Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-16 16:21:47
Autor Wiadomość
Crag



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Wejherowo

Wysłany: 2 czerwca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Któż nie pamięta Heroesa II!? Wspaniałe przygody, niezapomniane stracone godziny nad grą. Ileż to dawało nam zabawy, i co teraz, zostało zapomniane!? Piszcie co pamiętacie, to co wiecie o Herosie II.
___________
"Wątpię, więc myślę, myśle, więc jestem."


"Dubito, ergo cogito, Cogito, ergo sum."łac.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ran



Dołączył: 9 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Welnin

Wysłany: 2 czerwca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

z, ja zaczynałem od h3, ale obiecuje, ze na tych wakacjach porąbier kilka łbów w h2 ;).
___________
Welnin, nigdy Was nie zapomnę...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crag



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Wejherowo

Wysłany: 2 czerwca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

No to Ci powiem, że warto było kiedyś grać, przynajmniej ja bardzo lubiałem tę gre, i nadal lubie. :) Heh jesteś pierwszym człowiekiem, którego spotkałem ,który gra(ł) w H3 a niemiał możliwości pograć w H2. :P
___________
"Wątpię, więc myślę, myśle, więc jestem."


"Dubito, ergo cogito, Cogito, ergo sum."łac.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Duirdae



Dołączył: 19 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Iława

Wysłany: 3 czerwca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Ja muszę się przyznać, że Heroes II było dla mnie najgorszą z części.
Gra, owszem, podobała mi się bardzo, jednak nie był to dla mnie taki szok jak HI, HIII, a nawet H4 (tutaj pewnie wielu z was zaskoczyłem:)). Nie wiem, co mi się nie podobało. Może to przez styl grafiki, a może coś padło mi na mózg i nie dostrzegałem wielu zalet tej części. Krok na przód w stosunku do poprzednika, ale dla mnie ta gra już nie była taka magiczna.
Jednak ostatnio próbuje się nawrócić i zacząłem właśnie ponownie grać w tą część Heroes'ow, więc może moje nastawienie się zmieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aerdil



Dołączył: 3 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Sosnowiec

Wysłany: 3 czerwca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem bardzo fajna gra, taki upradge jedynki jakby bo w gruncie rzeczy to doszly dwa zamki. wizard i nekromatna, teraz mozna kupic wypasioną jedynke i dwójke za 19 zł, nie | wiem czy nie kupic bo nie mam dwójki.

Bardzo fajne były mapy, i grywalne, np. rozbiory polski, taka mapa której długo nie zapomne. Albo po prostu polska albo azja. Sporo takich było, ale takie normalne tak samo.

___________
nie inaczej
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Iscandel



Dołączył: 16 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Turek a posty z serca ;)

Wysłany: 3 czerwca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

H2 był moją pierwszą częścią Hirołsa ileż to ja godzin nad nią spędziłem :D , a o ile swój angielski poprawiłem :D :wink: gra jak na swoje czasy była po prosty świetna i kropka można było grąć w nią miesiacami....a później nadszedł czas rozkoszy z H3 :twisted:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crag



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Wejherowo

Wysłany: 3 czerwca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Heroes II to są niezapomniane przygody. Każdą misje pojedyńczą przechodziłem kilka razy. Czasem nie | rozumiem tych którzy nie | cierpią całej serii Herołsów. Heroes II to pierwszy heroes który polubiłem, od niego się zaczęło. Wprawdzie grałem wcześniej w H I, lecz wtedy jeszcze grałem bo lubiałem w to grać, teraz gra w Herosa to coś więcej niż gram bo lubię. :)
___________
"Wątpię, więc myślę, myśle, więc jestem."


"Dubito, ergo cogito, Cogito, ergo sum."łac.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Iscandel



Dołączył: 16 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Turek a posty z serca ;)

Wysłany: 4 czerwca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

mój charmonogram w jakie po | kolei grałem części Hirołsów jest następujący najpierw w H2 później w H2 gold edition jeszcze później w H3 kolejno w H3 Armaggedon Blade i H3 Shadow of Death następnie w H4 i dopiero w H1, więc jakby nie patrzeć H1 jakoś nie utkwiła w mojej pamęci......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Roodeck



Dołączył: 19 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Starachowice

Wysłany: 5 czerwca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Ja zaczynałem od trójki , potem grałem w czwórkę.
Teraz mam 1 i 2 i nie widze między nimi zbyt dużej rożnicy, to nie była taka rewolucja jak 4(najlepsza częśc seri!!!!!!!!!!!!), według mnie to ci co uważaja że 2 i 1 jest lepsza od 4, kieruja się chyba sentymentem.

