Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-25 10:34:08
Autor Wiadomość
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 28 grudnia 2004     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Często zastanawiam się iloma zazwyczaj bohaterami gracie w H3??

Ja na mapkach S, M, L gram jednym głównym (najsilniejszym) bohaterem + tyle ile mam zamków (do obrony, zbierania dostaw z wiatraków, młynów itp.).
Ewentualnie chodzę sobie po mapce bohaterem, którego uwolniłem z więzienia (gdy ma jakieś fajne zdolności), albo gdy jeden z herosów wyczwiczy sie podczas częstego bronienia zamku (kiedyś tak doszedłem do 13lvl) to wysyłam go, aby zajał jeden zamków przeciwnika, podczas gdy "główny" jest zajęty czyms innym.

Na XL to juz trudniej grać 1 bohaterem bo on nie może być wszędzie (nawet mając czary Town Portal i Dimension Door na experta). Na XL mam zazwyczaj dwóch silnych bohaterów, ale drugiego "tworzę" tak po 2 m-cach grania, zazwyczaj gdy przejmę jakiś zamek.

A wy :D ?? :D

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 28 grudnia 2004     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Cóż, na S, M i L też zawsze chodzę jednym bohaterem, chyba że na L musze wstawić kogoś do obrony zamku. Na XL jest inaczej. Zawsze mam tego głównego bohatera, a jak robię bohaterów to albo bohatera do obrony w zamku albo by dowieść wojsko głównemu bohaterowi...Więc, chodzę jednym bohaterem, więc zaznaczam "1" :wink:
___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 28 grudnia 2004     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

zaznaczylem 1 bo nie zaleznie od rozmiaru mapy (nie gram w m i s wogole) zawsze mam 1 glownego bohatera... i to on bierze wiekszosc bitew na siebie... reszta bohaterow pelni mniejsze role :)
___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maffej



Dołączył: 21 października 2004
Posty: 164
Skąd: Mo Gil No

Wysłany: 28 grudnia 2004     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj tworze 'tego jedynego' najbardziej napakowanego herosa, który jest moją główną armią. Potem dochodzi zwiadowca (w każdym slocie ma np. po jednej jednostce I poziomu :) ), którego zadaniem jest latanie po planszy, zbieranie surowców etc. oraz robienie zamieszania ;) . Dodatkowi (z jako taką armią) dochodzą dopiero przy następnych zamkach oraz kiedy dorobię się odpowiedniej kasy... Czasami mam jeszcze 'opiekunów' zamków i kilku innych kolesi, to jednak zależy juz od sytuacji na mapie...
___________
" Maybe my mind's not at all in control
Maybe I'm not in control... "
---
A imię me brzmi MaFFej...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 28 grudnia 2004     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze gram dwoma. Jeden strongman, który wszystkich rozwala i drógi szybko łażący do zwiedzania i zbierania zasobów i jednostek spoza zamków.
___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 28 grudnia 2004     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Na początku jeden... później drugi do donoszenia wojska z zamku, odkyrwania nowych terenów i czasami mieszania wrogom w planach ]:->
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 28 grudnia 2004     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

na początku gry 1, zwiedza, rozwala armie, zbiera surowce. Potem jak zajdzie potrzeba czy jest większa mapa to drugi i trzeci...
___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 29 grudnia 2004     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

U mnie zawsze maksymalna liczba jest. Stosuje taktykę: lepiej żebyś ty to miał, niż przeciwnik. 4 Herousów lata sobie po planszy kradnąc co się da. Jeśli chodzi o armię to zawsze tworzę minimum trzech bohaterów, co walczą. Zawsze zabezpieczam swój zamek przed atakiem i jedną z flanek kierunku w którym idzie główny bohater. A tak pozatym to zawsze lata sobie za głównym bohaterem jeden hipek i zbiera artefakty, które są niepotrzebne głównemu gościowi i daje je innym po to aby z nich korzystali, albo złożyli na ołtarzu za doświadczenie. Pozatym zbieram jednostki z planszy, zazwyczaj te które mam w zamku. Także 8 bohaterów jak nic.
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 31 grudnia 2004     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ja również zwykle wybieram maxymalną liczbę bohaterów.... chociaż ich trenowanie w przypadku kampanii (jesli przechodzą dalej) jest troszkę czasochłonne (odwiedzenie wszelkich obliektów, poznanie wszelkich dostępnych czarów i zdobycie maksymalnego poziomu doświadczenia)

