Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-16 8:14:57
Autor Wiadomość
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 2 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Dostałem od paru osób tego oto linka

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53029573

gosciu sprzedaje darmowego WoGa, niby wszytko ok bo napisał ze na licencji gpl mozna sprzedac z neta i wogle ale:

1. Wątpie zeby uzgodnił z WoG teamem COKOLWIEK w sprawie tego
2. Dołącza ponad 2000 map - zgadnijcie skąd je ma
3. Obrazek na dole aukcji - ciekawe skąd, prawda?

Zrobic by sie cos przydało bo tak byc wg. mnie nie moze


EDIT: numer gg tego gościa to 3936223

___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Matieosus



Dołączył: 12 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze swiata poziomek

Wysłany: 2 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Omg!! Ludzie to jeszcze kupuja...
wojoo (18) 7.99 1 pon 30 maj 2005 15:56:49 CEST
Kbies (2) 7.99 1 wto 31 maj 2005 11:49:24 CEST


Dane
Cena Kup Teraz: 7,99 zł za sztukę
Dostępna liczba
przedmiotów: 18

Ktos poprostu wszedl tutaj, pobral, a teraz spyla.... Zalosne
TAK NIE MOZE BYC!!

Pozdro...;/


Typ Ostatnie
7 dni Ostatnie
30 dni Wszystkie Kupił/Sprzedał
Pozytywne 3 12 16 5/11
Neutralne 0 0 0 0/0
Negatywne 0 0 0 0/0

___________
--------------------BRAK DOSTEPU---------------------
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 2 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Heh wszystko wskazuje na to, ze owszem - tak może być.

Równie dobrze można się pluć, że sprzedawanie Linuxa po 10zł to też skandal, bo jest darmowy.

Jak masz kasę to co wolisz?

sciągać dajmy na to modemem kilkasetMB WOGa, czy zabuliś te 8 zeta i poczekać aż przyślą Ci gotową wypaloną płytkę z sporą ilością dodatkowych map? Zastanów się ;)

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 2 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Samego WoGa można, GPL na to zezwala.

Inna rzecz, jeśli chodzi o mapy...

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 2 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Mapy nie mam pojęcia skąd są ani czy sprzedawca uzyskał zgodę ich autorów na sprzedaż, z góry mówię co by mnie nie oskarżano o propagowanie dystrybucji owych bez zgody autorów ;)
___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Czy nie przyszło Ci do głowy, że te mapy niemal na pewno są losowe albo ściągnięte z internetu. Robienie 7000 map trwałoby miesiące, a weź pod uwagę to, kiedy wydano 3.58F.
___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 2 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Enleth (cytat):
Samego WoGa można, GPL na to zezwala.

Inna rzecz, jeśli chodzi o mapy...


wiesz, mam poprostu identyczne odczucia, chociaż IMO fajnie by było jakby nie sciagał screenshotów z jaskini, i chociaż zamailował do ekipy WoG czego pewno nie zrobił :x

___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 3 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Wysyłam dwa pisma: do gościa i do Allegro. Chodzi tylko o ten obrazek na dole, bo to sa nasze prawa autorskie (bez wnikania kto konkretnie zrobił, ale generalnie naszego WOG Teamu), a ochrona ich zajmuje się własnie Stowarzyszenie.

A tak na marginesie - Avatar i jego współpracownicy chyba nie wyrażali oficjalnie zgody na SPRZEDAWANIE spolszczenia.

A oto treść listu:
Witam
Mam nadzieję, że obrazek na dole aukcji WOG jest tylko ilustracją aukcji, niemniej miło by było, byś poinformował innych skąd go masz. Jakoś nie przypominam sobie, by ktoś zwracał się do nas z prośba o jego rozpowszechnianie na PŁATNYCH płytach. Tak się bowiem składa, że zawartość Jaskini Behemotha podlega ochronie, także majątkowej, przez Stowarzyszenie Miłośników Fantasy "Jaskinia Behemotha", które jest właścielem całej domeny.
Jeżeli ten obrazek znajduje się na płytach, które sprzedajesz, to WYMAGANE jest umieszczenie źródła.
Pozdrawiam
Grenadier
Prezes Stowarzyszenia
PS. Ta sama watpliwość dotyczy łatki spolszczającej, bo jest ona autorstwa naszego WOG Teamu.

