Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-23 23:55:12
Autor Wiadomość
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Hej!

Ubisoft ogłosił listę jednostek w mieście "ludzkim" i "piekielnym". W każdym mieście jest po siedem jednostek na dwu poziomach zaawansowania.
Poniżej przedstawiam propozycję ich spolszczenia. Jest to propozycja oficjalna uzgadniana z MuadDibem, lecz nie jest ona ostateczna. Producenci H5 czekają na opinie polskich graczy, co Wy na to, jak Wam się one podobają, czy macie propozycje zmian?

zamek
Peasant - Chłop
Militia Guard - Piechur Łanowy
Archer - Łucznik
Marksman - Łucznik Wyborowy
Squire - Giermek
Knight - Zbrojny
Griffin - Gryf
Royal Griffin - Gryf Królewski
Priest - Kapłan
Inquisitor - Inkwizytor
Cavalier - Rycerz
Paladin - Paladyn
Angel - Anioł
Archangel - Archanioł


Zwróćmy uwagę, że słowo "milicja" jest w języku polskim źle kojarzona, a piechota łanowa ma swoją tradycję. "Marksmeni" mają wciąż mieć łuki, a nie kusze. Dosłowniej byłoby przetłumaczyć "knight" jako "rycerz", a "cavalier" jako kawalerzysta, gdyby nie to, że po polsku kawaleria kojarzy się bardziej z oddziałami z lat międzywojennych.

inferno
Imp - Chochlik
Familiar - Diablik
Horned Demon - Rogaty Demon
Horned Overseer - Demoniczny Karbowy
Hell Hound - Piekielny Ogar
Cerberus - Cerber
Succubus - Sukuba
Succubus Favorite - Sukuba Faworyta
Hell Stallion - Piekielny Rumak
Nightmare - Zmora
Pit Fiend - Czart
Pit Lord - Czarci Lord
Devil - Diabeł
Archdevil - Arcydiabeł


Przeciw tłumaczeniu "Familiar" na "chowaniec" przemawia to, że "diablik" lepiej oddaje natur ę tego stwora. "Horned overseer" to dosłownie "rogaty nadzorca", czy nie brzmiałoby to idiotycznie?! "Nightmare" już na dobre zadomowiła się jako "zmora" podobnie "Pit Fiend" jako czart.

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Marksman - Łucznik Wyborowy


Moze 'strzelec'?

Cytat:
Knight - Zbrojny


nie, tylko nie zborjny... Już lepiej 'miecznik'...

Cytat:
Horned Overseer - Demoniczny Karbowy


Za długie i nijakie... Trza coś innego wykminić, przykro mi się przyznać, iż sam nie mam koncepcji...

Cytat:
Succubus Favorite - Sukuba Faworyta


Saman azwa po ang. jest badziewna... Nie mam kkoncepcji na zmainę.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

cóż mogie napisać?
mie to pasi w cały rozciągłości!

dobra robota Ururamie!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

gość (cytat):

Moze 'strzelec'?

nie, tylko nie zborjny... Już lepiej 'miecznik'...


Co do miecznika - trzebaby sprawdzić, czy będzie miał miecz.
Strzelec zaś ma być ogólną nazwą jednostki umiejącej strzelać.

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Ururam Tururam (cytat):
Co do miecznika - trzebaby sprawdzić, czy będzie miał miecz.




tu kliknąć po większą wersję

Wyraźnie widzimy , że ma miecz ....

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Nie pasuje mi coś ten piechur łanowy , nie lepiej piechur :?: . No i jeszcze sukuba faworyta :? cos sie nie moge zaprzyjaznić z tą nazwą chociaż nie mam pomysłu na inną . I tu moje ostatnie zastrzerzenie co do spolszczenia jednostek :) demoniczny karbowy nielepiej jakiś krwawy demon albo nadzorca demonów ( chociaż to to samo co demoniczny karbowy :) ) .
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

zamek
Militia Guard - Kosynier (zależy jak to wygląda, ale piechur z łanów zboża to mi tak średnio brzmi :/)
Marksman - Kusznik (to że nie mają kuszy to już wina Ubisoftu a nie tłumacza :P)
Knight - Rycerz (no bez jaj panowie....)
Cavalier - Kawalerzysta (a jak nie pasi to husar i basta!)