Większa liczba wytrenowanych bohaterów sprawdza się w metodzie przekazywania sobie tej samej armii gdy nie mamy np. town potralu na mapie lub gdy mapa jest tak skonstruowana, ze trzeba bronić kilku miejsc naraz.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kumbat



Dołączył: 11 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Knurów

Wysłany: 31 grudnia 2004     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Powiem tyle-wole mieć jednego a porządnego bohatera z dużą armia niż kilku słabych bohaterów...
___________
Grajcie w RPG papierowe...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Xenor



Dołączył: 20 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Hajnówka

Wysłany: 1 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Bohater w każdym zamku, to jest dla mnie obowiązek... Nielubię dużej ilości bohaterów na mapie... Góra dwóch, ale ten drugi jest w grze całkiem przypadkiem... Zaznaczam jeden...
___________
Avathar - Legenda Zielonego Smoka, najlepsze tekstowe RPG!
D.K.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 1 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Osobiście jestem za 1 bohaterem. Nabija lvl, gromadzi armię, bije się i eksploruje.
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 6 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Haarald (cytat):

Większa liczba wytrenowanych bohaterów sprawdza się w metodzie przekazywania sobie tej samej armii gdy nie mamy np. town potralu na mapie lub gdy mapa jest tak skonstruowana, ze trzeba bronić kilku miejsc naraz.

Ciekawe naprawdę ciekawe.
Nigdy nie robiłem czegoś takiego, muszę wypróbować taką taktykę na jakiejś dużej mapce??

A teraz zmiana trochę temtau (już nie do ankiety).
Czy na mapce o rozmiarach S potrzebnych jest więcej bohaterów niż 1, nie licząc tych do obrony zamku??
Myślę że nie :D

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Neocount



Dołączył: 23 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Ciemna strona mocy

Wysłany: 27 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Duch (cytat):

Czy na mapce o rozmiarach S potrzebnych jest więcej bohaterów niż 1, nie licząc tych do obrony zamku??
Myślę że nie :D


Wg mnie to zależy od tego, na jakim poziomie trudności grasz, i od tego, czy grasz z kompem, czy raczej z żywym przeciwnikiem. Ja nawet na S-kach lubię, gdy mojego głównego bohatera poprzedza jakiś zwiadowca. To pozwala mi dość dokładnie rozpoznać, gdzie warto by było w danej turze atakować. S-ki są malutkie i pozostawianie przeciwnikowi jakichś smakowitych kąsków jest zdecydowanie złym pomysłem, a kto pierwszy, ten lepszy :twisted: Poza tym, dodatkowy hirek przydaje się wtedy do przejmowania kopalni itp. Jedynym zadaniem głównego bohatera na takiej mapie jest walka i szkoda tracić ruch na przejęcie kopalni. Wystarczy wykończyć strażników, a resztą zajmie się nasza świta.

Zresztą nawet na mapie typu S nie zawsze dasz radę w jedną turę dojechać do zamku (a i czasu na to szkoda), więc bardzo miło jest, gdy masz zapewniony transfer armii i ewentualnie czarów między zamkiem i głównym bohaterem.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nagash



Dołączył: 11 października 2004
Posty: 164
Skąd: A z kąd ja mam wiedzieć ??

Wysłany: 27 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Jestem za dwoma bohaterami, najpierw jednym silnym rozwalam obstawe przejsc i ew. wrogow jesli sie pojawia a drugi ktory wszystko zbiera i odkrywa plansze. Gdy obydwaj bohaterowie maja dobre wojsko to buduje kolejnego itd.


PS. na obronie nigdy nie zostawiam bohatera , jak juz to zostawiam jednego na moim terenie ( wyspie ) i on rozwala wszystkich nieproszonych gosci

___________
Śmierć to dopiero początek życia...... tego drugiego .....
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Neocount



Dołączył: 23 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Ciemna strona mocy

Wysłany: 27 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Nagash (cytat):
Jestem za dwoma bohaterami, najpierw jednym silnym rozwalam obstawe przejsc i ew. wrogow jesli sie pojawia a drugi ktory wszystko zbiera i odkrywa plansze. Gdy obydwaj bohaterowie maja dobre wojsko to buduje kolejnego itd.