___________
Visca el Barça!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Wiwern



Dołączył: 13 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 11 czerwca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać ze moją pierwszą grą w którą grałem w swym życiu były właśnie Heroes 2.W grę tą uczył mnie grać mój kuzyn.Początkowo szło mi fatalnie ale w miarę upływu dni,miesięcy itd.Byłem dla niego równym przeciwnikiem.Ale jak to się mówi że uczeń przerósł mistrza tak się stało i od tej pory kuzyn nie ma zamiaru ze mną już grać w jakąkolwiek część heroesów.
___________
Wiwern-łowca bestii i innych maszkaron.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dru



Dołączył: 11 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Ravenshore

Wysłany: 13 czerwca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Ja gram w tą cześć po dziś dzień :) . A tak na serio to zacząłem grac od miesiąca w H1 iH2 tym bardziej ze jeszcze w H1 nie grałem. A co do tematu to właśnie od tej części rozpoczęła się moja przygoda z Heroskami. Jeśli chodzi o moje pierwsze wspomnienia to ta gra bardzo mnie wciągnęła. Grafika najbardziej klimatyczna ze wszystkich części (no może H1 ją wyprzedza w klimacie) tak samo było z muzyką, w każdym zamku była inna a o grywalności chyba nie trzeba wspominać. :wink:
___________
Koniec jest zarazem poczatkiem...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sewrey



Dołączył: 11 lutego 2001
Posty: 164
Skąd: Lublin

Wysłany: 13 lipca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

HoMM II jest grą, która posiada niesamowity klimat.
Być może jeśli ktoś zaczyna przygodę z tą częścią po wcześniejszych rozgrywkach w HoMM III lub HoMM IV, nie wyda się ona tak bajeczna, jednak w czasach swej premiery HoMM II było jedną z najlepszych gier. Co z pewnością może potwierdzić wielu "starszych" ;) graczy.

Pamiętam gdy w ręce wpadła mi mocno okrojona wersja demo HoMM II - miałem do dyspozycji zaledwie kilka map, ale zdołały wciągnąć mnie na tyle mocno, że przed komputerem spędziłem kilka nocy. :D

Ech, to były czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 13 lipca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Ja zaczynałem również od H2,pam,iętm jak nie wiedziałem co oznacza taka śmieszna klepsyderka i kupowalem cały czas nowych bohaterów 8) na szczęście h2 nie straciłem i dalej w nie grywam - jak dla mnie lepsze od h3 ale już nie od WoGa :]
___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 17 lipca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

A propos tej wypowiedzi o demie Heroes II Sewerego:

Ja też najpierw grałem w demko, z tym że miałem na początku tylko jedną mapkę. I wiesz co? Grałem w to dobre pół roku! Serio! Parę miesięcy spędziłem nad jedną grą, na dodatek demówce. Tę mapkę przeszedłem setki razy, wszystkimi miastami, na wszelkie możliwe sposoby. I nadal podoba mi się ta mapa. Nie pamiętam jak się nazywała.

Pozdrawiam.

PS. Ziele: grałeś bez mijania tur? To musiało być niesamowite przeżycie... :D

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sewrey



Dołączył: 11 lutego 2001
Posty: 164
Skąd: Lublin

Wysłany: 17 lipca 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Konqer (cytat):
A propos tej wypowiedzi o demie Heroes II Sewerego:


Drobna uwaga: nie Sewerego a Sewrey'a :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crazy



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nargothrond

Wysłany: 6 sierpnia 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Taaak... dla mnie H2 to ogromny krok na przód... H4 stawiam na jednym poziomie z H1, a H2 na jednym z H3...

Zaczynając grać, wiedziałem o co chodzi, więc nie mialem takich problemów jakie opisali inni. Zgadzam się: gra ma świetny klimat... pójde nawet dalej: ta gra ma najlepszy klimat w całej sadze. Może dlatego tak mi się wydaje, bo w H3 grałem najpóźniej.

ps. H2 razem z H1 można kupić za 9.90 ;)

___________
Nie bierz życia na serio.... i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 6 sierpnia 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

pierwszą częścią w którą grałem to była 1. Od | razu mi się spodobała kampania :) . pamiętam że za pierwszym razem robiłem tak samo jak Zielevitz. Tylko nie zrozumiem jednego. potem wszyscy moi bohaterowie zaczęli sie nawalać !! :D
___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 9 września 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Khem... stawianie Heroes IV na równi z jedynką jest lekkim nadużyciem... Ja wiem, że czwórce daleko do ideału, nie kontynuuje serii w godny sposób, ale żeby do Heroes I. To jest genialna gra, ale bardzo uboga pod względem skomplikowania...

Hmmm... to jest temat o Heroes II... Sorry za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać. Proponuje kontynuować wątek w temacie dot. Heroes I.

Pozdrawiam.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maryan



Dołączył: 24 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Żdżary/Łuków a teraz Stolyca

Wysłany: 15 września 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Przeszedłem po kolei - H1 H2 H4 H3. H2 jest świetny, takie ulepszenie H1 moim zdaniem. Pozostałe części wnosiły ze sobą mnóstwo nowego, a H4 - rewolucja. Ale wracając do H2. Spędziłem całe 2 lata grając w tą część i rozgryzając kolejne plansze. Jeszcze czasem do niej wracam. I łezka w oku się kręci...
___________
"Piwo to moje paliwo"
"Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem"
z "Madrości Przystanku"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anathema



