Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-18 3:11:20
Autor Wiadomość
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 19 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

OFFTOP:
I dlatego nic nie pobije IE. nie tak dawno ktoś tutaj się "Operetką" zachwycał, ale ktoś przyszedł i powiedział "Patrzcie: FF" i Operetka trochę zmalała... za 3 miesiące ktoś rzuci hasło: "Patrzcie XD" (tak dla przykładu :P) i FF pójdzie przez wielu w odstawke... ale IE zawsze będzie. Microsoft po prostu nie pozwoli, żeby go brakło :). I to właśnie dlatego ja uznaje ten program za najlepszy do obsługi tej "strony życia" ;).
END OF OFFTOP

(tylko pliz, nie bijcie :P)

teraz wszystko działa chyba poprawnie ;), a przynajmniej nic w oczy się nie rzuca :).

Zdravim
Mr. Rabbit

[EDIT]
Temat wydzielony z TEGO wątka


Zdravim

MiB

[/EDIT]

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 19 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
OFFTOP:
I dlatego nic nie pobije IE. nie tak dawno ktoś tutaj się "Operetką" zachwycał, ale ktoś przyszedł i powiedział "Patrzcie: FF" i Operetka trochę zmalała... za 3 miesiące ktoś rzuci hasło: "Patrzcie XD" (tak dla przykładu :P) i FF pójdzie przez wielu w odstawke... ale IE zawsze będzie. Microsoft po prostu nie pozwoli, żeby go brakło :). I to właśnie dlatego ja uznaje ten program za najlepszy do obsługi tej "strony życia" ;).
END OF OFFTOP

I dlatego nic nie pobije maszyny do pisania. nie tak dawno ktoś tutaj się "WordStarem" zachwycał, ale ktoś przyszedł i powiedział "ChiWriter" i WordStar trochę zmalał... za 3 miesiące ktoś rzuci hasło: "AmiPRO" (tak dla przykładu :P) i WordStar pójdzie przez wielu w odstawke... ale maszyny do pisania zawsze będzie. producenci papieru po prostu nie pozwolą, żeby go brakło :). I to właśnie dlatego ja uznaje maszyny do pisania za najlepsze do obsługi tej "strony życia" ;).

I dlatego nic nie pobije powozu. nie tak dawno ktoś tutaj się locomobillą zachwycał, ale ktoś przyszedł i powiedział "Patrzcie: automobile" i locomobilla trochę zmalała... za 3 miesiące ktoś rzuci hasło: "Patrzcie aeroplan" (tak dla przykładu :P) i locomobilla pójdzie przez wielu w odstawke... ale transport konny zawsze będzie. koniarze po prostu nie pozwolą, żeby go brakło :). I to właśnie dlatego ja uznaje powoz za najlepszy do obsługi tej "strony życia" ;).

itp itd

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 19 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
I to właśnie dlatego ja uznaje ten program za najlepszy do obsługi tej "strony życia" ;).


Co tam, że najlepszy - ale żeby sensownie z niego korzystać trza przejść drogę przez mękę, a gdy jesteś blisko celu, nadchodzi ukoffany error. :P

Do tego dochodzi taka kwestia - będzie istniał, ale czy ktokolwiek będzie go używał? ;P

U mnie pod Operą działa wszystko dobrze... ;P

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 20 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Ja używam IE z doinstalowanym Avantem. Jakoś nic mi ne wybija. Nie wiem właściwie co tak wszystkich przeraża w tej GENIALNEJ przeglądarce. To jest tak samo jak z niechęcią do Microsoftu. Nikt go nie lubi, ale wszyscy jadą na Windowsach, używają Offica i innych genialnych wynalazków MS.

I love Microsoft. I podziwiam Billa Gates`a. :D:D:D

Cytat:
I dlatego nic nie pobije powozu. nie tak dawno ktoś tutaj się locomobillą zachwycał, ale ktoś przyszedł i powiedział "Patrzcie: automobile" i locomobilla trochę zmalała... za 3 miesiące ktoś rzuci hasło: "Patrzcie aeroplan" (tak dla przykładu ) i locomobilla pójdzie przez wielu w odstawke... ale transport konny zawsze będzie. koniarze po prostu nie pozwolą, żeby go brakło . I to właśnie dlatego ja uznaje powoz za najlepszy do obsługi tej "strony życia" .


