Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-19 20:55:02
Autor Wiadomość
Aryene



Dołączył: 22 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

Wysłany: 31 maja 2005     Pytania różnej treści Odpowiedz z cytatem

Grałam w jedną z części i zdecydowanie nie polecam... Zrobione na przysłowiowe "odwal się" kilka lichych mapek układających się w kampanię... Fabułę ma to to swoją, ale nic poza tym... Wg mnie nie warto...
___________
Najgorzej jest poznać własne bóstwo...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 31 maja 2005     Pytania różnej treści Odpowiedz z cytatem

Mastorious (cytat):
Pewnie wielu z Was moje pytanie zwali z nóg, zwlaszcza że udzielam się na tym forum od dawna. Ale mam pytanie:
Grałem w RoE, AB, SOD i WOG, ale nie grałem w H Chronicles. Co to za wersja?? Czym się różni od innych dodatków?? Ma jakąś swoją fabułę?? A możę tom poprostu wydanie Deluxe, czyli 3 w jednym??


Ja z kolei zdecydowanie polecam.

Ale od początku:

1. Co to za wersja?
Heroes Chronicles to seria *samodzielnych* dodatków do HoMM3 (a więc nie wymagających wogle zainstalowanej wersji HoMM3). Mają w sobie zarówno elementy RoE, jak i AB i SoD, ALE są dość mocno ograniczone.
Praktycznie w każdej z ośmiu części kronik główną atrakcją jest ledwie jedna, choć dość długa, 8-scenariuszowa kampania (oraz własny samouczek, własne intro filmowe, etc...)

2. Czym to się różni od dodatków?
Na plus:
- historia opowiedziana w Kronikach jest o wiele bardziej rozbudowana, ciekawsza i po prostu większa. Dotyczy praktycznie całej historii Antagarichu od czasów przed powstaniem Erathii do ledwie momentów przed jej zniszczeniem.
- znajdują się tam wszystkie elementy obu dodatków, z których wiele jest po raz pierwszy fabularnie wykorzystanych (bo czy w jakiejś kampanii SoD składałeś np 'moc ojca smoków'?)
- mapy w kampaniach znacznie różnią się poziomem trudności - są zarówno te łatwiejsze, przeznaczone raczej dla początkujących graczy HoMM3, jak i te na bardzo wysokim poziomie (tu w szczególności dwie ostatnie kroniki)
- przy zainstalowaniu 2, 3 (a tak właściwie jednej ;) ) z Kronik dwie następne (części 5 i 6) są dostępne za darmo.

Na minus:
- poza jednym nowym portretem bohatera nie ma w grze niczego, czego już byś nie widział - żadnego nowego artefaktu, jednostki czy zaklęcia.
- niektóre mapy faktycznie są ZBYT łatwe (w szczególności pierwszych kronik)
- kroniki nie zawierają żadnych pojedynczych scenariuszy, możliwości grania we własne pojedyncze scenariusze, ani edytora map.

3. Czy ma jakąś fabułę?
Fabuła to zdecydowanie najmocniejszy element kronik i przyznaję, że gdyby nie to, to nie wiem, czy na pewno bym po nie sięgnął. Fabułą jest jednak fantastyczna. Obraca się generalnie wokół jednego człowieka - Tarnuma, który niegdyś był królem barbarzyńców, ale w swych podbojach zaszedł za daleko - stał się tyranem. Za to po śmierci (lub raczej wg mnie tuż przed nią ;) ) Starożytni odmówili mu wstępu do "raju" i skazali na dość ciekawą karę - na nieśmiertelność. Odtąd nieśmiertelny bohater przez wieki musi próbować odkupić swoje winy. Jego losy przeplatają się ze wszystkimi najważniejszymi dla Antagarichu wydarzeniami, m.in. powstaniem Erathii, losami jej pierwszego i następnych władców, dalszych losów smoczej królowej Mutare, Gavina Magnusa oraz losów żywiołaków po AB, jednego ze Starożytnych, który 'oszalał', światem Kreegans, a na końcu - wyjaśniona jest historia stojąca za Mieczem Mrozu, który doprowadził do zagłady Antagarichu. Główny bohater Kronik kontynuację swoich losów odnajduje już w HoMM4 - w kampanii barbarzyńców. Przeżył wszystko - zarówno powstanie Erathii, jak i jej zniszczenie.

