - dzie tu dla chętnych???

W wyborach Osadników, wybieramy avatara Osadnika.
O barierach mowa mogłaby być, gdyby były to wybory Jaskiniowców, a jeno kandydatury Osadników Jury by rozpatrywało.
I nic (absolutnie) nie stoi na przeszkodzie, by KTOKOLWIEK inny, kto czasu jeno troszq i chęci ma, zorganizował wybory Jaskiniowców. Wszystkich, lub częśći (panowie, panie, wszyscy zaczynajacy swe nicki od litery "A", same elfy...).
Kwestia woli.
My, zaczeliśmy od Osadniczek. Równie dobrze mogliśmy zacząć od samych siebie (7ki z Jury), albo bywalców Ogniska.
I co w tym złego?
Konkursu nie firmuje przeca żadna władza, żadej urząd...
Jeno lekka i łatwa zabawa być to miała.

jOjO (cytat):
Farmerus (cytat):
I niniejszym szczerze przepraszam za to, żeś się poczuł, jak ofiara rasistowskich uprzedzeń...

wstępnie przyjmuję, ale przeca jesio nie koniec :(

Cieszę sie, gdyż przeprosiny szczere były.
I ponawiam je tutaj.
Przepraszam.

jOjO (cytat):
ale wiesz to doskonale, że nie każdy Jaskiniowiec, mieszkaniec Jaskini jest godzien być Osadnikiem

Wiem. Osadników mniej.
I o to szło...

jOjO (cytat):
Farmerus (cytat):
I dlatego...
słowo jedno

jam nie przeciw pomysłowi jako takiemu
ale przeciw wprowadzaniu podziałów tam
dzie ich nie potrza!!!

Kolejny raz:
podziałem jest już sam pomysł, by jeno Panie pod uwagę brać.

Cieszę sie też, że przeciw Wyborom jako takim nic nie masz.
Znaczy to jednak, że przeciw wyborom Najładniejszego Żeńskiego Avatara Osady jednak coś masz.
Tak więc, słowo jest.
Konkursu (Amatorskie Wybory MISS AVATARA Osady) nie ma.

Oczywiście można zająć się organizacją innego, już pod patronatem władz, politycznie i moralnie poprawnego...
Na przeszkodzie nic nie stoi.

jOjO (cytat):
:arrow: może dziś jesio będzie dostępna lista nicków mieszkańców Jaskini z ich avatarami
:arrow: jeśli kcesz, dziś jesio zdolen jestem założyć grupę - >avatary na które można głosować w konqrsie... itp< dzie dodasz, Ty właśnie, te osoby, które udostępniły swój avatar na potrzeby końqrsu
:!: i będzie to prosta, łatwa i oczywista lista osób, na które - mieszkańców Jaskini! - można głosować

Może (jest szerokie i głębokie) się wezmę za to, jeśli nikt inny chęci miał nie będzie...
Ale odgrzania chęci mie trza, czasu też, coby Jury zebrać znowu (trudno o to), poggadać z nimi. uzgodnic co uzgodnione być musi etc.

jOjO (cytat):
:!: i będzie to prosta, łatwa i oczywista lista osób, na które - mieszkańców Jaskini! - można głosować

Kolejny podział? Sam mam wybrać kandydatów? By się głosy ozwały:
"Czemu X się zakwalifikowal, a ja nie?"
Zbyt poważnie się wokół wyborów zrobiło, zbyt ważnie, zbyt rilowo...


jOjO (cytat):
tak niewiele! czebało się zastanowić, aby pomysł, miły i sympaticzny nie wyradzał się w karykaturę i - specyficznie pojmowane - jeliciarstwo!

