Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 9:21:53
Autor Wiadomość
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 9 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Jak wielu z Was wie, przez historię gier HoMM przewinął się kiedyś nowy rodzaj zamku - The Forge. Miał on się ukazać pierwotnie w dodatku Armageddon's Blade, a później w postaci odrębnego patcha, jednak wskutek nie tyle licznych, co drastycznych prostestów fanów usunięto go ze świata H3. Od jakiegoś czasu była mowa o ewentualnym sprowadzeniu zamku Forge do gry, ale dopiero niedawno cokolwiek ruszyło. Obecnie trwają prace nad elektroniczną petycją, która posłuży do przedstawienia 3DO/NWC naszego stanowiska proszącego o udostępnienie The Forge. Jednak zanim cokolwiek ruszy na większą skalę, to chciałbym zobaczyć jakie jest poparcie dla takich działań w Osadzie, jako iż spodziewam się, że to właśnie z Osady będzie pochodzić większość głosów. W wypadku niskiego zainteresowania, po prostu nie będziemy o nic kruszyć kopii, a przynajmniej nie w formie petycji, ale pojedynczych, indywidualnych maili do 3DO/NWC.
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
AtakeeR



Dołączył: 7 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Mahakam

Wysłany: 9 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Na co głosowałem chyba nie trzeba się domyślać ? :) - Forge by wreszcie ostatecznie połączyło fabuły M&M i HoM&M
___________
Jam jest AtakeeR z Mahakamu
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 9 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Jak to psuje klimat?? Przecież nikt nie grał w Forge... więc nie wiadomo jak to jest.
___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
xelloss



Dołączył: 1 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Strefa 51

Wysłany: 9 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Ja jestem jak najbardziej za. Dodanie Forge'a dało by HoMM3 mocny powiew świeżości, którego tak bardzo byśmy wszyscy chcieli. W zasadzie najciekawsze elementy mitologii europejskiej i arabskiej, więc albo twórcy odwołaliby się do motywów s-f, albo do mitologii dalekowschodnich(cholernie ciekawe są), afrykańskich(szczerze móiąc nie znam) lub indiańskich(oni również mieli parę fajnych mitów, niestety największe ośrodki kultury-Azteków, Majów i Inków-wybito zanim dowiedziano się czegoś więcej:(), które również zniszczyłyby bajkowy klimat gry w europejskim pojmowaniu tego słowa, gdyż wszyscy 'bajkowy klimat' kojarzą ze średniowieczem, kulturą rycerską itp.itd. Więc uważam, że należałoby wprowadzić Forge.
___________
-Jestem tu nowy!
-Za Gomeza!:)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KoliJack



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Mysłowice

Wysłany: 9 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Ech i jak to teraz wytłumaczyć??

Z jednej strony jestem wyjątkowo niechętny Forge, a z drugiej chcę mieć ten upragniony 10 zamek a wszystko na to wskazuje że tylko dzięki Forge mogę go otrzymać.

Na szczęście jestem "reformowalny" i gdy wyjdzie patch z Forge to go odrazu zainstaluję. Będę grał tym zamkiem tak jak by był w HoMM od zawsze, a jego futurystyczny klimat jakoś przeboleję (dopóki się nie przyzwyczaję).

___________
K.O.L.I.J.A.C.K.: Knight Optimized for Logical Infiltration and Judo/Android Calibrated for Killing
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 9 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

A ja znowu posłużę się wypowiedzią Grega:

W świecie gier HoMM i MM jak najbardziej! Zdziwiłbyś się ile jeszcze nielogicznych połączeń ma tam perfekcyjny sens!

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fuuzy



Dołączył: 19 października 2002
Posty: 164
Skąd: Wasilków na Podlasiu (to nieprawda że ludzie porozumiewają się tu językiem gestów i chrząkni

Wysłany: 10 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Tak... Forge jest właśnie tym co mi się śni po nocach. Ostateczne połączenie. No i ten ukochany przeze mnie klimat. MIodzio.
Nie rozumiem zupełnie jak osoby, które w MM nawet nie zagrały ani razu, mogą decydować co ma klimat HoMM a co nie? Toż to bzdura.
No ale co do Forge... ile ja bym dał by pojawiło się to w Wogu 3,58.
Sam screen z Forge... podobnie jak u Acida... długo gościł jako tapeta na moim komputerze, dodająca mi jednocześnie natchnienia (co prawda teraz Forge już nie trzymam... bo natchnienie biorę patrząc na tapetę z Yuną z FFX ;).

PS
Co do Forge w Wogu (o ile kiedykolwiek będzie to możliwe)

Mam nadzieję, że fabuła Forge również zostanie udostępniona przez JVC. Bo ja niestety uznaję tylko oficjalne źródła.