Śmiej się, ale czy wiesz jak na takie powozy "lecą" turyści w takim zakopanym, czy innych górskich miejscowościach.

___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 20 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

mah (cytat):
Ja używam IE z doinstalowanym Avantem. Jakoś nic mi ne wybija.

Stare dziury w w nowej oprawie ;) ?

Cytat:
Nie wiem właściwie co tak wszystkich przeraża w tej GENIALNEJ przeglądarce.

Jak to ostatnio powiedział prezes Microsoftu (nie Gates, on nie prezes ;) ), IE jest najlepszą i najbardziej ergonomiczna przeglądarką, jaka istnieje, a wszelkie kłopoty wynikają z instalowania oprogramowania innego, niż Microsoftu.
Już sama wypowiedź zawiera błąd logiczny, bo jeżeli nie mogę zainstalować nic, czego nie wyprodukował MS (a wiele tego jest jeszcze), to nie może to byc najlepsza przeglądarka :P.
Dalej - ergonomia - gdzie w "podstawowj wersji" panele, gesty, dodatki?

A teraz, co mnie przeraża: najstarsze znane dziury w IE są bodajże sprzed ponad 3 lat. Przeraża mnie, że firma, która ciągnie kasę za używanie jej produktów dopuszcza doczegoś takiego. Przeraża mnie, że firma, która uczestniczy w tworzeniu stndartów internetowych (W3) nie daje możliwości ich przestrzegania. Przeraża mnie, że ważne poprawki w bezpieczeństwie IE (SP2) są dostepne tylko dla użytkowników WinXP.
Chyba wystarczy. A to tylko najważniejsze rzeczy ;).

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 20 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Czemu nie IE? Bo ma błędy technologiczne. I przez te błędy, twórcy stron internetowych muszą czasami tracić absurdalnie dużo czasu na dostosowywanie layoutów do zgodności zarówno z dobrze działającymi przeglądarkami, jak i z IE. A niektórych niedoróbek się poprostu nie da ominąć.
Oczywiście, zwykli użytkownicy myślą że to oni są najmądrzejsi i zawsze mają rację, więc poprostu w d... mają i marnowany czas innych ludzi, i zdanie kogoś kto się lepiej od nich na tym zna i ma rację i w ogóle wszystko inne co jest dalej niż 15cm od ich nosa. Typowe.

Jeśli kto jest ciekaw dosyć wyraźnie widocznych błędów, proponuję zerknąć na http://enleth.com z IE i jakiejś normalnej przeglądarki i poatrzeć na tło i sam dół strony.

Obie widoczne różnice błędy wynikają z nieprawidłowej interpretacji dwóch parametrów CSS, z tym że, aby jeden z nich popełnić, ktoś kto nad tą częścią IE pracował musiał być albo ostatnim, bezmózgim bałwanem który nawet czytać ze zrozumieniem nie umie, albo musia to zrobić celowo. Drugi błąd to najprawdopodobniej efekt lenistwa. Tak czy siak, to o M$ i IE nie świadczy dobrze.

Pierwszy to całkowity brak wsparcia dla background-attachment: fixed, drugi to odwrócone działanie position, a dokładniej parametrów fixed i absolute.

Z innych widocznych bubli w IE - np. to: http://meyerweb.com/eric/css/edge/menus/demo.html


Cytat:
Nikt go nie lubi, ale wszyscy jadą na Windowsach, używają Offica i innych genialnych wynalazków MS.


[enleth] [12:02:10] [~]$uname -a
Linux localhost 2.6.10 #1 Sat Feb 5 14:16:40 CET 2005 i686 unknown unknown GNU/Linux

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 20 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

mah (cytat):
Ja używam IE z doinstalowanym Avantem. Jakoś nic mi ne wybija.


Nie sposób się nie zgodzić z @lanem. :)

Cytat:
Nie wiem właściwie co tak wszystkich przeraża w tej GENIALNEJ przeglądarce.


