Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 8:16:38
Autor Wiadomość
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

Temat ważny dla wielu osób jak mniemam. Ostatnim razem panował zakaz spożywania alkocholu, który jednak jak coponiektórym wiadomo nie do końca istniał w rzeczywistości... w sumie i nic dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że nie mamy często możliwości spotkania się w takim gronie.

W tym roku chciałbym móc się napić piwka przy ognisku. Mam swój wiek i nic dziwnego, że mam na to ochotę. W żadnym wypadku nie mam zamiaru "schlać" się jak świnia, tylko napić 2-3 piwka wieczorem. Wnoszę zatem o wyrażenie opini Władz Jaskini Behemota i zajęcie stanowiska w tej sprawie. Biorąc również pod uwagę na przykład godziny w których nie można pić i inne takie, albowiem mam zamiar się do tego stosować ( :!: ).

Jednocześnie nie chciałbym szukać odrębnego miejsca na nocleg tylko dlatego, że chcę wypić 2-3 piwka, to by było po prostu śmieszne.

Jak wszyscy wiemy Jaskiniowcy jednak to nie tylko w pełni wieku. Bierzemy na siebie odpowiedzialność za naszych młodszych braci, siostry, kolegów czy przyjaciół. Mamy również, że się tak wyrażę, pokazywać przykład. Na pewno przykładem nie jest będzie osoba pijana, jak bela. Dla mnie przykłądem również nie jest abstynent ;P, ale to swoją drogą. Dlatego jednocześnie wnoszę o ostrzeżenie możliwości powołania sprawy przed Trybunałem wobec delikwenta, który się spije.

Wiem, że poruszam bardzo delikatną sprawę. Ale myślę, że rodzice naszych drogich współbraci Jaskiniowców jeśli przeczytają to, będą wiedzieć o czym mówię. Zrozumieją również fakt, przed jaką trudną w tym przypadku decyzją stajemy.

Pozdrawiam i proszę o opinie, uczciwe opinie, zgodne z Wami.
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hubertus



Dołączył: 21 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze alkohol piszę się przez samo h. :P

A po drugie, nie wiem czy nie możesz jednak się powstrzymać i na te 3 raptem dni, to co wczesniej i później będziesz robić to już jest Twoja sprawa, wiadomo że alkohol wtedy będzie, ale moim zdaniem w oficjalnej części powinien być utrzymany zakaz picia, i to własnie bedzie miarą dorosłości i szacunku dla organizatorów i dla młodzieży która przyjędzie i dla ich rodziców że się powstrzymamy na ten czas.

___________
"Czy to jest wina ogrodnika, że tulipany schną w wazonie?"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem, coś chyba jest nie tak, jeśli w ogóle ktokolwiek o to pyta i oczekuje innej odpowiedzi niż "nie"...
___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

Buehehe napisałeś o tym alkoholu, jakby to miała być jakaś ostatnia deska ratunku :P. Ja tam nie mam nic przeciw piciu przed i po konwencie, ale na tych oficjalnych trzech dniach NIE MA MOWY!
___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

Nie ma mowy w ciągu tych 3 dni konwentowych. Rozumiem, że chcesz się napić piwka - ale sorki, nie możesz bez niego wytrzymać tych kilku dni? W dużej części mieszkańcy są jeszcze niepełnoletni. Z lity obecnych (na wczoraj) piętanaście osób jest pełnoletnich - ale jest jeszcze drugie pietnaście, które jednak nie skończyło osiemnasteko roku życia, a części nawet do tej osiemnastki dość daleko.


P.s
Jeśli Ty będziesz pił to młodsi też będą chcieli. Jeśli im się nie pozwoli "oficjanie" to i tak uznają, że mogą i kupią sobie po cichaczu i tak i tak wypiją. A tam gdzie się pije - rodzicie patrzą nie przychylnie - wiem jak moja rodzicielka patrzyła na tegoroczny Krakon....

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Szon



Dołączył: 26 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Katowice

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

Nami (cytat):
Jeśli Ty będziesz pił to młodsi też będą chcieli. Jeśli im się nie pozwoli "oficjanie" to i tak uznają, że mogą i kupią sobie po cichaczu i tak i tak wypiją.


