Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-20 14:26:16
Autor Wiadomość
Eon



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: ..zza wydm przy ognisq...

Wysłany: 25 września 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

Hardack < bardzo głęboko na Forum - w mieńscu nawet niektórym niedostępnym > (cytat):
(..)Przeglądając forum przypadkiem trafiłem na dekrety i wtedy dowiedziałem się o jaskiniowcach.(..)
Muszę tu wskazać na jedno słowo: " przypadkiem ".

    Sprawa jest prosta:

http://imperium.heroes.net.pl/index.php?c=9 - To jest link do Forum..
http://imperium.heroes.net.pl/index.php - ..lecz to jest Strona Główna For Wszelakich..! I najlepiej "przeszukiwanie ręczne" zaczynać stąd..!


Od dawna już zauważam, jak "świeża krew" potyka się na tym 'krzaq logicznym'... A przecie jest u góry:
Kod:
Ostatnio odwiedziłeś nas Pią Wrz 24, 2004 11:59 pm
Obecny czas to Sob Wrz 25, 2004 10:39 am
Imperium Jaskini Behemota - Strona Główna -> Forum dyskusyjne 

No i na koniec 'mały' wyciąg z całości tej wypowiedzi - Q wskazówce GreenHorn'om. Hardack (cytat):
(...)Przez pierwsze kilka dni penetrowałem serwis aż wreszcie na rzeczce znalazłem portal do głównej. Wtedy wszedłem na forum a moją uwage zwróciło forum o Heroes V. Wypowiadałem się tam jako gość przez dobre dwa miesiące. Pod koniec 2003 roku zaczołem rozmawiać także przy ognisku. Postanowiłem że chcę należeć do Jaskini. Mimo iż podanie złożyłem pod koniec 2003 to klucze otrzymałem dokładnie 13 Lutego 2004. Przyczyną tak długiego okresu były kłopoty z powtarzającym się nickiem. Gdy dostałem klucze zaczołem wypowiadać się na forum przychodziłem do ogniska robiłem wszystko co sprawiało mi radość. Patrzyłem na swój profil i porównywałem go z innymi. Zastanawiało mnie jak można dołączyć do różnych grup. Przeglądając forum przypadkiem trafiłem na dekrety i wtedy dowiedziałem się o jaskiniowcach. Po dwóch "próbnych" miesiącach byłem w dwóch grupach "jaskiniowcy" i "prenumaratorzy czasu". Wtedy uświadomiłem sobie że jestem już wstępnie sprawdzony i że dopiero teraz bramy Imperium otworzyły się przede mną szeroko. Jestem bardzo zadowolony że należe do Jaskini która wciąż się rozrasta i staje się coraz to silniejsza. Zawsze chciałem robić coś dla Imperium lecz nie wiedziałem do kogo się zgłosić. Jak sie okazało praca przyszła sama. Hetman zaproponował mi służbe w pretori gdy się zgodziłem otrzymałem także Imperialne konto pocztowe. Następnie już z własnej inicjatywy postanowiłem zostać moderatorem forum i członkiem załogi EQ. Mam nadzieje że spędze w Jaskini jeszcze bardzo dużo czasu i przyczynię sie do jej rozkwitu!(...)

___________
Cytat:
"Wiedzcie to, bracia moi umiłowani. Każdy człowiek ma być prędki do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do srogiego gniewu;"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 25 września 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

Eon podziwiam to że chcesz pomóc nowym członkom Imperium. Ale czy któryś z nich zjawi się akurat na tym forum? Pytam się bo ja jako nowy nigdy nie zjeżdżałem poniżej Obsydianowej Wyroczni. Z drugiej strony tylko raz jako pretorianin spodkałem się z tym że nowo przyjęty wypytaywał się mnie co gdzie i jak. Nie wiem czy sie wstydzą czy nie wiedzą do kogo sie zwrócić a zamiast tego nowi robią nie raz zamęt jak kiedyś np. Crag gdy był nowy stworzył kilka osobnych tematów aby się czgoś dowiedzieć. Dopiero póxniej wytłumaczono mu wszytsko i zamęt znikł.
___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 25 września 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

wg mie, wynika to z oryginalności tego mieńsca

na zwykłych forach, to zasadniczo mało komu przeszkadza!
ALE to jes nasz dom!
i nam to wadzi...

