Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-20 1:53:06
Autor Wiadomość
Emeszar



Dołączył: 15 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Zabrze

Wysłany: 3 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Jako iż IJB jest miejscem, w którym jeno osoby o szlachetnych duszach i niepokalanych imieniach stąpać mogą, a co za tym idzie ze szlachetnych rodzin pochodzacych, wzywam więc przeto wszystkich, którzy do ukrycia niczego nie mają by herby swe rodowe pozostałym mieszkańcom ukazać zechciały, oblicze tym samym światu ukazując.

Nadzieją też taką się o to kieruję, iż suplika ta nie godzi, ani nie łamie prawa IJB, które w pkt.5 "Dekretu o Jaskiniowcach" stanowi, że jeno Najwyższe Władze, herbem mogą mieszkańca ozdobić.

___________
Ukochani przez Bogów umierają młodo!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 4 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Pomijam już, że w opisie jest błąd - ten lew nie jest w koronie, gdyz stanowi ona osobny element, zreszta wielce komplikujący sprawę i wprowadząjący, hm... podejrzenia o zamach stanu nawet, ale mniejsza o to, bo suponuję, że to raczej z niewiedzy...

Ale do kardynaliów trzeba przejść. Heroldia może to potraktować jedynie jako propozycję - tylko i wyłącznie! Natomiast posługiwanie się w Imperium tymże znakiem jest niestety na razie objęte prohibicją. Na razie nikt w Imperium nie ma jeszcze swojego herbu. I dopóki takowy dekretem imperialnym nie zostanie nadany - posługiwanie się nim podpada pod paragrafy imperialnego kodeksu.

Na koniec wreszcie. Prawo do złotej barwy ma jedynie Imperator i tylko on, na mocy swojej łaski, może zezwolić na uzywanie tej barwy w innym, niż imperialny, herbie.

Dura lex, sed lex...

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Emeszar



Dołączył: 15 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Zabrze

Wysłany: 4 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

W takim więc razie proszę, któregoś z moderatorów o usunięcie niniejszego tematu, jako łamiącego obowiązujące prawa IJB.

Za zamieszanie powstałe w wyniku mojego działania serdecznie przepraszam.

Pozwolę sobię jeszcze na prośbę aby w przyszłosci, gdy być może posługiwanie się herbem będzie możliwe, Heroldia zezwoliła mojej osobie na używanie wyżej podanego wzoru bądź wzoru po zmianach wprowadzonych przez Najwyższe Władze.

Lew rzeczywiście nie jest w koronie, gdyż korona znajduje się ponad tarczą herbu. Za błęny opis przepraszam

___________
Ukochani przez Bogów umierają młodo!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 4 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie iż Imć Panowie malutkie bądź to błędy bądź niedogadanie sugerują. Dlaczego o czymś takim mowa...
Każdy z nas swój Herb własny bądź swojego bractwa przywdziać może i się nim pochwalić. Z tego co wiem nie ma jeszcze osób mianowanych z tytułu "Herbu Behemota", jeśli jest do niewiedzy się przyznaje. Natomiast Herby własne cóż tu dużo mówić chyba zakazane być nie mogą.
Tematu prosiłbym nie zamykać, przynajmniej do czasu wyjaśnienia kwestii.
Z góry dziękuję i zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 4 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Na moje, to pojawienie się tego topicu to ZNAK.

ZNAK, że czas już wrócić do śmiałych planów imperialnej Heroldii.

___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 4 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Panowie....

Cieszy Troska o wznowienia prac nad Heroldią Imperialną.

Ale czytać prawo też wypada. Przeto napisane jest

Ponieważ różne osoby na swój własny sposób mogą przyczyniać się Q Chwale Jaskini, w porozumieniu z Heroldią Imperialną, mogą zostać wyróżnione poprzez nadanie im osobistego herbu.
W specjalny sposób będą wyróżniani Weterani oraz Dobrodzieje.

Czyli ma być to nagroda dla zasłużonych. Postarajmy się zasłużyć na możliwość używania Herbu w Jaskini.

A swój Herb mieć oczywiście można ino posługiwanie się nim dopóki nie ma przepisów wykonawczych jest wg mnie niestosowne w Jaskini.

Heroldia Imperialna nie będzie tworzyć dla każdego nowego Herbu bo to za dużo zamieszania stworzy.

