Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 13:04:14
Autor Wiadomość
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 22 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Wprawdzie do konwentu jeszcze rok (aż, tylko - niepotrzebne skreślić) parę fundamentalnych ustaleń pod dyskusję można już poddać.

1. Rozmawialiśmy (Misza, dzięki) z szefem Ośrodka Kultury (p. Robert Świerczek - rulez) i wyjaśnił nam, że generalnie najlepsza porą do organizowania imprez dla ludności jest niedziela. Wynika z tego bardzo dobry dla nas wniosek.
Otóż - poniewaz do tego typu imprez nie potrzeba z naszej strony tłumu organizatorów i jeżeli ktoś musi w niedzielę w ciagu dnia opuścić nasz konwent (wiadomo, dom, praca, rodzice itp) to nie będzie to wielkim problemem organizacyjnym (chociaż żałowac będziemy). Imprezy dla ludności można zaplanowac właśnie na niedzielę, oczywiście pod odliczeniu godzin mszy, z większa gwarancją, że zaszczycą je widzowie.
Natomiast nasze wewnętrzne spotkanie konwentowe i nasze punkty programu możemy zaplanować w sobotę (a właściwie już od piątku) mając do dyspozycji cały dzień.
Czyli - sobota - nasz zlot jaskiniowy, niedziela - imprezy związane ze "Spotkaniem z Behemotem 2".
2. Po rozmowie z zachwyconym burmistrzem możemy zorganizować w Byczynie stały, wakacyjny obóz jaskiniowy. Czyli: kto ma ochotę na kilka dni, lub całę wakacje - może tam siedzieć, kto jedzie nad morze, góry itp to może po drodze zaczepić sie w Byczynie. Kwestia opłat do dogadania, ale podjrzewam, że uda się to załatwić jak najmniejszym, symbolicznym kosztem. To na razie wstępny pomysł i nie pytajcie mnie o szczegóły, ala sądzę, że to dobra myśl.
3. Jest jeszcze kilka koncepcji okołokonwentowo - jaskiniowych ugadanych z władzami, ale na razie to tylko idee i wybaczcie, nie chcę ich poddawać pod dyskucje, póki nie wyjda z fazy, że tak powiem, embrionalnej.

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 22 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Grenadier (cytat):
2. Po rozmowie z zachwyconym burmistrzem możemy zorganizować w Byczynie stały, wakacyjny obóz jaskiniowy. Czyli: kto ma ochotę na kilka dni, lub całę wakacje - może tam siedzieć, kto jedzie nad morze, góry itp to może po drodze zaczepić sie w Byczynie. Kwestia opłat do dogadania, ale podjrzewam, że uda się to załatwić jak najmniejszym, symbolicznym kosztem.


O tem GGadalimy z jOjEm w busie/pociągu (tak, tak, miałem zaszczyt jechać z jOjEm pociągiem, tak samo jak i 3 innych szczęśliwcó :-) ).
Tu dochodzi jeszcze jedna, b. ważna kwestia do dogadania, a mianowicie kwestia identyfikowania Jaskiniwców, coby osoby z zewnątrz Nam nie bruzdziły!! Padły tu propozycje w stylu specjalnych identyfikatorów ("Paszport Jaskinii", zwykły identyfikator), a także dodatkowej weryfikcaji ("Jesteś z IJB?? To zaloguj się do serwisu :D" [to jush mój pomysł wymyślony w domq ;)]). Sprawa jest jak najbardziej otwarta i wymaga dogadania i to najlepiej jak najszybciej w osobnym topiq (czy obgadywać na forum ogólnym, czy może tylko w kręgu Jaskiniowców to jush nie moja działka, choć z mojej strony polecałbym dyspute tylko w gronie Jaskiniowców).
Również w pociągu padła propozycja "Skoro Oni coś dla Nas, to może i My dla Nich??", czyli organizacja czasu wolnego poza Konwentem (w stylu szybkiego kursu HTMLa, PHP, Grafiki Końputerowej, Rysunku, zwykłych gier terenowych, RPG, etc) i to również należałoby przedysputować :)

Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 22 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Ja z miłą chęcią bym się przejechała w wakacje (przyszłe) do Byczyny... po obozie na odpoczynek... tak fajnie cicho - nie miejsko, boisko pod "domem" mozna się położyć oglądać w dzień niebo a w nocy gwiazdki :D Fajnie by było :) i aż mi miło na myśl o przyszłych wakacjach :)
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 22 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Witam,

pomysł genialny i w ogóle.. tylko.. ee.. ja jestem taka, że mnie skręcać zacznie, jeśli tam na te całe dwa miesiące nie pojadę, jeśli tylko pojawi się taka możliwość..
Tak więc zastanówcie się i dziesięć razy, zanim coś takiego wyjdzie :D. Mnie - na głowie - przez tak długi okres czasu? Nic, tylko uciekać :D.