inferno
Familiar - Chowaniec (mi to jednak bardziej pasi)
Horned Demon - Rogaty Demon
Horned Overseer - Rogaty Nadzorca
Succubus - Sukkuba (dwa 'k'!)
Succubus Favorite - Sukkuba Faworyta
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Zamek ludzi:
1.Chłop->Piechur - wystarczy :wink:
2. Łucznik-> Strzelec Wyborowy
3. Giermek->Po prostu Rycerz lub też zaproponować zmianę angielskiej nazwy?(Crusader?)
4. Gryf->Gryf Królewski
5. Kapłan->Inkwizytor
6. Kawalerzysta->Paladyn
7. Anioł->Archanioł


Zamek Kreegan
1. Imp->Chowaniec
2. Rogaty Demon->Rogaty nadzorca? - kolejna dziwna nazwa, nie mogli dać czegoś lepszego?? :P
3. Piekielny ogar->Cerber
4. Sukkub(bez "a")->Piekielna faworyta?? - znów coś nie tak z nazwą.
5. Piekielny Ogier->Koszmar - zmora raczej kojarzy się z ze duchem/zjawą.
6. Czart->Czarci Lord - tu popełnili ten sam błąd jak w H3 bo Pit Lord znaczy Lord Jamy, więc po angielsku powinno być "Fiend Lord"
7. Diabeł->Arcy Diabeł


to tyle...

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Anonymous (cytat):
zamek[b]
Militia Guard - Kosynier (zależy jak to wygląda, ale piechur z łanów zboża to mi tak średnio brzmi :/)
Marksman - Kusznik (to że nie mają kuszy to już wina Ubisoftu a nie tłumacza :P)
Knight - Rycerz (no bez jaj panowie....)
Cavalier - Kawalerzysta (a jak nie pasi to husar i basta!)


Popieram :!:
Chciałem również zauważyć , że ulepszenie archer czyli marksman powinno nazywać się kusznikiem dlatego , że to ulepszenie będzie właśnie w kuszę wyposażone :!:

A oto i dowód link

Do inferno mam tylko jedno zastrzeżenie Sukkub faworyta ... Mam nadzieję , że w angielskiej wersji to zmienią ... a jeżeli nie to może my w polskiej coś lepszego wymyślimy ....

A co z nazwami dwellings ? Ja już od razu mówie , że nie chcę żadnej "psiarni" :mrgreen:

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Piechur łanowy - radzę zajrzeć do podręczników historii i poczytać, czym była piechota łanowa. Albo dobrze, napiszę - było to uzbrojone chłopstwo! :) Dokładnie ten oddział, o jaki chodzi. Tu raczej zmian nie będzie...

Miecznik to niezła propozycja, pytanie czy nie będzie kolidować z czym innym.

Kusznik bez kuszy odpada. Na "dowodowym" obrazku nie widać ani zwykłego łucznika ani ulepszonego. To "z czymś na ramieniu" to kapłan z młotem. Chyba że to-to obok... Ale czy to na pewno kusza?

Sukuba Faworyta też mi "nie leży", ale nie mam lepszego pomysłu... Czekamy!

Rogaty nadzorca to taki facet, co stale pilnuje żony, ale ta go zdradza. Czekamy na dalsze propozycje. Sądząc z rysunku może ognisty demon?

"Huzar" i "kawalerzysta" nie pasują - to jest niewątpliwie rycerz. :-(

Chowaniec to raczej coś większego w naszej kulturze niż chochlik/diablik...

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Hmmm, A gdyby tak - rogaty demon / rogaty koszmar?

Nightmare to zmora w H4 i chyba w WoGu, więc tego nie ma co tego ruszać...

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bartezzik



Dołączył: 4 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Smoczy Gród (Siedlce)

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Ja bym miał parę zastrzerzeń co do jednostek z Zamku, ale już wytłumaczyłeś czemu nie inaczej UT. A co do tego "dowodu" - ten co trzyma niby kusze... Mi to raczej wygląda na maczugę z kolcami albo na jakiś topór. Albo już na tyle jestem ślepy, że nie rozróżniam broni na małych obrazkach. A właśnie - to coś mechaniczne na tym obrazku to co to jest?? To podobne do gryfa??
___________
"Gdy przyglądałem się Mrocznym Elfom, które odwiedziły Szarogórze... Poczułem w głebi duszy, że do nich należe... Że należe do ciemności..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Ururam Tururam (cytat):
PKusznik bez kuszy odpada. Na "dowodowym" obrazku nie widać ani zwykłego łucznika ani ulepszonego. To "z czymś na ramieniu" to kapłan z młotem. Chyba że to-to obok... Ale czy to na pewno kusza?

