Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-26 11:37:22
Autor Wiadomość
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 9 lutego 2005     Komentarz do Wieści - "Nieprzeczytane posty" Odpowiedz z cytatem

Witam!

Jako, że nie można pisać postoof a Wieściach, postanowiłem założyć temat w Karczmie, odnoszący się do Wieści Nieprzeczytane posty.

Otóż zmianę opisaną w w/w topiq uważam za niepotrzebną. Może nawet nie tyle nowy sposób odznaczania postów, ale zmianę fcji pokazywania "postów od ostatniej wizyty". Ja z tego naprawdę często korzystam i trudno będzie mi się przestawić.

Poprostu Ja Imperium odwiedzam kilka-kilkanaście razy dziennie, w odstępach 30-60 minutowych. W takim wypadku klikałem na 1 lynk i jush miałem posty, jakie pojawiły się odkąd Mnie nie było ;).
Kalendarz na górze strony głównej tej fcji nie spełnia, bo koło godziny 17 to dłużej zajmowałoby mi wyszukiwanie interesujących mnie postów, niż ich czytanie.
Z drugiej strony Ja nie czytam każdego postu, więc po co mam załatwiać sztuczny ruch, poprzez otwierani każdego Topiq, aby był oznaczony jako przeczytany, coby mię się lista nie wydłużała.

Być może się myle, być może źle zrozumiałem ideę nowego - tedy proszę o oświecenie mię.


Pozatym wiem, że pewnie moje obiekcje nie wpłyną znacząco na działanie w/w mechanizmu, ani nie spowodują nagłej zmiany nowiuteńkiego systemu, ale poprostu chciałem wyrazić moje odczucia co do nowego.
( naprawde "Zobacz posty od Ostatniej wizyty" nie mogą wrócić?? :roll: )

Zdravim

MiB

BTW: Nie, żebym nie doceniał pracy Marszałka i Arcymaga, czy cuś ;)

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ixcesal



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 9 lutego 2005     Komentarz do Wieści - "Nieprzeczytane posty" Odpowiedz z cytatem

Mechanizm "Zobacz posty od ostatniej wizyty" był od długiego czasu bezużyteczny. Osoba, która często odwiedzała stronę tego nie odczuła, ale każde zalogowanie do innego serwisu niż Imperium, automatycznie czyściło listę nowych postów.
Jeśli ktoś z takowego serwisu wskoczył do Imperium, widział tylko posty, które przybyły od momentu aktywnej sesji w serwisie.

Nie musisz wchodzić w każdy wątek, aby odznaczyć posty.
Czytasz to co Cię interesuje, a następnie na głównej stronie Imperium zaznaczasz, oznacz wszystkie stoliki jako przeczytane i lista jest czysta (rym przypadkowy).

Różnica w funkcjonowaniu polega więc na tym, że jeśli nie przeczytasz wątku to po zamknięciu strony nie znika on z listy nieprzeczytanych.

Jako, że lista tematów nieprzeczytanych wyświetlana jest domyślnie od najnowszego do najstarszego, zawsze na górze listy masz to co doszło w przeciągu kilkunastu, kilkudziesięciu ostatnich minut. Nie ma więc problemu z odszukaniem interesujących Cię wątków.

Było wiele próśb o możliwość odznaczania poszczególnych postów jako przeczytanych.

Aktualne rozwiązanie jest kompromisem pomiędzy starą wersją listy a oczekiwaniami.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 9 lutego 2005     Komentarz do Wieści - "Nieprzeczytane posty" Odpowiedz z cytatem

chciałoby się rzec: "A...haaaa...." :)

Dziękuje za wyjaśnienie. Teraz widzę, że nie taki anioł miły jak go malują :twisted: .


Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 9 lutego 2005     Komentarz do Wieści - "Nieprzeczytane posty" Odpowiedz z cytatem

ixcesal (cytat):
Osoba, która często odwiedzała stronę tego nie odczuła, ale każde zalogowanie do innego serwisu niż Imperium, automatycznie czyściło listę nowych postów..


Tak dla ścisłości: w JBCore ten błąd już nie występuje.

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 10 lutego 2005     Komentarz do Wieści - "Nieprzeczytane posty" Odpowiedz z cytatem

ixcesal (cytat):
Nie musisz wchodzić w każdy wątek, aby odznaczyć posty.
Czytasz to co Cię interesuje, a następnie na głównej stronie Imperium zaznaczasz, oznacz wszystkie stoliki jako przeczytane i lista jest czysta (rym przypadkowy).

ehhh.... Ja za głupi jestem na to. Na Głównej [ czylu TU ] nie ma takowego linq. W kolejnych podforach są i działają tak jak trzeba, z tym tylko, że odznaczają posty z danego pod forum, a nie z całego Imperium...


Tak więc gdzie powinienem się udać, coby wszystkie posty odznaczyć, tak hop-siup??


Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ixcesal



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 10 lutego 2005     Komentarz do Wieści - "Nieprzeczytane posty" Odpowiedz z cytatem

Dokładnie w linku, który podałeś, pod listą wszystkich lokacji forumowych.

Załącznik:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.