Ogromna ilość dziur, przez co łapie się wiry częściej niż w innych przeglądarkach. Wiesz, niby niezauważalne z początku - ale ja korzystając z IE złapałem kiedyś w ciągu miesiąca tak z dziesięć trojanów, siedem robali i z trzy inne wirusy. Po korzystaniu z Opery liczba zmalała do zera.

Cytat:
To jest tak samo jak z niechęcią do Microsoftu. Nikt go nie lubi, ale wszyscy jadą na Windowsach, używają Offica i innych genialnych wynalazków MS.


Z Windowsa XP korzystam, bo mi wystarcza - generalnie nie widzę wielkiego sensu w przenoszeniu się na chociażby Linuksa kiedy mam zainstalowany OS, z którym od jakiegoś czasu nie mam kłopotów...

Cytat:
Śmiej się, ale czy wiesz jak na takie powozy "lecą" turyści w takim zakopanym, czy innych górskich miejscowościach.


A ile potem przeklina, że to wolno jeździ? :P

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crazy



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nargothrond

Wysłany: 20 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To jest tak samo jak z niechęcią do Microsoftu. Nikt go nie lubi, ale wszyscy jadą na Windowsach, używają Offica i innych genialnych wynalazków MS.


Używam linuxa.. co prawda do niedawna używałem win98, ale tak często mi się wieszał, i tak często musiałem robić format c:, że się przerzuciłem.. więc to już nie wszyscy (mówie za siebie, nie krzyczcie, że innych nie wymieniam...)

Cytat:
Śmiej się, ale czy wiesz jak na takie powozy "lecą" turyści w takim zakopanym, czy innych górskich miejscowościach.


Ba... a ilu narzeka, że śmierdzi? I ile dziur ma taki powóz?

___________
Nie bierz życia na serio.... i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 20 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Crazy (cytat):
Cytat:
Śmiej się, ale czy wiesz jak na takie powozy "lecą" turyści w takim zakopanym, czy innych górskich miejscowościach.


Ba... a ilu narzeka, że śmierdzi? I ile dziur ma taki powóz?

Bo to jak w muzeum, każdy chce zobaczyć ;). IE w stanie obecnym tez powinno być w muzeum udostępnione publiczności z tabliczką "można uzywać, ale nie bierzemy odpowiedzialności za skutki" :P.

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 20 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

mah (cytat):
wszyscy


nie uogólniaj waść:P

Ja mam na dysku zarówno WinMe, jak i Linuxa. O wiele lepiej korzysta mi się z Linuxa, ale tak jakoś wyszło, że jestem skazany na WinME ( no za nic nie mogę zainstalować Apache + PHP + MySQL na Linuxie :P; nie wykrywa mi mojej badziewnej dźwięqfki zintegrowanej z główną, a Ja bez muzyki, to jak ryba bez wody ;) ).

Zachęcam do poczytania sobie takich oto artykułów [ w zasadzie całych stron :P ]:

http://browsehappy.pl
http://operapl.net

Ja nie przekonuje ani do Opery, ani do FF, Ja przekonuje do czegoś lepszego od IE. I wierzaj mi - różnicę CZUJE SIĘ po 5 minutach!
FF tak śmiga z wgrywaniem stron, że nawet Opera się chowa.
Ja jednak dużo bardziej cenię Opere za to, że w 3,5 MB przeglądarce upchali naprawdę niezły program z ogromną ilością fcji, które do FF poprzez plug-in`y dodawać trza [ i to właśnie Mnie denerwuje :P ].

Pozatym powiem od razu jedno ( za którymś z artykułów podawanych na operapl.net ) - pojedyńcze okno IE włącza się 2x szybciej niż Opera, czy FF. Natomiast później, pojedyńcze okno IE włącza się tak samo "Szybko", natomiast otwarcie nowego Tab`a w FF czy Operce, to są ułamki seqndy... .
Przykładoof możnaby na kopy liczyć.