___________
Mamo! Spójrz! Jestem w Internecie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 10 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Nie wiązałbym nadziei na Forge w Wogu. Powód prosty. W WoG gra jeszcze mnóstwo ludzi, którzy nie chcą mieć elementów sf w Herosach. Należy to uszanować. Inna sprawa, że gdyby petycja powiodła się (Acid, może podasz parę szczegółów czy to na razie pomysł, czy już jest w trakcie realizacji?) to chłopaki z WoGa mogliby się zabrać za ten zamek i przygotować patcha, który byłby kompatybilny z HoMM3 i WoG, ale nie byłby częscią WoGa
___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fuuzy



Dołączył: 19 października 2002
Posty: 164
Skąd: Wasilków na Podlasiu (to nieprawda że ludzie porozumiewają się tu językiem gestów i chrząkni

Wysłany: 10 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Hmm... no coś takiego to mi większej różnicy nie zrobi. Ważne żęby Forge było :)


PS
Rekolorowałem (fajne słówko, no nie? :)) trcohę jednostek z MM7. Jeśli chcesz Avatarze to mogę Ci je podesłać. Zobaczyłbyś czy ewentualnie dałoby się je pokazać dla Wog teamu :)

___________
Mamo! Spójrz! Jestem w Internecie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 10 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

4 zdania od Kwasowego Smoka:

1. Czas na mój głos. Do tej pory nie głosowałem, bo byłoby to według mnie nie fair. Jednak wszyscy już wiedzą, jaką opcję wybrałem i teraz tylko dokładam do przewagi. Forge już raz na prawdę mi się śniło :)

2. Petycja, drogi Avatarze, jest w trakcie realizacji, ale jeszcze nie widziałem dotychczasowej pracy. Muszę się sam skontaktować z Zolwikiem, żeby dowiedzieć się czegoś więcej

3. Właściwie to według mnie, najlepszym rozwiązaniem byłoby albo umieszczenie oddzielnego patcha (np. 3.585 :) do WoGa albo po prostu dodanie opcji wyłączenia wszystkich jednostek i zamków Forge. Druga możliwość jest o tyle lepsza, że ludzie, którzy chcieliby poznać pełną fabułę, ale są stanowczo przeciwni Forge mogliby się 'męczyć' z tym zamkiem tylko w kilku kampaniach.

4. Co do jednostek z MM, to mam dwie złe wiadomości Fuuzy:

- po pierwsze, nie otrzymałem (i już na 90% nie otrzymam) żadnej odpowiedzi dotyczącej możliwości realizacji tego pomysłu.
- po drugie, niestety, ale nawet po ekstrakcji wszystkich animacji z MM nadal jest ich o połowę za mało. Brakuje m.in. ataku 'w górę', ataku 'w dół', obrony, chodu 'w górę', chodu 'w dół'............

(dopisane później)
no...... ehm... pomyłka...... te animacje, o których mówiłem właściwie są (co prawda nie ma obrony, ale to można skombinować łącząc kilka klatek)... wybaczcie niewiedzę, ale...w końcu jest błogosławieństwem, prawda?

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 10 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

No to i pan moderator się wypowie:)

Powiem krótko: jestem za Forge z jednego powodu: ciekawości, a chęcią bym zobaczył jak to wygląda w świecie Homm... nie wiem czemu ktoś tutaj protestuje przeciw temu!? Przecież to nikomu nie szkodzi, a niektóym może sprawić przyjemność!

Panowie! Przywróćmy Forge do życia!

Pan moderator się wypowiedział ;)

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 10 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

a ja się niesamowicie uczepię słówka :P

To ma sens! Tylko, że nie jest logiczne. Logika jest pojmowana różnie w różnych światach, ale sens jest uniwersalny. W kontekście fabuły i reszty świata MM i HoMM ma to perfekcyjny sens. Dla Gelu lub Archibalda byłoby to także doskonale logiczne, ale nie dla nas.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 10 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Fieldy (cytat):
Faramir - sa osoby które nie chca Forge np. ja :!: Jakos nie potrafie sobie wpoic ze jak bym grał moim ulubionym zamkiem Castle gdzie sa ryzerze, łucznicy, gryfy, magowie, kawalerzysci, anioły i walcze z jakimis machinami które tu nawet nie powinny byc! moze w grze laser lub karabin nie bedzie silniejszy od strzał łucznika ale to i tak nie zmiania faktu ze to jest bez sensu!
Kazde ma przeciesz swoje zdanie i je podzielam. Chcesz Forge? to se je bierz.


Co do ostatniego zdania...

I oto właśnie chodzi!

Ja chcę, to wezmę! Ty nie, top nie! Ale patcha niech zrobią! Czemu bedziemu chłopakom zabraniać? :) Zresztą, jak mają chęć, to bardzo dobrze, niech z niej korzystają!

