Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-18 10:13:55
Autor Wiadomość
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Każdy z nas coś czyta: podręczniki, gazety, książki, ulotki reklamowe, szyldy, napisy w telewizji, czasopisma i milion Bóg wie jakich innych rzeczy. Chciałbym skoncentrowac się w tym miejscu na tych ostatnich.

Jakie czasopisma czytacie?

Od razu zaznaczam, że chodzi tutaj o coś, co wychodzi przynajmniej raz w tygodniu, nie codziennie jak "Wyborcza" (jak pewien szacowny antybohater ostatniej afery ogłosił w dennej reklamie, że jest to PISMO.......). Możecie tutaj pisać o każdym rodzaju czasopism: komputerowych i niekomputeriowych. Dzięki temu temat zyska więcej wątków. Możecie mówic tutaj o:

:arrow: Co czytacie
:arrow: Czego nie lubicie czytać
:arrow: Krytykować (rzeczowo) pisma które Waszym zdaniem na to zasługują
:arrow: Jakie są wady i zalety czytanych przez was pism
:arrow: I co jeszcze wpadnie Wam do głowy. Ważne, bo tylko jakoś dotyczyły prasy.

I nie gadać o książkach.

Ja swoją wypowiedz zamieszczę w odpowiednim czasie. Życzę miłej dyskusji. Jesli taki temat już gdzieś istnieje to proszę o usunięcie topica.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Moandor



Dołączył: 24 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Łapy woj. podlaskie

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Ja nie poudzielam się za bardzo, bowiem dawno już nie czytałem żądnego pisma. Ale pomysł na temat dobry. Mam nadzieję, że nie sejdzie to na tematy Bravo, popcornu, bravo girl, czy podobnych szmatławców.

MOANDOR

___________
Póki Bóg nie odsłoni przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie sie mieścić w tych paru słowach:
Czekać i nie tracić nadziei!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Mam podobne obavy. Miejmy nadzieję, że nasi współmieszkańcy czytują bardziej ambitne pisma, chociażby "Film".
___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

CD-Action, Komputer Świat GRY i gazetkę mojej szkoły - "Krytyk" - komentujemy tutaj filmy, gry komputerowe, muzykę, książki i sztukę.

Konqe (cytat):
Mam podobne obavy


Obavy? Gdybyś miał odrobinę przyzwoitości to zrobiłbyś dwa "V" żeby wyglądało w miarę jak "W". Nie znoszę tej "Alternatywnej Polszczyzny"...
Te całe "jush", "chemu", "obavy", "kapishon" itd...

P.S.

A czemu nie gadać o książkach? Aż mi się większość mojej klasy przypomniała - jak była lektura do przeczytania to cały lud szlag trafiał (nie licząc moich trzech kumpli, mnie i mojej dziewczyny)...

Po pierwsze - temat o ortografii mamy. Więc jak coś - proszę tam.
Po drugie - nie o książkach, bo o książkach topic jest (poniekąd). "Bohaterowie literaccy". Radzę poczytać, bo warto.
Hexe

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aiwelosse



Dołączył: 17 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: okolice Piły

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

ActionMag, Poltyka, Angora. CD-Action od czasu do czasu - po starej znajomości, choć nie ze swojej kieszeni.
___________
S. Grochowiak: "Mikroliryka" (fragment)

Gdy o księżycu - to mówić łyżką od soli,
Gdy o słowikach - to znać kaniony ich gardeł,
Gdy o miłości - to kłaść w milczeniu na stolik
Włosy twoje osobne
I twarde
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Pierwsze słowo: Salonik? ;)
Drugie słowo: Newsweek.
Bo interesujący i ciekawie wydawany. Wzmiankowaną przez UJ "Politykę" też czasem czytam, jeśli uda mi się dorwać (nie chce mi sie kupować, to czytam jesli ktos ma :P).
Ach, i bym zapomniał - Fuckt ! :)))

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Moandor



Dołączył: 24 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Łapy woj. podlaskie

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
P.S.

A czemu nie gadać o książkach? Aż mi się większość mojej klasy przypomniała - jak była lektura do przeczytania to cały lud szlag trafiał (nie licząc moich trzech kumpli, mnie i mojej dziewczyny)...