Natomiast co do pracy webmajstroof - o tak, ileż to się trza nagimnatykować, żeby coś POD IE zadziałało [ a tak, to NIE Opera/FF/Netszkapa robią problem, ale ten "genialny" IE!! ].
Niestety - istnieje duże prawdopodobieństwo, że po wydaniu IE 7 wielu ludzi wróci do niego, a że IE 7 ma wprowadzać jedynie lepsze zabezpieczenia, to nadal ten masakryczny stan rzeczy się u3ma!

I na koniec cytat ( również z któregoś arta ):

"Przez IE ludzie nadal żyją w epoce Internetu łupanego"



Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 20 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Dobra, może odrobinę przesadzam z IE, ja mam słabość do MS:D

Co do uogólnienia to przepraszam za nie.

Ale żeby powiedzieć coś optymistycznego, to przypominam pewien list napisany do Gamblera (śp) w kórym autor pisał , że nienawidzi MS i że nie pokala się jego produktami. Dlatego (tak pisał) nie używa Windowsa, lecz... DOS`a.

___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 20 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
Niestety - istnieje duże prawdopodobieństwo, że po wydaniu IE 7 wielu ludzi wróci do niego, a że IE 7 ma wprowadzać jedynie lepsze zabezpieczenia, to nadal ten masakryczny stan rzeczy się u3ma!

Krążą słuchy, że IE7 ma być płatne. Nie bardzo sobie to wyobrażam, ale... ;).

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 20 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

mah (cytat):
Ale żeby powiedzieć coś optymistycznego, to przypominam pewien list napisany do Gamblera (śp) w kórym autor pisał , że nienawidzi MS i że nie pokala się jego produktami. Dlatego (tak pisał) nie używa Windowsa, lecz... DOS`a.

generalnie zgadzam się z Twoimi oponentami (mozesz zatem z tego wszyscy i mie ująć...)

a co do samego MS, to ja nie lubie emocjonalnego wyrażania opinii o tej (a i każdej innej) firmie

produktow MS używam, taki los
przede wszystkim z przyczyn ode mnie NIEZALEŻNYCH

znam tez inne produkty i gdybym (w pewnym sensie) NIE MUSIAŁ korzystać z produktów MS, to chyba bym nie korzystał

dlaczego? - nie spełniają moich wymagań, ot cała prawda
znam odpowiedniki produktów MS i większość z nich jest po prostu lepsza

ale wiele osób - jesio - używa MS
(chociaż parę już udało mie się nawrócić :P - otworzyć oczy na oczywistości)

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 20 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
Ja mam na dysku zarówno WinMe, jak i Linuxa.


Ja niestety nie. Bo nie ma kto mnie pingwina zainstalować... :( i się męczę z Winem. Ale nie o tym.


Cieszę się bardzo, że należę do grona "oświeconych" przez Enia i Hexe (dzięki wam obojgu!). Bo nadal miałabym IE i bym się denerwowała, klęła pod nosem i różne dziwne inne rzeczy robiła psiocząc na "ten cud techniki".

Nigdzie nie można wejść - wyskakują jakieś badziewna małe okienka - w FF nie :P

IE samo ściąga bez pytania różne ee rzeczy z nieznanych źródeł. Lisek tego nie robi - zawsze się pyta. W ogóle jest o wiele lepszą przeglądarką - dla mnie.

Większość moich znajomych używała IE... część dała się namówić na zmianę. część nie - ich strata.

I tak uważam FF i Operę (mam obydwie na dysku, ale przyzwyczaiłam się do FF to z niego korzystam ;))) za o wiele wiele lepsze niż "dziecko Microsoftu".

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 21 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
znam odpowiedniki produktów MS i większość z nich jest po prostu lepsza

Aczkolwiek nie zawsze i nie wszystie - w walce o OpenSource nie nalezy zapominać także i o dobrych i skutecznych narzędziach Microsoftu :). (ajk to mówią - trzeba znać siłę przeciwnika, by z nim walczyć ;) ).
Choć faktem jest, że do takich produktów IE nie należy :P.

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 21 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

toć napisał ja, że większość...
___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 21 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Wiem, ale uznałem, że warto to podkreślić, bo się absolutnie z tym zgadzam ;).

