Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-20 13:57:07
Autor Wiadomość
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem








___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem ta porcja szkiców pogłebia moją negatywną opiniiem do do kształtu artstycznego nowych Herosów V. Jedynym plusem jest nowa perspektywa onheead to mi sie nawet podoba . natomiast podejrzewam miecznik i chyba młyn swoim charakterem pasuja do Kajko i Kokosza(których bardzo lubiłem) a nie Hirków....niby o gustach sie non dysputantum ale ....
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Gubie się chyba w tych rysunkach...

Coś a'la HoMM, Settlers i Warcraft w jednym to ma być??

Tak jak te widoki mi nic nie mówią jako tako (ewentualnie Settlers) tak rycerz mi się podoba, budynek po prostu kolejny z serii...

Przydałyby się w końcu jakieś screenshoty, bo mam duże wątpliwości co do samej gry.

Pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Mocne! Oby tak dalej.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Ja odwrotnie niż Roobert - podoba mi się ów rycerz / miecznik, a młyn wygląda zabawnie, ale i przyjemnie. Natomiast krajobrazy wyglądają jak wycięte z Muminków lub ze Smurfów - ładne, ale za jasne. Czy przed włączeniem H5 będę musiał zmieniać jasność monitora ?
___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno: czy zauważyliście, że szkic pola walki sugeruje możliwość wyboru między widokiem typu HIII i HIV?!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crag



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Wejherowo

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Te rysunki są fajne, ale wolałbym ich niewidzieć w H5. Za bardzo skomplikowane jak na heroesa, powinnobyć tak jak w H3 proste wmiare ładne i idealnie pasujące do serii HOMM.
___________
"Wątpię, więc myślę, myśle, więc jestem."


"Dubito, ergo cogito, Cogito, ergo sum."łac.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

@lan powiedział:
Cytat:

podoba mi się ów rycerz / miecznik, a młyn wygląda zabawnie, ale i przyjemnie. Natomiast krajobrazy wyglądają jak wycięte z Muminków lub ze Smurfów - ładne, ale za jasne. Czy przed włączeniem H5 będę musiał zmieniać jasność monitora ?

Czyżby nutka ironii???Szanowny @lanie czy popatrzyłeś na buty Miecznika/Rycerza ...Toż to oręż na wycieczkę w Sudety a nie element ekwipunku rycerza .Ta jak powiedziałem o gustach sie nie deliberuje ale to zakrawa mi na brak wyczucia w kreowaniu postaci w H5 ..Co do krakjobrazu to faktycznie przypomina Muminki ale ,że je lubię ,to moze to jakoś przeżyję......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Crag (cytat):
powinnobyć tak jak w H3 proste wmiare ładne i idealnie pasujące do serii HOMM.


RTFL!

Tak, tak, najlepiej, żeby w ogóle nie było żadnego Heroes V tylko reedycja H3. :lol:

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

roobert (cytat):
Czyżby nutka ironii???Szanowny @lanie czy popatrzyłeś na buty Miecznika/Rycerza ...Toż to oręż na wycieczkę w Sudety a nie element ekwipunku rycerza

Nie, to było bez ironii, naprawde mi się podoba :) . Poza tym może to sudecki rycerz ;) . No i nie oszukujmy się, tu tego rycerza mamy bardzo dużego, w grze będzie sporo mniejszy i szczególy (takie jak np. to futerko (siano ??) wychodzace z butów) nie będą się rzucały w oczy. Wydaje mi się, że najważniejsze jest, że wg mnie bedzie pasował do klimatu.
A Muminki też lubię, ale czy HoMM V ma mieć podtytuł "Dolina Muminków" ;) ?

