Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-26 22:01:18
Autor Wiadomość
Gelu



Dołączył: 18 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z AvLee

Wysłany: 24 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Dziwne, ze screenów z gry (Heroes V- galeria) wynika, że grafika będzie jak w bajce. Nie jak w kreskówce, ale po prostu jak w bajce. Ciekawe, jaki będzie wynik. Chociaż to mi się nie podoba, to i tak z niecierpliwością czekam na kolejną (mam nadzieję, że nie ostatnią) część sławnej sagi Heroes.


A co wy myślicie na ten temat? . Piszcie!!!

___________
Po śmierci rodziców chodzę w kapturze.|
__________|"""""""""""""""""""""""""""""
Gelu Knight
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aryene



Dołączył: 22 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

Wysłany: 24 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc mam nadzieję, że te screeny to tylko szkice, a efekt końcowy będzie zdecydowanie inny. Patrząc na przedstawione tam obrazki zaczynam się bać o przyszłość tej gry...
___________
Najgorzej jest poznać własne bóstwo...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 25 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Patrząc na dotychczasowe screeny przedstawienie niektórych jednostek budzi wątpliwości odnośnie samej koncepcji, np. anioł czy demon z ogniskiem na plecach. Natomiast łucznik z przesadnymi bucikami to nic innego jak rzut z dołu ku górze stąd te dysproporcje i raczej ich bym się nie czepiał.

Wąpliwości budzą także niektóre miasta. O ile koncepcja miasta na szlaku wodnym jest ciekawa o tyle pomysły odnoszące się do zamków latających w przestworzach czy wędrujących po mapie przygody budzą u mnie zaniepokojenie i zdecydowany sprzeciw.

I jeszcze jedno: Ostatnie wieści związane z EA mogą znacząco wpłynąć na kształt HoMM-V i zaprezentowane screeny mają szanse przejść do historii. Nie mamy pewności jak to będzie z HoMM-V... czy Fabrice nadal będzie szefem zespołu tworzącego HoMM-V? Czy pojawi się nowa ekipa? Póki co należy uważnie śledzić wiadomości ze świata.... choć jak narazie wielka cisza w eterze. Chyba nie ma nic gorszego niż to milczenie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 25 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Haarald'em. Grafika zastosowana przez EA najprawdopodobniej będzie całkowicie odbiegać od Ubisoft'owksiej a zaprezentowane dotychczas arty przejdą do historii.
___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 25 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Phew. Nowa część Herosów miała być mroczniejsza, a nam tu serwują smurfy. Przecierz to nie musi być gra z atestem instytutu matki i dziecka! Pragnę czegoś mroczniejszego1 Nawet ten stwór ognisty mógłby być pieszczoszkiem, gdyby nie to ognisko i mina! Ludzie, pomocy! Help! Hifle!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rytu Mullich



Dołączył: 17 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z nikąd(to taka kraina)

Wysłany: 25 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem rysunki z Heroes5 są szkicami.Miejmy nadzieję że część piąta nie zamieni się w cukierkową grę lecz nadal będzie trzymała klasę swoich poprzednich części.
___________
Wałbrzych wita(Piaskowa Góra zaprasza).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z powyzszymi wypowiedziami odnosnie bajkowości .Prawdopodobnie wcześniejsze screeny to juz raczeczej historia . a czy nowe będą lepsze ?... no cóz czas pokaże . Ja juz wolałem pierwsze screeny za NWC ...
Odnosnie tego czy Fabrycy jest szefem grupy tworzoncej HoMMV?Formalnie jescze tak ale ja jeszcze nie doszukałem się OFICJALNEJ odpowiedzi z Ubi na zaistniały bałagan z przejeciem Ich przez EA.
A stara zasada mówi iz kto sie nie ustosunkowuje do sprawy przejecia ,fuzji ect, ten jest juz przejety.
pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zyrion



Dołączył: 29 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Siedlce

Wysłany: 25 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Zdecydowana [ort]więkrzość[/ort] graczy nie chce bajkowej grafiki... Mam nadzieje, że szanownym programistom da to trochę do myślenia.
___________
"...I wyjął swój wspaniały łuk, najlepszą strzałę na cięciwę nałożył. Napiął go, spojrzał się na wroga pogardliwie i strzelił. Trafił... w drzewo."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 25 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Zyrion (cytat):
Zdecydowana więkrzość graczy nie chce bajkowej grafiki... Mam nadzieje, że szanownym programistom da to trochę do myślenia.