Wydaje mi się, że lepszym miejscem do rozmowy o książkach jest topic: Bohaterowie Literaccy i Literatura inna niż fantasy, zamieszczone w Saloniku Artystycznym.

Jeśli ktoś ma ochotę do dyskusji to zapraszam serdecznie.

MOANDOR

___________
Póki Bóg nie odsłoni przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie sie mieścić w tych paru słowach:
Czekać i nie tracić nadziei!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aiwelosse



Dołączył: 17 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: okolice Piły

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Far: Dzięki, że przypomniałeś! :) Drugi numer pakuję w kopertę i jutro wysyłam :) Skleroza [---] nie boli :)
A - i ja naskarżę Qn'ikowi :P AM#50 w drodze, a Ty, że nie czytasz :) Wszyscy święci! :)

___________
S. Grochowiak: "Mikroliryka" (fragment)

Gdy o księżycu - to mówić łyżką od soli,
Gdy o słowikach - to znać kaniony ich gardeł,
Gdy o miłości - to kłaść w milczeniu na stolik
Włosy twoje osobne
I twarde
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Politykę, jak mam czas wtrakcie okienaka to Newsweeka (Wprost zbyt tendencyjny) no i Histmaga.

A prasa najlepsza taka duża, co na wysypiskach pracuje :P .

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eon



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: ..zza wydm przy ognisq...

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Proponuję też Osadę i stolik okołotematowy..
Coby Osadzie przywrócić dawną świetność..

___________
Cytat:
"Wiedzcie to, bracia moi umiłowani. Każdy człowiek ma być prędki do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do srogiego gniewu;"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Moandor (cytat):

Wydaje mi się, że lepszym miejscem do rozmowy o książkach jest topic: Bohaterowie Literaccy i Literatura inna niż fantasy, zamieszczone w Saloniku Artystycznym.


O (tu było przekleństwo "ogwiazdkowane, ale żeby sobie nie robić wrogów z moderatorów - <censored> ;))... Inna niż fantasy? MEN... A jest topic TYLKO o książkach fantasy?

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Moandor



Dołączył: 24 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Łapy woj. podlaskie

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A jest topic TYLKO o książkach fantasy?


Możesz w topicu "Literatura inna niż fantasy" pisać o książkach fantasy, jeśli ci sie tak podoba. Dawniej, gdy w osadzie był tylko stolik Literatura Fantasy, założyłem topic na forum, żeby porozmawiać o książkach także spoza tego gatunku.

MOANDOR

Proszę o powrót do tematu - @lan

Padło pytanie, więc odpowiedziałem - Moandor

OK, to była ogólna uwaga dotycząca kilku poprzednich postów, akurat na Twój trafiło ;) - @lan

___________
Póki Bóg nie odsłoni przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie sie mieścić w tych paru słowach:
Czekać i nie tracić nadziei!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Voldo



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: Ruda Śląska (koło Katowic)

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Regularnie czytam:
:arrow: FANTASY (kompendium wiedzy o fantastyce, s-f, horrorze etc.),
:arrow: SFERA (Cosik podobnego choć ostatnio zniknęło z kiosków),
:arrow: CLICK! (źródło mojej wiedzy o nowościach komputerowych).

Inne tylko jeśli interesuje mnie jakiś topik :wink: .

___________
"Cum tacent, clamant" - Milczenie jest wymowniejsze od słów
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Ja zaś w wolnych chwilach (a tych z czasem jest coraz mniej) najchętniej sięgam po:
- Newsweeka, (to chyba jedyna czasopismo z którego korzystam w miarę regularnie - z reguły prasy nie czytuję, osobiście wolę internet jako medium odrobinę mniej zależne, choć akurat w przypadku Newsweek'a to mi odpowiada - podobnie zresztą jak artykuły w nim publikowane...)
- Angorę, (dawniej czytałem ją częściej, zawierały się w niej bardzo interesujące przedruki z innych tytułów, nie wiedzieć czemu, dziś jest bardzo rzadkim gościem pod moim dachem)
- Piłka Nożna (czasami kiedy czekam na autous do domu z nudów płacę kioskarzowi te parę złotych by zabić trochę czasu, a że piłka nożna (obok mojej ukochanej koszykówki) to najciekawszy sport z jakim miałem styczności - obecność tego tytułu w rankingu nie powinna dziwić :)
- Auto Świat (prawdę mówiąc nie interesuję się motoryzacją, lecz czasami z nudów sięgam po gazetkę ojca, he, he....),
- oraz Przyjaciółkę (prawdę mówiąc nie interesuję się takimi głupotami, lecz czasem sięgam po gazetkę mamy, he, he...)