a co do nowych - ten dom cza pokochać, miej lub bardzi, i wtedy łatwo można się piąć w góre (nikomu raczej nie so rzucane kłody pod nogi)
ale zauważ, że wiele osob, jednak nie czuje tego miensca
nie kco być - jeśli to świadoma diecezja, to ich za to szanuje - Jaskiniowcami
a ot! być, poczytać
bez zobowiazan

i jesio do poruszany przez Eona logiki

forum, to tylko cześć wiekszego organizmu - Imperium
to że wciąż i stale w budowie, to jeno dowód, że to żywy organizm
i te inne (poza Forum) części, nie so tak sensu stricto forami
one ino z tego samego engine'u korzystajo

trudne, wiem
ale nie dla kcącego
a tych jes niemało...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 września 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

Eon (cytat):
Hardack < bardzo głęboko na Forum - w mieńscu nawet niektórym niedostępnym > napisał:
(..)Przeglądając forum przypadkiem trafiłem na dekrety i wtedy dowiedziałem się o jaskiniowcach.(..)
Muszę tu wskazać na jedno słowo: " przypadkiem ".


Trudno wymagać od nowych mieszkańców znajomości Dekretów, Proklamacji, skoro początek bytności na forum zaczyna się od "Forum Dyskusyjnego" a nie od strony głównej forum. Może warto zmienić.

Potem różne pytania potem padają. Jak zostać Jaskiniowcem? albo zarzuty że jestem w Imperium a nie jestem Jaskinowcem itp.
A wszystkie te sprawy poruszane są w Kancelarii.

Hardack (cytat):
Ale czy któryś z nich zjawi się akurat na tym forum?


Mam nadzieję że każdy chociaż raz zajrzał do każdego zakątka Imperium. Powód mało istotny ciekawość, chęć zgłębienia Imperium itp a potem w czym się dobrze ktoś czuje to zostaje. [/quote]

Hardack (cytat):
Zawsze chciałem robić coś dla Imperium lecz nie wiedziałem do kogo się zgłosić.


Przeglądanie Forum ma też tą zaletę że na wyżej postawione stwierdzenie odpowiedź się znajdzie.

Pracy jest mnóstwo.
Tematów gdzie pomóc też jest kilka wystarczy się zainteresować, przeczytać.

Zgłaszać się? Do grup?? Ja mam mieszane uczucia. Czasem jest tak gdy ktoś wstąpi do grupy to jego wydajność drastycznie spada. A jak poza grupą pracuje to robi po swojemu niczym się nie przejmuje ale praca idzie.

Hardack (cytat):
Z drugiej strony tylko raz jako pretorianin spotkałem się z tym że nowo przyjęty wypytaywał się mnie co gdzie i jak. Nie wiem czy się wstydzą czy nie wiedzą do kogo się zwrócić


Może dlatego że przeglądają forum?? Najpierw czytają przewodnik odwiedzają miejsca gdzie wszelkie problemy są omawiane. Potem dyskretnie pytają mieszkańców a na końcu dopiero piszą posty z zapytaniem.

Chciałbym żeby tak było...


Hardack (cytat):
ja jako nowy nigdy nie zjeżdżałem poniżej Obsydianowej Wyroczni.


A, to błąd.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eon



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: ..zza wydm przy ognisq...

Wysłany: 26 września 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

Hardacq: Cieszę się, że nie masz nic przeciw przytoczeinu tutaj Twych słów.. Dzięqję.

