Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-20 9:34:45
Autor Wiadomość
Rytu Mullich



Dołączył: 17 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z nikąd(to taka kraina)

Wysłany: 14 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Czy to prawda że czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę?(Moim zdaniem zawsze :D :D :D ).Jak twierdzisz inaczej to napisz dlaczego nie :D :D :D .
___________
Wałbrzych wita(Piaskowa Góra zaprasza).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 14 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Praktycznie zawsze, chyba, że mapa jest tak ułożona, że nieograniczone przemieszczanie się nie wpływa znacząco na rozgrywkę (czyli na mapie nie ma praktycznie żadnych znaczących przeszkód terenowych). Dlatego lepiej ten czar wraz z fly po prostu wyłączyć :).
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Altair



Dołączył: 8 maja 2005
Posty: 164
Skąd: z daleka

Wysłany: 14 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Nie zawsze. W przypadku gdy ma się Miejski portal przeciwnik z Wrotami wymiarów jest poprotu pewnym utrudnieniem. Aby tak skakać po mapie trzeba mieć troche many.
Gdy mana się kończy trzeba ją uzupełnić, nie zawsze to możliwe. Należałoby więc strwierdzić czar WROTA WYMIARÓW zwykle wygrywa grę.

___________
Per aspera, ad astra
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 15 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

A co jak przeciwnik ma lepsze wojsko od nas?
Ja uważam, że WW ( ;) ) pomagają w grze i to dość znacząco,
jednak ja zawsze poluję na Town Portal :) + magię ziemi.


Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 15 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Można ukłuć stwierdzenie, że jeśli się posiada ten czar i magię pow. na experta to sytuacja staje się albo korzystna dla nas, albo patowa (jeśli mamy słabe wojo).
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Simba



Dołączył: 19 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Lwia skała

Wysłany: 15 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
A co jak przeciwnik ma lepsze wojsko od nas?
Ja uważam, że WW ( ;) ) pomagają w grze i to dość znacząco,
jednak ja zawsze poluję na Town Portal :) + magię ziemi.


Zdravim

MiB


MiB! żeś mi to wyjął z ust normalnie :lol:.

___________
Nie płaci się za zamiary, lecz za pracę, którą wykonano.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aldvyn



Dołączył: 15 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Novum

Wysłany: 15 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Odnosząc się BEZPOŚREDNIO do zadanego pytania, nie wnikając w dylemat wyższości jednego czaru nad drugim, odpowiadam: NIE. Z poważaniem - Aldvyn
___________
Ludy, słucha ktoś starego dobrego rocka, punka, heavy metalu? Sie wie: Twisted Sisters, Motorhead, Deep Purple, The Ramones itp? Piszcie privy
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vinius



Dołączył: 12 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Miasteczko niedaleko zamku króla Maximusa...(Hunterville)

Wysłany: 16 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie nie będzie miało większego znaczenia, gdyz na ogół nie stawiam na magię. Tylko podczas walki jakeś Haste czy Lighting. Musze jeszcze trochę pograć i zobaczyc ten czasr, to się wypowiem :)
___________
Ku chwale Imperium!

O von sikus II
vel Vinius
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Siny



Dołączył: 9 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Wawa

Wysłany: 16 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Tak, ponieważ przeciwnik nie będzie mógł wyjść z zamku, jak tylko odejdzie to w 1 ture teleportujesz sie do jego zamku i mu go zabierasz, jak masz ochote to bronisz tego zamku a jak nie to teleportujac sie uciekasz w każdym razie przeciwnik nie ma możliwości zagrozić twojemu zamkowi nie jest w stanie utrzymać kluczowych miejsc na mapie, musi siedzieć w zamku i wykupywać wojo czekając na śmierć, w dodatku nie wyrobi ekonomicznie bo przy dochodach 2000/dziennie długo nie pociagnie. Wyjątek może stanowić sytuacja gdy koleś ma ponad 2 razy wiecej woja od ciebie i jest w stanie 1 armią bronić zamku a 2 napierać.

Ktoś tam mówił że zabraknie many raczej nie sądze, wystaczy że jest po drodze studnia, z resztą na etapie magii na 5lvl ma sie okolo 12-20 knoladge 150mana + studnia, albo poprostu inteligencja albo nie daj Boże wir magii + max speed movement to jest logistyczny kosmos.

___________
szukasz twardych wojowników? http://www.granda.prv.pl/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vinius



Dołączył: 12 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Miasteczko niedaleko zamku króla Maximusa...(Hunterville)

Wysłany: 16 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Chyba rozumiem. W tym czarze chodzi o to, że robisz teleport na dowolne miejsce na mapie?
jesli tak, to nawe z teorii wynika ŻE NIE (wiadomo).
przeciwnik posiada armię u herosa i armię w garnizonie zamku. jeśli zatakujesz zamek z garnizonem stracisz trochę wosjka. potem wrogi heros atakuje.
więc wszysko zależy od ilości wojska. jeśli W SUMIE wróg ma mniej wojska niz my = wygrywamy. jeśli ma w garnizonie tyle samo co my u herosa i u herosa tyle co u naszego herosa = przegrywamy. proste jak drut.

