Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-19 15:34:51
Autor Wiadomość
marred



Dołączył: 27 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: z pokoju ;)

Wysłany: 15 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Kiedys byl tu taki temat. Jednak Forum sie popsulo i razem z kilkoma innymi tenze temat zostal usuniety :(.

Dlatego w imieniu Fuuzy'ego ponawiam rozmowe na temat:

Skad sie wziely wasze osadowe imiona?

___________
Jedz szpinak, będziesz silny!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 15 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Temat ciekawy. Mój nick jest z książki niestety nie wiem juz jakiej. Jeśli ktoś znajdzie wzmiankę o Tarbandzie ewentualnie o osobie o podobnym nicku proszę o kontakt.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
skryty



Dołączył: 25 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Słupsk

Wysłany: 15 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Hmm... Ja mam swój z sesji RPG, a zaczęło się tak:

Bardzo dawno temu... :D Kiedy w języku polskim dostępny był jeden system RPG, wydany notabene częściowo w MiM, grałem przeważnie łowcami lub druidami. Wreszcie w którymś z kolejnych numerów Magii wyszedł dodatek z profesjami i tak oto w me ręce dostała się taka perełka jak skrytybójca. Pograło się tą postacią naprawde dłuuugo i po jakiejś przygodzie, gdy sobie siedzieliśmy i rozprawialiśmy o tym co się działo, jeden kumpel rzucił: ty to naprawdę skryty jesteś. I jak zwykle w takich przypadkach od razu się przyjęło. Nie narzekam, bo w sumie jest to dość ciekawy nick. Prawdę mówiąc zżyłem się z nim dość mocno, w końcu to ponad 8 lat...

___________
Only God can judge me...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 15 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Znacie komiks LOBO? :lol:
___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crazy



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nargothrond

Wysłany: 15 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

A ja mojego prawie nie pamiętam. Mam swój od kilku lat, a mam ich 13 :). Jestem pod nim znany w świecie Backgammona (to taka gra) jako najmłodszy gracz ligi, potem z tym skończyłem i wylądowałem w osadzie. A nick wziął się z... gry... REDALERT 2 :) Był tam gość "crazy iwan" którego bardzo lubiłem i nim grałem... potem trafiłem na "cronix" i sie zapisałem, a musiałem podać nick. Podałem... Crazy :)

Czyli nicka mam zupełnie przypadkowo

___________
Nie bierz życia na serio.... i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 15 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

mój się wziął prawie przez przypadek gdy rejestrowałem się na zagranicznym forum WoG. Otóż w kilku grach, gdzie trzeba było 'wykreować' własną postać (nie tylko RPG) wpisywałem się jako 'Acid'. Gdy zakładałem konto na forumplanet chciałem, aby w nazwie było coś z HoMM i przypomniałem sobie, że jest taka jednostka(!), więc wpisałem 'Acid Dragon'......... oczywiście potem przypomniałem sobie, że jednostka, o którą mi chodziło to Rust Dragon, a nie Acid....... ale nazwa została.... potem jednak znalazłem w świecie MM jednostkę o nazwie Acid Dragon :)
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
zuzek



Dołączył: 11 października 2002
Posty: 164
Skąd: Kedzierzyn-Kozle

Wysłany: 15 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

a moj sie wzial od mojej zonki Zuzi :P
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eldacar



Dołączył: 17 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 15 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Cóż, historia mojego nicka nie jest tak piękna jak pozostałych - po prostu, chciałem aby w Osadzie mieć nick wzięty ze świata fantasy a Qbooś, albo Drake jakoś nie pasowały - otworzyłem Encyklopedię Śródziemia i hasło po haśle szukałem odpwowiedniej postaci - aż znalazłem... i stąd jest Eldacar. Jak widać poszedłem na typową łatwiznę. Jest jeszcze jedna historia mego nicka - wg SAM-Uela nick mój pochodzi od połączenia dwóch wyrazów Elda oraz car :D - któż wie, być może taki był zamysł J.R.R. Tolkiena . :wink:
___________
"I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones." A. Einstein
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 15 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

ja swój Ojcu zawdzięczam...

pisownię sam określiłem - kiedyś bawiłem się ASCII grafiką i ładnie wyszło jOjO ;)

a i podpis też sympatyczny dzięki temu mam (zapytajcie tych co widzieli :) )

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 16 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Moje pierwsze konto majlowe - krisów było w cholerę, więc po kilkunastym pudle siem wkurzyłem i dałem grenadier - i okazało się, że takiego nie było:) Stąd ksywka...
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 16 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Zaraz, zaraz - a skąd jest mój? Coś mi się przypomina, ale co...
Nie pamietam już Ani trochę :D

