Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-24 2:07:35
Autor Wiadomość
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 16 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Kto nie lubi WOG-a??
Ja nie lubię!!
Miałem WOG-a (z najnowszymi wersjami na bieżąco) przez półtora roku. Fajnie się bawiło, ale po pewnym czasie zaczął mnie denerwować, argumenty:
-muzyczka w menu głównym
-tapeta w menu głównym
-mapy które chciałem stworzyć pod Shadow of Death zapisywały się po WOG-a, rezultat był taki żę ludzie bez WOG-a nie mogli ich otworzyć,
-save-y ściągnięte neta które były pod wersje SoD, AB lub RoE gdy się je włączało ulegały WOG-ifikacji np. mieliśmy dowódcę
-błędy
-jeżeli ktoś miał polską wersję HoMM3, nie znał angielskiego, a zainstalował WOG-a to miał problem ze zrozumieniem,
-błędy,
-zauważcie żę WOG nie ma praktycznie fabuły.

Jeżeli kogoś to uraziło to przepraszam, chcę się tylko dowiedzieć kto podziela moje zdanie.

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Xexilex



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Z GRANDY

Wysłany: 16 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Mi tez to sie nie podoba i popieram WOG to dla ludzi ktorym h3 nie przypadlo do gustu. Albo po prostu nie mieli okazji grac w zwykle hirki i powiedzmy kolega przyniosl WOG`a zaisntalowal no i ktos sobie w to gral dlugo to powroty to h3 moga byc bolesne i nieciekawe.
___________
http://www.granda.prv.pl/ Bubba ?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 16 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

a mówcie co chcecie:

- mnóstwo nowych jednostek
- ERM
- kampanie nowe
- ta muzyka z menu głównego ;p
- możliwość produkowania samodzielnych dodatków (jest to ułatwione : patrz FORGE)
- Dowódcy


a to dopiero początek długiej listy...

___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 16 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Duch (cytat):

-muzyczka w menu głównym
-tapeta w menu głównym


kwestia gustu, ale na tej podstawie chyba nie można oceniać całego dodatku.

Cytat:
-mapy które chciałem stworzyć pod Shadow of Death zapisywały się po WOG-a, rezultat był taki żę ludzie bez WOG-a nie mogli ich otworzyć,


W katalogu heroes3 są dwa edytory - edytor SoD i edytor WoG - jesli tworzyłeś mapy pod SoD edytorem WoG to nic dziwnego. Edytor SoD jest niezmodyfikowany i tworzy mapy SoD.

Cytat:
-save-y ściągnięte neta które były pod wersje SoD, AB lub RoE gdy się je włączało ulegały WOG-ifikacji np. mieliśmy dowódcę


można zawsze dowódcę i inne rzeczy powyłączać w opcjach.

Cytat:
-jeżeli ktoś miał polską wersję HoMM3, nie znał angielskiego, a zainstalował WOG-a to miał problem ze zrozumieniem,


fakt - mocny argument za tym, że WoG jest be :P W takim razie H3 też jest be, bo oryginalnie wydane zostało właśnie po angielsku :(

Cytat:
-błędy,


obecnie zminimalizowane.

Cytat:
-zauważcie żę WOG nie ma praktycznie fabuły.


Fabuła jest - i to o wiele bardziej bogata niż w zwykłych kampaniach RoE/AB/SoD - tyle, że fabuła poszczególnych kampanii nie jest powiązana i jest bardzo, bardzo luźno związana z resztą sagi - ale to w końcu nieoficjalny projekt...

Cytat:
Jeżeli kogoś to uraziło to przepraszam, chcę się tylko dowiedzieć kto podziela moje zdanie.


Zdanie swoje zawsze można mieć, ale wszystko, o czym wspomniałes nie jest przecież istotą WoGa. Istotą WoGa są wszelkie nowe możliwości - dowódcy, doświadczenie jednostek, nowe potwory, nowe kampanie, język skryptów, nowe lokacje, skrypty, wogifikacja - TO właśnie tworzy WoGa i wydaje mi się, że to na tej podstawie można oceniać ten dodatek, a nie na podstawie muzyki w menu (która nawjasem mówiąc jest fragmentem stworzonym przez profesjonalnego muzyka nagrywającego własne płyty).