To co napisałeś - ten zamęt - tworzyć może właśnie ten mylny link - wiodący z głównej < heroes.net.pl >..!

jOjO: Mieńsce oryginalne - tak.
Mi nie wadzi też ten system - bo go znam już.
Ino problem mają goście/greenhorn'y. Oni mają problemy z tym.
(nie pierwszy raz wyjaśniałem, że wystarczy kliknąć w jeden, < cenzura by Eon > odnośnik - ino wczoraj się "przebrało"...)
Ludzie nie są widocznie tak domyślni/sokoloocy...
Więc: kochanie kochaniem, nie'czucie miejsca - nie'czuciem..
Ino aby prosty człowiek wchodził na nasz Vortal..na odnośnik do 4um z Głównej..
..i nie widział Prawa Imperium..?
..i nie dotarł do "Uwag, propozycji..."..?


Po prostu:
"Promowana" winna być:
Kod:
Ostatnio odwiedziłeś nas d.tyg.Y mc X ?, 200? ??:?? a/pm
Obecny czas to d.tyg.Y mc X ?, 200? ??:?? a/pm
Imperium Jaskini Behemota - Strona Główna

Nie zaś:
Kod:
Ostatnio odwiedziłeś nas d.tyg.Y mc X ?, 200? ??:?? a/pm
Obecny czas to d.tyg.Y mc X ?, 200? ??:?? a/pm
Imperium Jaskini Behemota - Strona Główna -> Forum dyskusyjne

P.S. Nie będę już więcej pisał w tej sprawie - przecie sprawa błacha i tekniczna czysto...
P.S.2 ..poza tym - w przewodniq napisano jasno - jeno jak tam nie zaglądają...
P.S.3 Lecz ten cytat na koniec poprzedniego mego posta - Q Przykładowi GreenHorn'om...!
Amen

___________
Cytat:
"Wiedzcie to, bracia moi umiłowani. Każdy człowiek ma być prędki do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do srogiego gniewu;"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 26 września 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

Eon (cytat):

To co napisałeś - ten zamęt - tworzyć może właśnie ten mylny link - wiodący z głównej < heroes.net.pl >..!


Właśnie ten link... . Zostajemy przeniesieni z niego do forum dyskusujnego i nie możemy dostać się do wszystkich innych działów forum:

- Kancelari Imperialnej
- Trybunału Imperium
- Kwatery Głównej
- Gildi cechów
- Bractw Imperium
- Stolika Akademi Wojennej
- Refektarzy Wieży Kartografów
- i tutaj...

Da sie tutaj dotrzeć wchodząc do Osady i dopiero potem na forum. Lub wchodząc do poszczególnych lokacji (np:Akademia Wojenna) i z tamtąd przejść bezpośrednio do Stolika Akademi Wojennej. "Nowy" chcąc wejść na forum nie będzie wchodził wpierw do Osady tylko od razu wejdzie z głównej na forum i od razu zacznie klepać posty na forum dyskusyjnym. Nie zapoznając sie z podstawowymi prawami imperium.

___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 26 września 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

Hardack (cytat):
Zostajemy przeniesieni z niego do forum dyskusujnego i nie możemy dostać się do wszystkich innych działów forum

nie rozumie, jak to nie możemy??? jest przeca link do poziomu wyższego!
chyba że coś nie działa u zwykłego mieszkanca Jaskini, a ja o tem nie wiem...

Hardack (cytat):
"Nowy" chcąc wejść na forum nie będzie wchodził wpierw do Osady tylko od razu wejdzie z głównej na forum i od razu zacznie klepać posty na forum dyskusyjnym. Nie zapoznając sie z podstawowymi prawami imperium.

well, to ja powtorzę raz jesio
nie każdy odwiedzający nasz wortal musi być mieszkańcem Imperium - może być gościem
nie każdy kto jest mieszkańcem Imperium (czyli korzysta z większości uprawnień do serwisów informacyjnych - H1, H2, WoG itp - oraz rozrywkowych - Sfinks, rozgrywki turniejowe) musi być Jaskiniowcem!