___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aiwelosse



Dołączył: 17 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: okolice Piły

Wysłany: 15 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Voldo: W Clicku! pracuje Izabelka Stokłosa, prawda? :) Kiedyś pisała do Actionmaga, prowadziła kącik Leśna Polana. No i przysłała coś kiedyś do AM#O - pamiętasz Far? :)
Odpowiedzi "nie" nie uznaje się :)

> Zostaje mi odpowiedź jedyną poprawną odpowiedzią. Bo co mi pozostało? :P - Far.

___________
S. Grochowiak: "Mikroliryka" (fragment)

Gdy o księżycu - to mówić łyżką od soli,
Gdy o słowikach - to znać kaniony ich gardeł,
Gdy o miłości - to kłaść w milczeniu na stolik
Włosy twoje osobne
I twarde
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 16 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Jak rany!

Jestem bardzo zadowolony z tak szumnego przyjęcia pierwszego założonego przeze mnie stolika. Wystarczyło tylko odejść na parę godzin (ostatnio sprawdzałem czy ktoś cos napisał o 2.00 nad ranem......), a już zdążył się namnożyć offtop :D Jeszcze parę uwag, a później sam napiszę co czytam.

Damiaen (cytat):
Przyjaciółkę (prawdę mówiąc nie interesuję się takimi głupotami, lecz czasem sięgam po gazetkę mamy, he, he...)


To jakieś zboczenie, ale ja też dostaję torsji na myśl o makijażu i "modzie", ale jakoś tak też sięgam po lekturę mamy. Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć (Damiaen: czy my nie jesteśmy tą samą osobą? :D . Mamy coraz więcej wspólnego....).

Ghost (cytat):
A jest topic TYLKO o książkach fantasy?


Nie wiem czy jest, ale nie będzie tu dyskusji o książkach, bo chodzi mi przede wszystkim o CZASOPISMA. Książki są na tyle obszernym tematem, że na pewno wymagają osobnego topica.

@lan (cytat):
A prasa najlepsza taka duża, co na wysypiskach pracuje


Taaa.... wprost przygniata swoją treścią..........

GHOST (cytat):
Nie znoszę tej "Alternatywnej Polszczyzny"...


Ojjj.. duchu. Jesteś I który się na to skarży. Ja używam "aleternatywnej polszczyzny" żadko, szczególnie w porównaniu z takim na przykład.......... a tam, po co sobie robić wrogów.
A powiedz: kto pisał "nie masz szans na yOOr'eya" czy "Na Yezoosa!"

Pozdrawiam.

PS. Dlaczego nikt nie pisze, że czyta "Czas Imperium" :?:

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 16 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Konqe (cytat):
A powiedz: kto pisał "nie masz szans na yOOr'eya" czy "Na Yezoosa!"

Brawo, masz u mnie plusa :mrgreen: .

Ostatnimi czasy trudno niestety czytać "Czas Imperium!", chyba że ktoś lubi numery archiwalne ;) .

Przypomniało mi się, że jak jestem na jakichś wycieczkach klasowych, to zazwyczaj pożyczam od dziewczyn Twista, bo umrzeć można ze śmiechu i to wcale nie czytając dział z dowcipami, bo ten zazwyczaj nudny ;) .

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 16 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Witam,

coś widzę, że "Newsweek" zrobił się popularny szalenie :). Bo i ja go czytuję regularnie, jako że mają tam ciekawe artykuły i trzeźwo na swiat patrzą.
E.. co tam jeszcze? Ojcu podbieram gazety... lubię "Chip'a" i "Motor" :). A babskich gazet - tylko jeśli mam wybitnego doła i chcę mieć niezły ubaw.
Choć - po nim przychodzi smutna refleksja, że te gazety istnieją, bo KTOŚ je kupuje...