Hmm... pozwolę się z Tobą nie zgodzić co do paru spraw :).
Dzielenie na małych mapkach armii między 2 bohaterów to nie jest najlepszy pomysł, bo wystarczy, że z mroków dziejów ;) wyskoczy na nas kolega przeciwnik naładowany armią na maksa i będzie, jak to się mówi po ptokach :). Posiadając jednego głównego bohatera masz dużo większą szansę na pokonanie superherosa przeciwnika, niż w sytuacji, gdy pół armii posiada inny wojak. Inna sprawa, że dzieląc armię pomiędzy dwóch kolesi, zabierasz jednemu z nich levele. A doświadczenie jest tu na wagę złota (lepiej mieć jednego herosa z magia ziemi na exp niż dwóch na advanced). Poza tym, jak rozumiem dzieliłbyś pomiędzy nich również artefakty, a to powoduje zmniejszenie skuteczności magii ofensywnej obu hirków, jak również zmniejsza skuteczność ataku i obrony naszej armii (o ile pamiętam 1 pkt ataku to o 5% większe obrażenia zadawane przez jednostkę).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Emirat Baste



Dołączył: 14 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 27 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

hmm ja robie tak
1 bohater najlepszy ktory gromadzi najlepsze artefakty i armie
2 bohater zwiadowca z średnią siłą armi i artefaktami
3 bohater ( kilku mam takiech 2-4) zwiadowca ktory gromadzi wszystkie stworzenia które się przyłączą albo znajdzie ich siedlisko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 27 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ilość bohaterów (u mnie) zależy też od mapy. Jeżeli jest dużo generatorów jednostek (tych poza zamkiem) oraz wszelkiego rodzaju wiatraków i magicznych ogrodów to mam tylu bohaterów żeby oblecieć wszystko w ciągu tygodnia.
___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dagon



Dołączył: 24 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Z lasu

Wysłany: 28 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Owszem zależy to głównie od mapy:

Ale nawetr na mapkach typu S zawsze mam minimum dwóch bocaterów.
Nawet nie rozumiem jak mozna grać tylko jednym. oto przykład: Atakujemy zamek przeciwnika a on w tym czaie odbiera nam pierwsze. Zanim tam wrócimy odbijje swójj zamek a my przegrywamy.

Co do mapek typu XL gram minimalnie 5 bohaterów. A kiedy Siny mi uświadomił że mozna mieć więcej niż 8 bohaterówto i 10 miałem

___________
Brak inteligentnego pomysłu na podpis
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 29 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

3 czasami 4
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rethor



Dołączył: 13 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Nidzica

Wysłany: 30 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ja na niewielkich mapkach robię tak:
W początkowych ustawieniach wybieram bohatera odpowiadającego mi. Zajmuję wszystkie generatory surowców na mojej ziemi. Parę tygodni czekam... aż bohater zbierze mocną armię. Potem rusza na zwiad. Gdy odkryje dostatecznie dużo, leci do zamku po jednostki. Drugi bohater (rzadko tak jest) zajmuje siedliska i bierze z nich jednostki do obrony zamku. Ten pierwszy gromadzi armię, arty, dś, a ten drugi to taki pomocnik.

___________
Honor, duma, poświęcenie, odwaga - cztery cnoty dobrego generała!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 30 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Dwóch, czasem trzech. Jeden to heros główny, drugi robi rajdy po generatorach surowców i rozwozi armię, a trzeci broni zamku. Ale trzeciego używam rzadko - praktycznie nie ma okazji, by coś przemknęło pierwszemu bohaterowi. :P
___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
DruidKot



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: z odległych zakamarków geografii :P

Wysłany: 30 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Jeden bohater główny, który wszystko niszczy i szkoli się...

... plus cała horda pierwszopoziomowych herosów, wynajmowanych do jakiejś misji [wykupienie populacji z generatora, przejęcie kopalni przejętej wcześniej przez wroga, eksploracja mapy...].

Pozdrawiam,
DruidKot

___________
Rychłoż się zejdziem znów?

o ortografii || o łańcuszkach
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grunthor



Dołączył: 6 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Kozienice

Wysłany: 30 stycznia 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Na każdym poziomie i wielkości mapy 3 bohaterów(1 główny i pozostali poboczni) to podstawa do czegokolwiek. Nawet na poziomie 200% drugiego bohatera musimy dokukupić w maksymalnie w przeciągu 2 dni.
___________
Śmierć to nieznana kraina z której nie powrócił żaden podróżny.
William Shakespeare
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 2 lutego 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze od pierwszego dnia mam dwóch bohaterów. Dla mnie to jest po prostu podstawa szybkiego startu.
___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.