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Szon



Dołączył: 26 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Katowice

Wysłany: 3 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Trang Oul (cytat):
Czy nie przyszło Ci do głowy, że te mapy niemal na pewno są losowe albo ściągnięte z internetu. Robienie 7000 map trwałoby miesiące, a weź pod uwagę to, kiedy wydano 3.58F.


Miesiące?? Chyba lata!!!!

W ciągu roku nawet jeśli ktoś by robił w ciągu tygodnia jedną mapę (w co z własnego doświadczenia wiem że to jest nie możliwe - no chyba że mapę bez żadnego sceariusza) to po roku ma dopiero 54 mapy... nawet jeśli znajomych ma 20 ( w co też wątpie bo ja znam osobiście góra 6 osób zagorzałych fanów Homm) to i tak po roku miałby dopiero troche ponad 1000 map ?? Przez 7 lat ciągle ta sama ekipa tworzyła by ,mapy i jeszcze je testowała ?? Kpina prosto w oczy... NIEMOŻLIWE!!!!! Zwłaszcza że WOG wyszedł ledwie rok temu !!!! Koleś robi ludzi w kuku jak mu sie podoba tutaj trzeba pisac do allegro a nie zastanawiać sie co z tym kolesiem zrobić!!!!

A co do random map!!! Nie wierze by komuś chciało sie stukać w przycisk random ustawwiać jak ta mapa ma wyglądać a potem jeszcze ją przechodzić i testować czy da sie w nia grać ?? Nie ma szans nie wierze w te 7 tys!!!! Albo raczej w to że ktoś jest takim fanem Homm że te 7 tys map potrafił zrobic i każdą sprwdzić w przeciągu roku od wydania WOGa!!!!!!

___________
Wzajemna lekka niechęć, dzieląca oba oddziały, tliła się cicho, nie podnosząc głosu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ra-V



Dołączył: 4 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra alias Chimera

Wysłany: 3 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Hehe - a to się Ann ucieszy, że nasz obrazek tak się ładnie w Allegro prezentuje :P

Szkoda tylko, że nie podlinkował go do Krainy... :)


Sprzedawca (cytat):
NA PLYCIE ZNAJDUJE SIE ROWNIEZ INSTRUKCJA INSTALACJI WOG-a NAPISANA PRZEZE MNIE


A z tej instrukcji - to coś podejrzewam, ucieszyłby się Avatar :)

___________
See you in Tibia!
Lista Jaskiniowych Chimeryjczyków - tutaj
Więcej tutaj...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 4 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

3 gwiazdki, 15 aukcji...
Nowy na allegro. Podejrzewam, że przeprosi i więcej aukcji nie wystawi :P, ale jeśli nie to możnaby, również na przyszłość zacząć się orientować czy możemy jakieś konsekwencje wobec delikwenta wyciągnąć.

Dobra robota Ziel ;).

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 4 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Skończy się na upomnieniu i anulowaniu sprzedawania płyt na aukcji, czy ta osoba poniesie konsekwencje prawne?
___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 8 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Przestraszył się. Odpisał że się poprawi. Ja obserwuje Allegro, ale jakbyście coś takiego jeszcze przyuwazyli, to dajcie prosze znać.
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 9 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z tym co przewidziałem :).
___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 9 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem, że jeden gość sprzedaje opis instalacji WoGa i BEZPŁATNIE dodaje samego WoGa, scripter, pełne filmy i 2000 map. Adres to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53888813. Zauważyłem też, że aukcja http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53997933 nadal istnieje. A co z tym gościem, który sprzedaje mapę na http://heroes.dog.pl/?[/url]
___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 9 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Kod:
Zdjecie zapozyczono ze strony www.heroes.net.pl po uzyskaniu zgody Administratora tej strony
NA PLYCIE ZNAJDUJE SIE ROWNIEZ PRZEWODNIK PO INSTALACJI WOG-a Oraz SPOLSZCZENIE WOG JEST W NAJNOWSZEJ WERSJI tzn 3.58f
DODATEK JEST OCZYWISCIE ORGINALNA:)

To z aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53997933 podanej wyżej, czyż to prawda??
Jakoś mi się wierzyć nie chce...
Biorąc pod uwagę, że spolszczenie nie jest własnością serwisu....a sam raczej go nie zrobił chyba...