nie bez kozery w dekrecie określiłem dwa księżyce "stażu"
to czas na zapoznanie się z Imperium,
stwierdzenie osobiste, czy mie to interesuje taka dalsza integracja

zauważcie, jak wiele osób (nie tylko tu w Jaskini, ale ogólnie w dzyciu) jest chętne do czegoś łatwego, prostego, a potem sie zniecheca i rezygnuje...

nawet ostatnio niektorzy przepraszali za coś w podobie...

podkreślam
to jes celowe i świadome

gość - czyta, zassysa, czasem w paru mieńscach może coś napisać
mieszkaniec - czyta, w wielu mieńscach pisze, korzysta, używa etc.
.
.
.
Jaskiniowiec - żyje tutaj

...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 września 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
Hardack (cytat):
Zostajemy przeniesieni z niego do forum dyskusujnego i nie możemy dostać się do wszystkich innych działów forum

nie rozumie, jak to nie możemy??? jest przeca link do poziomu wyższego!
chyba że coś nie działa u zwykłego mieszkanca Jaskini, a ja o tem nie wiem...


Cóż, link jest, ale pewnie nie każdy sobie zdaje sprawę z jego istnienia. Nigdzie nikt nie napisał jaka jest różnica między Imperium a Forum, nigdzie (poza Osadą) nie ma wyróżnionego, wskazanego bezpośrednio linku do Imperium, tak jak jest do Forum, a tekst "Imperium Jaskini Behemota - Strona Główna -> Forum dyskusyjne" może po przejściu z główhej heroes.net.pl bardziej przywodzić na myśl fakt, że ta "Strona Główna" to ta, z której się przyszło, czyli heroes.net.pl, a nie jeszcza jakaś inna - bo ktoś nowy też może nie wiedzieć, jaka jest różnica między Jaskinią jako całością a Imperium.
Intencje rozumiem, jednak stan obecny uznaję za zwyczajny błąd koncepcyjny w projektowaniu interface'u, powodujący że do Imperium faktycznie można dotrzeć tylko przypadkiem, jeśli się nie zna pewnego podziału (którego nigdzie nikt nie wytłumaczył w widocznym miejscu), bo linki bardzo łatwo dają się źle zrozumieć.

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 26 września 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

W zupełności zgadzam się z Enlethem.

O ile pamiętam, to link na głównej do Forum zamieniono z całego Imperium na samo forum dyskusyjne, gdyż było to wskazane dla nieodległej (jak się wówczas wydawało) relizacji Stolicy. A że Stolicy jak nie było, tak nie ma, i nie słychać, by miała być przynajmniej do najbliższego solstycjum, najlepszym wyjsciem wydaje mi się powrót do starego rozwiązania. Czyli link do Forum na głównej = link do Imperium.

A może wogle wyrzucić z głównej link do Forum, zastepując go oficjalnym linkiem do Imperium?

I ponownie nawołuję: wyciągnąć Salonik z tych ciemnych zakamarków! Ja rozumiem Twoje argumenta, Hetmanie, ale na dzień dzisiejszy Jaskinia tylko traci na takim jego ulokowaniu. A jak będzie już Stolica, to przecie nie jest chyba tak trudno wrócić do właściwego porządku?

Nie możemy czynić obecnej struktury prowizoryczną, czekając na bliżej niesprecyzowany termin otwarcia Thomeheb, bo skończy się na tym, że zawsze będziemy prowizoryczni.

___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 26 września 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem każdy ma rację po części. I Hetman - bo wiele osób (gości) wchodzi tu tylko po to, by poszukać rozwiązania problemu z grą. Poza tym Imperium jest ogromne, wpuszczanie nowego Mieszkańca od razu na główną jest jak rzucanie niemowlaka do głębokiej wody. Może się zniechęcić, nie mieć czasu czytać wszystkich odnośników (modem), by znaleźc to właściwe forum (o grach), szczególnie że są na dole.
Z drugiej strony faktycznie niektórym trudno trafić gdzieś dalej niż poza to, co im się ukazuje po kliknięciu na głównej. Bo czy to dużo jest linków prowadzących poziom wyżej? Jeden na górze, czasem jeden na dole i rozwijana lista, strasząca po kliknięciu swa długością (i brakiem opisów). Kto moze wiedzieć, do czego to suży?