___________
Ku chwale Imperium!

O von sikus II
vel Vinius
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Siny



Dołączył: 9 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Wawa

Wysłany: 16 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Jak grasz równy z równym to ciężko jest mieć 2 razy mniej wojska.
___________
szukasz twardych wojowników? http://www.granda.prv.pl/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ser verto



Dołączył: 31 grudnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Czar wrota wymiarów bardzo pomoga w grze, a z magia powietrza na poziomie mistrzowskim radykalnie przyspiesza podbój kolejnych miast i zakończenie rozgrywki (mam tu na myśli oczywiście mapy XL).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 20 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Muszę stwierdzić, że jednak TAK. Z tym czarem się jest po prostu boski. I tyle. Jak ma się dużo many i mistrza w magii powietrza, to pięknie wygląda węrowanie po całej mapie i skuteczne utrudnianie życia przeciwnikowi.
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LarvaExotech



Dołączył: 10 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Ja sobie zainstalowałem łatke która pozwala korzystać z czaru Dimension Door tylko raz dziennie - wtedy jest moim zdaniem lepiej... Takie skakanie na mapie jakoś nie przypada mi do gustu.
___________
I odpuść nam nasze wina... jako i my odpuszczamy naszym winodajcom......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 21 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

LarvaExotech (cytat):
Ja sobie zainstalowałem łatke która pozwala korzystać z czaru Dimension Door tylko raz dziennie - wtedy jest moim zdaniem lepiej... Takie skakanie na mapie jakoś nie przypada mi do gustu.

Heh, każdy ma swoją opinię, lecz wątpie by ktoś na takich zasadach by z Tobą zagrał ;))). Przecież ten czar jest po to, aby z niego w pełni korzystać. I zastosowanie tego czaru raz dziennie, bardzo ogranicza przewidywaną przez graczy strategię. Jednak każdy gra jak chce i zabronić mu niczego nie można :))))).

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
tse tse



Dołączył: 12 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Białobrzegi n. Pilicą

Wysłany: 23 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Heh takie coś przyszło mi na myśl, że z tym czarem nie zawsze wygramy - a to w takim przypadku gdy jest to nasz jedyny czar (niemożliwe a jednak teoretycznie tak) a przeciwnik ma inne :D

A tak na serio to wrota wymiarów są najpotężniejsze w grze, nawet ze słabszą armią pokonamy wroga i to nawet nie dwa razy silniejszego, ale i więcej.
To wszystko przez to, że nie musimy walczyć z potworami broniącymi artefaktów, tych znaczących - i takie +6 do wszystkich umiejętności, to jest nawet bardzo miłe, przewaga wrót nad miejskim portalem jest taka, że miejski przeniesie nas "tylko do naszego miasta a wrota wszędzie.

Podsumowując - wrota to przegięcie :D zresztą podobnie jak miejski i lot.

___________
Hattrick VII.42 - moja liga
Pilica piłkarska stolica :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elias



Dołączył: 6 czerwca 2000
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 27 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Jakoś wszyscy zapominają, że twórcy map też wiedzą o tym czarze i potrafią zniwelować jego wykorzystanie. Pomijając już takie oczywiste rzeczy jak zablokowanie pojawiania się w gildiach tego czaru, strategiczne obiekty na mapie można umieścić tak, żeby były niedostępne przez ten czar (wystarczy by w zasięgu czaru nie było miejsca na którym można stanąć albo były te miejsca pokryte Cursed grunt). Podobnie z artefaktami - jeśli są umieszczone w ciasnych miejscach, wówczas nie da się ich zdobyć skakając - trzeba sobie je wywalczyć albo przejść przez bramę/questa. Na bardzo duzych mapach z kolei town gate jest jednak często bardziej przydatnym czarem - dimension door ma ograniczenia zasięgu, nawet czterokrotne użycie w turze nie pozwoli na przejście przez cała mapę w jeden dzień, nie mówiąc już o zbieraniu dużej armii z miast, tutaj dimension door niezbyt się przydaje, a mając town gate gdy mamy duzo miast po użyciu w pierwszy dzień tygodnia możemy zebrać taką dużą armię, a potem tylko wystarczy poczekać, aż przeciwnik się pojawi w okolicy któregoś z naszych miast.
___________
There can be only one!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Alamar



Dołączył: 12 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z Czarnej Wieży w której płynie magia czysta (a tak naprawdę z Gorzowa Wlkp.)

Wysłany: 27 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Tym czarem nie zawsze można wygrać grę. Co mi po nim jeśli, albo mam mało many, albo nie mam magii powietrza (choć z reguły jako czarnoksiężnik mam). Tak jak MiB wolę magię ziemii i "Town portal".
PS. Zresztą jak kiedyś sam robiłem mapę to wykluczyłem ten czar, wraz z "Lataniem" i kilkoma innymi, które dają dużą przewagę. Wiem, że wszystko można zmienić, ale to już jest oszukiwanie.

___________
Mogą mnie zabić, ale mnie nie przestraszą.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Varaus



Dołączył: 9 czerwca 2005
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Mroku

Wysłany: 27 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Czar wrota wymiarow jest bardzo przydatny. Można się jako pierwszy dostać w ciezko dostępne miejsca....
___________
Wszystko można zrobić za pomocą Skryptów ERM...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crag



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Wejherowo

Wysłany: 30 czerwca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Varaus (cytat):
Czar wrota wymiarow jest bardzo przydatny. Można się jako pierwszy dostać w ciezko dostępne miejsca....


Albo można teleportować się obok potworka który broni baardzo dużego skarby, tzn. artefaktów jak Miecz armagedonu itp..

Wtedy ma się wygraną praktycznie na bank. :P

___________
"Wątpię, więc myślę, myśle, więc jestem."


"Dubito, ergo cogito, Cogito, ergo sum."łac.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Varaus



Dołączył: 9 czerwca 2005
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Mroku

Wysłany: 3 lipca 2005     Czy czar WROTA WYMIARÓW zawsze wygrywa grę. Odpowiedz z cytatem

Albo uciec wrogowi nosa gdy ma silniejszą armie :wink:
___________
Wszystko można zrobić za pomocą Skryptów ERM...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.