Wg mnie legalizować będzie Herby Jaskiniowców.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 4 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

W związku z powyższym Herb wraz z opisem z posta wyleciał :). Poczekam aż zasłuże, aby móc go przedstawić ;). Mogę dostać jakiegoś linka do tematów o Heroldii Imperialnej? O ile takowe tematy istnieją.

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 4 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Kilka nieporozumień, rzecz jasna, wynikło.

Zanim do Heroldii.

punkt 19 regulaminu bractw stanowi:
Bractwo może posiadać znak, sztandar, zawołanie zaakceptowane przez Heroldię Jaskini Behemotha.

ale jak dotąd nie widziałem żadnego, chociażby projektu, do zaaprobowania. Fakt - nie ma ofocjalnie Heroldii, ale to chyba nie jest przyczyna, że nie ma herbów bractw?

A teraz do klu tematu.
Heroldia nie powstała oficjalnie, bo:
1. czas był nie ku temu, bo ważniejsze sprawy były (i są) niż nadawania herbów
2. nie dokońca sprecyzowane są zadany nadawania herbów (w sensie komu i za co), natomiast sama Heroldia może działać chociażby od zaraz, bo wewnętrzne zasady są.


Dyskusja nad herbami była przed laty (to prawda!) disyć soczysta, gdyż spierały się dwie koncepcje ich konstruowania. Wbrew pozorom nie jest to prosta sprawa, gdyż konstrukcja musi podlegać pewnym zasadom, chociażby estetycznym, a także szanować pewne zakazy, jak chociażby wspomniane złoto. Chodzi o to, by niedopuścić do dowolności, a także zbytniej wybujałości konstrukcyjnej, bo herb ma nieśc pewna informację, a nie tylko być popisem grafika. No i mieć jakieś rozsądne wymiary w bajtach :)

Temat zamykam. Usuwać myślę, że nie ma potrzeby. A dyskusja na temat herbów zapewne w innym miejscu zostanie przeprowadzona - Sulia

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 4 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

pomimo, że w dopisq Sulia (cytat):
Temat zamykam. Usuwać myślę, że nie ma potrzeby. A dyskusja na temat herbów zapewne w innym miejscu zostanie przeprowadzona

temat ZNALAZŁ swoje miejsce i tu będzie - być może kontynuowany...
a może do Kawerny trafi? ;)

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Emeszar



Dołączył: 15 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Zabrze

Wysłany: 5 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Skoro więc istnieje możliwość wypowiedzenia się jeszcze w tym temacie chciałbym po raz wtóry przeprosić za swoje zachowanie a najmocniej za umieszczenia wzoru herbu, który z racji swego wyglądu mógł zostać uznany za wielce niestosowny.

Po przemyśleniu swojego postępku zauważyłem, iż temat ten powinien zostać skonstruowany w formie prośby lub delikatnej sugestii, a na pewno nie powinienem był dopuszczać się "samowolki".

Niemniej jedank uważam, iż każdy mieszkaniec IJB powinien mieć możliwość posługiwaniem się herbem bądź też innym znakiem rozpoznawczym, który może być nieodłączną chechą osobowiści mieszkańca w taki sam sposób jak wybrany przez niego nick i ułożony przez niego opis posatci jaką posługuje się w IJB.

___________
Ukochani przez Bogów umierają młodo!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 5 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Emeszar (cytat):
chciałbym po raz wtóry przeprosić

zaiste zacne to, ale wystarczy.
sprawa jest wyjaśniona, ze zrozumieniem...

Emeszar (cytat):
Niemniej jedank uważam, iż każdy mieszkaniec IJB powinien mieć możliwość posługiwaniem się herbem bądź też innym znakiem rozpoznawczym, który może być nieodłączną chechą osobowiści mieszkańca w taki sam sposób jak wybrany przez niego nick i ułożony przez niego opis posatci jaką posługuje się w IJB.

otóż, nie!

jak to już Imć Kanclerz pisał, herb ma swoje własne znaczenie
wyróżnienia!
a skoro jesio czas tych wyróżnien NIE nadszedł, to i herbów nie ma

a Imperium nie będzie uznawać - u mieszkańców! - herbów nadanych dzie indzi (to chyba oczywiste!)
co innego dyplomajca... tu inne so zasady...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 5 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Zacnę może od tego iż Emeszar:
powinieneś zedytować swojego pierwszego posta i jako i ja na razie fragment o swoim Herbie usunąć ;). Jakoby nie było sprzeczności pewnej.