Nie ma możliwości obserwowania wszystkich konwentowiczów a tym samym zwracania uwagi na to czy piją czy nie... fakt temat jest dyskusyjny bo w końcu nie można zabronic picia piwa osobom które sa pełnoletni. Dlatego pozostaje jedynie ich poprosic aby przez te kilka dni powstrzymały się od alkoholowych uzywek (czyt. piwa). Zabranianie z psychologicznego pkt widzenia przynosi gorszy efekt niż zwykła prosba dlatego nie wnosiłbym zakazu na picie alkoholu a jedynie przekonał by tego nie robiono!! To obiektywna opinia wg mnie!! Natomiast subiektywnie odpowiem że alkohol był, jest i będzie zawsze na każdej nawet nie alkoholowej imprezie i temu nikt nie zaprzeczy... osobiście nie pijam alkoholu tak chętnie jak zakładający ten temat więc u mnie z abstynecja kilku dniowa problemu nie będzie... jednak jesli ktoś ma tak wielką potrzebę by zajrzeć do kufla i nie wytrzyma bez tego kilka dni to rzeczą nie ludzką jest mu tego zabraniać!! Zwracac jedynie nalezy uwage by nie robił tego w momencie gdy patrzą na niego młodsi uczestnicy naszego spotkania!! Albo by nie obnosił się zbytnio z tym że on może a inni nie!!
Sam alkoholu nie zabraniam ale tylko od pijącego zalezy czy powinien w danej sytuacji sięgać po rocenty czy nie...

Co do dawania przykładu... nie bawmy się w dorosłych jesli sami jestęsmy dziećmi...!! Starajmy sie natomiast zachowywac poważnie... dlatego alkohol na Konwencie odradzam!!

___________
Wzajemna lekka niechęć, dzieląca oba oddziały, tliła się cicho, nie podnosząc głosu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

Szon, istnieje regulamin konwentu. Mówi wyraźnie, że nie wolno pić alkoholu na konwencie. Na nic jakiekolwiek prośby, taki jest regulamin i tego się nie zmieni......tak samo można powiedzieć o narkotykach - skoro nie wytrzyma przez te kilka dni, to co mu szkodzi ściągnąć chmurę?

Nie nie, zasady muszą być. Tu nie chodzi o jakieś widzimisie, tu chodzi o bezpieczeństwo.

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Szon



Dołączył: 26 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Katowice

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

Darkena (cytat):
Szon, istnieje regulamin konwentu.


Nic mi o takim nie wiadomo... ale jeżeli istnieje to skąd to pytanie o alkohol??

___________
Wzajemna lekka niechęć, dzieląca oba oddziały, tliła się cicho, nie podnosząc głosu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

Bo coponiektórzy chcą znieść zakaz spożywania go na konwencie :P.
___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

System zeszłoroczny był dobry - całkowita prohibicja obejmująca oficjalne trzy dni trwania Konwentu.

Bardzo niedobrze, że tego typu wątpliwości i postulaty się pojawiają - niedobrze dla tych niepełnoletnich, których wyjazd na Konwent stoi pod znakiem zapytania, i których rodzice będą, być może, interesować się konwentowym podforum.

Osobiście jestem za ingerencją Trybunału w przypadku złamania regulaminu.

___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

Zasady jak na każdym konwencie fantasy (mówię o tych na których byłem), czyli oficjalny zakaz picia. To że niektórzy go nie przestrzegali to już inna sprawa, ale na naszym konwencie nie będzie 300 czy 700 osób, wiec mozna tego dopilnować. Na piwo to mozna wyskoczyć do baru na mieście, ale nie na terenie konwentu.

To tak IMHO.

___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

Sprawę tą powinniśmy zostawić sumieniom mieszkańców, nie zaś określać jakieś zakazy i nakazy. Równie dobrze można wprowadzić zakaz palenia, plucia, używania wulgaryzmów, czy mycia zębów czerwoną szczoteczką do zębów. Bzdurne...

A jeśli jakiś delikwent zostanie na picu złapany to co wtedy? Zostanie wydalony, czy może tylko otrzyma uwagę do dzienniczka i rozkaz mocnego postanowienia poprawy? Chcecie żeby takie, za przeproszeniem, pierdoły mające miejsce w ciągu trzech dni decydowały o stosunkach w Jaskini przez cały, okrągły rok?

___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 19 czerwca 2005     Alkochol na Konwencie... Odpowiedz z cytatem

ZDANIE WŁADZ NA TEMAT ALKOHOLU ZOSTAŁO PRZEDSTAWIONE W ZESZŁYM ROKU.I NIC W TEJ MATERII SIĘ NIE ZMIENIA. ŻADNEGO ALKOHOLU NA KONWENCIE POD GROŹBĄ POSTAWIENIA PRZED TRYBUNAŁEM

ps w tym roku bez żadnych wyjątków
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.