Nie przypominam sobie, by ktoś kiedykolwiek oceniał w AB czy SoD grafikę na głównym menu, fakt, że sejwy z AB też nie były w pełni kompatybilne z SoD, różnice w edytorach czy nawet fabułę. Przy ocenianiu AB i SoD, a także GS i WoW zawsze przede wszystkim wspominane były nowe jednostki, nowe artefakty, tereny, etc... więc dlaczego z WoGem ma być inaczej?

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Emirat Baste



Dołączył: 14 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o błędy do czasami (bardzoo żadko) się pojawiają mam patcha 3.58 i gra się super :)))
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 16 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem wspomnieć o jednym:
-tury przeciwnika komputerowego trwają dłużej niż w zwykłym HoMM3.

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Emirat Baste



Dołączył: 14 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Duch (cytat):
Zapomniałem wspomnieć o jednym:
-tury przeciwnika komputerowego trwają dłużej niż w zwykłym HoMM3.


a to nie przypadkiem dlatego,że komputer jest mądżejszy ???
może w patchu 3.59 poprawią to bo czasami mnie to wkurza szczególnie jak gram na kilka komputerowych graczy !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rakhazaar



Dołączył: 11 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Alashii

Wysłany: 16 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

WoG to kicz na wrotkach...wogóle jakieś ruskie numerki dla znudzonych heroesem III..... :twisted:
___________
...wszystko się zmienia raz żyjemy w świecie mitów raz w świecie smoków ale za każdym razem jesteśmy herosami swojego losu...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 17 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

A może by tak uzasadnic powyższa opinię?

Komuś się muzyka nie podoba. To ma być problem? Można przeciez wyłączyc, nie słuchać albno zastąpić inną - starczy wrzucić jakąś ulubioną mp3 i hula...

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Siny



Dołączył: 9 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Wawa

Wysłany: 17 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

ja nie lubie woga bo sprawia wrazenie amatroskiego, takie brzydkie wszystko, pokolorowane na sile, no i slaby balans do multiplayera, nie przypadlo mi do gustu od poczatku wiec nawet nie wiem jak jest teraz po tych wszystkich patchach. ale mimo wszystkto jak ktos woli multi to wog jest mu w zupelnosci zbedny.
___________
szukasz twardych wojowników? http://www.granda.prv.pl/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 17 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Siny (cytat):
ja nie lubie woga bo sprawia wrazenie amatroskiego


Przecież WoG JEST projektem wybitnie amatorskim :) - nikt z twórców nie jest zawodowym, profesjonalnym twórcą gier.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 17 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Spokojnie bo się pozabijacie!!
Jezeli ktoś chce się wypowiedzieć że nie lubi WOG-a to niech to zargumentuje, zamiast pisać żę jest poprostu "głupi".

A żeby nie off-topic-ować:
-kłopotliwa instalacja 8)

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 17 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Rakhazaar (cytat):
WoG to kicz na wrotkach...wogóle jakieś ruskie numerki dla znudzonych heroesem III..... :twisted:


Duch (cytat):
Jezeli ktoś chce się wypowiedzieć że nie lubi WOG-a to niech to zargumentuje, zamiast pisać żę jest poprostu "głupi".



a ja pozostawiam to do przemyślenia innym...

___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dagon



Dołączył: 24 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Z lasu

Wysłany: 18 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

WoG - osobiście nie przepadam za wogiem i nawet nie mam go zainstalowanego.

Minie osobiście w WoG'u nie przypadły do gustu jednostki 8 poziomu...
nie różnią się one zbytnio od swoich odpowiedników z poziomu 7-go. Owiele lepiej wyglądałyby stworzone od nowa...