Druga sprawa to sprawa samych Herbów.
Mam taki mały pomysł. Nie widziałem poprzednich tematów, lecz sądzę, że nie jestem prekursorem. Otóz chodzi o to, aby Herby był nadawane według Grup do, których się należy. Nie jednak za samo przystąpienie do grupy powinien się taki Herb należeć, a za pracę jaka została w danej grupie zrobiona.

I tak, można by stworzyć Herb Linkownii ze statkiem, Herb Grafików z jakimś nieskączonym szkicem, Herb Jaskiniowy oczywiście i kilka innych.

Takie Herby mogłaby przyznawać tylko osba odpowiedzialna za daną grupę, za zgodą Hetmana. Znaczy się musiałaby określić Hetmanowi za jakie to uczynki uważa, że chce przyznać dany Herb danemu użytkownikowi.

Jedna osoba jednak mogłaby mieć tylko jeden Herb. Tutaj podam przykład: Dajmy na to, że mam Herb Linkownii, ale otrzymałem propozycję otrzymania Herbu Grafików. Wtedy decyduje się, bez odwołania na jeden z tych Herbów. Jeżeli pozostałbym przy Herbie Linkownii i dalej pracowałbym dla Grafików rzecz jasna, taką propozycję możnaby potem ponowić, ale znowu musi to być uzasadnione.

Gdzie Herby miałyby być reprezentowane?
Myślałem o tym, aby dodać takie Herby do Avatara. To znaczy, jeżeli byłaby taka możliwość, te wybrane osoby, które zostały wybrańcami miałyby specjalne Avatary, które mógłbym nawet ja robić jeśli będzie trzeba. Polegało by to na tym, że osoba ta miałaby Avatar swój a pod nim widniałby Herb. Niestety wielkość takiego Avatara musiałaby się podwoić jeżeli chodzi o rozmiary na dysku, ale to jest kwestia do uzgodnienia i do sprawdzenia, jak będzie funkcjonować.

Na razie tyle moich sugestii co do wprowadzenia Herbów. Geyby były jakieś pytania co do tego pomysłu to z chęcią odpowiem.

Czekam na uwagi i sugestie, ewentualnie propozycję stworzenia takich Herbów ;).

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Emeszar



Dołączył: 15 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Zabrze

Wysłany: 5 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
Zacnę może od tego iż Emeszar:
powinieneś zedytować swojego pierwszego posta i jako i ja na razie fragment o swoim Herbie usunąć ;). Jakoby nie było sprzeczności pewnej.



Co też niezwłocznie po przeczytaniu tego postu uczyniłem

___________
Ukochani przez Bogów umierają młodo!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 5 października 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Mr.Rabbit (cytat):
Otóz chodzi o to, aby Herby był nadawane według Grup do, których się należy.


Ja tam na heraldyce się nie wyznaję.
Ale wydaje mi się, że każdy herb winien być wyjątkowy, osobisty i niepowtarzalny. Twój pomysł bardziej pasuje, jak sądzę, do orderów.

Pewien akcent, znak wykonywanej pracy czy przynależnosci do grupy, jak choćby statek czy pióro - owszem. Ale reszta niech będzie indywidualna.

Jak bełkoczę niech mie ktoś kompetentny poprawi :wink:.

___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 18 listopada 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Pomysł uzależnienia od był już dawno rozpatrywany. Nie jest aż taki zły, jeśli wyróżnik grupy (czy pole głownej aktywności w Imperium) odpowiednio się zaznaczy i nie będzie to elemenet dominujący w herbie. Wtedy jest pole do cech indywidualnych.
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 17 grudnia 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Jesio od siebie spytam: gdzie owy herb miałby być widoczny?

Jedyna możliwość jaką widzę to profil danego Jaskiniowca, gdyż przy imieniu zajmowałby po prostu zbyt wiele miejsca a po pomniejszeniu byłby nieczytelny i choćby wspomniane pióro czy statek były by niedostrzegalne gołym okiem(chiba, że pod lupą :wink: ).

A sam pomysł herbów, choć stary, to wciąż uważam za dobry.

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 17 grudnia 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

Można zrobić link "herb" gdzie będzie łon i ew. zasługi, opis i tak dalej. Zreszta na razie to kwestia wtórna raczej. Zobaczymy.
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 18 grudnia 2004     Herby mieszkańców IJB Odpowiedz z cytatem

a może do biogramu, profilu dodać??
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.