Pozdrawiam,
Hexe

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 17 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

To może wybierzemy Mistrza Mowy Polskiej w wersji Imperalnej? He, he...

PS. Z góry panów modów (hmmm... "mod" też nie brzmi zbyt pięknie - może używajmy zwrotu cenzor?)przepraszam za odejście od tematu...

___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hubertus



Dołączył: 21 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 17 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Hexe (cytat):


coś widzę, że "Newsweek" zrobił się popularny szalenie :). Bo i ja go czytuję regularnie, jako że mają tam ciekawe artykuły i trzeźwo na swiat patrzą.

Co takiego??? trzeżwo patrzą?? ja się z tym nie mogę zgodzić... ten tygodnik to straszna szmira... artykuły są zbyt, jak dla mnie, lekkostrawne... w dodatku jest tam wiele błędów merytorycznych i zbyt dużo uproszczeń... krzykliwe tytuły artykułów mało informacji a dużo zdjec i jakiś bezsensownych ramek
Na plus moge zaliczyć to ze podejmują tam ciekawe i ważne tematy ale sposób ich podania jest żenujący i dlatego wolę Wprost i Politykę....

Hexe (cytat):

A babskich gazet - tylko jeśli mam wybitnego doła i chcę mieć niezły ubaw.
Choć - po nim przychodzi smutna refleksja, że te gazety istnieją, bo KTOŚ je kupuje...


No niestety... i jest to spory rynek, co miesiąc jakiś nowy szmatławy plotkarsko-poradnikowy tytuł się pojawia... ale co się dziwic takie mamy społeczeństwo to i takie gazetki.... taka jest polska przecietność.......

Ja te wszystkie tygodniki omijam szerokim łukiem, plotki o gwiazdach i głupiutkie porady mnie nie interesują.
Czytam jeszcze Charaktery- miesiecznik o psychologii, czasem CDAction, Swiat Nauki i Wiedzę i źycie, a z gazet to Rzeczpospolitą

___________
"Czy to jest wina ogrodnika, że tulipany schną w wazonie?"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 17 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Hubertus: chciałem pochwalić Cię za znakomitego posta - o coś takiego właśnie mi chodziło. Chociaż sam lubię Newsweeka, to jednak taka krytyka jest jak najbardziej na miejscu. Mógłbyś jeszcze jakieś konkretne przykłady dodać, tzn. cytaty z pisma, które wg. Ciebie miały błędy merytoryczne. Ale i tak jest bardzo dobrze.

A teraz stanę murem za Newsweekiem:

Hubertus (cytat):
krzykliwe tytuły artykułów


Ja tam nie zauważyłem żadnego krzyku. Tytuły są raczej bardzo trafne np. ostatni kupiony przeze mnie egzemplarz, miał artykuł o tytule "Jedziemy tym samym pociągiem". Bardzo to pasuje do jego treści (zamach w Madrycie).

Hubertus (cytat):
dużo zdjec i jakiś bezsensownych ramek


Ze zdjęciami to masz rację. jest ich za dużo (to taki chwyt dzisiejsego piśmiennictwa....), ale są za to ładne i pasują do artykułów. Ich rozmieszczenie też jest dobre. No, ale za dużo - to fakt. Natomiast nie rozumiem co masz do ramek. Nie jest ich tak dużo, a jak już są, to ich treść nie pozostawia wiele do życzenia.

Hubertus (cytat):
Na plus moge zaliczyć to ze podejmują tam ciekawe i ważne tematy ale sposób ich podania jest żenujący i dlatego wolę Wprost i Politykę....


Tematy ZAWSZE są ciekawe (czytuję od deski do deski)i ważne (np. wspomniany przeze mnie zamach). Jak na to co zarzuciłeś Newsowi, to nie sądzę by był to sposób "żenujący". Mają co prawda trochę wad, ale aż tacy źli to nie są. Wprost i Polityka zbyt mocno nawiązują do premierów, pana/i prezydenta/owej, SLD, Socjal Demokracji Polskiej etc. Nie przepadam za polityką (ale lubię Politykę :D ). Zamiast Polityki, wolę Przekrój.