Może rozwiązaniem byłoby lepsze ułożenie linków (zarówno kolejności: Froum-> Imperium - tak, to nielogiczne, ale rónież sam podział między Forum a Imperium mamy niezdefiniowany do końca, moze to jest sposób; jak i ich ułożenie na stronie), a może więcej linków, obrazków - bo to podobno wzrok przyciąga...

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eon



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: ..zza wydm przy ognisq...

Wysłany: 27 września 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

Enleth (cytat):
(...)
Jeden co mnie zrozumiał na 100%..chehie..
Sandro (cytat):
(...)
Cieszę się, że to poruszyłeś.. Nie ma co prowizorki się imać cały czas...

@lan (cytat):
(..)wiele osób (gości) wchodzi tu tylko po to, by poszukać rozwiązania problemu z grą. Poza tym Imperium jest ogromne, wpuszczanie nowego Mieszkańca od razu na główną jest jak rzucanie niemowlaka do głębokiej wody.
Przecie na Forum są takie tematy jak:
    Konwent
    Archiwum Konwentu
    Okno na Świat
    ..no i nawet Oberżę/Karczmę można dodać...
Cóż one mają wspólnego bezpośrednio z grą..? nawet: pośrednio..? Dla gościa - nickolwiek.

A przecie Materia Tekniczna < to podforum, dzie jezdeśmy.. > , Prawo Imperium < przecie obowiązuje każdego mieszkańca - niech nawet gość będzie wiedział, z czym wiąże się 'osadnictwo' w Tym Mieńscusię (Jaskini..) >
- tożto winno być dostępne od linq z głównej..! Możnaby wiele jeszcze for tu przytoczyć...
W następnych słowach prawisz @lan'ie bardzo słusznie - popieram.

Nie chozzii mi o "wrzucenie" na Forum tychże podforów, kie przyt(ł)oczyłem - jeno o jasny dostęp do tychże For..!
< for quest..of course..jeno im to nie jasna ta mekanika, ką servujemy, mekanika "piramidy", na której 'wysadzamy' gości dzieś w połowie, ni stąd, ni z owąd... >

___________
Cytat:
"Wiedzcie to, bracia moi umiłowani. Każdy człowiek ma być prędki do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do srogiego gniewu;"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
DruidKot



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: z odległych zakamarków geografii :P

Wysłany: 28 września 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

Ech...

Z czystego egocentryzmu popieram Eona w stu procentach. Nawet dla już obeznanych z IJB mieszkańców może być to irytujące.

Ale - każda opinia ma w sobie dużo racji. Należy więc znaleźć dobre rozwiązanie problemów, ech...

a) Można do każdego podforum dodać temat związany z prawem Imperium.

b) Można dodać link lub jakiś odnośnik do prawa IJB. Na Głównej, na Forum. ALe prawo musi być krótkie. Koniecznie w streszczeniu.

c) Nie wiem czy to możliwe [pewnie nie :P], ale jeśli tak, to można by spróbować :). Chodzi o stworzenie mechanizmu, który wykrywając pierwsze odwiedziny na stronie odsyłały by do strony z Prawem.

d) I ostatnie :) ... Można umieścić w swoim podpisie najważniejsze punkty prawa i link do oryginału :). Jakby co - mogę się poświęcić :) ...

To tyle,
pozdrawiam

___________
Rychłoż się zejdziem znów?

o ortografii || o łańcuszkach
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 2 października 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

jOjO? Nie czas, na Twój głos?
___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 2 października 2004     Forum - ważna wskazówka.. Odpowiedz z cytatem

a zapomniałem :P

bo już działania podjęłem, zlecając pewne sprawy Eonu...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.