Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-28 11:58:22
Autor Wiadomość
Anthon



Dołączył: 19 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Minoc

Wysłany: 29 marca 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Ja tu jesem nowy i coz.. gubie sie troche. Moze dla stalych bywalcow to cos dziwnego, ale tak wlasnie jest. Mimo to jestem przeciw - nie sadze zeby to wypalilo.. a ludzie nie maja nieskonczenie wiele czasu.. Mysle ze jak nowicjusz ma problem to inni uzytkownicy nie odmowia mu pomocy..
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 3 kwietnia 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
czyżbyście się znali!?!


Można tak powiedzieć. Wymieniliśmy ze soba sporo korespondencji, otrzymałem od Niego m.in. zadanie stworzenia paru jednostek do WoG - a. Ale o tym to już cicho sza! Wysłałem mu jeden numer naszej szkolnej gazetki, a on wygłosił o niej opinię która była dla mnie bardzo cenna. Acid, jeśli to teraz czytasz, to pozdrawiam.

A zaczęło się tylko od tego, że napisałem do Niego przez "Stajnię posłańców" pochwałę dla Jego strony.......

I na co rzuca to nowe światło?

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 3 kwietnia 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Mię się tam ten pomysł podoba. Co prawda nie do końca w takiej formie, jak podaje Damiaen, ale przecież po to jest ten topic, by ten projekt dopracować.

I nie mówcie, że wcale nie jesteśmy tacy wielcy - jesteśmy. A jeśli nie wielcy, to na pewno dość chaotyczni (dla nowego użytkownika) i mocno odbiegający od typowych For dyskusyjnych, w których jest po 10-15 podfor. U nas jest ich ZDECYDOWANIE więcej. I choćby dlatego warto powołać coś na wzór tych "miszczy" ;).

Ale zrobić to inaczej. Po prostu podać w jakimś dobrze widocznym miejscu (przy rejestracji? jakiś dodatkowy link?) numery GG, maila, dane, etc. o osobach, które w Jaskini by się wyznawały i miały chęć do żmudnego i dość nudnego (jeśli powtarza się kilkanaście razy) tłumaczenia co jest gdzie. I coś takiego można powołać. Bardzo mało z tym zachocu a przydać się może.

Przykład: Nowy Użytkownik chciałby napisać recenzje swej ulubionej książki, jednakże nie ma pojęcia gdzie ma kliknąć. Próbuje poszukać w opisach danych podfor, jednakże nie znajduje nic o książkach. I co ma robić? Przeglądać po kolei wszystkie możliwe podfora, by znaleźć to jedno - 'Salonik'? Ano, wystarczyłoby, że zaGGadałby to którejś z tych osób i tyle.

Owszem, można powiedzieć, że teraz także może zaGGadać do kogoś, odkąd mamy numery GG w profilu. Jednakże taka osoba czułaby większą pewność siebie, jeśli wiedziałaby, że TE osoby same zadeklarowały chęć pomocy i na pewno nie wyjdziemy przed nimi za głupka. Bo spróbujmy wcielić się w postać takiego new usera. Mało o nas wie, nie ma pojęcia o zasadach panujących u nas, etc.. I jestem pewien, że czuje niepewność, jeśli ma zaGGadać do jakiegoś weterana. Ułatwmy im to !!

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 3 kwietnia 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Pomysł mi się nie podoba. Jeszcze większe podziały w już i tak bardzo podzielonym Imperium. A po co?
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 3 kwietnia 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Jestem na nie.


Próba sformalizowania czegoś, co istnieje i działa lepiej gdy sformalizowane nie jest.

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 4 kwietnia 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Zdanie wasze ma ów temat poznałem i zamknąć jestem go gotów. Dziękuję za liczne, choć w przeważającej części nieprzychylne opinie, ale jak powszechnie wiadomo - krytyka popycha do dalszej pracy nad sobą i swymi ideami ....
___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 4 kwietnia 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Ekhmm... jak zamknąć temat? Autorzy chyba mogą ?

Póki co tematu nie zamykaj. Może ktoś będzie się jeszcze chciał wypowiedzieć, albo co... :)
W terminie późnieszym sam topkę zamknę...
Farmerus

___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eon



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: ..zza wydm przy ognisq...