U nas wiadomo. A jak na zachodzie albo... na stronach angielskojęzycznych? Jakie tam mają poglądy na grafikę, kwestię herosa na polu bitwy?
Zresztą gdyby ktoś znał dobrze englisz to mógłby rzucić trochę światła w tej kwestii.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Emeszar



Dołączył: 15 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Zabrze

Wysłany: 26 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie słowo fantasy kojarzy się z czymś tajemniczym, mrocznym i jest dalekie od wszelkiej formy "cukierkowości" W takim też klimacie chciałbym widziec V, ale boję się może wyjśc coś na kształt japońskiej kreskówki, co obecnie jest bardzo popularne. Bardzo bym nie chciał aby grafika była rodem z Final Fantasy, ale ja nie decyduję :)

Haarald (cytat):
U nas wiadomo. A jak na zachodzie albo... na stronach angielskojęzycznych? Jakie tam mają poglądy na grafikę, kwestię herosa na polu bitwy?


Na temat grafiki się nie orientuję. Co się zaś tyczy bohatera to na forum http://www.celestialheavens.com większośc uczestników jest raczej za bohaterem aktywnym. (Dawno jednak nie zaglądałem więc nie wiem jak jest teraz :) )

___________
Ukochani przez Bogów umierają młodo!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zyrion



Dołączył: 29 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Siedlce

Wysłany: 26 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Czynny heros to zaleta H4... Mam nadzieje, że w HV lepiej wykonają swój pomysł.
___________
"...I wyjął swój wspaniały łuk, najlepszą strzałę na cięciwę nałożył. Napiął go, spojrzał się na wroga pogardliwie i strzelił. Trafił... w drzewo."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lucas



Dołączył: 25 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Erathia

Wysłany: 26 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

W Heroes of Might and Magic V nie powinno być bajkowej grafiki. Heroes ten nie powinien za bardzo odbiegać od starszych części, bo to się nie spodoba graczom...
___________
"Carpe Diem"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anthon



Dołączył: 19 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Minoc

Wysłany: 26 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Jak EA przejmie projekt, to z gry pozostanie jedynie ladniutka grafika 3d ;]
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ASX76



Dołączył: 27 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Białystok

Wysłany: 27 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Używanie terminu screeny ( jak na razie nie zostaliśmy uraczeni ani jednym ) w odniesieniu do zaprezentowanych szkiców jest błędne.
Zachodzi dziwny dysonans pomiędzy tym co się obiecuje ( m. in. mroczna grafika ) a tym co widać na artach. No , chyba , że słowo "mroczny" nie dla wszystkich oznacza to samo...
Jest jeszcze taka możliwość , że nic spośród pokazanych szkiców nie zostanie wykorzystane - wtedy byłbym skłonny uwierzyć w bardziej ponure klimaty. Póki co to wokół Heroesów narasta mrok...

Jeśli kwestia ewentualnego przejęcia UbiSoftu przez EA rychło się nie rozstrzygnie , to oczywiste jest , iż premiera "HoM&M 5" ulegnie znaczącemu opóźnieniu. Zakładając , że EA wykona swój plan wchłonięcia , to wielką niewiadomą będzie jej stosunek do tego co ludzie z Ubi zmajstrowali do tej pory. Przecież równie dobrze mogą rozpocząć prace nad projektem od nowa , a wtedy zaczekamy na najnowszą odsłonę serii conajmniej 2 lata lub co gorsza przyjdą im do głowy różne dziwne rewolucyjne koncepcje...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 28 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Za dziesięć lat...

A teraz dzieci! Prezentujemy nową grę edukacyjną Heroes of Might and Magic VII! Posiada ona atest istytutu matki i dziecka. Rozwija w was umiejętność logicznego myślenia! Nie ma w niej przemocy! I posiada śliczną grafikę!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 28 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Lucas (cytat):
W Heroes of Might and Magic V nie powinno być bajkowej grafiki. Heroes ten nie powinien za bardzo odbiegać od starszych części, bo to się nie spodoba graczom...


Nieprawda. Przykładem jest tu Settles V, który został stworzony w wersji 3D, zupełnie inny. I efekty były świetne. Gra już zdobyła wielu fanów :).
Właśnie takie wprowadzenie odmienności może być plusem. Tak bardzo by ta część nie odbiegała od pozostałych części . Warto z nową grafiką zaryzykować. Może to właśnie to będzie ten element wspaniałego hitu.

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Parsifal



Dołączył: 2 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Sysigia

Wysłany: 28 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Może to tylko szkice?
Wydaje mi się, że to zaledwie szkielet prawdziwych stworzeń, którym zostanie jeszcze nadana szata graficzna godna Heroes of Might and Magic.