A w ogóle to offtop się zrobił :P.

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 21 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

kontynuując i rozwijając offtop:
http://patenty.komada.org/index.php

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 21 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Ech....

Szkoda, że mnie przy tym nie było. Ale od początku.

Szanowni Towarzysze Broni. Przeklinacie IE i Microsoft'a, ale... tak na prawdę to jestem idealnym chyba przykładem, iż Wasze powiedzmy wyzwiska, nie są do końca prawdziwe.

Odpowiednie informacje, udzielone między innymi przez firmę Microsoft (również na stronach Polskich z tego co pamiętam), pozwalają na skonfigurowanie bezpiecznego i stabilnego systemu, ale:

85% użytkowników wszelakiej elektorniki nie czyta instrukcji obsługi...

Zaczynając od tego faktu, można powiedzieć, że de facto internauci sami zazwyczaj nie wiedzą co tak na prawdę mają w domu.

Moja wersja IE, to: 6.0.2900.2180.xpsp_sp2_rtm.040803-2158 ze 128 bitową szybkością szyfrowania. Wspomagany przez eTrust EX Antivirus Protection wersja 6.4.0.4 powodują iż przeglądanie stron internetowych jest proste, a wszelkie błędy wynikają z błędu twórcy strony, albo stworzeniu strony tylko dla Opery.

Zapraszam do odwiedzenia strony: http://www.microsoft.com/poland/partner/default.mspx

Na tej stronie znajduje się sporo informacji o systemach i o bezpieczeństwie.

Jedyną wadą Microsoft'u są ceny ich produktów i w tym punkcie się mogę z Wami zgodzić. Ale na pewno nie z tym, że IE jest beznadziejne.

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Rabbit, przeczytaj jeszcze raz mojego posta. Ze zrozumieniem.
___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crazy



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nargothrond

Wysłany: 21 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Panowie, Panie.. rzecz o przeglądarkach to jedno, ale reklamowanie czy anty-reklamowanie wiadomej firmy i ich produktów to drugie.. takie dyskusje nie przystoją Imperium - nie ta kategoria tematyczna - co najwyżej powinny się znaleść w "Politykierach"...
___________
Nie bierz życia na serio.... i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 21 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

@Enleth: przeczytałem :) zanim tamtego posta napisałem. Wiem, że masz rację, ale nie mówisz tam o błędach Opery (a może jest bezbłędna?) na przykład ;).

Ja tylko twierdze, że większość osób twierdzi, że IE jest beznadziejne, ale de facto wogóle nie zna tego oprogramowania ;). Stwierdzenie na przykład, że się zawiesza... jest to najczęściej - uszkodzone oprogramowanie (niekoniecznie IE, ale na przykład plik z Javy może być uszkodzony, a strona może wymagać, w efekcie może to spowodować zawieszenie całego IE, bądź systemu; jeżelim w błędzie to niech mnie koole kopną).

Ja i wiele osób, potrafiło na tyle skonfigurować Windows'a, oprogramowanie oraz sterowniki, że nie mają problemów. Jeżeli niektórzy nie są wstanie tego zrobić to bardzo mi przykro.

Co do tematu, to ciężko reklamować IE dzisiaj, ponieważ wszyscy go znają :P. O reklamie chyba nie ma tutaj mowy. Jeżeli jednak Władze Imperium twierdzą inaczej, to z góry przepraszam i posty osobiście mogę usunąć.

Co do innych przeglądarek, to pragnę zauważyć, że nigdzie nie napisałem, że są beznadziejne. Twierdze tylko, że IE moim zdaniem jest bardzo dobrą przeglądarką ;).

Cytat:
I dlatego nic nie pobije IE. nie tak dawno ktoś tutaj się "Operetką" zachwycał, ale ktoś przyszedł i powiedział "Patrzcie: FF" i Operetka trochę zmalała... za 3 miesiące ktoś rzuci hasło: "Patrzcie XD" (tak dla przykładu ) i FF pójdzie przez wielu w odstawke... ale IE zawsze będzie. Microsoft po prostu nie pozwoli, żeby go brakło . I to właśnie dlatego ja uznaje ten program za najlepszy do obsługi tej "strony życia" .


Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 21 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
Wiem, że masz rację, ale nie mówisz tam o błędach Opery (a może jest bezbłędna?) na przykład ;).

[..]

Co do innych przeglądarek, to pragnę zauważyć, że nigdzie nie napisałem, że są beznadziejne. Twierdze tylko, że IE moim zdaniem jest bardzo dobrą przeglądarką ;).


Rabbit - Ja specjalnie dla Ciebie się poświęce i poszukam zestawienia błędoof i krytycznych dziur w IE i innych przeglądarkach - zmienisz zdanie [ jutro ].

Ja również nie twierdze, że Operka,czy FF są bezbłedne, ale łąty do FF i Opery wychodzą do 14 dni. w Ie są błedy sprzed 3 ( słownie: trzech ) lat!

Pozatym IE ma w głębokim poważaniu standardy [ nie, to nie błedne robienie stron pod Opere powoduje błedy, bo to stronki robione pod Opere wykazują 0 błędów! ], użytkowników!
Jakoś komenrycjna Operka ( a tak, 36 złotych za wersję bez reklam ), potrafi lepiej działać w wypadku błedu i nie upycha swojego produktu gdzie popadnie, praktycznie bez szans wywalenie [ bo wywalenie bedziewnego IE graniczy z cudem, choć jest możliwe ].

I na koniec - Opera i FF nie tylko są bezpieczniejsze, oferują również o wiele większy komfort pracy, większą SZYBKOŚĆ i FUNKCJONALNOŚĆ względem IE!


Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 21 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
Moja wersja IE, to: 6.0.2900.2180.xpsp_sp2_rtm.040803-2158 ze 128 bitową szybkością szyfrowania. Wspomagany przez eTrust EX Antivirus Protection wersja 6.4.0.4 powodują iż przeglądanie stron internetowych jest proste, a wszelkie błędy wynikają z błędu twórcy strony, albo stworzeniu strony tylko dla Opery

Cieszymy się bardzo, ale nie ma czegoś takiego, jak "strona tylko dla opery". Jest tylko "strona zgodnaze standardami", których nie potrafi odszyfrować IE (bo to stary grat jest!), mimo że standardy tworzy m.in. Microsoft.
Może i przeglądanie stron jest proste, ale nie bezpieczne. Nie patrz na strony MS o bezpieczeństwie, bo który twórca (i to płatnego oprogramowania) przyzna, że jego produkt jest błędny ;)?
I na koniec: stwierdzenie że jeżeli system sie wiesza z powodu błędu w javie, to nie jest wina IE jest genialne ;D. Bo dotąd wydawało mi się, że to przeglądarka jest odpowiedzialna za sprawdzanie takich rzeczy :P.

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 lutego 2005     Rzecz o przeglądarkach Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
@Enleth: przeczytałem :) zanim tamtego posta napisałem. Wiem, że masz rację, ale nie mówisz tam o błędach Opery (a może jest bezbłędna?) na przykład ;)


Bezbłędna nie jest, ale ma tych błędów mniej. Opera 6.x miała bodajże pięć (sześć?) wyraźnych odstępstw od specyfikacji, 7.x ma chyba dwa. IE od ładnych paru lat ma jakieś kilkanaście, trudno mi teraz powiedzieć. Ale ta liczba się zwiększała, nie malała.
Jedno ci mogę powiedzieć z całą pewnością, z doświadczenia mojego i wielu innych ludzi - jeśli robię jakąś stronę, mogę mieć 99% pewności, że Firefox, Opera i Konqueror, trzy przeglądarki oparte na kompletnie róznych silnikach pisanych przez kompletnie róznych ludzi, wyświetlą ją tak samo. I jakieś 50% pewności, że IE wyświetli inaczej (=nie tak jak chcę). To jednak o czymś świadczy.

Kwestie bezpieczeństwa, wygody użytkowania i polityki M$ zostawiam w spokoju, bo mnie one w sumie mało interesują, dla mnie istotne jest to o czym napisałem już poprzednio i teraz, powyżej.

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.