Pozdrawiam,
Hexe

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Moandor



Dołączył: 24 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Łapy woj. podlaskie

Wysłany: 22 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi sie ten pomysł, nie ukrywam, podoba. Wszyscy niemal czuli niedosyt, że konwent sie ta kszybko skończył. Naprawdę byłoby wyśmienicie móc spędzić tak ze 2 tygodnie w Byczynie w towarzystwie jaskiniowców.

Oby ten pomysł wypalił :)

___________
Póki Bóg nie odsłoni przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie sie mieścić w tych paru słowach:
Czekać i nie tracić nadziei!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ingham



Dołączył: 1 kwietnia 2001
Posty: 164
Skąd: Ciechanów

Wysłany: 22 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Tylko trzeba się będzie upewnić, że i w przyszłym roku bedzie kukurydza!
___________
Tylko modlitwa może Was zbawić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 22 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Moandor (cytat):
Oby ten pomysł wypalił :)


Ano napewno wypali :) Jush my sie o to postaramy!!

Hexe (cytat):

Tak więc zastanówcie się i dziesięć razy, zanim coś takiego wyjdzie :D. Mnie - na głowie - przez tak długi okres czasu? Nic, tylko uciekać :D.

Ciebie?? Dosyć?? A da się??

Ingham (cytat):

Tylko trzeba się będzie upewnić, że i w przyszłym roku bedzie kukurydza!

I cebulka do kaszanki!!

Teraz należałoby się zastanowić nad tym, co My mozemy im dać w zamian ;) Kilka propozycji jest, może cuś jesio??

Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 22 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Możemy im dac siebie przede wszystkim, a to bardzo wiele :)
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 23 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

wiele z tego co JUŻ napisano to wspaniałe pomysły/możliwości/projekty

trza się z tym dobrze przespać, przegadać to z władzami Byczyny itd.

ale przede wszystkim ja bym apelował

Odważcie sie marzyć!!!

im więcej pomysłów tu się pojawi, tym więcej z nich uda się zrealizować
czasem rzecz, którą można zrobić od ręki, bez nakładów finansowych NIE zostaje zrobiona, bo NIKT o niej nie pomyślał, albo pomyślał, ale nie powiedział...

Odważcie sie marzyć!!!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 23 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Khem ja mam propozycję :) Żeby stworzyć Księgę Pamiątkową Konwentów (no jeżeli ktoś się pojawia na wszystkich zlotach to i też zlotową) ale nie taką w Internecie :) Tylko taką papierową ładną :) Żeby każdy kto będzie zawarł w niej kawałek siebie...


Coś ala mój zeszycik, którym męczyłam.. ale no bez dedykacji :P no chyba, że dla Imperium ;]

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 23 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

O, to jest to :)
Gruba, oprawiona w skórę księga z pożółkłymi stronicami zapełniona po brzegi kaligrafia i popisami artystycznymi Jaskiniowców :D

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 23 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Mi też pomysł Nami sie podoba. Zdjęcia będą do wykorzystania, skany dyplomów itp tez. Potrzebny bedzie tylko ktoś, z dobrą ręka w kaligrafii.
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 23 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Ktoś kto to umie ładnie pisać :D na upartego ja moge coś pokombinować i w październiku do Opola przywieźć próbkę mych bazgrołów :)
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 23 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Wspaniale :)

Może Nami od razu z jakaś koncepcją - projektem strony tytułowej? Jest was rysowniczek kilka w końcu :)

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 24 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Mam pomysł jak to napisać i w ogóle... ale ja nie umiem rysować.. i tu jest ten ból :( z kaligrafią sobie jeszcze poradze po kilku próbach gdzieś na innych kartkach uda mi się wreszcie to co chcę..
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mirabell



Dołączył: 14 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 24 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Najlepiej byłoby behemota narysować... takiego "zwykłego" albo na herbie... albo po prostu ołówkiem jakieśtam fantastyczne wariacje (no nie wiem, feniks, gość na koniu, zameczek i tak dalej) to na stronach tytułowych zawsze ładnie wygląda (no, przynajmniej jeśli chodzi szkolne zeszyty ;)). Albo pole kukurydzy ;D

Rysowania mogłabym się ewentualnie podjąć (jeśliby nie było lepszych kandydatów ;)), ale za efekt nie ręczę :P

___________
...Zawsze znajdą się jacyś Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga wskazówki zachowywania się w czas olbrzymich upałów...
(S. J. Lec)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 24 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Śliweczko - talent Twój znam i wiem, że będzie dobrze. Ale proszę o wstrzymanie się - herb obrabia włąśnie świerszcz według projektu (cenzura) - to, co jOjO pokazywał na Konwencie. Poczekamy na efekt i wtedy pomyślimy co dalej...
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 24 sierpnia 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Grenadier (cytat):
herb [...] według projektu (cenzura) - to, co jOjO pokazywał na Konwencie


tak ino dodam, że jes to do zobaczenia na Głównej w niusie z 18. Behemluna...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 1 września 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Wakacje w towarzystwie Jaskini są czymś o czym do tej pory nawet nie ośmielałem się marzyć. Teraz, gdy widzę że jest to możliwe, wciaż trudno mi w to uwierzyć (wyobrazić sobie siebie spedzającego kilka tygodni w towarzystwie Jaskini). Jeśli tylko okaże się że nie byłbym jedynym w danym terminie, to sądzę, że nic mnie nie powstrzyma by przyjechac do Byczyny na dłużej. A jak dużo dłużej - jeszcze nie wiem, ale sądzę że sporo :)

MiB (cytat):
Teraz należałoby się zastanowić nad tym, co My mozemy im dać w zamian ;) Kilka propozycji jest, może cuś jesio??