I tyle!

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Guinea



Dołączył: 20 maja 2000
Posty: 164
Skąd: że znowu!

Wysłany: 10 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Ja tam jestem za. Jak zrobią to ściągnę i zagram. Jak nie - trudno. Rozpaczał nie będę. Chociaż jeśli jest "prawie gotowe" to szkoda by to było tak po prostu porzucić, co usiłuje zrobić 3DO.
___________
Achtung! Weasel!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ronald



Dołączył: 11 lutego 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 12 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Czy jest jakaś strona, albo czy istnieją obrazki zwiłzane z tym zamkiem?
___________
Wszystko co ma swój początek ma też swój koniec.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 12 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Ech..... ISTNIAŁA..... przykro mi, gdyż jest to duża strata..... obecnie jedyne co można znaleźć to garść suchych informacji w necie... może Avatar jednak znajdzie kiedyś czas i miejsce, ażeby umieścić grafiki z hewoo.com.... ale Avatar, nie sugeruj się tym! Z pewnością jesteś zawalony różnymi rzeczami do zrobienia ....
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kameal I Prawy



Dołączył: 17 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 13 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Zapene sie zdziciealelosowalem za. tak, wybrałem pierwszą opcję...
Gdy były spory co do tego, jaki zamek ma sie pojawic w AB, bylem za Confluxem.
ALe teraz- teraz jestem za Forge. Czy zepsuloby klimat- dla mnie nie. Z tego co mowi Acid i inni ( o fabule M&M)c to byloby ok. poza tym, w odsadzonej od czci io wiery grze Crusaders of M&M byla fururystyka- i byla w porzadku.

___________
,,Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sir Wookash



Dołączył: 30 marca 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 13 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Jakieś screeny z forge'a widziałem na którejś polskiej stronie o heroes'ach (raczej mało znanej). Nie pamiętam adresu, ale poszukam.
___________
Peace!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 13 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Jestem za.
Coś nowego nawet jeśli psuje klimat fantasy zdało by się herosom.
W morrowindzie też były mehanizmy i ruiny zaawansowanej tehnicznie rasy a jakoś sprzeciwów nie widziałem.

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
skryty



Dołączył: 25 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Słupsk

Wysłany: 14 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Nie powiem, żeby mi sie to śniło po nocach, ale chętnie bym zobaczył jak wygląda. Zawsze to coś nowego, a jak się nie spodoba to reinstall i po sprawie :)
___________
Only God can judge me...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ronald



Dołączył: 11 lutego 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 14 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

http://www.homm.art.pl/armageddon/forge_opis.htm

strona o Heroesie, informacje o Forge. Zobaczcie i wygłoście swoją krytykę(lub zachwyt)

___________
Wszystko co ma swój początek ma też swój koniec.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 14 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Dzięki! .....nic specjalnego.... ale dobre i to!
trochę informacji na temat samego miasta i trochę szkiców koncepcyjnych.... na razie to musi nam wystarczyć. Dzięki Ronaldzie!

Jednak zarzucę autorowi jeden błąd:
"Większość z nich desperacko błagała NWC, aby ponownie rozpatrzyli swoją decyzję i jak najszybciej usunęli Forge z Armageddon`s Blade. "

Otóż żadna "większość" , ale co najwyżej 5% wszystkich fanów.... a i ta liczba jest mocno przesadzona.... zresztą spórzcie tylko na wyniki ankiety - jaka większość? (zrozumiałym jest, że jeśli na razie jeden głos to 5%, to raczej niemożliwe, aby tylko tyle osób było przeciwne, ale i tak widać gdzie jest miażdząca większość :))

oraz nie "błagała" ale wręcz groziła, domagała się i żądała... :(

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 15 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Ronald (cytat):
http://www.homm.art.pl/armageddon/forge_opis.htm

strona o Heroesie, informacje o Forge. Zobaczcie i wygłoście swoją krytykę(lub zachwyt)


Proponuję aby poszukać lepszego screena, gdzieś go widziałem, proponuję dać go do jakiejś galerii w jaskini. Popytam ludzi może gdzieś go mają, jeszcze lukne na swój dysk bo kiedyś sciągnałem go sobie z netu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 15 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Wow!
Wygląda świetnie! Nowe jednostki, nowi bohaterowie, starajcie sie ludzie starajcie bo chcę to zobaczyć w praktyce!

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ronald



Dołączył: 11 lutego 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 15 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Jeśli Forge miało takie być, to moimzadniem to beznadzieja. Ok mogłó by być miasto zaawansowane technicznie, ale nie aż tak. Ogr z rakietnicą z celownikiem laserowym, coś tu nie pasuje, a miasto wygląda jak jeden wielki generator.
___________
Wszystko co ma swój początek ma też swój koniec.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.