Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-25 21:05:00
Autor Wiadomość
Marmadiuke



Dołączył: 24 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Przysietnica

Wysłany: 2 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Heroes of Might and Magic 5

Jestem fanem Heroes'ów od 3 części. Kupiłem 4 z dodatkowo 1 i 2 i bardzo mi się podobały. Spodobało mi się też Imperium JB i zostałem obywatelem. Chciałbym aby każdy, kto chce zamieścił tu swoje spostrzerzenia na temat screenów, filmu, itp. o Heroesie 5.

Według mnie screeny na oficjalnej stronie gry są spoko, film z targów E3 też ale już screeny ze strony Kwasowa Grota niezbyt mi się spodobały. Są dość "prostackie" i raczej gorsze niż te oficjalne. W miarę możliwości będę udzielał dalszych spostrzerzeń na ten temat. :D [/b]


Temat ma być o "waszej ogólnej opini na temat h5" .... O screenach i filmach prosiłbym o dyskutowanie w istniejących juz topicach o tej tematyce ... ---ValGaav

___________
Marmadiuke
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tristan



Dołączył: 22 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Radom

Wysłany: 2 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Marmadiuke jest tu nowy i pewnie slabo zna imperialne przepisy :)
Marmadiuke przeciez to cale forum jest o herosach V :!: :!: :!: Są odpowiednie tematy o filmach z Heroes V oraz o screenach po co robisz nowy głupi temat, który ma dotyczyc obu tych spraw??Zastanów sie :)

___________
Zapraszam na moją stronke www.klimbert.republika.pl :) Prosze wpisujcie sie do księgi gosci i zaglądajcie na forum :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 2 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Cóż sam tytuł tematu przyciąga bo można by się ogólnie o całości h5 wypowiedzieć ...

Ktoś się zawiódł wypisać dlaczego :?:

Komuś się podoba też wypisać dlaczego :?:

Takie wyrażenie ogólnej opini a nie tylko opis screenów :)


Tylko trzeba by ten pierwszy post zmienić no bo dwa tematy o screenach (filmach) nie są potrzebne :) i tu się zgadzam z Tristanem ....

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 2 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Ogólnie oglądowo na podstawie screenów:

Mapa przygody - tragedia!!!! Zwłaszcza kiedy patrzy się z góry. Szkoda bo to ważny element gry. W HoMM-IV niemal doskonały. W HoMM-V wygląda zbyt infantylnie i jeszcze bardziej bajkowo. Czwórka w porównaniu z tym co tutaj pokazano wypada ciekawiej.

Pole bitwy - ciekawie... ale animacje jednostek zbyt kanciate

Wygląd miast - wręcz rewelacyjne, czuć klimat

Wygląd menu (opcje, księga czarów, wygląd umiejętności) - zbyt ubogi i nieciekawy, psuje klimat


Brak konkretów odnośnie elementów i rozwiązań ale obawiam się że będą uproszczenia i to w większym stopniu niż w HoMM-IV. Obawiam się zwłaszcza o edytor map (w tym także rozmiary mapek)

Natomiast mam nadzieję że nie będzie przegięć w czarach i artefaktach na miarę HoMM-IV

Ciekawe co z podziemiami? Czy będą i ile poziomów? No i jak będą wyglądać?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 3 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy ktoś zrozumie moją ironię, ale spróbuję....
W Heroes 5 podoba bardzo mi się 3 kampania mówiąco o tym jak to Barbarzyńca Dunoeth przez przypadek pomaga Ludziom odeprzeć hordy Demonów na granicy Axothel i Nighoton. Ponadto podoba bardzo mi się pomysł zasosowania różdżek na wieżach strzeleckich.
Co do jednostek - hm... potrójne ulepszenia mogą być, ale Złoty Smok -> Diamentowy Smok ->Alabastrowy Smok mi nie pasuje, bo niby czemu złote smoki są niewrażliwe na magię a pozostałe już są? (wiem, ze złoto jest dość niereaktywne chemicznie, ale...). I niepodoba mi się wygląd podziemii. Za to scenografia korytarzy powietrznych jak trzeciego poziomu mapy, po prostu miodzio! Brawo Nival!

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 3 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Avatar (cytat):
...W Heroes 5 podoba bardzo mi się 3 kampania mówiąco o tym jak to Barbarzyńca Dunoeth przez przypadek pomaga Ludziom odeprzeć hordy Demonów

Pozwolę się z Tobą niezgodzić; zdecydowanie lepsz jest 2 kampania, gdzie wcielamy się w rolę "świeżego" nekromanty Drux'a i ratujemy część królestwa ludzi przed zagładą.
Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 4 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Eeeee tam... Ja najbardziej lubie 4 kampanie w której wróżbitą Rathongiem Pierwszym niszczy sie Duran Dag 1000 letnia stolice Drakonian :D.
A tak na serio to według mnie HoMM V wygląda bardzo fajnie. Grafika mi się bardzo podoba i według mnie utrzymuje klimat. Mapa głowna i miasta wyglądają nawet spoko tylko w tych miastach ciekawi mnie jeda rzecz a mianowicie... Jak w tym całym bajzlu sie polapać gdzie co jest, co gdzie sie rekrutuje itp :D
Walki według mnie wygladają pięknie (widowiskowe czary i wogóle :)).
Ogólnie czekam z niecierpliwością i póki co Nival odwala kawał dobrej roboty...
Ej Avatar czy to czasem nie był Barabarzyńca Dunenoether ? :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anthon