Tak to właśnie to obok... IMO to jest kusza na 100% ... Przemawia za tym też nazwa jednostki . Poza tym jeśli to nie kusza to co innego ? na łuk to nie wygląda ... Proponuje to jeszcze w powiększeniu obejrzeć

BTW kapłan ma maczuge :)

Cytat:

A właśnie - to coś mechaniczne na tym obrazku to co to jest?? To podobne do gryfa??

To jest ulepszony gryf ....

.........
co do cavalier to jednak wolałbym by to nie był rycerz tylko kawalerzysta .... knight jest na 3cim poziomie a i tu proponowałbym nazwać go miecznikiem bo "rycerz" to tak zapewne będzie się klasa herosa heaven nazywać ...

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

To chyba gryf w zbroi.

Co do kuszy / łuku wystosowałem zapytanie. Jeśli będzie miał kusze to oczywiście kusznik.

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

ja proponuje

knight - rycerz
cavalier - kawalerzysta tak jak w H3

cavalier a knight (doslownie rycerz) to w odole co innego jezeli chodzi o znaczenie slowa, wiec nie mozna nazwac kawalerzysty rycerzem. jednym slowem kawalerzysta to rycerz na koniu:) to moje zdanie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

wygląd niektorych jednostek mozna poznac odwiedzajac stronę[/ort][/url]
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarnum



Dołączył: 6 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: Z Grodziska Mazowieckiego (taka mała miejscowość pod Warszawą)

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Co do jednostek z Zamku, nie mam żadnych zastrzeżeń. Jednak Inferno... Demoniczny Karbowy... Spójrzmy prawdzie w oczy, większość ludzi nie będzie wiedziała nawt o co chodzi. Nie lepiej by było to zamienić na Nadzorcę Rogatych? To jest taka moja propozycja i nie uważam wcale że to dobrze brzmi :P Ale już Sukuba Faworyta... Nie wiem dlaczego ale jakoś dizwnie mam wrażenie że to sie raczej ludziom nie spodoba...
___________
"Even a chosen one is not allowed to evaluate souls..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Nie no nadzorca rogatych IMO odpada ..... Karbowy ma nawet klimatyczną nazwę i tu UT naprawdę dobrze wykombinował ...

Sukkub faworyta .... Tu masz rację ta nazwa nikomu na celestialheavens w angielskiej wersj się nie spodobała więc możliwe , że ubi zmieni ją na jakąś inną ...

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Piechota łanowa nie, bo to nie gra historyczna, ludzie. Albo milicja, albo piechota (czyli piechur) i działa.

MArksmen to ewidentnie strzelec po prostu, dla ułatwienia. Chya ze będzie miał kuszę :)

Co do tych wszystkich rycerzy...

Kawalerzysta i palladyn to dobre tłumaczenie, a skojarzenia historyczne nie powinny miec miejsca w grze fantasy w mej opinii... Ew. niech bedzie rycerz.

Rogaty nadzorca, to już lepszy 'piekielnik' :P

Koszmar jest dobra nazwa, tak jak i zmora :)

TA Sukkuba (vel ten sukkub) to największy problem, nie tylko ze względu na rodzaj, ale i to fatalne ulepszenie... Może będzie pasował stary, dobry, wypróbowany ifryt?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Ururam Tururam (cytat):


Rogaty nadzorca to taki facet, co stale pilnuje żony, ale ta go zdradza. Czekamy na dalsze propozycje. Sądząc z rysunku może ognisty demon?

Problem tkwi w nazwie angielskiej, polską się zawsze dostosuje.

Cytat:
"Huzar" i "kawalerzysta" nie pasują - to jest niewątpliwie rycerz. :-(

A czemu nie pasuje?? W końcu to konnica inaczej kawaleria. A i nie "Huzar" tylko "Husar" ale to nie pasuje bo jak wiemy Husarią była tylko Polska Kawaleria - ci ze "skrzydłami" na plecach, którzy wywoływali panikę i strach wśród tureckiej piechoty, która myślała że to jakieś "skrzydlate potwory".