Dołączył: 20 września 2004
Posty: 164
Skąd: Skoczów

Wysłany: 21 września 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Pamiętam ten dzień jakby to było wczoraj... Siedze sobie przy komputrze i rozpakowuje gierki w dosowym Norton Commanderze (oh, stare dzieje,10 gier na kompakcie).Standardowo sprawdzam każdą gre, aż moją uwagę przykół jeden tytuł, a w zasadzie skrót HOMM2. Jako świerzy użytkownik komputera niemający rozeznania w ówczesnym rynku gier komputerowych, niemiałem zielonego pojęcia co to za gra, po prostu nie wiedziałem nic o tym tytule. Zafascynowało mnie praktycznie wszystko. Od cudownej grafiki, mnóstwa opcji, po świat który kocham, czyli fantasy. Moje oczy wlepione byly w monitor, tak samo jak oczy małego dziecka wpatrzonego w swój prezent urodzinowy! Powolutku, od "zera" rozpracowywałem grę. Artefakty, umiejętności, coraz potężniejsze czary, ukierunkowanie bohatera, 6 zamków o odmiennej specyfikacji, to wszystko sprawiło, że był to dla mnie tytuł doskonały! Pamiętam jak początkowo walkę "zlecałem" komputerowi (automatyczna walka), aby mniej więcej poznać zasady. Każda kolejna plansza była nowym wyzwaniem, powodującym, że potrafiłem spędzać całe godziny przed monitorem. Człowiek szedł spać myśląc o tym jaką przyjąć strategię w granej (ostatnio zasejwowanej mapie), a na drugi dzień siadał i realizował nocne przemyślenia. Każdy nowo odkryty "smaczek" w grze powodował, że heroes wciągał jeszcze mocniej! Niewątpliwym atutem były i oczywiście są mapy. Nie | wiem czy to dlatego, że było to moje pierwsze spotkanie z heroesem,a wiadomo co pierwsze zawsze zapada w pamięci, ale uważam, że spośród wszystkich części Heroesów mapy z dwójki były najlepsze, do dziś pamiętam rozgrywke na mapce SEVEN LAKES. Mógłbym jeszcze długo pisać o tej grze, grałbym w nią pewnie do dziś gdyby nie | pojawił się jak dla mnie "nowy król", czyli Heroes 3. Reasumując, heroes 2 wyrwał spory kawał czasu z mojego życia, niektórzy mogli by powiedzieć że był to czas stracony, ale nie dla mnie! Jedym słowem ta gra zapadła mi do serca i pozostanie w nim po wsze czasy!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 21 września 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Ja tam zaczynałem także od HoMM III ...
Później zaczęłem grać w czwóreczke, później dodatki do III, jeszcze później KB, aż na końcu (niedawno bo siakieś dwa miesiące temu) zerknąłem do dwójki.

No powiem szczerze, mie takie HoMM II nie przypadło do gustu i nie chce wrócić do niej ;)
Wole HoMM 3, 4 i dodatki ...

___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crag



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Wejherowo

Wysłany: 22 września 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Ja H2 wole bardziej niż H4. Niby H4 to nowość, grafika, muzyka itp. ale i tak stawiam na H2.
___________
"Wątpię, więc myślę, myśle, więc jestem."


"Dubito, ergo cogito, Cogito, ergo sum."łac.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 27 września 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Ja sie wychowałem na Heroes II więc wspominam tę część dość ciekawie. Wiele dość oryginalnych rozwiązań w Heroes II znikło w III częśći np. statuy w zamkach. Pomimo że Heroes III ma lepszą grafikę i tak dalej... Heores II i tak u mnie będzie wyżej w hierarchi od Heroes III.
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 10 października 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu, ale nie wyobrażam sobie rozpoczęcia przygody z herosami od części trzeciej. Kiedy przypominam sobie te godziny stracone na rozbudowie miasta, tę radość z możliwości rekrutacji Czarnych Smoków (a kosztowały tyle że...), miażdżenie przeciwnika wielkimi armiami, wypasionego bohatera z dwucyfrowymi statystykami i mnóstwem zaklęć w księdze, to naprawdę coś chwyta za serce.

I łezka się w oku kręci, choć także z bólu, bowiem miałem zaledwie demko Heroes II i musiałem grać w nie przez bodaj 10 miesięcy. I to jeszcze z kumplem, u niego w domu, bo własnego stanowiska jeszcze w chałupce nie miałem. Mówiąc szczerze, to w pełne Heroes II zagrałem dopiero po zakupie... Heroes IV. W pudełku było też pełne Heroes I i II. Cześć i chwała dla CD Projekt!

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Siny



Dołączył: 9 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Wawa

Wysłany: 14 października 2004     Heroes II, czyli nasze dawne przygody!! Odpowiedz z cytatem

ja pamietam ja dzis kolega przyniosl do szkoly plytke z h2, zainstalowalismy w pracowni informaycznej iprzy kazdej okazji gralismy, ze wzgledu na to ze nie mielismy duzo czasu nasza gra ciaglnat sie prawie przez 1 semestr, to byly czasy a potem przyszedl internet i spotkania z heroes stracily na uroku. kiedys to byly czasy

Przypadek beznadziejny! - Dru

___________
szukasz twardych wojowników? http://www.granda.prv.pl/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.