___________
Brak inteligentnego pomysłu na podpis
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Heimdall Ragnarok



Dołączył: 25 lipca 2003
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 18 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Dagon (cytat):
nie różnią się one zbytnio od swoich odpowiedników z poziomu 7-go. Owiele lepiej wyglądałyby stworzone od nowa...


Próbowałeś się kiedyś bawić choćby w najprostsze edycje jednostek? Proponuję, byś spróbował :wink: Od razu zmienisz podejście :D
Ja w sumie WoGa traktuję jako "nowinkę" i "ciekawostkę". Sam mam go zainstalowanego na kompie, gram w niego często, ale jak przychodzę do kumpla, to gramy w Armagedon's Blade...I specjalnie nie czuję trudności w przesiadaniu się z WoGa na "zwykłego". No, tylko brakuje burzenia miast, najlepszym moim skromnym zdaniem ulepszeniem HoMMa :D

___________
Kiedy muzyka milknie, reszta jest milczeniem
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 18 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Heimdall Ragnarok (cytat):

Próbowałeś się kiedyś bawić choćby w najprostsze edycje jednostek? Proponuję, byś spróbował :wink: Od razu zmienisz podejście :D


zapraszam do przyklejonego temetu o forge - zobaczycie od kiefdy już się to ciągnie i jakie to czasochłonne

___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crag



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Wejherowo

Wysłany: 19 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Dagon (cytat):
Minie osobiście w WoG'u nie przypadły do gustu jednostki 8 poziomu...
nie różnią się one zbytnio od swoich odpowiedników z poziomu 7-go. Owiele lepiej wyglądałyby stworzone od nowa...


Co do ich wyglądu to masz racje, mogły by być zupełnie nowe.

Co do WoGa to lubie ale troche za bardzo spowalnia gre.

___________
"Wątpię, więc myślę, myśle, więc jestem."


"Dubito, ergo cogito, Cogito, ergo sum."łac.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Emanet



Dołączył: 7 września 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 19 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Miałem WOG'a krótko, możę za krótko, żeby oceniać ostatecznie.
Szybko się zraziłem - być może dlatego, że trafiłem na jakąś dziwną kampanię - nazwy już nie pamiętam - startowalo się jakimś chłopem i co chwilę trzeba było wykonywać jakieś p******* zadania - a to z kimś porozmawiać, a to gdzieś wejść, stanąć na odpowiednim polu itp. itd. Ogólnie bardzo męczące i nudne, nic wspólnego ze strategią. Odinstalowałem.

Pozdrawiam

___________
Dziś jest czas ...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Heimdall Ragnarok



Dołączył: 25 lipca 2003
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 19 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Od kiedy to grę turową się ocenia na podstawie kampanii? Pograj w mapę losową, tam poznasz potęgę WoGa 8)
Dziwi mnie takie podejście ludzi...Włączy, mówi "to jest be" i usuwa. Trzeba trochę poświęcić grze... :wink:

___________
Kiedy muzyka milknie, reszta jest milczeniem
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dagon



Dołączył: 24 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Z lasu

Wysłany: 23 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Heimdall Ragnarok (cytat):
Próbowałeś się kiedyś bawić choćby w najprostsze edycje jednostek? Proponuję, byś spróbował Od razu zmienisz podejście


taaa... żebym miał jeszcze o tym jakieś pojęcie

sorry za offtop :)

___________
Brak inteligentnego pomysłu na podpis
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 25 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Ta dyskusją przypomina mi rozmowę ślepych o kolorach. Mało kto widział, ale każdy ma wyrobione zdanie...

Z krytykujących - czy ktoś z Was zadał sobie trud zagrania do końca scenariusza z róznymi kombinacjami opcji? Mi też nie wszystkie się podobają i wiele z nich wyłączam, bo według mnie maja zgubny wpływ na grę. Ale mam te możliwość, że MOGĘ JE WYŁĄCZYĆ.
Nie cierpie H4 - ale zagrałem w wiele scenariuszy i kampanii by się o tym przekonać i by spróbować obiektywnie tę grę ocenić. Z waszych wypowiedzi wynika coś zupełnie odmiennego.