I dlatego właśnie, przede wszystkim dla tej fantastycznej historii, a także dla mnóstwa zabawy spędzonej przy bardzo dobrze wykonanych mapach, z których wiele może jednak sprawić trudności nawet zaawansowanemu graczowi, a nawet dla bardzo dobrych filmików na początku każdej kroniki naprawdę warto w nie zagrać.


PS. wersja '3 w jednym' o jakiej myślałeś, czyli RoE+AB+SoD nazywa się 'Heores Complete' lub po polsku - Złota Edycja i jest ciągle w sprzedaży. Przez pewien czas (na co udało mi się załapać ;) ) była też dostępna podobna wersja 4 pierwszych kronik pod nazwą 'Heroes Chronicles Complete', ale tej już w sprzedaży chyba nie ma. Może na Allegro?

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 1 czerwca 2005     Pytania różnej treści Odpowiedz z cytatem

Każda z tych kronik ma TYLKO jedną 8 - scenariuszową kampanię?? Jeżeli tak to rzeczywiście nie opłaca się kupować.
___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 1 czerwca 2005     Pytania różnej treści Odpowiedz z cytatem

Tak, jedną, ale nie oceniaj ich tylko po tym. Liczy się jakość, nie ilość.
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 1 czerwca 2005     Pytania różnej treści Odpowiedz z cytatem

Ja kupilem i jestem zadowolony. Parę dni miło się spędziło przy tym.

Fabuła ciekawa, rozbudowana, a jeśli chodzi o poziom trudności, to jest przed każdym scenariuszem wybór :). Tak, więc możemy wzmocnić naszą rozgrywkę maxymalnym poziomem trudności. Polecam właśnie to, gdyż gra staje się o wiele ciekawsza...

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 2 czerwca 2005     Pytania różnej treści Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):


Jego losy przeplatają się ze wszystkimi najważniejszymi dla Antagarichu wydarzeniami, m.in. powstaniem Erathii, losami jej pierwszego i następnych władców, dalszych losów smoczej królowej Mutare, Gavina Magnusa oraz losów żywiołaków po AB, jednego ze Starożytnych, który 'oszalał', światem Kreegans, a na końcu - wyjaśniona jest historia stojąca za Mieczem Mrozu, który doprowadził do zagłady Antagarichu. Główny bohater Kronik kontynuację swoich losów odnajduje już w HoMM4 - w kampanii barbarzyńców. Przeżył wszystko - zarówno powstanie Erathii, jak i jej zniszczenie.



Ten wspomniany Miecz Mrozu to jakiś artefakt??

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 2 czerwca 2005     Pytania różnej treści Odpowiedz z cytatem

Fabularnie - tak, jest nawet kilka sekund filmiku ukazującego go, ale technicznie w grze się nie pojawia.
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 2 czerwca 2005     Pytania różnej treści Odpowiedz z cytatem

Skoro nie ma. To może zastosować go do WOG-a?? Ale to już dyskusja na inny temat.
___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Davids



Dołączył: 8 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Erathiaa

Wysłany: 19 sierpnia 2005     Pytania różnej treści Odpowiedz z cytatem

Mam problem, chciałbym zrobić jednostkę, ale nie wiem co robić :(. Wyciągnąłem ResEdit'em pliki def, a co dalej?
___________
GTA SA... Czy ktoś rozumie latanie samolotem?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Altair



Dołączył: 8 maja 2005
Posty: 164
Skąd: z daleka

Wysłany: 19 sierpnia 2005     Pytania różnej treści Odpowiedz z cytatem

Davids (cytat):
Mam problem, chciałbym zrobić jednostkę, ale nie wiem co robić :(. Wyciągnąłem ResEdit'em pliki def, a co dalej?

Plik def otwieramy w programie Defview. Następnie eksportujemy klatki animacji jako oddzielne pliki (bmp).

___________
Per aspera, ad astra
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.