Mówisz o organizacji zupełnie nowego i innego konkursu.
I niech sobie taki powstaje - popieram zamysł, bom najładniejszej Jaskiniowiczki też wielce ciekaw.
Nie rozumiem jednak, co komu przeszkadza, aby oba konkursy funkcjonowały obok siebie, oddzielnie.
Jako zupełnie różne, a sobie w drogę nie wchodzące.
Tak, jak i wybory męskie oraz żeńńskie, jak wybory Miss Polski, Miss Europy i Miss Świata, jak Liga Polska w piłce kopanej, Liga Mistrzów, Mistrzostwa Świata...

I tyle łode mnie :).

Pozdrawiam!

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 25 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Mie zaś zastanawiają dwie sprawy:

Czy awatary jurorek mogą kandydować?
Moim zdaniem TAK, gdyż nie kandydują one, a ich obrazki.

Czy jurorki mogą głosować?
Moim zdaniem nie i to niezależnie od tego, czy ich awatary kandydują czy nie.

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 25 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a także Darkena (2 pkt. - obedrze mnie ze skóry za taką zniewagę).


Spróbuję się powstrzymać ;]

Cytat:
A kto mie tak namawiał, żeby robić?


Eeee....ja, ale to tajemnica ;).

Kurka już zaczęłam dostawać pierwsze głosy...chlip.....a miałam sobie ava zmieniać :D.

Poza tym nie bocz się tak na Farmerusa jOjO. Pomysł, żeby konkurs był tylko osadowy, był mój niestety i ja jestem winna wszystkiemu (Farm najdłużej nie chciał się zgodzić na tylko osadowe wybory, bo chciał głosować na Kathleen, która miała konto tylko na forum ). Dla potwierdzenia mały cytacik z archiwum gg:

Darkena (28-02-2004 15:47)
To miss osady ma być
Darkena (28-02-2004 15:47)
a nie spoza Osady
Farmer (28-02-2004 15:48 )
czyl ograniczamy się tylko do Osady (link który Wam podałem?)
Sulia (28-02-2004 15:48 )
jeju..to sięzdecydujmy...Dark tylko Osada?
Darkena (28-02-2004 15:48 )
Osada
Darkena (28-02-2004 15:48 )
Bo na forum nie chce mi się przelatywać 30 zakładek

No i sami widzicie, wszystko mój zamysł i przyjmuję całą winę na siebie. Podałam taki pomysł i większość jury się zgodziła....

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 25 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Ururam Tururam (cytat):
Mie zaś zastanawiają dwie sprawy:

Czy awatary jurorek mogą kandydować?
Moim zdaniem TAK, gdyż nie kandydują one, a ich obrazki.

Z założenia uznaliśmy, że mogą.
Tak i, kilka avatarów jurorek w pierwszej 12tce się znalazło :).

Ururam Tururam (cytat):
Czy jurorki mogą głosować?
Moim zdaniem nie i to niezależnie od tego, czy ich awatary kandydują czy nie.

Tu też uznaliśmy, że mogą - nawet na siebie.
Wyszliśmy z założenia bowiem, że każdy wybiera swego avatara dlatego właśnie, że się mu podoba.
Choć już wiem, że nie wszystkie jurorki głosowałyby na siebie :).
Ale...
może rzeczywiście lepiej byłoby, gdyby nie mogły głosować...

Darkuś (cytat):
Pomysł, żeby konkurs był tylko osadowy, był mój niestety i ja jestem winna wszystkiemu

Dzięki Darkuś :).
Ale jako pomysłodawca i samozwańczy przewodniczący Jury odpowiedzialność na siebie biorę :).

Darkuś (cytat):
Poza tym nie bocz się tak na Farmerusa jOjO

Się nie obawiaj :).
Obaj jesteśmy istotami (khuzdem i ćwierćelfem) dorosłymi i nie przenosimy na grunt prywant róznicy zdań dotyczących sprawy jednej tylko. Waśni między nami (z tego co wiem przynajmniej) nie ma i nie było :).


A teraz...
ja sam żem (cytat):
I dlatego...
słowo jedno (Twoje Hetmanie, lub kogokolwiek innego, kogo ta zabawa obraża) wystarczy, a "projekt" zostanie zamknięty.
[...]
Tak więc, słowo jest.
Konkursu (Amatorskie Wybory MISS AVATARA Osady) nie ma.