Dołączył: 19 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Minoc

Wysłany: 4 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Wlasnie walki wygladaja najgorzej. Jak z pokemonow ;].
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 6 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

LoIlEr (cytat):

Ej Avatar czy to czasem nie był Barabarzyńca Dunenoether ? :D


Wstyd mi... :oops: Trafiłem na niesolidnego pirata :(

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Woyodia



Dołączył: 1 czerwca 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 6 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Okropność do potęgi dziesiątej!!! Chyba edytor map nie będzie za bardzo przydatny, a tytuł Heroes to tylko tradycja.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 6 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

No poprostu tragedia!!!

:arrow: Tylko trzy poziomy rozwoju umiejętności - czyli znowu powtórka z HoMM-III czyli szybkie zdobywanie wysokopoziomowych zaklęć i skrócenie awansowania bohaterów. Czyli po dwudziestymktórymś tam poziomie nie bedziemy rozwijać dalszych umiejętności drugorzędnych. :evil: :evil: :(

:arrow: Szkoły magii tylko cztery? Mało pocieszające. :x

:arrow: Jednostopniowa mgła wojny? Kolejna porażka... znowu zwiad staje się umiejętnością mało przydatną, a przeciwnika będzie mozna obserwować na odkrytym już terenie. :evil: :evil: :evil:

:arrow: System oddawania jednostek jak w HoMM-III? Znowu poracha.... Co jak co ale w czwórce zmuszało to do większych przemyśleń i przeprowadzania ataków. A przecież można było poprawić tylko odpowiadanie jednostek strzelających (i wprowadzić niskopoziomowy czar który umożliwiłby odpowiadanie na atak). Kolejne elementy z gry zostały uszczuplone. Bitwy staną się poprostu nudne i schematyczne. :evil:

:idea: :idea: Na pocieszenie pozostaje chyba nadzieja, że zrobią coś dalej z tym Equlibrisem. :?: :?: :?:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 6 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Haarald (cytat):
:arrow: Tylko trzy poziomy rozwoju umiejętności - czyli znowu powtórka z HoMM-III czyli szybkie zdobywanie wysokopoziomowych zaklęć i skrócenie awansowania bohaterów. Czyli po dwudziestymktórymś tam poziomie nie bedziemy rozwijać dalszych umiejętności drugorzędnych. :evil: :evil: :(

To nie jest pewne ... Na filmach (tych z level up) widać wyraźnie różnicę w systemach z h3 i h5 ... W h5 będzie podział na skills i abilities ... np Logistic to skill a abillity to pathfinding .
Mi osobiście przypomina to h4 gdzie deth magic było umiejętnością główną a demonology ,necromancy , ocultism podrzędnymi ... Może będzie tak jak tam tylko każde z nich miałoby 3 poziomy :?: Dla mnie to lepiej bo mi aż 5 poziomowe skille mnie się nie spodobały ... 4 poziomy i rozkład skilli na niepowiązane ze sobą tylko tak jak w h3 byłby IMO najlepszy ale już wiem że tak nie bedzie :(

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vilentretenmerth



Dołączył: 22 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Ksiezycowa Knieja

Wysłany: 14 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Normalny Heroes tylko ze w oprawie 3D!

Regards
Vilentretenmerth

___________
I am Vilentretenmerth, I doubt your fleshy tongue could possibly pronounce such a noble name!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Evander



Dołączył: 11 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: "Z różnych miejsc"

Wysłany: 14 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to powinni udostępnić kod źródłowy załodze woga.

Activision udostepnił kod źródłowy CTP2 apolytonowi i teraz gracze robią pacza....
(fakt, ze robią go już drugi rok i zrobić nie mogą...ale to nic... goście z woga pewnie by
szybciej się uporali z sc herosików)

może wtedy doczekalibyśmy sie kolejnej części herosów, którą moglibyśmy nazwać
prawdziwą kontynuacja serii. :roll:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 16 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać, że im więcej wiemy tym lepiej to wygląda. Na dzień dzisiejszy niepokoją mnie wymagania jakie stawiać ma gra. Obawiam się, że sporo osób będzie musiało w jakiś sposób rozbudować swoje maszyny :(. Ale tego akurat wszyscy się spodziewali.

Grafika natomiast, sposób gry oraz to co się zapowiada wywołuje natomiast u mnie powoli nadzieję, że HoMM V pobije HoMM IV. Wyjaśnię może tym co nie wiedzą, że nie jestem zwolennikiem 4 odsłony i jeśli grywam to nadal grywam w 3'ke. Dlatego ta myśl na prawdę bardzo mnie cieszy.

