Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 9:48:44
Autor Wiadomość
Xian



Dołączył: 3 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Zgorzelec/Midgard

Wysłany: 26 czerwca 2005     Symbole czarów. W której części najładniejsze? Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie. Co się Wam najbardziej podoba. Schludne i przejrzyste ikony z Might and Magic VI, czy może pięknie wyrysowane symbole z Might and Magic VIII. Poznajmy gusta jaskiniowców!
___________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 26 czerwca 2005     Symbole czarów. W której części najładniejsze? Odpowiedz z cytatem

Ani MM6, Ani MM8.

MM7 oczywiście.

W MM6 symbole czarów były bardzo schematyczne, wręcz prymitywne, a szeregowanie ich w symetrycznej 'tabeli' na pewno nie pomagało tej sytuacji.
W MM8 z kolei wiele symboli wogle nie pasowało do czarów (np niewidzialność - wylewający się kieliszek wina? albo smocza kula ognia - pęczek cebuli???), a same symbole jednak zbyt często wyglądały po prostu jak element wyposażenia, a nie jak czar (np tarcza).

W MM7 natomiast wszystkie czary były bardzo ładnie narysowane, umieszczane w interesującycy sposób na kartach księgi magii, kolorystycznie dobrane, bardzo dobrze oddające istotę danego czaru (jak i wogle faktu, że to czar), przyciągające oko (nie to, co blade kolory w MM8) i sprawiające, że zapełniona księga magii prezentowała się jak arcydzieło.

Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że w MM1-5 nie było symboli czarów ;).

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 26 czerwca 2005     Symbole czarów. W której części najładniejsze? Odpowiedz z cytatem

Muszę się zgodzić z Acidem.
VII pod tym względem również przewyższa VIII, i także VI.

Z początku przypomniałem sobie ten, na prawde, ladny podręcznik z VIII. Grafika została w nim wykonana bardzo ładnie, przypadła mi do gustu. Jedna, o czym mówi Acid, dopasowanie czarów do obrazków było fatalne.
VI natomiast jest zbyt prosta, tak prymitywna wręcz( tzn. w VI księga jest..)

Natomiast co do pierwszych części sagi nie mogę się wypowiedzieć, gdyż grałem zw nie dawno, dawno temu...

Tak więc metodą selekcji doszedłem do wniosku, że VII ma najładniejszy SpellBook 8)

___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Xian



Dołączył: 3 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Zgorzelec/Midgard

Wysłany: 26 czerwca 2005     Symbole czarów. W której części najładniejsze? Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
... Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że w MM1-5 nie było symboli czarów.
Hmmm ... Nie wiem nie grałem, zapewne masz racje. Opcje wyboru dałem na wszelki wypadek, gdyby znalazł się jakiś Might and Magic'owy weteran :wink: Poza tym lepiej mieć możliwość większego wyboru niż go nie mieć ... Prawda?
___________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 26 czerwca 2005     Symbole czarów. W której części najładniejsze? Odpowiedz z cytatem

Weteran to by się znalazł ;) - ale co do większego wyboru to lekki nonsens w tym wypadku - to tak, jakbyś się pytał czy behemot ma najbardziej zieloną skórę lub lepiej - czy w MM1 jest najlepsza grafika 3D ;)
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 26 czerwca 2005     Symbole czarów. W której części najładniejsze? Odpowiedz z cytatem

Równie dobrze, można zakwalifikować tą ankietę do wybrania najlepszej postaci przedstawienia księgi czarów.

Być może ktoś wolał jej brak :lol:

___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Xian



Dołączył: 3 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Zgorzelec/Midgard

Wysłany: 26 czerwca 2005     Symbole czarów. W której części najładniejsze? Odpowiedz z cytatem

Ok oddałem głos na Might and Magic VII. Dlaczego? Piękna kolorystyka, bardzo dobre rozlokowanie na stronach księgi, dobre zobrazowanie właściwości zaklęć. Jest jeszcze jena rzecz, której zabrakło mi w innych odsłonach serii. Mianowicie postać Goga, na którym są przedstawiane efekty czarów ... tu dostaje kwasem, tam lepią mu się nóżki do podłoża :mrgreen:
___________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avonu de Odihs



Dołączył: 9 czerwca 2005
Posty: 164
Skąd: Z grodu Gryfa

Wysłany: 27 czerwca 2005     Symbole czarów. W której części najładniejsze? Odpowiedz z cytatem

A co z MM9?
Dobra, wiem że księga (jak i system czarów) była tragiczna, ale same ikony czarów były dobrze wykonane. Ale i tak wygrywa księga z MM7.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 27 czerwca 2005     Symbole czarów. W której części najładniejsze? Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie MM7. MM8 też ma ładna księgę. Zresztą MM9 także. Ale zaznaczyłem 7.
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aryene



Dołączył: 22 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Symbole czarów. W której części najładniejsze? Odpowiedz z cytatem

O tym również można porozmawiać o temacie dotyczącym grafiki! Po to powstał, by rozwiajać w nim takie wątki jak ten. Temat zamykam.
___________
Najgorzej jest poznać własne bóstwo...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.