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Giater



Dołączył: 16 stycznia 2002
Posty: 164
Skąd: Milkburg

Wysłany: 16 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

ej, nie piszecie do końca, bo jak Gren wpadłeś na "gernadier"
a Acid - skąd się wziął?

a ZUZEK - cóż za oddanie ;)

a mój ? hmmm...Giater...


wymyśliłem go - jak do tego słowa doszedłem to... tajmnica ;) ale wymyśliłem sam,
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 16 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

hehehehe :).............. dzięki za dokładne określenie pochodzenia swojego :) i wybacz moje 'niedokładności' :), a Acid wziął się znikąd :)... tak po prostu już nie pamiętam o czym myślałem 7 lat temu :)
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ixcesal



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

U mnie to trochę ewolucji było z nickiem.
Na sieci od dawna siedzę. Był winnetou chyba jako pierwszy. Ale okazało się, że ciągle ktoś mi go kradnie. Potem MuaDib - pisownia zniekształcona, ale i tak nic nie dało - znowu masa innych :)

Postanowiłem wymyślić nicka, którego nikt nie będzie chciał mi zabrać :)
Przypomniała mi się zabawa z dzieciństwa w mówienie od tyłu.
ikcesaL zrogezrG. Aby dodać nieco tajemniczości - powstał ixcesal - dla wielu po prostu ixi - choć to zdrobnienie jest już w sieci przez innych używane.
Niby proste, ale mało osób domyśliło się skąd wziąłem nicka - a podpisuje się zawsze imieniem i nazwiskiem także.
No i kilka lat już tak jest. Irc, tlen, fora, grupy mejlowe i dyskusyjne, wszędzie ixcesal. W moim mieście więcej ludzi mówi do mnie ixi niż po imieniu. Wszak internet się rozwija :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 16 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Zawsze miałem trudności w wymyslaniu nicków - więc zwiąłem pierwszy lepszy z brzegu wyraz podczas rejestracji na jakimśtam forum :shock:
___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mordekai



Dołączył: 20 października 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Swego czasu grałem sobie w Serious Sam'a 2. Ostatnim bossem jest nieumarły przywoływacz różnych stworów, który nazywa się Mordekai the Summoner. Jeszcze jakieś pytania? :)
___________
And live like there's no tomorrow.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
marred



Dołączył: 27 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: z pokoju ;)

Wysłany: 16 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

No, no, no, niezlym powodzeniem cieszy sie ten temat...

Ixcesal: W zyciu bym sie nie domyslil, ze to moze byc twoje nazwiskow od tylu ;), mimo iz widzialem je w podpisach na forum ;)

A moj nick tez sie wzial z imienia i nazwiska. Po prostu, trzy pierwsze litery imienia i nazwiska i juz.

___________
Jedz szpinak, będziesz silny!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
AtakeeR



Dołączył: 7 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Mahakam

Wysłany: 16 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

A mój to przeróbka angielskiego Attacker - jako, że chciałem aby był unikalny to wyszły dwa "e", duże "R" i niezgodnie z angielską pisownią - przez jedno "t" i bez "c". Eksperymentowałem też nad wyglądem aż zauważyłem, że AtakeeR wygląda nieźle ;). A dlaczego ataker - bo jestem bardzo nerwowy i łatwo mnie wyprowadzić z równowagi (widać to w Osadzie ??? ;)). Kiedyś podałem komuś inne wytłumaczenie dlaczego ataker - też prawdziwe, ale to było tak dawno, że już nie pamiętam. (Chodzi o to, że zrobiłem nick i zapomniałem go po pewnym czasie (ok. 2 lata), aż sobie go zrobiłem od podstaw :).
___________
Jam jest AtakeeR z Mahakamu
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Guinea



Dołączył: 20 maja 2000
Posty: 164
Skąd: że znowu!

Wysłany: 16 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Mój nick powstał jakieś... hmmm... 5 lat temu na oko.

Najpierw szukałem imienia dla mojej świnki morskiej (to było jakies 7 lat temu). Wybrałem w końcu Guinea - od angielskiej nazwy guinea pig.

2 lata później, jak zakładałem pierwsze konto e-mail, wpisałem guinea jako nick, i tak juz zostało. A świnka żyje i ma się nieźle ;).

___________
Achtung! Weasel!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Galador



Dołączył: 17 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Radzionków

Wysłany: 16 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Swój nick zapożyczyłem z polskiej gry przygodowej "Książę i Tchórz".