Tak więc TEMAT ZAMYKAM.
Może czasowo :) - bośmy troszq z Hetmanem sobie poggadali.


Dziękuję w tym miejscu wszytskim, którzy byli w projekt zaangażowani.
Przepraszam wszystkich, których sam konkurs lub dyskusja przez niego wywołana obraził lub zniesmaczył.
I proszę o wyrozumiałość. A takżę wiarę i cierpliwość :).
Może pomysł wróci :D...

a teraz
Pozdrawiam!

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 25 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

taaa i zaś na tyrana żem wyjszedł...

cieszy mię pomysł (szczegóły nieco dopracowania wymagają!)
cieszy zrozumienie dalszych konsekwencji
cieszy poczucie odpowiedzialności (nikt nie zwalał na nikogo!)

liczę, że za kilka dni o sprawie misek znów poczytamy! :P

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 27 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

REAKTYWACJA WYBORÓW :!: :!: :!: :P:D

Doszliśmy z Hetmanem do porozumienia :).

Tak więc, po drobnych, acz dla Hetmana znaczących, zmianach w formule i nazewnictwie WYBOÓW MISS AVATARA...

Konkurs zostaje odmrożony :).

Jeśli wsjo pójdzie po naszej myśli, zastartujemy najdalej za tydzień :)...

Póki co, czekamy na ewentualne, kolejne uwagi... :P

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 28 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

A więc, skoro żadnych (jak na razie przynajmniej) głosów sprzeciwu nie ma, to ja omówię po krótce formę, w jakiej wybory przeprowadzimy :).


Pierwsza, pierwotna, ale raczej odrzucona już opcja
to głosowanie tajne, za pośrednictwem maili.

Czyli, każdy, kto chciałby oddać głos, słałby maila do mnie ze swoimi typami (:D).
A ja na końcu bym wsjo podliczył i ujawnił calości :).

plusy:
tajność :)

minusy:
niektórym nie chce się maili pisać :D
mógłbym być posądzony o jakieś machloje :oops:


Druga, słabo rozpatrywana, ale możliwa opcja
to głosowanie postami, w tej topce, jak to już nawet paru zapaleńców (:D) zrobiło

Wiadomo, o co chodzi :).

plusy:
łatwość
podwójna jawność (wiemy kto i wiemy na kogo głosował)

minusy:
chaos


Trzecia opcja, początkowo mająca być wcieloną w życie
to założenie ankiety, w której każdy Jaskiniowiec głosowałby na jedną, wg niego najłądniejszą kandydatkę

Tu też wszystko jasne - co do technicznego wykonania.

plusy:
tajność tego, kto głosował
jawność tego, która kandydatka ile ma głosów

minusy:
można oddać tylko jeden głos - co niektórym mocno utrudniłoby wybór


Czwartą opcją, jest ta, którą obecnie planuję zrealizować, ale która nie jest ostatecznym rozwiązaniem
a jest to założenie trzech ankiet, w których wyborcy zagłosowaliby na 3 najładniejsze według nich avatary

A więc, byłyby 3 ankiety.
W pierwszej z nich, oddając swój głos, wyborca przydzielałby kandydatce 3 punkty (1 głos = 3 pkty dla danego avatara).
W drugiej ankiecie, głos wyborcy wart byłby 2 punkty.
W ostatniej zaś, tylko 1 punkt.

W ten sposób, każdy z wyborców może ułożyć sobie ranking 3ech pań na 3ech kolejnych miejscach - jedna z 3ma punktami, jedna z 2ma punktami, i jedna z 1nym punktem.
Oczywiście, nieykluczone jest, by we wszystkich ankietach zagłosować na jednego avatara - jeśli wyborca uważa, że to on właśnie jest tym jedybym, najpiękniejszym i tylko on zasługuje na punkty wyborcy.