___________
Kto chce pokoju, szykuje się na wojnę.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 28 lutego 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

@Gollum: ja swoją historię zakończyłem na Settlers 2 Gold Edition i do tej części często wracałem... tyle może na temat super grafiki i innych bajerów. Próbowałem Settlers 3 i Settlers 4, ale to jush nie było to samo :P.

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 10 marca 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Hmmm, tak oglądałem te "szkice" i jeśli tak mają wyglądać stworki w H5 to ja tego nie jarze...żadna jednostka w H4 nie różniła się zbytnio od pierwowzoru z H3...tymczasem najgłośniejszy przykład aniołka w H5 daleko od tego pierwowzoru odbiega. Nie mam nic przeciwko dodaniu detali czy lepszym kolorowaniu istniejących stworków...ale takie zmiany jakie się szykują spowodują, że nie poznamy po wyglądzie rodzaju wojska-bo o ile grając w H4 dokładnie wiedziałem czego mogę się spodziewać po wyglądzie jednostki, to w H5 może to być niemożliwe.
BTW settlers3 gold jak dla mnie najlepsza część :) ale S2 także bardzo fajne, tylko za dużo czasu na to potrzeba i nie chce pod winxp chodzić :P

___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maal Verne



Dołączył: 17 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: zzz Bagna

Wysłany: 10 marca 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy się nie mylę ale wydaje mi się, że gdy zapowiadano, że Heroes5 będzie mroczne no to wtedy jeszcze pieczę nad heroskami sprawowała piewotna firma, jak dla mnie grafika mogła by być "lekko bajkowa" ale i z elementami no może nie tyle co mrocznymi ale takimi no żeby widać było, że ta gra jest wyrwana z świata fantazy- mistyczna i tajemnicza (jak bagna z h2? :? )- chyba rozumiecie :wink: ?
A zarazem, żeby panował niesamowity klimat.
A co do szkiców to podchodzę do tego z dystansem- bo to są przecież tylko szkice które mają dać taki ogólny obraz, myślę, że inaczej to będzie wyglądać na ekranie monitora :)

___________
Immanuel Kant - "Niebo gwieździste nademną, prawo moralne we mnie"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Danio



Dołączył: 20 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z Mrągowa

Wysłany: 13 marca 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony to tylko szkice, ale z drógiej to oni zapowiadali mrocznośc i dastyczne zmiany, drastyczne zmiany to widzę, ale mroczności to ani widu, ani słychu. Budynki jak ze smurfów. Budynki to budynki kilka delikatnych zmian i bedzie dobrze. Ale ten Archanioł, co to ma być.... Chyba nikt nie b ędzie robił tak drastycznych zmian, miedzy szkicem, a żeczywistością, aby nas to zadowoliło.
___________
Rodzina jest jak górski krajobraz - najlepiej wygląda z daleka.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 19 marca 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Heroes 5 napewno nie będzie bajką :) szkice szkicami. Końcowy produkt i tak będzie trochę odbiegać od tego co nam tu teraz prezentują. Tak czy inaczej - Heroes 5 na 100% znajdzie sie u mnie na półce z innymi Gierkami :)
___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 22 marca 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

U mnie też, ale proszę zauważyć, że UbiSoft zostało przejęte przez EA, który ma fioła na punkcie politycznej poprawności. Tak więc na pudełku znajdziemy gustowną tabliczkę "12+" i ostrzeżenie przed hemoroidami, śpiączką, malarią i syfilisem. Jestem niemal pewien, że Heroes V nie będzie tak poważne jak tego byśmy chcieli. Oni po prostu zbyt "kochają" tę markę.

Zresztą, dlaczego na pudełku Heroes V ma pojawiać się ta "tabliczka" (a pojawi się na pewno - na okładce Settlers: Heritage of Kings było)? Czy oni uważają, że tam jest zbyt dużo przemocy, czy że przeciętny 11-latek nie poradzi sobie z taką grą? Jest to o tyle dziwne, że ja grałem w Herosy mając 9 lat...

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 23 marca 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Uh, sry za oftopic, ale z tą malarią i syfilisem chyba przesadziłeś?
___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lucas



Dołączył: 25 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Erathia

Wysłany: 23 marca 2005     Heroes V - Bajka Odpowiedz z cytatem

Myślę, że Heroes of Might and Magic V nie będzie miało "bajkowej" grafiki.
___________
"Carpe Diem"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.