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LEVY



Dołączył: 14 maja 2002
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Hehehe, rycerz-składak, troszke zbroi skórzanej, troszke kolczugi no i zbroja plytowa (jak ktos woli pancerz), chyba trochke przegiecie. Rozumiem ze w sredniowieczu kazdy mial co zdobyl/znalazl, ale nie nosil trzech ochraniaczy na korpus :D .
Młyn i krajobraz - oj, zeby sie Heroesi nie przeksztalcily nam w jakies sielankowe potyczki

___________
http://mapa.heroes.net.pl chcesz zobaczyc skąd jesteśmy? zajrzyj.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Powiem dyplomatycznie. Według mojego skromnego zdania:
Miecznik- podobny do jeźdca ale ten znów za bardzo opancerzony, po za tym nie ten klimat.
Młyn-jakiś garbaty i jakby podniszczoiny, śmiesznie wygląda.
Mureczek :lol: - już samo jego nazwanie mówi za siebie. Malutkie, nie wie do czego to miało by niby być. Bo napewno nie do obrony. Już niziołek mógłby go przejść bez problemu.

___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enialis



Dołączył: 27 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Z miejsca, gdzie słońce nie zachodzi...

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Mi by się podobał ten miecznik tylko buty i miecz inne, no i orzeł na tarczy inny... nie, on mi się jednak nie podoba :P . A tereny... bez komentarza. Recka V będzie chyba w Kawai (gdybym się pomylił z nazwą to sorka ale wiem tylko tyle że to jest o mandze :oops: ).
___________
«Where the hell is Koza?»
http://www.knightonlineworld.com/ - Dołącz!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

:shock: :lol: :twisted: :?
Aghhh.....powoli mi przechodzi, ale to co tu ujrzałem, utwierdza mnie już prawie w 99% że nowi herosi, nie będą mieli tak naprawdę nic wspólnego z z całą sagą.
A teraz aluzje:
1.) Czy oni nie mają innych odcieni zieleni na komputerze?? Jeśli nie to probonuję użyć paint'a :!:
2.) Te dwa pierwsze obrazki nie wiele mówią, a jedynie to że jeśli to ma być pole bitwy, to niestety znów bardzo małe :?
3.) Facet z mieczem :lol: :lol: , Manga do 8 potęgi. Buty straszne, kto widział rycerzy w z takimi butami :?: :!: . Miecz nie za ciężki on przypadkiem?? :lol: , gdzie to coś ma resztę twarzy??? Fajna zbroja płytowa mocowana za pomocą skórzanych pasów :lol: :lol: , poza tym nie będzie przyypadkiem temu znów nieproporcjolanemu gościowi aby za gorąco w korzuchu, kolczudze i zbroji płytowej?? Nie za ciężko :lol: :?:
Tarcza widać już wiele przeszła, może ten rysunek też za wiele przeszedł :lol: :?:
4.) Mimo wszystko ja nadal czekam na szkice a nie kolorowe obrazki jak z komiksu...

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

A propos małe pytanko do wszystkich (być może mogłoby posłuzyć jako pytanie do ankiet ) Jakiego klimatu oczekujecie po H5 ?
czy takiego jaki nam graficy z Ubi prezentują ?
Pytanie trochę prywatne do UT :czy MD bierze wogóle po uwagę głosy fanów (chodzi o te krytyczne) odnośnie samej grafiki i koncepcji klimatu w Nowych Herosach?bo jak na mój gust wszystko to ciągle idzie w jwdnym kierunku podług mnie wcale niekorzystnym.... :? :?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Pod uwagę nie wiem, czy bierze, ale na pewno czyta. Warto tu dodać, że odsetek niechętnych rysunkom głosów w Polsce wielokrotnie przekracza średnią światową. I na świecie jest jakbyu wieksza świadomość tego, czym jest, a czym nie jest szkic koncepcyjny.

A rzecz idzie w jednym kierunku - to fakt. I bardzo mnie to cieszy, bo mnie osobiście ten kierunek się podoba!