Wysłany: 4 kwietnia 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Faramir całkiem dużo (cytat):
... ([jakkolwiek, trochę napisał..])
Hmm.. powiem z autopsji.. Sam jestem całkiem 'niedawnym' Jaskiniowcem (a Osadnikiem, od jakiś dwóch tygodni..chyba..-stan na dzień dzisiejszy[4 kwietnia'04]).. Lecz jakoś się odnalazłem w gąszczu Vortalu.. i mogę dać przepis na odnalezienie się w tych (c)haszczach pieczarowych:

:arrow: Wertowanie, szukanie, klikanie(?), kicanie po tematach (pozdrowienia dla ciernia..chehie..), otwieranie okien, drzwi, schowków na partyzantów, piwnych piwnic, winnych winnic, nie winnych odnośników (pisanych często małą czcionką) i czego tam jeszcze..się da

:arrow: Czym byłaby sama wiedza, bez logicznego kojarzenia faktów, zdarzeń, mozaiki całego tego świata..? Takim Światem jest Imperium.. A więc - logika, inteligencja, bystrość i spostrzegawczość - bez tego pierwsza wskazówka bierze w łeb..
8) ..i to tyle.. taki mój klucz (do sukcesu..?chehie..). Pozdrawiam..

___________
Cytat:
"Wiedzcie to, bracia moi umiłowani. Każdy człowiek ma być prędki do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do srogiego gniewu;"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 6 kwietnia 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Ja odkryłem spory kawał Imperium jeszcze za czasów bycia gościem. Jesli rzeczywiście ktoś chce dostać się do jaskini, to spokojnie może poznać krok po kroku przed otrzymniem kluczy.

Poza tym samotne odkrywanie zakamarków Forum jest bardzo....... ekscytujące. Mi zostało jeszcze wiele do odkrycia i to właśnie mi sie podoba: nie będzie miejsca gdzie nie będę miał nic do pisania. Zawsze jest jeszcze temat, w którym mogę sie wypowiedzieć.

Mistrzowie zbyt ułatwili by wszystko. Odkryli by wszystkie karty, zanim partyjka by się skończyła. nie podoba mi się to.

Jestem na nie

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 6 kwietnia 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

To krótko...
Mówiąc szczerze, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, że nowi aż tak chętnie eksplorują zawartość Jaskini. Sądziłem (nie bijcie!) że jednak... nie będzie aż tak dobrze. Zaskoczyliście mnie... Więcej już nie mówie, bo sam się gubię w swych słowach i myślach :)

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 7 kwietnia 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

Far, może ja jestem wyjątkiem, ale jak zobaczyłem jak ogromna jest Jaskinia to aż oniemiałem. Znalazłem tu wszystko - bibliotekę, w której można było poczytać Leksykon (dotychczas niegdzie indziej nie było czegoś takiego), strategie etc; gigantyczny zbiór map do wszystkich części Herosa, szczegółowe opisy wszystkich odcinków Heroes (w tym genialna wprost Kraina WoG), najświeższe newsy dot. Heroes 5, bractwa, aktywną społeczność graczy, Arenę (choć nie wiem co tam właściwie się robi).

Jaskinia jest największa. To nie ulega wątpliwości. Zwłaszcza po integracji (wybaczcie za to słowo :-) z Twierdzą Smoka. Jeśli dalej będzie się rozrastać, to pokuszę się o stwierdzenie, że nie będzie zbyt dobrze.

Za czasów bycia gościem (dziś to się nie zmieniło) ja oszalałem na punkcie jakiejś gry, to chciałem grać w nią i czytać jakieś teksty dotyczące jej. Kiedy grałem w Diablo ][ to przeczytałem jego recenzję w CDA chyba 20 razy. To samo było z Heroes. Znalazłem oficjalną stronę ale:

:arrow: Aktualizacja raz za 1,5 roku
:arrow: Stanowczo za duże luki w informacjach

Kiedy zmieniłem stronkę trafiłem do Jaskini. Przeczytałem wszystkie działy o różnych częściach sagi, i zacząłem szperać wszędzie gdzie tylko się dało: Heroesland i wszystko co tam jest, Biblioteka, powstająca Wieża Kartografów i........... Forum!.

Tyle tam było do czytania, że do dziś nie odkryłem wszystkiego.

Pozdrawiam

PS. Niech nikt nie odpisuje, bo to już jest chyba offtopicowanie.

Dobrze, że przynajmniej masz tę świadomość :D.
Swoją drogą, to może przydałoby się to gdzies przenieść... Zastanawiam się jedynie, czy "Greenhorn Zone" to właściwa lokacja.
Może jest jakoweś miejsce, gdzie nowi mogą dzielić się własnymi doświadczeniami?
Hexe

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Moandor



Dołączył: 24 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Łapy woj. podlaskie

Wysłany: 9 kwietnia 2004     Mistrzowie w Osadzie ?! Odpowiedz z cytatem

W zasadzie ja również byłbym lekko przeciwny zapodanemu na samym początku pomysłowi. Nie będe starał się żeby takowy, jeśliby sie znalazło trochę chętnych ludzi, nie wszedł w życie, ale angażować się w to przedsięwzięcie też nie będe.

Mistrz i giermek.... :) A to ma być cośw stylu Don Kichote i Sancho Pansa? :)

Pozdrawiam

MOANDOR

___________
Póki Bóg nie odsłoni przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie sie mieścić w tych paru słowach:
Czekać i nie tracić nadziei!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.