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Yavor



Dołączył: 25 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Ełk

Wysłany: 25 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

WOG mi się podoba. Wnosi wiele fajnych rzeczy.
Jednostki ósmego poziomu. Fajna sprawa, ale wkurza mnie troszkę fakt, że są one robione na bazie jednostek siódmego poziomu. Ale przyjmijmy że jest ok.
Jednostki neutralne. Wulkaniczny i lodowy strzelec są moim zdaniem do luftu. Niczym się nie różnią od zielonych strzelców. Gorynycz i War Zealot są najlepsi :)
Dowódcy. Niezłe urozmaicenie. Najfajniejszy jest Paladyn :) .

Teraz kilka spraw:
- Wrzućcie najnowszą wersję, oznaczoną numerkiem 3.58f
- Zróbcie patch polonizacyjny do tejże (poprzedni patch nie współgra :( )
- Zmieńcie nazwy jednostek, moje propozycje:
Gorynycz (trójgłowy smok, po prostu), War Zealot (drud, wiem to sie w sumie nie zgadza, ale mam sentyment do jednostki z H2), niektóre nazwy dowódców też bym zmienił (przede wszystkim Sukkub, na diablicę albo wampirzycę). W waszym tłumaczeniu wersji 3.57 znajdowały się błędy rzeczowe - raz pojawiała się nazwa Hierofanta a raz pustelnik. Niby mały babol a razi (radzę pogrzebać w pliku NPC00.txt czy coś w tym stylu)

Wkurza mnie, że w wersji 3.58 nie działają już kody :( . Nie to żebym sie nimi podpierał ale pomagają mi w testowaniu gry (eh te lenistwo) :D .

___________
Jeśli mam dziś zły dzień, to znaczy, że zaraz inni też będą taki mieć.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Heimdall Ragnarok



Dołączył: 25 lipca 2003
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 26 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Psst! Mistrzu! Zobacz, jest takie forum w naszym Kochanym Imperium o nazwie "Sny Bogów" :wink: Spójrz tam.
___________
Kiedy muzyka milknie, reszta jest milczeniem
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bartolomeos



Dołączył: 21 września 2004
Posty: 164
Skąd: Jelenia Góra

Wysłany: 27 stycznia 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Ja do woga mam mieszane uczucia. Z jednej strony trochę błędów, z drugiej zaś cała masa ulepszeń. Dowódcy to - wg mnie - najciekawsza rzecz. Podrasowanie jednostek też nie było złe.
Mimo paru buraków spędziłem przy wogu wiele godzin (na losowych mapach) i wiem, że opłaca się krócej spać :)

___________
Wiem że nic nie wiem
Sokrates
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 9 marca 2005     Kto nie lubi WOG-a?? Odpowiedz z cytatem

Rebalancing...hmmm. Tutaj sprawa wygląda nieco dziwnie...o ile w normalnym H3 bohaterowie ze zdolnościami np. płatnerz, talent magiczny czy skuteczność ataku na wyższych poziomach górowali nad innymi-przy tej opcji to bohaterowie ze specjalnością:jednostki stają się potęgą...wystarczy pomyśleć, że Tyris na 30 poziomie daje takiego kopa kawalerzystom że nie boją się żadnego potwora 7 poziomowego w 1vs1 <dublowana premia z ataku i obrony, +1 szybkości, dodatkowy DMG>...a im niższy poziom potwora tym szybciej zbiera się super armię <specjalność gryfy+kilkanaście ulepszeń gryfich wież=~70 gryfów na tydzień-->60HP, 10DMG, ~50+ ataku i obrony>...Odpowiednio włączająć opcje można zrobić rzeczywiście wyrównane szanse...Tam jest cała masa opcji-jeśli ktoś w tym nie grzebał nawet tylko dał "select all" albo "unsellect all" to troche dziwne że wypowiada się o CAŁYM WoG.
___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.