Cytat:
Chowaniec to raczej coś większego w naszej kulturze niż chochlik/diablik...

Tłumaczenie jest zgodne, a chowańce są zazwyczaj male/niewielkie - to znaczy lilipucie odmiany normalnych stworów.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fireheart



Dołączył: 2 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Dragonsand

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

no to może ja zaproponuje swoją wersję

Zamek ludzi:

chłop-zbrojny
łucznik-strzelec
giermek-rycerz
kaplan-inkwizytor (jakos niezbyt mi podchodzi ten inkwizytor ale lepszego pomyslu nie mam)
kawalerzysta ewentualnie czampion-paladyn
anioł-archanioł

natomiast zamek demonów:

diablik-chowaniec
rogaty demon-demoniczny nadzorca
piekielny ogar-cerber
hmm tutaj zaczynają się schody, nie za bardzo mam pomysł na tę jednostkę
piekielny rumak-koszmar
czart-czarci lord
no i oczywiscie diabel i arcydiabel

___________
Call me restless gypsy, all I need
Is to catch the wind, where my heart's in
And I'm flying in the breeze
Call me restless gypsy, to the end
Flying free - is all I need
My spirit's in the wind
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
moonman



Dołączył: 29 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Peasant - Chłop
Militia Guard - Strażnik
Archer - Łucznik
Marksman - Strzelec
Squire - Dziedzic
Knight - Rycerz
Griffin - Gryf
Royal Griffin - Gryf Królewski
Priest - Kapłan
Inquisitor - Inkwizytor
Cavalier - Kawalerzysta
Paladin - Paladyn
Angel - Anioł
Archangel - Archanioł

Imp - Chochlik
Familiar - Diablik
Horned Demon - Rogaty Demon
Horned Overseer - Rogaty Nadzorca
Hell Hound - Piekielny Ogar
Cerberus - Cerber
Succubus - Strzyga
Succubus Favorite - Nałożnica Szatana ;-)
Hell Stallion - Piekielny Ogier
Nightmare - Nocna Mara
Pit Fiend - Czart
Pit Lord - Czarci Lord
Devil - Diabeł
Archdevil - Arcydiabeł
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarnum



Dołączył: 6 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: Z Grodziska Mazowieckiego (taka mała miejscowość pod Warszawą)

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Ja chciałbym jeszcze pruszyć jedną kwestię. Czy słowo "Sukkuba" ma prawo istnieć? Tzn. czy możemy je odmieniać przez rodzaje? Bo z tego co kojarzę to nigdy nie było mężczyzn Sukkubów, a Sukkuby to były Sukkuby czyli kobiety.

@moonman
Dziedzic nie bardzo... Giermek było lepsze. A nałożnicy szatana nie mogłoby być bo w naszym kraju by na to nie pozwolono. Wyobrażacie sobie co by się dziło jakby radio M. by się do tego dorwało? Zakazaliby sprzedwać Heroesów w Polsce :D

___________
"Even a chosen one is not allowed to evaluate souls..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avonu de Odihs



Dołączył: 9 czerwca 2005
Posty: 164
Skąd: Z grodu Gryfa

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Oto kilka moich propozycji:

Militia Guard - Pospolite ruszenie (może niezbyt trafne, ale bardziej znajome niż piechota łanowa)
Marksman - Doświadczony łucznik / Strzelec Wyborowy / Snajper (wg. słownika ang-pol)
Knight - Rycerz (rycerze też walczyli pieszo, np. podczas wojny stuletniej)

Pit Fiend - Czart z Czeluści
Pit Lord - Pan Czeluści
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bartezzik



Dołączył: 4 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Smoczy Gród (Siedlce)

Wysłany: 12 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Niee Nocna Mara nie pasuje... jak coś to juz wolałbym Zmorę ew. Koszmara (chociaż i tak to słowo mi nie pasuje do konia). No i tłumaczenie Squire - ja bym został przy Giermku.
___________
"Gdy przyglądałem się Mrocznym Elfom, które odwiedziły Szarogórze... Poczułem w głebi duszy, że do nich należe... Że należe do ciemności..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.