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elias



Dołączył: 6 czerwca 2000
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):

3.) Facet z mieczem :lol: :lol: , Manga do 8 potęgi. Buty straszne, kto widział rycerzy w z takimi butami :?: :!: . Miecz nie za ciężki on przypadkiem?? :lol: , gdzie to coś ma resztę twarzy??? Fajna zbroja płytowa mocowana za pomocą skórzanych pasów :lol: :lol: , poza tym nie będzie przyypadkiem temu znów nieproporcjolanemu gościowi aby za gorąco w korzuchu, kolczudze i zbroji płytowej?? Nie za ciężko :lol: :?:
4.) Mimo wszystko ja nadal czekam na szkice a nie kolorowe obrazki jak z komiksu...


Jakby ktos nie wiedzial, to kolorowa manga to rzecz praktycznie niespotykana (zdarzaja sie czasem mangowe kolorowe strony, ale generalnie manga jest czarno-biala), wiec naprawde nie widze, gdzie tu ta mangowosc sie az tak objawia. Typowych dla mangi duzych oczu tez w szkicach dotad nie bylo (choc na tym szkicu to oczu w ogole nie widac, moze pod helmem sa duze). Natomiast wyraznie zaznaczona jest pewna komiksowosc (ale bardziej to pasuje pod komiks europejski) postaci.
Mi to akurat odpowiada, przesadny realizm tez nie jest najlepszy dla gry, to nie symulacja w koncu. Swiat Herosow jest zupelnie inny niz nasz i moga tam obowiazywac inne zasady uzbrajania wojsk. Moze planowane sa bardziej zimniejsze klimaty, wtedy takie opatulanie zolnierzy pasuje jak ulal?

___________
There can be only one!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

wiem, że niektórych to rozśmieszy...

szkice H3 nie miały wiele wspólnego z samą grafiką w grze, ale i szkice i gra mie się podobały

tutaj - gry nie widziałem :P - szkice mię coraz więcej rozśmieszają...
ten młyn z kołem w stawie to do mieszania wody jest?
ten wojak to uciekł z budowy (w waciaku i co tam po pijaq chycił?)
landszafty, jak landszafty

===

szkice jak szkice - gra się liczy, a nawet grywalność!

poczekam bez zbednego podniecania się

===

ale ja nie o tem

otóż w niusie na CH jest taki passus:
"Все эти скрины в свое время были в свободном доступе на ftp-сервере Nival Interactive."

z czego wynika(?):
- Nival (współ)tworzy H5
- na ftp Nivala mogło lezeć (nadal leży?) więcej takich fantów

i to dla mie jest niusem dnia!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Nie będe się rozpisywał nad tymi projektami. Niech moje milczenie będzie wyrazem głebokiego zaniepokojenia i ostrej krytyki.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

UT:
Cytat:

. I na świecie jest jakbyu wieksza świadomość tego, czym jest, a czym nie jest szkic koncepcyjny.
Z całym szacunkiem ale moim zdaniem to nie wynika raczej z barku naszej świadomości ale z faktu ,iż bardzo czesto szkic koncepcyjny stanowi koncepcję i jak słusznie zauważyłeś gro osób jest krytycznych w stosunku do przedstawianej nam koncepcji . A na marginesie pierwsze screeny jesszcze za 3DO i NWC były o dwie klasy lepsze jakościowo od powyżej nam przedstawianych.Mam tylko nadzieję iz wartość merytoryczna H5 zrekompensuje braki w grafice...Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Ururam Tururam (cytat):
Warto tu dodać, że odsetek niechętnych rysunkom głosów w Polsce wielokrotnie przekracza średnią światową.

Ja bym wręcz powiedział, że to jaskiniowa społeczność tak negatywnie ocenia te szkice, z ankiety przeprowadzonej na TS wynikło, że jest sporo osób oceniających te szkice oraz pozostałe zapowiedzi bardzo wysoko.
jOjO (cytat):
- na ftp Nivala mogło lezeć (nadal leży?) więcej takich fantów

Też zwróciłem na to uwagę (tyle, żem po angielsq to przeczytał :P ), ale na ogólnodostępnym FTP Nivala nie znalazłem ani tych szkiców ani żadnych innych...