Z tego tematu chyba zrobić powinno się miejsce do wpisywania linków do aukcji uderzających w mienie Imperium i nie tylko...

___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 9 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

mah (cytat):

Jakoś mi się wierzyć nie chce...
Biorąc pod uwagę, że spolszczenie nie jest własnością serwisu....a sam raczej go nie zrobił chyba...

Zauważ, że heroes.net to mowa o zdjęciu, nie o całości.

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 9 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

A po co o tym gadać? Regulamin allegro zabrania sprzedaży przoduktów darmowych, ogólnie dostępnych w internecie. Prawda, sprzedają linuxy, ale to już poszczególne dystrybucje mogą być płatne, poza tym zaznaczają że to tylko koszt płytek i nagrania (no i jak można to zanegować? powie że tyle płaci za płytki to nie udowodni sie mu że mniej).

Napisać do adminów allegro i tyle. Jak nie za aukcję niezgodną z regulaminem, to za naruszenie praw autorskich. Gość powinien wtedy dostać bana na konto w serwisie. Z tym że proponuje by maila wysłał ktoś z "góry" tzn. hetman, bądź któryś z adminów or Gren.

___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 9 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Może to też być ktoś z WoG Teamu. W końcu to oni stworzyli WoGa i nie chcą, żeby ktoś zarabiał na ich pracy.
___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 9 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Irvin (cytat):
Napisać do adminów allegro i tyle. Jak nie za aukcję niezgodną z regulaminem, to za naruszenie praw autorskich. Gość powinien wtedy dostać bana na konto w serwisie. Z tym że proponuje by maila wysłał ktoś z "góry" tzn. hetman, bądź któryś z adminów or Gren.


Mwahahahahhhahahhh.

Allegro i rozwiązanie jakiejkolwiek sprawy? Dobry dowcip. Allegro ma w głębokim poważaniu użytkowników, zablokuje konto i tyle zrobi w tej sprawie... Zostałem już raz wykiwany i reakcja Allegro była praktycznie zerowa. Na pomoc tej "firmy" sugerowałbym nie liczyć. Lepiej zająć się tym na prywacie.

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 10 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

I tutaj Ghost się trochę, choć nieznacznie mylisz. Albowiem przeciwko Allegro, a właściwie aukcjom się tam znajdującym i oszustwom w moim mieście z anonimowego źródła wiem, że jest w dziesiątkach liczona ilość spraw w Prokuraturze na miesiąc.

Sprawami, które nie mają odzwierciedlenia prawnego najprawdopodobniej im się po prostu nie chcę zajmować. Ale jeśli napisze Stowarzyszenie to myślę, że sprawa będzie ciut inaczej wyglądać.

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 10 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
I tutaj Ghost się trochę, choć nieznacznie mylisz. Albowiem przeciwko Allegro, a właściwie aukcjom się tam znajdującym i oszustwom w moim mieście z anonimowego źródła wiem, że jest w dziesiątkach liczona ilość spraw w Prokuraturze na miesiąc.


Blah. Gorzej z ich rozwiązywaniem.
Mnie wykiwano na zakup ATi Radeona 9500. Jak się okazało, zostało wykiwanych wielu ludzi. Żeby było śmieszniej, takiego adresu, takiej osoby i takiego nr. telefonu nigdy nie było. Sprawa poszła do Allegro, które obiecało szybki odzew w tej sprawie... A teraz co? Od wspomnianej sprawy minęło marniutke 10 miesięcy. Jego konto zostało, co prawda, zablokowane - ale samo Allegro nawet nie odpowiedziało mi na pytanie, co robić w takiej sprawie...

Dlatego niczego nie wykluczam, bo jest gdzieś 90% szans, że Allegro sprawę sobie zlekceważy... Ale jeśli chcecie, możecie próbować.

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 10 czerwca 2005     Czyzby bezczelnosc? Odpowiedz z cytatem

Ghost, bo powinieneś zgłosić popełnienie przestępstwa. Masz wyraźnie napisane jakie są warunki wymagane do otrzymania pieniędzy z ubezpieczenia allegro (do 30zł). Pomyśl że oni dziennie dostają masę tego typu maili, a 80% z nich wynika z nieznajomości przez użytkowników regulaminu i nieczytania faq-ów. Jeśli tak duża ilość ludzi pytałaby mnie o rzeczy które można sobie samemu przeczytać to też bym nie odpisywał...
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.