Takie imię posiada jej główny bohater (a raczej pod takim jest znany, bo naprawdę posiadał inne, plebejskie imię - jak wyjaśnia inna postać tej gry, mag Arivald, dodając że imię Galador pasuje do niego jak pięść do nosa. Można się domyślać, że tym plebejskim imieniem jest imię gracza).

Swego czasu (był to rok bodajże 1998) "Książę i Tchórz wywarł na mnie duży wpływ. Był pierwszą grą przygodową, którą ukończyłem. Porywał mnie inteligentny humor tej gry.

Galador to młodzieniec, który przez pakt z diabłem dostał się w ciało księcia. Już jednak na wstępie okazuje się, że bycie księciem nie jest łatwe, a Galador pragnie wrócić do poprzedniej postaci. By tego dokonać, musi odnaleźć szatana, a pomaga mu w tym przebudzony z tysiącletniej drzemki mag Arivald.

Galador jest raczej tchórzliwy, za to obdarzony humorem i inteligencją. Podobnie jak ja:)

Na początku nicku Galador użyłem kilka razy przy tworzeniu postaci do gier cRPG i papierowego RPG. Kiedy połączyłem się ze światem za pomocą neta, zastanawiałem się między nickiem Galador a Arivald (ten mag to też bardzo ciekawa postać, ale ponieważ znany jest głównie z opilstwa, a ja mocnych trunków staram się nie nadużywać - po namyśle zdecydowałem się na Galadora).

Dziś gry przygodowe są moim ulubionym gatunkiem rozrywki komputerowej. Jestem nawet redaktorem serwisu internetowego (http://przygodoskop.gery.pl) poświęconego temu gatunkowi, gdzie piszę recenzje. "Książę i Tchórz" dostał ode mnie prawie najwyższą notę, przez co posądzony zostałem o brak obiektywizmu, ale co poradzę na to, że z tą grą wiążą się tak miłe wspomnienia... Zresztą uważam, że jest to najlepsza polska przygodówka, więc gorąco do niej zachęcam.

___________
Mowa jest srebrem, lecz milczenie złotem.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sewrey



Dołączył: 11 lutego 2001
Posty: 164
Skąd: Lublin

Wysłany: 18 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Ja swojego nick'a wymyśliłem kilka lat temu, kiedy na topie była gra Diablo 1, chciałem mieć klimatyczną xywkę, bo Maciek jakoś nie bardzo pasowało ;) Później zacząłem tak nazywać postacie z innych gier i zarejestrowałem się na starym forum...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
SAM-UeL



Dołączył: 19 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Spośród szczytów Wielkiego Babilonu

Wysłany: 19 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Moja ksywka trzyma się mnie długo. Od początku pierwszej klasy podstawówki ;)
Ktoś przez przypadek zaczął mnie nazywać Sam, chyba za dużo grał w gry telewizyjne ;). No i przyjęło się, każdy mnie Sam nazywał. W czwartej klasie pod przypływem intelektu kolega spytał się od czego to jest zdrobnienie ;)
- jak to od czego! Od Samuel'a!
I kolega żyje i dalej ma przypływy intelektu i ja żyję z ksywką SAM-UeL. Dlaczego przeistoczyła się w duże litery i jakąś krechę po środku? Pytajcie moje koleżanki :)

Ech... co to były za czasy... pierwsza klasa... ;)

___________
biegniemy za szczęściem choć nie możemy go dopaść,
wciąz ucieka nam, bo nie znamy prawdy o nim,
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni..

    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Pepuś



Dołączył: 18 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Aurum

Wysłany: 20 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Witam, witam :)
Opowiem wam o historii mojej ksywki. To było tak...
Dawno temu, w odległym nauczaniu początkowym wracałem wraz z przyjaciółmi ze szkoły. Rozmowa zeszła na nasze podobne inicjały
(P.P. P.Ch. i P.Ch.) A że ja miałem P.P. (nazywam się Piotr Piotrowski jakby ktoś nie wiedział) nazwali mnie od tego Pepusiem i pod taką ksywą jestem wszędzie znany :D

Ech, te stare dobre czasy :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kameal I Prawy



Dołączył: 17 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

A moja ksywa- na poczatku byl Kameal... i taki tez mam mejl. I Prawy doszedl potem, a to zeby oddac moj charakter:) nie, nie pochlebiam sobie:)
___________
,,Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Pepuś



Dołączył: 18 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Aurum

Wysłany: 23 maja 2003     Nicki Odpowiedz z cytatem

Marred, a ja kiedyś myślałem, że Twoja ksywa jest z języka angielskiego :P
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.