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Elias (cytat):

Jakby ktos nie wiedzial, to kolorowa manga to rzecz praktycznie niespotykana (zdarzaja sie czasem mangowe kolorowe strony, ale generalnie manga jest czarno-biala), wiec naprawde nie widze, gdzie tu ta mangowosc sie az tak objawia.

Jakby ktoś nie wiedział to manga to jest styl kreski, nie kolory :wink:
Cytat:
Natomiast wyraznie zaznaczona jest pewna komiksowosc (ale bardziej to pasuje pod komiks europejski) postaci.

Z tym można by polemizować :wink: czy to europejskiego komiksu, raczej francuskiego, z znaczna część francuskiego współczesnego komiksu czerpie z mangi.
Cytat:
Mi to akurat odpowiada, przesadny realizm tez nie jest najlepszy dla gry, to nie symulacja w koncu. Swiat Herosow jest zupelnie inny niz nasz i moga tam obowiazywac inne zasady uzbrajania wojsk. Moze planowane sa bardziej zimniejsze klimaty, wtedy takie opatulanie zolnierzy pasuje jak ulal?

Jasne dotej pory ludzie w herosach mieli w miarę normalne kształty, a teraz nagle bo to fantasy, kształtami przypomiają krasnoludy o małych głowach :lol: , od kiedy to dłoń człowieka jest wielka jak głowa, od kiedy to przedramie jest dłuższe od uda?? Nie mówiąc o gigantycznych stopach :lol: . Co do uzbrojenia :lol: , każde nawet lekkie uderzenie mieczem sprawiłoby rozsypanie się zbroji, :wink: poszukaj w necie jak wygląda zbroja płytowa i jak jest mocowana. Co do klimatu to fakt można tak to tłumaczyć, ale nie zmienia to wyglądu i tego że ten rycerzyk miałby problemy z ruchami :wink:

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dość.

Jak wyjdzie coś, co będzie w jakimkowliek stopniu pasowało do klimatu HoMM, nie będzie takie sielankowe, bajkowe, etc lub po prostu będzie ładne to się odezwę.

bo jak na razie...

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Po prostu Majstersztyx. Nikt mnie nie przekona - ja swoje wiem. Te obrazki są świetne. Bardzo pozytywny klimat bije od nich. Rycerz całkiem fajny i powiem, że pasuje do reszty z tegoteż zamku. Gratulacje dla grafików! Jedno mnie tylko zastanawia - jedne z obrazków przedstawiają tak jakby pole bitwy z różnych rzutów - ciekawe, tylko że tak może wyglądać grafika w Heroes5..... Zgrozo - mi się te szkice podobają i w Heroes5 chciałbym ujżeć nie to, tylko modele 3d wykonane w takim klimacie i stylu.
___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 maja 2004     Kolejna porcja szkiców: Odpowiedz z cytatem

Trochę "ochłonołem'i postanowiłem zrobić mały" rachunek sumienia":
pozytywy
-interesujący rzut panoramiczny ,ciekawa perspektywa
-jest to li tylko rys koncepcyjny
-rycerz będzie na pewno duuuuużżżżo mniejszy i nie będe widział butów jegomościa .
negatywy:
"bajkowy"dobór kolorów majacy się nijak do dotychczasowego klimatu Herosów
-niestety linia koncepcyjna przyjeta w doborze przedstawiana świata HoMM
--infantylnosć barw i kolorów która sie ma takze nijak co to roli jaką maja spełniać budowle i postaci
--błedy choć może za mocno powiedziane , brak kosekfencji w rysowaniu postaci tak jakby ktoś robił colage kilku koncepcji
--nieszczesne buty rycerza/miecznika sic do kwadratu
I ot dam juz pokój
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.