Damiaen (cytat):
To może wybierzemy Mistrza Mowy Polskiej w wersji Imperalnej? He, he...


Pomysł mógłby być ciekawy, ale po co? W końcu każdy uważa się za dobrego, elokwentnego mówcę :D . Mogłby by wybuchnąć spory.....

Damiaen (cytat):
może używajmy zwrotu cenzor


Zaraz pojawiły by się skróty takie jak "cenz", czy "cez". Ja używam słowa moderator, albo cenzor:

Konqe kiedyś (cytat):
Gęste sito cenzora


========

Hexe (cytat):
gazety istnieją, bo KTOŚ je kupuje...


To smutne, ale taki jest dzisiejszy świat, że WSZYSTKO istnieje, bo ktoś to kupuje. Gdyby nikt nie używał (czyli by i nie kupował) komputerów, to też by nikt ich nie produkował. To samo tyczy się samochodów, lodówek, pralek, mydeł, płyt CD, proszków do prania, batoników "Snickers" i niezliczonej ilości innych rzeczy.

Pozdrawiam.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Moandor



Dołączył: 24 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Łapy woj. podlaskie

Wysłany: 17 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

A jam mam takie pytanie: Czy czytuje ktoś z Was takie miesięczniki jak Wróżka, Nieznany Świat, Nie z tej Ziemi, Czwarty Wymiar?

Mój tato swego czasu kupował takie pisam regularnie, a ja czasami zaglądałem do nich również. I prawde mówiązc wolę poczytać na takie tematy niż, na te zawarte w Newsweeku, Polityce i innych.

Ostatnio jednak gazety te (Nieznany świat itd. ) trochęzeszły na gorsze tory. Są już mniej ciekawe po prostu, co nie znaczy, że są nudne.

MOANDOR

___________
Póki Bóg nie odsłoni przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie sie mieścić w tych paru słowach:
Czekać i nie tracić nadziei!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 17 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Zabrzmiało to trochę dziwnie, bo właściwie nie wiemy O CZYM sa te pisma. Wróżka?
___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 17 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Konqe (cytat):
Damiaen (cytat):
To może wybierzemy Mistrza Mowy Polskiej w wersji Imperalnej? He, he...
Pomysł mógłby być ciekawy, ale po co? W końcu każdy uważa się za dobrego, elokwentnego mówcę . Mogłby by wybuchnąć spory.....


Ten "pomysł" w gruncie rzeczy jest zabawną ripostą na waszą dyskusję na temat ów wątpliwej jakości neologizmów, czyli po ludzku ŻARTEM. Sugerują to chociażby następne "słowa" :)) ...

Choć nie ukrywam, iż niektórym przypomnienie podstawowych zasad gramatycznych wyszło by tylko na dobre... I proszę nie wykręcać się dysleksją!

___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hubertus



Dołączył: 21 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 17 kwietnia 2004     Jakie pisma czytacie? Odpowiedz z cytatem

Moandor (cytat):
A jam mam takie pytanie: Czy czytuje ktoś z Was takie miesięczniki jak Wróżka, Nieznany Świat, Nie z tej Ziemi, Czwarty Wymiar?


Z całym szacunkiem, ale Wróżka to totalne badziewie... astrologia, horoskopy, magia i jakieś różne bzdury.... i to traktowane całkiem serio.....

Nie z tej Ziemi kiedyś czytałem, i było dobre, teraz nie wiem jak jest... ale jak podryfowało w stronę Wróżki to wielka szkoda....

Czwarty Wymiar tak samo... jakies parapsychologie i inne dziwadła energetyczno ezoteryczne... sorry ale ja tego nie trawię....

Nieznany Świat... tego nieznam ale domyslam się o czym jest....

Konqe:

Ostatnio dawno Newsweeka nie miałem w ręku więc niemogę nic konkretnego przytoczyć, opinie sobie wyrobiłem po przeczytaniu kilku numerów jak tylko zaczeli go wydawać... Teraz czytam tylko Wprost i Politykę...

___________
"Czy to jest wina ogrodnika, że tulipany schną w wazonie?"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.