Hmm... może przedstawienie tym razem nie tylko dla Jaskini, ale i dla mieszkańców Byczyny? Możnaby przedstawić mieszkańcom Byczyny przedstawienie które mieliśmy w tym roku, a jaskiniowcom - nowe. Rozwiązało by to dwa problemy naraz: Uwiecznienie poprzedniego scenariusza (bo ma być kamera w końcu) a jednocześnie nie powtarzanie Jaskiniowcom tego, co już widzieli.

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 1 września 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Cóż, jakby się dało - bardzo chętnie bym tam spędził choćby i całe dwa miesiące - a co :)

Faramir (cytat):
Hmm... może przedstawienie tym razem nie tylko dla Jaskini, ale i dla mieszkańców Byczyny? Możnaby przedstawić mieszkańcom Byczyny przedstawienie które mieliśmy w tym roku, a jaskiniowcom - nowe. Rozwiązało by to dwa problemy naraz: Uwiecznienie poprzedniego scenariusza (bo ma być kamera w końcu) a jednocześnie nie powtarzanie Jaskiniowcom tego, co już widzieli.


Nie wiem, czy wtedy mieszkańcy Byczyny nadal byliby tak chętni do współpracy :P, ale pomysł nawet niezły...

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 2 września 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Taka koncepcja była dyskutowana juz w tym roku, ale aktorzy doszli do słusznego wniosku, że na taki krok jest za wcześnie. Niemniej za rok - kto wie, ale niekoniecznie musi to być inscenizacja sztuki napisanej spec na tę okazję. Zastanawialiśmy się także przed konwentem, czyby nie odegrać fragmentu jakiegoś opowiadania albo - zainscenizowac jakąś bitke elfio - kuzdo - ludzko jakąś tam. Skoro inni moga bawić sie w Grunwald to czemu by nie pobawić się w jakiś Pellenor.
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 2 września 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Grenadier (cytat):
Taka koncepcja była dyskutowana juz w tym roku, ale aktorzy doszli do słusznego wniosku, że na taki krok jest za wcześnie.


Wiem o tym, sam w takich "naradach" "uczestniczyłem" :) Znaczy się rzekłem iż dostosuję się do innych :)

Grenadier (cytat):
Niemniej za rok - kto wie, ale niekoniecznie musi to być inscenizacja sztuki napisanej spec na tę okazję.


Hmmm... jeśli sztukę już mamy i jest sprawdzona, i podobała się widowni (choć - co prawda - tej jaskiniowej, a jak przyjmą to mieszkańcy Byczyny?) to czemu próbować jeszcze co innego wymyślać...

Grenadier (cytat):
Zastanawialiśmy się także przed konwentem, czyby nie odegrać fragmentu jakiegoś opowiadania albo - zainscenizowac jakąś bitke elfio - kuzdo - ludzko jakąś tam. Skoro inni moga bawić sie w Grunwald to czemu by nie pobawić się w jakiś Pellenor.


O, to, to! To by świetne było... Tylko moja historyczna zbroja z przedstawienia została w polanowicach a nie wiem czy za rok gdzieś ją tam znajdę. Szkoda, bo miałbym "historyczny" osprzęt, ale jak tak, to zrobiłbym sobie nowy :)

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 2 września 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Enleth (cytat):
Cóż, jakby się dało - bardzo chętnie bym tam spędził choćby i całe dwa miesiące - a co :)


Jam bym tesh tak kciał, ale czekają Mnie zmagania z niejakim Maturem, a potem Bitwa pod W(y)stępnym Egzaminem :P, a jak me poczynania w walce zauważą "Ci o których nie wolno mówić", to i szukanie nowego loqm mi pochłonie trochę czasu. Jednak tak na miesiąc postaram się wpaść ;)

Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 2 września 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

A te wakacje to dzie?
Znaczy wiem, że w Byczynie, ale znowu w Internacie?
Bom coś słyszał o [...]...
Można wiedzieć coś więcej? Gdzie? Jaki? Za ile? Kiedy? Co to wogle będzie?

___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 2 września 2004     Do dyskusji - programowo Odpowiedz z cytatem

Sandro (cytat):
Bom coś słyszał

skoroś dzieś słyszał, to TAM pytej...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.