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 19 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Według mnie gra wygląda ładnie. Grafika jest niezła, chociaż nie podobają mi się niektóre jednostki(anioł, szkielet-łucznik), ale także niektóre bardzo mi przypadły do gustu :D (kościany smok, diabeł). Niestety jestem zawiedziony niektórymi informacjami o przyroście tygodniowym, jednostopniowej mgle wojny itp. Ale cóż jeden woli to drugi tamto... Osobiście czekam na grę z niecierpliwością aczkolwiek nie mogę się pozbyć myśli iż to nie będzie dobra gra :? .
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 19 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

OrB (cytat):
... Osobiście czekam na grę z niecierpliwością aczkolwiek nie mogę się pozbyć myśli iż to nie będzie dobra gra :? .


też czekam z niecierpliwością ale do marca jeszcze daleko :wink:

...a ja sadzę że to będzie dobra gra. lepsza od 4 (która dla mnie była rozczarowaniem, mimo iż chciałem się do niej przekonać :( )

p.s. i oby nie wyszła tak nie dokończona jak 4 :?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 19 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Tak od kilku dni śledzę tematy o V'tce, screeny oglądam, o zmianach czytam i kurcze muszę przyznać, że bardzo mie ta ggierka zaczęła interesować. Tak, jak czwórki zdzierżyć nie mogłem ani 10 minut, tak Vtka zapowiada się wielce interesująco.

Szkoda tylko, że mój sprzęt jej nie pociągnie...

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Marmadiuke



Dołączył: 24 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Przysietnica

Wysłany: 20 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Ogłądałęm ostatnie filmiki z gry... jest spoko jak nie super...
___________
Marmadiuke
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 20 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

wredny (cytat):

też czekam z niecierpliwością ale do marca jeszcze daleko :wink:

No wiem, niestety wiem
HIV nie było złą grą. NWC podjęło tam próbę wprowadzenia kilku nowości do gry i to się im chwali. Niestety nie wyszło to super, ale cóż uczymy się na błędach przecież.
wredny (cytat):

p.s. i oby nie wyszła tak nie dokończona jak 4

A tu się z tobą zgadzam. Autorzy czwórki wyrwali się z premierą i mam nadzieję, że Nival tego błędu nie popełni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ymir



Dołączył: 31 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 21 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

OrB (cytat):

A tu się z tobą zgadzam. Autorzy czwórki wyrwali się z premierą i mam nadzieję, że Nival tego błędu nie popełni.


Wyrwali się bo bankrutowali( A szkoda)
ale co do tematu:

Heroes V zaczynają mi się podobać no więc tak

PLUSY

:arrow: Ładna grafika(wiem nie wszystkim się podoba 3D w Heroesach ale...)

MINUSY
:arrow: Nie najlepszy wygląd z góry (mogliby się bardziej postarać)
:arrow: I mam nadzieję, że zmienią tą szachownicę (pole walki)bo też to nienajlepiej wygląda.

___________
"It's not a dream Ymir is real"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Goku



Dołączył: 20 czerwca 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że jan narazie heroes 4 była najlepszą częścia z cyklu hom&m.
A co do Herosów 5:
+coraz lepsza grafika(nie wiem co niektórym się nie podoba w 3D to ma jeszcze lepszy klimat)
+obracanie kamery
-3 poziomy rozwoju umiejętności(jeśli to prawda)
-bohater "zszedł" z pola bitwy
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 czerwca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Goku (cytat):
Ja uważam, że jan narazie heroes 4 była najlepszą częścia z cyklu hom&m.
A co do Herosów 5:
+coraz lepsza grafika(niewiem co niektórym się nie podoba w 3D to ma jeszcze lepszy klimat)
+obracanie kamery
-3 poziomy rozwoju umiejętności(jeśli to prawda)
-bohater "zszedł" z pola bitwy


dla mnie the best jest h3
a co do 5:
+ grafa
+ kamera (choć ma to mniejsze znaczenie)
+ 3 poziomy (jeśli tak będzie) , w h4 za dużo rpg'a, zabawa z rozwojem hero a nie miasta i armii
+ bohater "zszedł" z pola bitwy (ale dzięki zdolnością będzie włączał się do walki)

- się zobaczy jak się pogra :wink:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Magmaten



Dołączył: 21 czerwca 2005
Posty: 164
Skąd: Słońce to mój dom

Wysłany: 1 lipca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to skiepścili to... ja zawsze myślałem o tym, że w trójwymiarze Heroesy będą idealne... ale tylko wtedy, gdy to będzie wyglądać podobnie jak jedna z części Lord of the rings... bohater a za nim jednostki idą, a gdy ma być walka, od razu przekształca się w coś takiego, jak w heroesach III i innych-nie całkowity trójwymiar i turowa.
___________
As phoenix I will reborn from the ashes
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Roodeck



Dołączył: 19 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Starachowice

Wysłany: 1 lipca 2005     Heroes V - wyraź swoją opinię Odpowiedz z cytatem

Magmaten - ty to jesteś dopiero "bochater" :shock:
___________
Visca el Barça!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.