Jesli jednak wyorca decyduje sie na podział punktów między 3 kandydatki, pamietać musi, że ważne jest to, w której ankiecie na którego avatara głosuje.

Najprawdopodobniej, same ankiety (już po wyborach) zostałyby usunięte - coby nie zaśmiecać Karczmy (w końcu to, razem z tą, aż 4 topki).
Dlatego też, jeśli ktoś chciałby skomentować (w poście) swój wybór, i chciałby, by ten komentarz ostał się dla potomności (a nie zniknął wraz z ankietą), musiałby posta tego postawić w tym miejscu.


Piątej opcji jeszcze nie ma, ale moze ktoś z Was ją wymyśli... :D


No...
na razie tyle :).

Jakieś pytania? :D

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 28 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Farm, powiem tak:

Jestem za czwartym rozwiązaniem, bądź za pierwszym.

:arrow: W pierwsze jest zdecydowanie najmniej chaotyczne i w sumie łatwo można było by to zorganizować. Chyba każdy ma w sobie na tyle przyzwoitości, by zaakceptować wolę większości (głupi i niezamierzony rym :D ). Wybory były by tajne i ogólnodostępne. Mógłbyś np. postawić warunek, że email musi mieć temat np. "Wybory miss avatara" i że wolno rozdzielić tylko 6 pkt. W ten sposób mógłbyś je łatwo wyłapać i w odpowiednim czasie podliczyć (np. po zakończeniu wyborów). Jeśli komuś nie chce się słać emaila i poświęcić na to te 2 minuty, to najlepiej niech WoGóle nie bierze udziału. Takich leni nam nie trzeba. W ostateczności to dla naszych miłych pań :lol:

:arrow: Czwarte jest najbardziej profesjonalne :D , ale jednocześnie najbardziej czasochłonne do zrobienia. Gdyby wybory już się odbyły, to ten topic mógłby być zablokowany i powstać nowy - "czysty", specjalnie na wybory. Po głębszym namyśle stwierdzam, że wybór 4 jest jednak najlepszy. Wyniki można by było sprawdzać na bieżąco i tak jak w poprzednim, nikt nie mógłby się sugerować wyborem innych. Z drugiej strony: ogranicza to możliwości rozdzielania punktów. A jeśli ja chciałbym wszystkie punkty przyznać jednej Osadniczce? Przy okazji 4 sposobu głosujący mógłby zdecydować czy ujawnić na kogo głosował czy nie (można przecież napisać posta).

No i to tyle moich propozycji i uwag. Liczę na pomyślny rozwój wyborów.

Pozdrawiam

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 28 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, najlepsza jest opcja nr. 2: Co prawda, wybory będą nieco chaotyczne, ale głosujący nie będą musieli zaglądać do trzech ankiet, żeby oddać głosy - przyznacie, trochę irytujące jest przełączanie się między tematami...
___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 28 marca 2004     Amatorskie Wybory MISS AVATARA wg SJ-7 :) Odpowiedz z cytatem

Ghost (cytat):
przyznacie, trochę irytujące jest przełączanie się między tematami...


Ja bym już wolał przełączać się między tematami (można tematy ułożyć koło siebie i klikać po prostu "następny temat") niż pisać na forum, w którym trzeba by było selekcjonować posty na takie, które zawierają tylko głosy na daną Osadniczkę i takie, które były by komentarzami. Chyba że moderatorom chciało by się grzebać w tym bałaganie. Poza tym ktoś mógłby się sugerować wypowiedziami innych (większości), na zasadzie "nie chcę być inny".

Ten ostatni argument jest największą zbrodnią rozwiązania nr 2. W końcu mamy właściwie same ładne Osadniczki :D (bo która wzięła by sobie za wizerunek jakąś jędzę :) ) więc o stronniczość łatwo.

Farm: liczę na Twoje zdanie w tej sprawie.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.